R36 pon 19.11.2018 12:15

Evo i za njega mala recenzija.

 

Dobio sam ga uz Mate 20 Pro. Neću stavljat specifikacije jer to sve možete naći na njihovoj stranici : https://consumer.huawei.com/hr/wearables/watch-gt/

 

Sat odlično izgleda, i dosta je lagan. Imam nekad osjećaj da nemam sat na ruci koliko je lagan. Remen je crne boje, s tim da svaki remen 22mm se može stavit na njega.

Kvaliteta izrade je vrhunska i sve čvrsto izgleda. Ekran je oko 1,39'' 454 x 454 AMOLED zaslona.

Zadnjih 2 i pol dana ga imam na ruci i baterija je na 84% - konstantno upaljen bluetooth i mjerač otkucaja srca, sinkronizacija s Huawei „Health“ aplikacijom. Sa subote na nedjelju sam ga imao na ruci kad sam spavao i mjerio mi je puls i način spavanja (slike u prilogu).

Ima oko 12 načina izgleda Display-a i svi odlično izgledaju. Također postoji mogućnost sinkronizacije „vremenske prognoze“ s moba na sat. Super stvar i fora.

Doslovno na satu imaš sve moguće vrste treninga : Trčanje vani, Trčanje na traci, hodanje, penjanje, natjecateljsko trčanje, vožnja bicikla, vožnja bicikla u teretani, plivanje u bazenu, plivanje na moru, ostalo (vježbanje na mjestu)

Od ostalih funkcija : mjerenje otkucaja srca, spavanje, barometar, kompas, vrijeme, messinger, štoperica, alarm, flashlight, find my Iphone.

 

Nije pametan sat u smislu da možeš odgovarat na whats app poruke i sl…nego je više sportski sat s dodatnim funkcijama kao primanje poziva. Mob mi zvoni jer je skroz stišan. Sat mi vibrira i piše tko me zove. Možeš preko sata prekinut poziv., ili uzet mob i javit se.

 

Ovo da baterija traje 2 tjedna : Da bez beda, jer mi je nakon 2 i pol dana na 84%.

 

Sat dođe oko 200 eura i stvarno vrijedi. Pošto je meni u kombinaciji s Mate 20 Pro - ja sam prezadovoljan.

SHELBY_09 sri 21.11.2018 21:51

Hvala na osvrtu. Ovaj sat mi je jako zanimljiv, ali par informacija ne mogu nigdje pronaci. 
Znam da ne podržava instaliranje aplikacija, ali je li moguće upotrijebiti podatke senzora i gps-a u Strava ili Endomondo aplikaciji na mobitelu?

Je li moguće dodavati custom watch skinove?

 

Uskoro izlazi Honorov sat, takoder jako dobro izgleda! LINK

 

Unaprijed zahvaljujem!  

R36 pet 23.11.2018 11:11
SHELBY_09 kaže...

Hvala na osvrtu. Ovaj sat mi je jako zanimljiv, ali par informacija ne mogu nigdje pronaci. 
Znam da ne podržava instaliranje aplikacija, ali je li moguće upotrijebiti podatke senzora i gps-a u Strava ili Endomondo aplikaciji na mobitelu?

Je li moguće dodavati custom watch skinove?

 

Uskoro izlazi Honorov sat, takoder jako dobro izgleda! LINK

 

Unaprijed zahvaljujem!  

Na sat ne možeš instalriat aplikacije. Ne znam da li radi gps na ovim tvojim aplikacijama.

Custom watch skinove ne možeš dodavat osim ako ih Huawei ne stavi preko update-a.

CroDexter kaže...

Super recenzija.

koliko sam vidio ima alwasy on display opciju.

jesi ju koristio? Koliko troši tada bateriju?

Da je je fluidno kretanje kroz izbornike?

hvala

AOD ima ali možeš namjestit da traje max 5min. Općenito se AOD gasi nakon 2-3 sek kad skreneš pogled s sata.

Kretanje je fluidno.

 

7 dana od zadnje punjenja baterija a meni je baterija na 59% - s tim da je povezan preko bluetootha, i mjeri konstantno otkucaje srca.

Sirotinja pet 23.11.2018 11:20
CroDexter kaže...

Super recenzija.

koliko sam vidio ima alwasy on display opciju.

jesi ju koristio? Koliko troši tada bateriju?

