fade ned 8.12.2013 16:08

Posto WP8 postaje sve  popularniji i broj aplikacija raste mislim da je vrijeme da i WP dobije svoj borbeni komplet.

 

 

Pravila su jednostavna :

 

[1] Podijelite svoje omiljene aplikacije u 3 skupine :  Aplikacije /  Live Tiles + Lockscreen  /  Igre

 

[2] Navedite kratak opis aplikacije pored njenog imena

 

[3]  Na kraju svojeg posta napisite na kojem WP8 uredaju ste koristili navedene aplikacije.

 

 

Po mogucnosti mozete linkati aplikaciju na njen detaljniji opis i screenshotove u Windowsphone.com trgovini ili na detaljniji review.

 

 

Za opcenita pitanja o Windows Phoneu 8 posjetite temu WP8 - Opcenito.

 

 

fade ned 8.12.2013 16:39

Moj WP8 borbeni komplet

 

 

Aplikacije :

 

Music+ -  Odlican Soundcloud klijent koji ima mogucnost caching-a svake pjesme  

 

MetroTube - Jedna od, ako ne i najbolja mobilna YouTube aplikacija 

 

Baconit - Dobro dizajniran i brz  Reddit klijent 

 

Skydrive  - Microsoftov Cloud Servis

 

Papyrus - Omogucava pisanje kratkih biljeski sa prstom ili stylusom.

 

 

Live Tiles + Lockscreen : 

 

Bing Weather - Prikazuje vremensku prognozu i temperaturu uz mogucnost prikazivanja na lockscreenu-u ili Live tileu

 

Battery  - Prikazuje stanje baterije i graf potrosnje na lockscreenu ili live tile-u uz mogucnost spremanja kao sliku ili na Sky Drive

 

Skinery  - Customizacija Tileova , moguce je mijenjati boje , ikone ili izrezati sliku sa tileovima

 

 

Igre :

 

Contre Jour -  Super igra, originalna i sa super soundtrackom. Oblikujete zemlju da odvucete svog lika na sigurnost...

 

Final Fantasy - Originalni/Prvi Final Fantasy

 

PipBoy Radio -  Galaxy News Radio i  PipBoy interface  iz  Fallouta 3

 

 

 

 

Moj mobitel :  Nokia Lumia 520

Danijel14 uto 10.12.2013 16:50

App-ovi:

CamScanner - radi pdf-ove od fotografija

Crovijesti - više manje sve jasno

PDF reader

Pin notes - brzo dodavanje bilješki na početni zaslon

RemoteDesktop - trial, plaća se inače, dobro dođe

SkyMap Free - za ljubitelje noćnog neba

Stop Music - služi kao stop gumb za mp3 player/radio

Tucan reader - e-book reader

TuneIn radio - internet radio

WPCentral - novosti iz WP svijeta

zuper uto 10.12.2013 16:59

SofaScore LiveScore - fenomenalna aplikacija za praćenje rezultata. must have za kladioničare i one koji prate sport. čak i za neke utakmice ima video gdje se mogu vidjeti golovi

 

Ringtones Pro - gro ringtonova za pozive, sms, email...

 

PC Remote - aplikacija kojom mobitelom možete upravljati računalom. neki će reći da šta će ti to kad je miš bolje rješenje, ali ponekad prebacim sliku na tv, zavalim se na kauč i ovo je onda super rješenje

 

koristim i metrotube koji je fenomenalna zamjena za youtube bez obzira što košta 8kn. tek sam u proučavanju marketa i općenito OS-a pa će vremenom biti više aplikacija. koristim samsung ativ s

 

Eld uto 10.12.2013 17:20

Bing weather

Battery

 

Blink - brzo okidanje fotografija

 

Calculator toolbox

Calculator3

 

Cool Music Player

 

eBay

 

Find My Music

 

GeoPhoto

 

IMDb

 

Meteo stanica - lokalno vrijeme

 

MojTV - TV program

 

myTube - YouTube, kada ga stavis u pozadinu audio nastavlja raditi

 

Photosynth - panoramsko slikanje

 

Pocket File Manager

 

Quick Settings

 

RapDialer

 

Reminders

 

Runtastic PRO

 

SoundHound

 

Stopwatch Timer

 

Street View

 

T-Translator

 

TuneIn Radio

 

Wikipedia

 

yourPlaylists

lllnuclearlll uto 10.12.2013 18:36

Bilo bi lijepo da pravilo bude ono što je spomenuto u prvom postu, i da izgleda onako kako je kolega napravio u drugom postu (dakle kategorija i opis), a da se offtopic i postovi koji ne zadovoljavaju kriterije obrišu jer inače tema s bezveze nabacanim aplikacijama bez ikakvog objašnjenja nema nikakvog smisla. Tako može svatko otići na store i pregledavati...

fade uto 10.12.2013 19:09
lllnuclearlll kaže...

