Memorije

Koji USB stick kupiti?

lukavg pon 14.6.2010 17:56
lukavg kaže...

Svejedno je, ni jedan ni drugi nisu ništa posebno. 

Čemu TD? Može argument po čemu su oni iznadprosječni, osim po kapacitetu?

rambox pon 14.6.2010 17:59

Ovaj dole mos uzet recimo dobar je, brzina prjenosa podataka je ok moze bit i bolje ali je onda cijena visa normalno.Cool

 

http://www.protis.hr/ProductDetails.aspx?q=30887-USB-stick-16GB-Kingston-Data-Traveler-410-crni

 

http://www.kingston.com/flash/dt410.asp?id=2

goranbm pet 11.2.2011 11:44

Evo ako mogu vratiti malo temu da ne otvaram nesto novo. Trebam usb od 8 ili 16GB do nekih 350kn.... Nešto tipa corsair voyager, znaci da su ipak malo brzi od ovih prosjecnih... moze kaka preporuka ???

nick54312 ned 17.7.2011 16:46

ISto meni treba preporuka USBa od 16 GB.

Premišljam se između ova dva:

Corsair Voyager 16GB USB 3.0

Corsair VOyager GT 16GB USB 2.0

 

Vidim da je ovaj GT poseban i da je dosta brz, koji biste mi vi preporučili s tim da je ovaj s USB 3.0 jeftiniji?

 

Hvala

Test user sri 20.7.2011 18:35

Ajd prije shoppinga pogledaj koliku brzinu pisanja ima taj stik kojeg zelis kupiti. Zaguglaj "usb stick speed" i naci ces par site-ova koji ce ti reci write speed. Ako kupujes 16gb disk znaci da, vjerojatno, zelis stavljat vece fileove..... sve sto je prek 10mb je super. I bit ce ti jasnije zakaj su neki puno skuplji a imaju samo 8gb itd...itd...
Ja sam se zajebal i disk ima write speed od 4mb u sec. :(

Idealist sri 26.12.2012 10:59

e, vako:

 

imao sma usb. mislim da take ms. nista na njemu nije pisalo, jedino po cemu je bio prepoznatljiv je to sto je bio tanak i poklopac je bio u crveno-bijelim kvadraticima. kapaciteta 1gb (star je bio dosta) imao je brzine zapisivanja do 15mb/s! mozda i 17mb/s! nazalost, krepao mi je. ali to je najbolji usb koji sam imao. e sad. htio bih kupiti novi usb, ali svi imaju neke mizerne brzine. zna li netko gdje se moze nabaviti usb "racionalne" brzine (kao ovog mog bivseg usb-a)? ne mogu vjerovati kada vidim usb od 4 gb kojem treba 15 min da ga napunis...

 

hvala

berzerker ned 30.12.2012 11:58

Pozdrav ljudi, zanima me kupnja usb sticka oko 250 kn trebao bi 32 gb i usb 3.0, našao sam Corsair Voyagera. Vecinom bi bio korišten na usb 2.0 portovima a rijetko na 3.0... Vidim da ima 60 mj garanciju pa mi je i zbog toga zanimljiv. Ima li netko kakve prijedloge za kakav slican stick ili neke komentare na ovaj ? Hvala !

Tiby ned 30.12.2012 12:08
berzerker kaže...

Pozdrav ljudi, zanima me kupnja usb sticka oko 250 kn trebao bi 32 gb i usb 3.0, našao sam Corsair Voyagera. Vecinom bi bio korišten na usb 2.0 portovima a rijetko na 3.0... Vidim da ima 60 mj garanciju pa mi je i zbog toga zanimljiv. Ima li netko kakve prijedloge za kakav slican stick ili neke komentare na ovaj ? Hvala !

  Imao sam istu situaciju i razmišljanje i nabavio Voyagera i nisam se prevario topla preporuka odlično služi na 3.0.

Možda danas ima malo bržih stickova ali ovaj kad ga primiš u ruku to je ono nešto vrijedi svake lipe.

Haf932 ned 30.12.2012 13:32
berzerker kaže...

Pozdrav ljudi, zanima me kupnja usb sticka oko 250 kn trebao bi 32 gb i usb 3.0, našao sam Corsair Voyagera. Vecinom bi bio korišten na usb 2.0 portovima a rijetko na 3.0... Vidim da ima 60 mj garanciju pa mi je i zbog toga zanimljiv. Ima li netko kakve prijedloge za kakav slican stick ili neke komentare na ovaj ? Hvala !

Tu mi se nekak najbolji cini A-DATA S102  PRO 32GB USB 3.0 s brzinama R-do 100MB/s , W-do 50MB/s !

 

Ili Corsair Voyager 32GB USB 3.0 s brzinama R-do 80MB/s , W-do 40MB/s i s duzim jamstvom - 60mj. !

Realista ned 6.1.2013 13:51

Ovak ljudi trebao bi pomoć. Htio bi kupit USB stick od 32 GB. Lova mi trenutno nije problem pa me zanima koji je najbolji? Nemora bit najbrži ,ali važno mi je da bude pouzdan. Znači koji je najbolji ,koji mi neće krepat sam tak ,kad brišem sa njega.

 

p.s. vidim u intersparu akcija takeMS od 32gb za 150kn. Pa me zanima dal se to isplati kupit?

 

lp