ZdravkoZ sri 7.11.2012 14:42

ima izložen u vipu u Arena centru,Zg,crni.
Izgled mi se nimalo ne sviđa.Ekran malen naspram ukupnoj prednjoj površini.Zadnja strana jako zaobljena tj.bočne stranice uređaja.Sučelje je nešto bolje nego na wp7.Ono što mi se sviđa je vidljivo brz u radu(galerija,kamera,meni...)Hardwerski gumb brzo okida sliku za slikom.

pandza94 sri 7.11.2012 15:23

Hm,Nokie su opet subjektvno ljepše meni od HTC-ova.

Ali opet,4.3" ekran je malen nasprem Android Flagshipova,

i čini mi se da Lumia 920 ima 4,7" ekran?

HTC Titan je imao 4,7" ekran,doduše ispod 200PPi ali opet,

W8 to ne smeta kako sam mogao primjetiti.

I da zna li se okvirna cijena Lumie 820?Čini mi se

da razbija 8S pogledom.

skank666 pet 23.11.2012 21:57

nabavio sam si htc8x i mogu ga, barem za sada nahvalit... lagan, zaobljen, lijepo leži u ruci i jaaaaako brz ali strašno.. uz njega sam još i dobio dr.dre sluške. nisam ih isprobao ali telefonov softver je malo prilagodjen tome. naime, ima jedna stavka tj opcija za ukljucit kad spojiš te slušalice, zašto? ne znam. spec znate, ekran je za sada super ali crna nije crna. malo se teško nakon samoleda na viknuti na to ali ko ga je8e..

win8 mobile je drugačiji ali malo i osjetno brže radi.. nisam se još poigrao ali kroz koji dan upotrebljavanja ču i malo više napisat o tome.. za 1200kn, tarifa bez limita 444 (50% popusta), ja zadovoljan. misli sam si ajfon pa ga kasnije utopit za nokiu ali iskreno ja baš i neću imati neke prevelike koristi od nje..

evo malo slika slikanih za starom omniom 7

e i nema više zuna :D edit: je80te kako grmi em je zvuk dosta jači nego na wp7.5 em slušalice rasturaju. SLAYER i skoro mi je glava pukla

chutac sub 24.11.2012 10:59

Lijepo, lijepo, drago mi je za tebe :)

Nego, kakve su sve razlike u svakodnevnom koristenju u odnosu na WP7(.5)? Znam da ih ima, ali da li pomažu ili se samo osjete kao poboljšanje?

Mislim ubost Lumiju 820, ali ako nema pretjerane razlike, necu.

I mass storage je skoro pa jedan od najbitijih featurea  {#}

skank666 sub 24.11.2012 13:14
chutac kaže...

Lijepo, lijepo, drago mi je za tebe :)

Nego, kakve su sve razlike u svakodnevnom koristenju u odnosu na WP7(.5)? Znam da ih ima, ali da li pomažu ili se samo osjete kao poboljšanje?

Mislim ubost Lumiju 820, ali ako nema pretjerane razlike, necu.

I mass storage je skoro pa jedan od najbitijih featurea {#}

 nisam siguran na što točno misliš ali koliko sam uspio vidjet, razlika ima što večih što manjih... cloud backup za sms, settinge i app, wallet gdje dodajes svoj paypall i/ili kreditne kartice (pristup toj app zaštitiš pinom), background ima lijepa fora da ti budu one slike sa binga, onda, biraš koje informacije da ti se prikažu na lock sccreenu (kao na win8 na PC-u), sharanje kontakta, slika itd preko bluetootha, NFC (probali ja i frend ovo ali nismo bas skužili kako. naime, pošaljem sliku ali on dobije "nešto", neke znakove pitaj boga što je to)... napokon možeš odabrat više slika odjednom za brisanje, sharanje ili što već. postoji ease of access, magnifier, high contrast i mijenjanje veličine fontova. attentive phone je također zanimljiv, naime koristi dostupne senzore pa onda npr. ako ti je telefon u đepu - pojača zvuk zvonjave, ako je na stolu i podigneš ga dok zvoni onda smanji zvonjavu i flip to mute...