Bilo bi lijepo da pravilo bude ono što je spomenuto u prvom postu, i da izgleda onako kako je kolega napravio u drugom postu (dakle kategorija i opis), a da se offtopic i postovi koji ne zadovoljavaju kriterije obrišu jer inače tema s bezveze nabacanim aplikacijama bez ikakvog objašnjenja nema nikakvog smisla. Tako može svatko otići na store i pregledavati...

 

Da.

 

Poslozio sam pravila da budu sto laksa i jednostavnija za pratiti da dobijemo uredniju i kvalitetniju temu jer vidim da u Android temi ima svega i svacega.

 

 

Najbitnije je sloziti u kategorije i navesti kratak opis, linkanje nije toliko bitno jer je aplikaciju lako naci kad se zna ime.

skank666 sri 11.12.2013 11:32

live tiles + lock screen

amazing weather hd

awsome lock

week view 8 -kalendar

 

apps

amazon mobile

ebay

metrotube

vimeo

paypall

mpatool

blackbox - konverter

ciel - na fotografiji lijepi razne informacije tipa kakvo je vrijeme, da si u restoranu i slično

indulged - flickr klijent

moj vip

facebook beta

whats app

trashout - karta ilegalnih odalgališta smeća. možete i morate prijavit :D

i više manje sve one razne nokijine aplikacije

Neville2MUFC sri 11.12.2013 17:06

Aplikacije:

 

Goal Live Scores - pračenje nogometnih utakmica, push notificatin kad počinje utakmica, kod promjene rezultata i slično

 

Metrotube

 

misicXmatch lyrics player - taganje pjesme i uživo pračenje stihova

 

Photosynth - panoram 360°

 

Shortcuts - shortcut za postavke

 

Vieather - vremenska prognoza, malo spora ali ljepo dizajnirana

 

Weave News Reader

 

 

Igre:

 

Benji Bananas

Turbo Racing League

iStunt 2

Jetpack Joyride

Drag Racing

Paradox Exit

 

goranbm uto 1.4.2014 18:36

Evo od danas vlasnik Lumie 925 :) Prvi dan vrlo zbunjujuć jer zadnjih par godina nisan ni dotaknuo išta osim androida :D Možda koji savjet kako najbolje posložiti sve za najbolji doživljaj ??

geekHR uto 15.4.2014 23:14

Aplikacije:

  • Nokia Camera - proširuje mogućnosti kamere, sada već ima dobra alternativa - default Kamera aplikacija na Wp8.1
  • Office Lens - Brz sken dokumenata, sejvanje, čitanje teksta...
  • SofaScore LiveScore - podržava sve žive lige (čak i HR nog. lakrdiju), ima puno opcija...
  • SoundHound - zna se za šta služi...
  • 9Gag - isto tako...
  • FlashVideo - omogućuje gledanje nekih streamova za koje bi inače bija potreban Flash (kojeg naravno nema)
  • Messenger (FB) - trenutno najbolje rješenje (službeno) za FB chat, ali ima mjesta za napredak...
  • Stop the music - kad upališ pismu na WP, nemoš je izbrisat iz Volume controla bez ovoga...
  • OneDrive - sve jasno
  • Photosynth - trenutno jedini app koji slikaje 360* panorame, iako jako loše (često) spaja slike, može puuuno bolje
  • Stopwatch - WP opće nema svoju defaultnu štopericu?!
  • Translator - ponajbolji prevoditelj (bazinar na Google Translateu), podržava HR za razliku od MS-ovog translatora
  • PDF Reader - alternativa Adobeovom čitaču, ali ne gnjavi stalno za Adobeov account, i ima sve potrebno
  • WPCentral - najbolje mjesto za WP novosti

 

LiveTiles + Lockscreen

  • Weather - jednostavna aplikacija za prikaz vremena, čista, ima lijep lockscreen...

