gumiflex pet 2.11.2018 18:57

Pozdrav! Imam problem s Google Maps android aplikacijom. Naime, "prevodi" mi imena gradova. Pa tako npr. Szombathely u Mađarskoj prikazuje kao Sambotel, Eisenstadt u Austriji kao Željezno a Vicenzu u Italiji kao Vićenca. Zanimljivo, to radi samo za one krajeve gdje postoje valjda hrvatske manjine. Ne kužim zašto odjednom to radi, nisam ništa mijenjao u postavkama. Ima li tko ideju kako to vratiti na nekakve normalne postavke?

playjob pet 2.11.2018 19:02
gumiflex kaže...

Pozdrav! Imam problem s Google Maps android aplikacijom. Naime, "prevodi" mi imena gradova. Pa tako npr. Szombathely u Mađarskoj prikazuje kao Sambotel, Eisenstadt u Austriji kao Željezno a Vicenzu u Italiji kao Vićenca. Zanimljivo, to radi samo za one krajeve gdje postoje valjda hrvatske manjine. Ne kužim zašto odjednom to radi, nisam ništa mijenjao u postavkama. Ima li tko ideju kako to vratiti na nekakve normalne postavke?

 Malo šale-pošalice, kako prevodi Novi Sad u Srbiji?

gumiflex pet 2.11.2018 19:46

Novi Sad ne prevodi. Valjda misli da su hrvatski i srpski isti jezik...  Zapravo, gledam ta smiješna prevedena imena i sve mi se čini da ih prevodi na slovenski. Ma ne znam, ali bezveze je. Voziš se autom i umjesto lokalnih naziva mjesta npr. Grosspetersdorf piše ti  Veliki Petrštof na ekranu. Koma...