IE je malo bolji, naime možeš birat koju naredbu da postaviš pokraj address bara, pošto je microsoft izbacio ikonu za tabove sad je napokon možemo opet postavit tamo gdje joj je i mjesto.. mape se daju downloadati i to po državama (hrvatska ima 94mb) i čak ima opcija da pogleda ako ima nadogradnji za pojedine mape, zakon...

uglavnom, ima dosta poboljšanja ali ima i jedan ogroman minus! pazi sada ovo: WIDOWSI ZAUZIMAJU CCA. 4GB!{#} WOOOO HOOOO! srečom pa mi je dovoljno ovih 11 zarez nešto prostora, čak i viška ali nekom se to neće svidjet ni malo! {#}

kvaliteta izrade se čini odličnom, telefon je lagan, brz i dosta ugodan za korištenje... e, i zvuk je dosta jači (i bez onih pederskih slušalica)

chutac sub 24.11.2012 14:18
skank666 kaže...

  nisam siguran na što točno misliš ali koliko sam uspio vidjet, razlika ima što večih što manjih... cloud backup za sms, settinge i app, wallet gdje dodajes svoj paypall i/ili kreditne kartice (pristup toj app zaštitiš pinom), background ima lijepa fora da ti budu one slike sa binga, onda, biraš koje informacije da ti se prikažu na lock sccreenu (kao na win8 na PC-u), sharanje kontakta, slika itd preko bluetootha, NFC (probali ja i frend ovo ali nismo bas skužili kako. naime, pošaljem sliku ali on dobije "nešto", neke znakove pitaj boga što je to)... napokon možeš odabrat više slika odjednom za brisanje, sharanje ili što već. postoji ease of access, magnifier, high contrast i mijenjanje veličine fontova.  attentive phone je također zanimljiv, naime koristi dostupne senzore pa onda npr. ako ti je telefon u đepu - pojača zvuk zvonjave, ako je na stolu i podigneš ga dok zvoni onda smanji zvonjavu i flip to mute...

IE je malo bolji, naime možeš birat koju naredbu da postaviš pokraj address bara, pošto je microsoft izbacio ikonu za tabove sad je napokon možemo opet postavit tamo gdje joj je i mjesto.. mape se daju downloadati i to po državama (hrvatska ima 94mb) i čak ima opcija da pogleda ako ima nadogradnji za pojedine mape, zakon...

uglavnom, ima dosta poboljšanja ali ima i jedan ogroman minus! pazi sada ovo: WIDOWSI ZAUZIMAJU CCA. 4GB!{#} WOOOO HOOOO! srečom pa mi je dovoljno ovih 11 zarez nešto prostora, čak i viška ali nekom se to neće svidjet ni malo! {#}

kvaliteta izrade se čini odličnom, telefon je lagan, brz i dosta ugodan za korištenje... e, i zvuk je dosta jači (i bez onih pederskih slušalica)

  Hvala na odgovoru :)

Mislio sam na to sto si nabrojio. Svidja mi se ova automatska glasnoca, IE i mogucnost odabiranja vise slika/videa.

Ma zakon, koliko vidim iz tvog posta, zaista se isplati kupiti mob. na WP8, iskreno, mislio sam da ce razlika biti manja, ali cini se da nije.

Uživaj u mobitelu! {#}

skank666 sub 24.11.2012 14:39
mar123 kaže...

kako to da si slusalice dobio, jel se dijele normalno s tim uređajem ili?

 da, neka akcija je... http://www.vipnet.hr/htc-wp-8x

gin.tonic kaže...
Znam da se dosta ljudi žalilo da poruke s whatsapp,vibera itd. ne dolaze real-time nego da kasne, probaj da li su to popravili i javi...

 ne sumnjam u to... iako ne mogu provjerit jer mislim da nitko od mojih to ne koristi. svi imaju neke flat tarife, revolucije, savršene i te fore...