 

Igre

  • Flappy Bird - riječi suvišne
  • Ko opće igra igre...

 

Ove aplikacije su samo must-have...

doktor1 pon 21.4.2014 13:53

Aplikacije

 

Adobe Reader

 

App Folder - Mapa za aplikacije

 

Battery

 

Camscanner - ime sve govori...

 

Connectivity Tiles - do službenog dolaska 8.1 i akcijskog centra služi mi za brži pristup bluetooth/wirelles opcijama

 

Edmondo Sports Tracker - računa pređene kilometre, kalorije itd kada se bavimo različitim sportovima, (ja primjerice vozim biciklu) i to radi vrlo dobro zahvaljujuči odličnom GPSu kojeg ima LUMIA

   

ESPNF1 - novosti iz F1 svijeta

 

Facebook Beta

 

Hipstamatic Oggl - službeni opis: "Oggl is a “capture-first” shooting experience using Hipstamatic’s beautiful lenses and films, and comes with 5 “Favorites” pre-loaded for situational shooting: Landscape, Food, Portrait, Nightlife and Sunset. For the first time ever, edit a photo after it’s taken to experiment with different looks, and tap to preview effects before shooting."

 

Sve u svemu, mnogo različitih leća i filtera za različite fotografije i njihovo brzo djeljenje na razne društvene mreže.

   

IMDb

 

MUSIC+ - stream i download muzike

   

Nokia Camera - naprednija kamera naspram standardne

 

OneDrive - cloud, zna se..

 

Photobeamer - prenos slika sa mobitela na računalo/drugi mobitel preko web preglednika

 

Shazam

 

Stop the Music - uklanja muziku iz aktivnog procesa

 

Tapatalk

 

Viber

 

WhatsApp

 

Youtube HD

 

Zedge

  

Live Tiles

 

Vrijeme

 

Igre

 

AE Bubble

  

Dark Lands

  

Snake

____________________________________

bernie uto 2.9.2014 12:04

Aplikacije

 

  • MyTube(Trial)- Jednostavan, brz, lijep i funkcionalan YouTube klijent
  • Aerize Explorer - Besplatan file manager
  • OneDrive - Za one koji neznaju, Microsoftov cloud servis
  • KakaoTalk - Ne baš popularan kod nas no meni najdraži messenger još od androida
  • Stopwatch - Jer WP nema standardno
  • WPjoy(Trial) - Virtualni gamepad/volan, nije prava zamjena, ali posluži
  • Music - Standarni player je još najbolji dok se ne pojavi neki ekvivalent PowerAMPu
  • Crunchyroll - Za gledanje animea
  • OneReader - Brz i jednostavan i versatilan pdf/xps/cbz čitač sa podrškom za OneDrive
  • HŽ vozni red - Ime kaže sve

Live Tiles

 

Igre

 

Mobitel: Lumia 520

4mal pon 22.9.2014 23:24

Jeli  je tkome uspjelo jailbrejkt 8.1 WP tocnije sa Lumiom serijom ., nesto sam citao po forumima da nije bas sigruno kao kod Andorid jailbrejka i moze se brickat samo tako {#}

 

ako netko zna ili imam kakav tut jer nas je sve vise ekipe sa WP-om (ima masu vec sad stranica sa XAP -ovima ) {#}

skank666 uto 23.9.2014 10:56
4mal kaže...

Jeli  je tkome uspjelo jailbrejkt 8.1 WP tocnije sa Lumiom serijom ., nesto sam citao po forumima da nije bas sigruno kao kod Andorid jailbrejka i moze se brickat samo tako {#}

 

ako netko zna ili imam kakav tut jer nas je sve vise ekipe sa WP-om (ima masu vec sad stranica sa XAP -ovima ) {#}

Nisam ništa ni tražio o tome ali bi kada bih to bilo nešto slično cydia na iphonu. dakle, dodatne mogučnosti.. za xapove me nije briga. ono što mi treba kupim a igre ne igram. aj lupi neki link usput

horchata ned 7.12.2014 00:33

Da malo osvježimo temu, evo moje liste omiljenih aplikacija:

Amazing Weather HD - mislim da ju ne trebam posebno predstavljati, po meni mozda najbolja weather aplikacija, jedina s animacijama :) (alternativno koristim i domacu CroWeather)

 

mPBZ i PBZmToken - odlicne must-have aplikacije za sve korisnike PBZ bankarstva

 

