Linux

Linux vs malware 1:0

wyks pon 16.12.2013 22:28
g12356 kaže...

Naravno nisam budala da nasjednem na takav email gdje se ime moje banke ni ne spominje ali...

Samo da shaream ovo šta me nasmijalo ovu večer:

Znači hvališ se time da si zato jer koristiš Linux izbjegao virus koji je netko poslao mailom ciljajući na 91% korisnika računala na svijetu?

Ajmo reći da večeras, osim Liunx propagande nemaš ništa pametnije za činiti, pa odlučiš napisati virus/malware, za koji bi ga OS pisao?

Mislim, može bit neki j*ebeni virus, ali baš jel bi ti se isplatilo, humora radi, čekat da virus potrefi  jednog od 1.2% Linux korisnika?

 

Ima onaj mali tu na forumu šta je pisao OS na engleskom programskom jeziku, šta misliš koliko je ON SIGURAN TEK!!!!

 

P.S. Za humor na forumu postoji tema, a za (jako, veoma, bolno) loš humor se javi Croatia Filmu ili produkciji serija Nove TV ili RTL-a.

 

ihush pon 16.12.2013 22:39
wyks kaže...
..čekat da virus potrefi  jednog od 1.2% Linux korisnika?

 

.. na engleskom programskom jeziku..

 

-podijeliti s kompatibilnim distrama na kojima može raditi, dependency hell. Pa od tog u promilima oni koji imaju npr eZabu (trenutno 12.04LTSx32, RH, Suse) kao potencialni 'bankari' koji mogu dobiti takav mail (on je skužio po izostanku nazova banke u exeu, Scherlock.)

-ovaj je neusporedivo bolji od 'programera'. Ima potencijala, il će bii glumac u jadranfilmu.

Sum_of_all_fears pon 16.12.2013 22:43
g12356 kaže...

Naravno nisam budala da nasjednem na takav email gdje se ime moje banke ni ne spominje ali...

Samo da shaream ovo šta me nasmijalo ovu večer:

Stallmanovska propaganda.

 

Sad bi ja mogao biti zločest i spomenuti da ti osim virusa, na toj tvojoj distri ne radi ni - Photoshop.

 

Mazanje očiju sa GIMPom zadrži za nekog drugog.

wyks uto 17.12.2013 00:02
ihush kaže...
Pa od tog u promilima kao potencialni 'bankari' koji mogu dobiti takav mail

 

 Ima potencijala, il će bii glumac u jadranfilmu.

Koliko je u nas novaca otišlo po kojekakvim ustanovama koje su glumil(n)e banke sa promilovskim tržištima, možda bi se i isplatilo...

 

Jadran Film?

Možda da glumi u nastavku internacionalne koprodukcije: Sofijin Izbor 2: Distra mjeseca

ihush uto 17.12.2013 00:09
Sum_of_all_fears kaže...
.. GIMPom ..

 -gimp radi i na windowsu, na linuxu ponekad, malware nikad.{#}

 

wyks kaže...
... internacionalne koprodukcije: ..

 -nastavak Vinetua, na Plitvicama oko nagorenog restorana (kulisa spaljenog domorodačkog sela).

mario.L_hr uto 17.12.2013 00:26
Sum_of_all_fears kaže...

Sad bi ja mogao biti zločest i spomenuti da ti osim virusa, na toj tvojoj distri ne radi ni - Photoshop.

 

Mazanje očiju sa GIMPom zadrži za nekog drugog.

Photoshop je za curice i njegov brat GIMP također....

 

Čovjeku je dosadno pa malo trola.

Dr. Zoidberg uto 17.12.2013 03:48
g12356 kaže...

Naravno nisam budala da nasjednem na takav email gdje se ime moje banke ni ne spominje ali...

Samo da shaream ovo šta me nasmijalo ovu večer:

 

Naravno svjestan si da taj mail ne bi ništa napravio niti na windowsima. Osim ako mu korisnik ne bi izričito to dopustio.

 

To je ekvivalent onom irc hacku "stisni alt-f4 da vidiš sise"

g12356 uto 17.12.2013 09:39
Dr. Zoidberg kaže...
g12356 kaže...

Naravno nisam budala da nasjednem na takav email gdje se ime moje banke ni ne spominje ali...

Samo da shaream ovo šta me nasmijalo ovu večer:

 

Naravno svjestan si da taj mail ne bi ništa napravio niti na windowsima. Osim ako mu korisnik ne bi izričito to dopustio.

 

To je ekvivalent onom irc hacku "stisni alt-f4 da vidiš sise"

Naravno da jesam...

g12356 uto 17.12.2013 10:56
Marko :D kaže...

Ajde molim te uploadaj taj file na virus total da vidimo koliko je taj virus stvaran i pošalji nam link.

A dobro nisam bio 100% siguran(95% sam bio siguran),ali evo izgleda da je unatoč tome što je prošao dosta zaštita,ipak to nije oldschool virus nego je social engineering alat:

r3bl uto 17.12.2013 11:42
Sum_of_all_fears kaže...
Sad bi ja mogao biti zločest i spomenuti da ti osim virusa, na toj tvojoj distri ne radi ni - Photoshop.

 

  

 

{#}

 

Mislim da nema tog alata koji uz manje ili više truda ne može da radi pod Linuxom.

 

Ali slažem se da je sasvim nepotrebna tema, kul jeste, ali nije baš za objavljivanje na ovom forumu.

fade uto 17.12.2013 22:51
r3bl kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
Sad bi ja mogao biti zločest i spomenuti da ti osim virusa, na toj tvojoj distri ne radi ni - Photoshop.

 

  

 

{#}

 

Mislim da nema tog alata koji uz manje ili više truda ne može da radi pod Linuxom.

 

Ali slažem se da je sasvim nepotrebna tema, kul jeste, ali nije baš za objavljivanje na ovom forumu.

 

Probao sam taj CS2 na Mintu i nije bas stabilan...isto par alata neradi, datoteke se nemogu direktno spremati izvan Wine diska, tema je u stilu Win 98 i ako se ostavi predugo u pozadini toolbar prestane reagirati.

 

To bas i nisu uvjeti za normalan rad cak ni za pocetnika, osim toga CS2 je prastara verzija i koliko sam probao CS5 ili CS6 rade vrlo nestabilno i jedva ih je i moguce pokrenuti.

 

 

Ako program nije podrzan i potrebno je razno tweakanje da bi uopce proradio to nije to.