Općenito o mobitelima

Kako vratiti izbrisane podatke s mob-a i SIM?

zlatokosa čet 30.6.2011 22:52

Pozz ljudi! Trebam pomoć! Dobila sam temu seminarskog rada Pregled i ispis izbrisanog sadržaja iz memorije mobitela i SIM kartice! Ima li tko iskustva s tim da me uputi na neki jednostavniji program kojim bih mogla povratiti izbrisane SMS-ove, slike... Radila sam nešto slično ali sa USB stickom i koristila sam Recuvu, jel moguće Recuvom napraviti i ovo? Trebam napraviti pregled i ispis podataka, ako ih uspijem povratiti. Zna li tko? Pliiizzz {#}

mind_challenge čet 30.6.2011 22:54
Fićo_CoD 5 kaže...

Ne znam kako s moba, al da ti kazem odmah sa SIM-om ce malo teze ici, mozda i nikako.

  Ako imaš smartphone, onda još nekako i možeš mountati memoriju telefona, pa s nekim programom. Inače malo teže. A sa SIM-a nikako.

rambox čet 30.6.2011 23:19
zlatokosa kaže...

Pozz ljudi! Trebam pomoć! Dobila sam temu seminarskog rada Pregled i ispis izbrisanog sadržaja iz memorije mobitela i SIM kartice! Ima li tko iskustva s tim da me uputi na neki jednostavniji program kojim bih mogla povratiti izbrisane SMS-ove, slike... Radila sam nešto slično ali sa USB stickom i koristila sam Recuvu, jel moguće Recuvom napraviti i ovo? Trebam napraviti pregled i ispis podataka, ako ih uspijem povratiti. Zna li tko? Pliiizzz {#}

S Recuva teško nisam baš siguran, nije to program za taj posel no zato probaj s ovim dole programom nekaj odradit prek Modula Digital Media Recovery koji se baš i koristi za takve stvari.{#}

 

Ispod imaš kak se to radi s njime, onak okvirno postupak je isti ko za ovaj Modul koji je spomenut u primjeru dole pa spoji taj uređaj koji imaš na komp ili kak več pa nek preskenira ak vidi Flash Memoriju na Mobitelu ili SIM karticu kad ih spojiš na Windowse.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-softverske-teme/lista-besplatnog-softvera/30365.aspx?page=7&jumpto=1521735&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/usb-error-hitno-trebam-vazne-podatke/99822.aspx?page=0&jumpto=1928533&sort=asc&view=flat

uss pet 1.7.2011 00:25

Teško da ćeš uspjeti pomoću tih programčića za povrat podataka sa diskova. Treba ti pravi forenzički alat, koji koriste policija i istražitelji. Pomoću njega možeš izvući neke podatke za koje ni sam korisnik telefona ne zna da su memorisani u uređaju. Pošto ti program treba samo privremeno možeš skinuti neku probnu verziju ili naći krek. Evo ja sam ukucao u Google i našao je ovaj http://mobileforensicsinc.com/store_files/Products.htm

kaw_liga sri 28.1.2015 15:43

Izbrisali su mi neke tonove sa starijeg Samsunogovog GT-S5230 moba i kako sad vratiti to.(nema memory card znaci direkt je bilo u mem telefona)

kad prikljucim mob na usb pita me u telefonu koju opciju da odaberem select usb mode: media player,pc studio ili mass store odem na media player(jer jedino tamo mogu pristupiti folderima na telefonu ali

kad ukljucim ovaj programom power data recovery ili recuve nigdje mi ne ocitava mob ? jednostavo kao da nije prikljucen mozda je problem sto ga prepoznava kao prijenosni uređaj ?