Chome uto 28.5.2019 07:59
Marko :D kaže...

Problem je u tome što MMS ne radi preko Wi-Fija ukoliko to operater ne podržava. Ukratko, MMS je kao mala web stranica koja, kada se pošalje, odlazi (preko HTTP-a) na MMS server operatera. Primatelj, da bi vidio sadržaj, isti mora skinuti sa servera operatera i to zahtjeva internet.

Da bi se MMS mogao slati preko Wi-Fija, operater mora nuditi uslugu Wi-Fi callinga odnosno poziva preko Wi-Fija. Koliko mi je poznato, ni jedan operater u Hrvatskoj još ne nudi takvu uslugu, tako da trenutno MMS možeš slati/primati samo preko mobilnog interneta.

Imaj na umu kako se MMS posebno naplaćuje (1,99 kn). Ako već želiš poslati nešto nekome, napravi to preko Vibera, WhatsAppa ili Messengera besplatno (i preko Wi-Fija 🙂).

Ja bi samo nadopunio da VoLTE i VoWiFi ja imam aktivno na bonbon mreži. Žena je isto na bonbonu ali nema. Ona ima S8+ a ja S8 mob. Ona u opcijama telefona nema za uključiti te dvije opcije dok ja imam i radi mi. Ne znam niti kako sam ja dobio niti zašto ona to nema ali čisto da znate da ima u HR očito podrška za te usluge.

midzan21 uto 28.5.2019 20:43

Podršku za VoLTE imaju svi operateri za određene uređaje te u nekim slučajevima i za posebne tarife.

Npr.: A1 nudi opciju VoLTE na mojem Galaxy A7 (2018) ali uz Tarifu M i bolje, na S ne nude. Pitao sam ih i dobio takav odgovor. I evo primjer T-Com: na Galaxy A5 (2017) ima mogućnost VoLTE, naravno uz Najbolja L tarifu dok recimo na S7 koji je bio na Najbolja M tarifi nisu mogli omogućiti VoLTE makar mobitel ima podršku za istu opciju.

Marko :D sub 29.6.2019 14:29

Trebam preporuku za neki glazbeni player za Android. Onaj koji dolazi s Xperiama je dosta dobar, no zauzima više od 350 MB s "korisničkim podacima" što je malo previše. Uglavnom, tražim neki koji ima lijepo i jednostavno sučelje (da nije komplicirano), te da je u potpunosti besplatan i bez oglasa.

jocker'86 sub 29.6.2019 14:34
Marko :D kaže...

Trebam preporuku za neki glazbeni player za Android. Onaj koji dolazi s Xperiama je dosta dobar, no zauzima više od 350 MB s "korisničkim podacima" što je malo previše. Uglavnom, tražim neki koji ima lijepo i jednostavno sučelje (da nije komplicirano), te da je u potpunosti besplatan i bez oglasa.

Baci oko na Musicolet, ja sam korsitio i super mi je bio. Sad slušam samo Deezer, pa manje koristim.