Da je je fluidno kretanje kroz izbornike?

hvala

AOD ima ali možeš namjestit da traje max 5min. Općenito se AOD gasi nakon 2-3 sek kad skreneš pogled s sata.

Kretanje je fluidno.

 

7 dana od zadnje punjenja baterija a meni je baterija na 59% - s tim da je povezan preko bluetootha, i mjeri konstantno otkucaje srca.

 Gdje se može promijeniti trajanje AOD-a na satu?

R36 pet 23.11.2018 11:25
Sirotinja kaže...
CroDexter kaže...

Super recenzija.

koliko sam vidio ima alwasy on display opciju.

jesi ju koristio? Koliko troši tada bateriju?

Da je je fluidno kretanje kroz izbornike?

hvala

AOD ima ali možeš namjestit da traje max 5min. Općenito se AOD gasi nakon 2-3 sek kad skreneš pogled s sata.

Kretanje je fluidno.

 

7 dana od zadnje punjenja baterija a meni je baterija na 59% - s tim da je povezan preko bluetootha, i mjeri konstantno otkucaje srca.

 Gdje se može promijeniti trajanje AOD-a na satu?

Ponavljam.

 

Ili ti se pali/gas kad pogledaš/makneš pogled s sata ili imaš ikonu na satu "show time" na koji klikneš i AOD ti traje max 5min pa se ugasi. Drugih kombinacija nema.

Mar sub 24.11.2018 13:15

Sat je loš u onome što treba raditi a to je sport tracker.

Očitavanje pulsa i brzine (generalno svih podataka) kasni 15-20s i ne može se koristiti za kontrolu pulsa pri treningu i čini mi se da je uzorkovanje gps sporije od uobičajenih 1s.

 

Recimo vožnja bicikla preko Strave (mobitel snima) mi je dala max brzinu od 48kmh dok sat (tj preko Huawei Health) javlja 40kmh. Znam da je Strava točna tu jer se radi o brzini koja je postignuta na određenom dijelu na 3-4s.

 

Pulsmetar isto tako dosta vrluda, vozim auto i čas mi je puls 50 čas 90, a stalno je isti (oko 50).

 

Generalno dosta me razočarao pogotovo što ispada da nije niti activity tracker niti smartwatch.

Može biti dobar za nekog tko nema posebnih zahtjeva i tko želi najosnovnije funkcije te mu nije važno real time očitanje.

R36 sub 24.11.2018 13:58
Mar kaže...

Sat je loš u onome što treba raditi a to je sport tracker.

Očitavanje pulsa i brzine (generalno svih podataka) kasni 15-20s i ne može se koristiti za kontrolu pulsa pri treningu i čini mi se da je uzorkovanje gps sporije od uobičajenih 1s.

 

Recimo vožnja bicikla preko Strave (mobitel snima) mi je dala max brzinu od 48kmh dok sat (tj preko Huawei Health) javlja 40kmh. Znam da je Strava točna tu jer se radi o brzini koja je postignuta na određenom dijelu na 3-4s.

 

Pulsmetar isto tako dosta vrluda, vozim auto i čas mi je puls 50 čas 90, a stalno je isti (oko 50).

 

Generalno dosta me razočarao pogotovo što ispada da nije niti activity tracker niti smartwatch.

Može biti dobar za nekog tko nema posebnih zahtjeva i tko želi najosnovnije funkcije te mu nije važno real time očitanje.

 Sve nesto ultra profesionalni sportasi na ovom forumu,pa im treba brutalno precizna mjerenja.

Onda si kupiš sat po 4-5000kn Garmin i sl.

 

Za normalne korisnike je sat čisto ok.

Mar sub 24.11.2018 14:34
R36 kaže...
Mar kaže...

Sat je loš u onome što treba raditi a to je sport tracker.

Očitavanje pulsa i brzine (generalno svih podataka) kasni 15-20s i ne može se koristiti za kontrolu pulsa pri treningu i čini mi se da je uzorkovanje gps sporije od uobičajenih 1s.

 

Recimo vožnja bicikla preko Strave (mobitel snima) mi je dala max brzinu od 48kmh dok sat (tj preko Huawei Health) javlja 40kmh. Znam da je Strava točna tu jer se radi o brzini koja je postignuta na određenom dijelu na 3-4s.

 

Pulsmetar isto tako dosta vrluda, vozim auto i čas mi je puls 50 čas 90, a stalno je isti (oko 50).

