LG

LG G4 - Rasprava

MatijaZG sri 28.2.2018 18:53

Jučer navečer sam krenuo za Italiju poslovno, i vratio se prije pola sata. G4 mi je ostao u drugom auto koji mi stoji vani. Sinoć tu kod Opatije je bilo -5 i mobitel se je dakle cijelo vrijeme hladio. Uzmem ga sadau stan u spojim na punjač. Na moje iznenađene, uspije podignuti sustav i prikaže mi se lock screen. Nakon par sekundi se je blokirao i morao sam izvaditi bateriju. Sada me baš zanima u čemu je stvar.

MatijaZG pet 2.3.2018 11:40

Našao sam ispravnu matičnu od LGa H635, dakle G4 Stylus. Po obliku mi si čini ista kao u mom H818. Nisam pogledao jesu li konektori isti. Jel bi pasalo to montirati? 

Usput sam stavio u prodaju svoj neispravni za 200kn, samo da ga maknem iz ladice ukoliko ne nađem načina da ga popravim. Par ljudi mi se je već javilo.

MatijaZG pet 2.3.2018 15:20
kbenzema kaže...
A kak misliš preselit procesor, ram...? :D

 Ma da...kasnije sam malo razmislio i shvatio da nema od toga ništa hahah

Baš sam se nadao da ću ga pokrenuti, pa makar stajao samo u ladici (što vjerojatno i bi) ali nemam baš volje ni vremena se baviti time. Poslat ću ga za tih 200kn pa neka se netko drugi zabavlja 

hd22sb pet 2.3.2018 15:29

Kupio za Božić ženi xiaomi redmi note 4 za 1350 kn i moram priznati da je puno bolji uređaj od g4
Jedino gdje je g4 bolji je kamera
Ugl htio sam reći da se uređaj ne isplati nikako popravljati

MatijaZG pet 2.3.2018 15:40
hd22sb kaže...
Kupio za Božić ženi xiaomi redmi note 4 za 1350 kn i moram priznati da je puno bolji uređaj od g4
Jedino gdje je g4 bolji je kamera
Ugl htio sam reći da se uređaj ne isplati nikako popravljati

 Ma kupio sam si isti dan S8...G4 sam nabavio prije 3 godine i stajao je u ladici. Nedavno prodao S7 i čekao S9, ali devetka je na kraju po meni razočarala tako da mi se nije čekalo i odlučio za osmicu. 

Meni su osobno Samsung mobiteli S serije vrh. Imao sam hrpu raznih flagshipa ali sveukupno mi na svima nešto fali. G4 mi je bio drag radi crnog kožnog poklopca. Skroz elegantan mobitel. Moj je još i dual. G5 i G6 su mi estetski promašaj. Htio sam si ga složiti da mi posluži kada prodam jedan mob pa kupujem drugi ali odabrao je riknuti haha

Uz S8 imam i S5 Neo koji koristim sa tal brojem. Nakon dvije godine radi kao prvi dan bez trzaja...

Nocio pon 5.3.2018 06:02

LG navodno podržava i zamjenu matične van garancijskog roka pošto je tvornička greška.
Imao sam priliku zvati direkt LG Hrvatska radi tog problema i po njihovom mjenjaju matičnu nakon što garancija istekne. Samo je pitanje naših servisera u Agramu i Mobisu da li će se praviti grbavi ili ne

MatijaZG pon 5.3.2018 10:50
Nocio kaže...

LG navodno podržava i zamjenu matične van garancijskog roka pošto je tvornička greška.
Imao sam priliku zvati direkt LG Hrvatska radi tog problema i po njihovom mjenjaju matičnu nakon što garancija istekne. Samo je pitanje naših servisera u Agramu i Mobisu da li će se praviti grbavi ili ne

 Pa zato sam i zvao LG i sve ostale da čujem budu li ga popravili izvan jamstva. Znam da sam čitao ovdje kako su nekome svejedno sredili mobitel.

Uglavnom, mobitel je poslan za 200kn nekome i tu završava moje iskustvo sa LG proizvodima. Imao sam nekoliko njihovih mobitela. Mid range su bili podosta loši. G4 i G4 Dual su mi bili dobri.

hd22sb sri 7.3.2018 00:21
Nocio kaže...

LG navodno podržava i zamjenu matične van garancijskog roka pošto je tvornička greška.
Imao sam priliku zvati direkt LG Hrvatska radi tog problema i po njihovom mjenjaju matičnu nakon što garancija istekne. Samo je pitanje naših servisera u Agramu i Mobisu da li će se praviti grbavi ili ne

 Ja sam slao upite jer sam prvo mislio da je matična i dobio sam odgovor da samo jamstvo pokriva besplatnu zamjenu

Nocio sri 7.3.2018 12:32

Hmm, cudno. Ja kada sam zvao pitao sam vezano za zamjenu maticne van garancijskog roka posto je dobro poznato da je to njihova greska jer su pustili takve uredaje van i rekli su mi da i izvan garantnog roka podrzavaju zamjenu.

 

Sada ja ne znam ko tu koga je*e

Abalo sri 18.4.2018 07:43
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...

Na ekranu mi se vidu stvari i aplikacije koje sam prije koristio, makar ono koristim neku drugu aplikaciju, ali još vidim u displayu da ih maglovito pokaže. U ćemu je problem? Da li mogu to sam popravit ili moram ekran mijenjat?

 Burn in, "normalna" pojava nakon nekog vremena kod LG G4 ekrana. Nije samo pojava kod LG-a, ima i kod Samsunga na Amoled ekranima. Servis i pod garancijom bi trebali promjeniti ekran.

siljo90 sub 5.5.2018 23:01

Koliko vidim, moze se staviti neka beta verzija iz Poljske ali ima malo prtljancije ili staviti custom ROM koji je na Nougatu. Sluzbeno za international verziju nema Nougata.

Edit: imas detaljna uputstva na stranici prije sto je drugi forumas stavio.

Chriss ned 13.5.2018 12:44

Imao sam problema s LGUP-om jer mi nije nalazilo tot(Nougat) ni s uppercut-om al sam nakon previše izgubljenog vremena riješio problem tako što sam promijenio drivere, ja sam mislio da mi trebaju zadnji službeni pa sam ih update-a preko službene LG stranice i tu sam se zeznuo al kad sam stavio one što su išli uz upute, išlo je glatko i može i bez uppercut-a...

 

Hvala na pomoći!

Chriss pon 4.6.2018 21:40

Pa javi se servisu, potvrdi da ti ništa ne plaćaš, ako budu kakili reci da su taj problem dužni rješavati i van garancije, ako nastave po svom, javi se izravno LG-u...

 

Naravno, možeš se odmah javiti LG-u, možda je tako i bolje.

Abalo sub 30.6.2018 18:16

Ekipa bila mi je čast šta smo dogurali ovoliko daleko s G4 uz neke probleme. Ja sam sebi nabavio OnePlus 6, a G4 ide u nasljeđe al ostaje u obitelji :D.
Sve još uvijek radi tip top na Nougatu, jedino to trajanje baterije nisam mogao više...


Tedi ned 19.8.2018 17:36

Kada uđem u fotoaparat automatski me izbaci i kaze da je fitoaparat zaustavljen a najgore od svega ne mogu koristit aparat na drugim aplikacijama nlr instagram snapchat messenger i tako neke molim vas pomozite zelim to rijesit sto prije