 

EDIT: ovako izgleda kad preko metroa idete dodavat stvari na mob:  

BMK sub 24.11.2012 15:29
skank666 kaže...
mar123 kaže...

kako to da si slusalice dobio, jel se dijele normalno s tim uređajem ili?

 da, neka akcija je... http://www.vipnet.hr/htc-wp-8x

gin.tonic kaže...
Znam da se dosta ljudi žalilo da poruke s whatsapp,vibera itd. ne dolaze real-time nego da kasne, probaj da li su to popravili i javi...

 ne sumnjam u to... iako ne mogu provjerit jer mislim da nitko od mojih to ne koristi. svi imaju neke flat tarife, revolucije, savršene i te fore...

 

EDIT: ovako izgleda kad preko metroa idete dodavat stvari na mob:  


Fear Factory!!!

 

Dobra mjuza, dobar uredaj, taman kad malo fond aplikacija za W8 naraste, show ce biti.

mar123 sub 24.11.2012 15:49
berofx kaže...
mar123 kaže...

kad market na wpu dostigne popularnost kao android i ios nece mu bit kraja, do tad ja preskacem te uredaje.

 

Ajde trollaj negdje drugdje.

zasto je to trolanje? pa do nedavno sam i ja imo wp uredaj, govorim sve iz iskustva, i to samo za sebe osobno, mozda je tebe pogodilo da imaju sve aplikacije koje trebas

maks0806 sub 24.11.2012 16:49

metaal \m/
nego fkt zelim isprobat wp8. Mass storage mod je veoma dobrodošao,kao i jos neke stvari koje si naveo... volim htc i sigurno ce se dat jeftinije nabaviti od lumie u skorije vrijeme,jedino te aplikacije me muce. wp7 mi je bio katastrofa jer gotovo nista nije imao funkcionalnog na sebi (iskustvo s lumiom 710)
posto je mala fragmentacija nadam se da ce wp8 poceti dobivati sve više appova što i je jedan od većih ako ne i najveći minus windows phone platforme.
uživaj u slejerima hehe
i da te pitam nesto,dali beatsice s upaljenim beats prosirenjem daju bolji/glasniji zvuk nego obicne sluske?

Robilad ned 2.12.2012 17:02
skank666 kaže...

obične još nisam probao... a ni ove nisam bog zna kako isprobao tako da ne znam jesu li baš tako odlične. iskreno, sumnjam da je baš sad neka fantastična razlika...

Ako odlucis za prodaju sluski javi se..

berofx pon 3.12.2012 13:34

Evo neki moj nano review:

 

+ Lagan, tanak, fluidan, kamere

 

- Tipke (kamera, power) sa strane treba jace stisnuti da bi reagirale, nespretan za držanje u jednoj ruci zbog zaobljenih rubova (npr: probao sam se slikati jednom rukom i ispao mi je mobitel jer nema se gdje držati)

skank666 pon 3.12.2012 14:17
berofx kaže...

Evo neki moj nano review:

 

+ Lagan, tanak, fluidan, kamere

 

- Tipke (kamera, power) sa strane treba jace stisnuti da bi reagirale, nespretan za držanje u jednoj ruci zbog zaobljenih rubova (npr: probao sam se slikati jednom rukom i ispao mi je mobitel jer nema se gdje držati)

 za tipke se slažem a za slikanje malo manje... nespretno je sa hardverskim botunom ali zato je tu touch botun :D

agent_00klc pet 7.12.2012 08:45

Jel podrzava Wifi Hotspot? neki put se moram spojit preko moba na internet i ako to nema onda mi je to veliki minus. Takoder, razmisljam dal da prijedem sa Galaxy Nexusa na 8x. Jel to pametno? WP8 mi se bas sviđa...

agent_00klc pet 7.12.2012 11:08

Ma da znam, pitanje sta kome vise odgovara. Na svom mobu sad imam skoro 200 aplikacija a koristim ih 20ak. A skoro sve te koje koristim ima i na wp8. Jel koristis mozda m-zaba ili neko drugo internet bankarstvo na mobu. Vidim da ga nemaju kao aplikaciju za wp, samo kao java program.