 

Generalno dosta me razočarao pogotovo što ispada da nije niti activity tracker niti smartwatch.

Može biti dobar za nekog tko nema posebnih zahtjeva i tko želi najosnovnije funkcije te mu nije važno real time očitanje.

 Sve nesto ultra profesionalni sportasi na ovom forumu,pa im treba brutalno precizna mjerenja.

Onda si kupiš sat po 4-5000kn Garmin i sl.

 

Za normalne korisnike je sat čisto ok.

 

Ali to mu je jedina funkcija da prati sport kako spada.

Imam Epson SF810, sat star 3g valjda koji sve te funkcije obavlja besprijekorno jedino ima šugavu aplikaciju za android i sinkronizacija je spora i nije automatska ali veza sa Stravom radi.

 

Čak i Amazfit Stratos od ~1000kn ima to sve i dobar battery life te sinkronizaciju sa Stravom.

 

Sat je hardverski ok ali software je koma, možda to Huawei ispravi, bar da ubaci opciju uzorkovanja od 1 i 10s te sinkronizaciju sa Stravom.

DuMe sub 24.11.2018 14:42
R36 kaže...
DuMe kaže...

Da je dobar,nebi se dijelio zabadava

Ti si običan forumski serator na većini tema.

 Zasto sam serator?jer nisam niciji fanboy i stvari kazem realne kakve i jesu i ne hvalim nesto sto znam da nije za pohvalu.Kazes sve superlative za sat,a kolega iznad(Mar) je rekao par rijeci i stime je sve rekao kako treba.Sat je sport tracker koji ne obavlja svoju zadacu kako treba.I to je to.

Ako vec nesto radis i hoces napravit sat kako treba,onda napravi to kako treba i to naplati,kao recimo Garmin.

Ako nemam para za garmin,uzet cu xiami mi band 2,ili 3.Platit cu ga 200,300kuna i imat cu ista mjerenja ko huawei sat koji kosta 1500kn

Luuka pet 14.12.2018 09:36

Jučer dobio sat, upario ga s Mate 20 Pro, izgleda dosta dobro. 

Pitanja:

- Jeste ga probali uparit i u normalnom modu i u private modeu istovremeno? Jer mi izgleda da to ne funkcionira baš

- Koristite li Slack? Jer malo mi štekaju notifikacije od tamo, niti ne dođu sve, odmah se obrišu...

ocean77 uto 22.1.2019 19:35

Nakon Amazfita sam uzeo ovaj sat...Huawei GT.

Ispala mi je neka dobra kombinacija pa sam ga uzeo.

Najvise me privukla baterija, a funkcije koje ima su slicne Amazfitu i to me zadovoljava.

Prednost je baterija koja traje oko 2 tjedna i ekran koji je odlican i ostar.

Cim sam ga sinkronizirao sa mobom (koristim ga uz Note 9) povukao je vise updatea i koliko sam vidio uglavnom se radi o poboljsanjima vezanim za tocnost raznih mjerenja tako da su te pocetne mane rijesene...

Nakon nekog vremena cu vidjeti kako se ponasa...za sada se cini super sat za malu cijenu.

 

U prilogu je par slika moga GT-a...ostalo mi je puno narukvica od Amazfita koje pasu i na GT jer su oba 22mm.

ssax uto 12.2.2019 08:45

Sat je odličan, i mjeri dosta korektno, za usporedbu imam iwatch 3, fenix 3, edge 520. 

Tako da znam o čemu pričam, npr. puls mjeri korektnije od iwatcha, a da ne spominjem bateriju. 

Sve u svemu odličan odnos kvalitete i cijene, nabavljen za 900 kn. 

Ziga pon 18.2.2019 18:15
cro_scouser kaže...



Evo da javim, stigli su već idući dan. Za sada sam izuzetno zadovoljan, pogotovo baterijom!

 Kao što je kolega iznad pitao + dopitat ću i ja

kakva je vibra u alarmu?

 

imam Fenix 3HR i vibra je vrhunska

 

R36 uto 4.6.2019 12:27
cro_scouser kaže...

Stigao update 1.0.8.34.

Donosi ono za što je večina Stratos ekipe prigovarala ovom satu, a to je always on display u stand by modu. Može se izabrati analogni ili digitalni sat te njegova boja :)

 

 

 

Baš ga jučer instalirao...

 

Također nisam znao da se mogu dobivat obavjesti 3-ih aplikacija na sat. 

 

Meni je sat top.