Metrotube - nakon raznih isprobanih YT alternativa, meni osobno je ova najvise legla

 

AAWP, Windows Central i Nokiamob - vijesti iz windows i nokia svijeta

 

CroVijesti - odlicna domaca aplikacija koja objedinjuje gotovo sve bitne domace portale

 

JDB for Facebook - dok sluzbena (i beta) aplikacija ne budu potpuno funkcionalne, ovo je mozda najbolja alternativa za facebook

 

MixRadio - dok ne dodje VLC player, ovu aplikaciju preferiram za slusanje glazbe

 

HAK - odlicna HAKova aplikacija koja je ponekad jako korisna

 

myFinance - ovo je najbolja aplikacija za pracenje osobne potrosnje... pin zastita, dijagrami potrosnje po kategorijama, moguce je postaviti vise nacina placanja (npr. tekuci racun, ziro racun, gotovina...) i tako detaljnije pratiti svaku stavku posebno te raditi prijenose sredstava izmedju njih

 

Total Fuel i Clarus Milage+ - dvije jako dobre aplikacije za pracenje potrosnje goriva u automobilima

 

Cal - izvrsna i jednostavna alternativa ugradjenoj kalendarskoj aplikaciji

 

Analog Clock Tile - jos jedna odlicna domaca aplikacija za one koji zele pored digitalnog i analogni sat na home screenu

 

#1 Toolkit - all-in-one hrpa korisnih aplikacija

 

Office Lens - aplikacija za skeniranje dokumenata, meni osobno se pokazala puno boljom i jednostavnijom za koristenje od CamScannera

 

GPS monitor & webcam - aplikacija za pracenje lokalnih gradskih webcamova (za rad treba biti ukljucena lokacija)... prije sam koristio Webcam2Tile, ali vec neko duze vrijeme ne radi kak spada

 

ExRatesCRO - aplikacija za pracenje tecaja prema HNB-u

 

Files - koliko god neki smatrali da je nepotrebna na WP - potrebna je, barem sto se tice one osnovne manipulacije datotekama (npr. sortiranje fotografija u foldere)

 

gMaps - kad zatreba google maps i street view, ova aplikacija dobro odradjuje posao

 

Croatia POI - za pronalazak pojedinih tocki interesa kad sam u nepoznatom okruzenju (djelomicno postoji i u HAKovoj aplikaciji)

 

Store Deals i myAppFree - aplikacije za pracenje snizenja i free akcija u storeu (dosta aplikacija s popisa, a koje se placaju, zahvaljujuci ovim aplikacijama sam uspio dobiti besplatno)

 

Star Chart - fantasticna aplikacija za pracenje nebeskih tijela

 

Face Swap - zabavna aplikacija koja zamijenjuje lica ljudi na fotografijama

 

KeepIn Calendar - zanimljiva aplikacija koja prati sto se obiljezava na odredjeni datum (npr. world cancer day, heavy metal day, father's day, international pretend to be a time traveller day...)

 

Easy Transfer - korisna aplikacija za prijenos podataka izmedju racunala i mobitela preko WiFi mreze

 

Translator i T-Translator - odlicne aplikacije za prevodjenje teksta

 

7pass - nesluzbeni KeePass manager... uz ovu aplikaciju i KeePass na PC-u, te .kdbx bazu na onedrive-u, sve lozinke su uvijek sinhronizirane

 

Lumia Camera, Lumia Creative Studio, Lumia Cinemagraph, Camera360 Sight, Proshot, Fhotoroom, Fotor, Photosynth, Phototag - niz fantasticnih photo(editing) aplikacija

 

+

 

eBay, 8 Zip, 9Gag, Adobe Reader, CroParking, dajsve, Endomondo, IMDb, Insider, Speedtest.net, UC Browser, Shazam, Picture Info, Despicable Me: Minion Rush...

LoudChange čet 19.2.2015 12:58

Pozdrav forumasi...

 

Imam jedan mali problem..Kupio sam Lumiu 630(WP 8.1). Čim sam ga uključio napravio sam novi mail koji mi je automatski sinhronizirao One drive s tim mailom. E sad...ja tak mail uopce ne korostom i htio bih ga promikeniti jel na neku foru nemogu u One drive dodati racun s drugim mailom...pokusao sm sve živo no nikako...može neki hint kako promjeniti taj primary mail...