Kućišta i napajanja

Preporuka kućišta Mid/Big

skyreeper pet 23.3.2012 15:36

Frend mi namjerava kupiti komp za posao.

Uglavnom unutra će ići ova ploča: http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_2011/Z9PED8_WS/

Dva intel i7 3930K : http://ark.intel.com/products/63697/Intel-Core-i7-3930K-Processor-%2812M-Cache-3_20-GHz%29

Dvije Gtx 560ti...

I tako dalje ,da ne nabrajam.

E sad mu je potrebna pomoć u odabiru kutije,znači da nije nešto ekstremno skupo,da je prozračna i da nije skučena unutrašnjost,te da ima dobar cable menagment.

 

Hvala unaprid svima na preporukama...

skyreeper pet 23.3.2012 17:48

Ja jednostavno neznam,moje prvo što sam mu reka je bilo HAFX jer sam ja CM fan :P,moja 5-ica je nedavno osvježena i nedma je nikom hehe,ali ovaj Silverstone Raven mi se ne čini loš...sva ta kućišta su u principu super.

Pokazat ću mu vaše preporuke pa neka odluči :)

Hvala

Mitsuoka pet 23.3.2012 17:50
skyreeper kaže...

Ja jednostavno neznam,moje prvo što sam mu reka je bilo HAFX jer sam ja CM fan :P,moja 5-ica je nedavno osvježena i nedma je nikom hehe,ali ovaj Silverstone Raven mi se ne čini loš...sva ta kućišta su u principu super.

Pokazat ću mu vaše preporuke pa neka odluči :)

Hvala

sva kućišta te cifre su kvalitetna, sad neka bira sta hoce - Tišina i jednostavan dizajn > Fractal Design, Napadan dizajn, koji očigledno vole mlađe generacije > CM, Posebnost > Silverstone  

mislavgray sub 24.3.2012 16:44
strit kaže...

 

u 932 stane tom kombinacijom napjanje gore. U hafa x stane sigurno , jer je kuciste dizajnirano za xl atx mbo format. Za ostala neznam.. Moj odabir bi pao na haf x-a jer netreba nikakav tweak, mod, rezanje da bi stalo... Xl atx ploca zahtjeva i prikladno kuciste :D

skyreeper sub 24.3.2012 16:55
strit kaže...

Samo da napomenem da ti procesori koji su navedeni u početku teme ne idu na tu ploču.

 

haf x je logičan izbor ali ja sam ipak za raven.

Možda se on zeznuo ili sam ga ja krivo svatija :P...............ali hvala na heads apu

Ivanjino96 sub 24.3.2012 17:03
skyreeper kaže...

Pregledavao sam sva ta kućišta i meni se Hafx čini da bi to bilo to zbog mogućnosti ugradnje XL matične...........ali opet nije na meni(ja nemam para za takvo nešto {#} )...

Al na tu matičnu ne paše taj cpu koji je naveo matična podržava xeon cpu-e 

skyreeper sub 24.3.2012 17:05

Da znam sad sam gledao malo točnije izgleda da se on zeznuo sa linkovima koje mi je dao ali dobro nema veze to je detalj.................on me zamolio za ovo jer on nema acc na forumu...Vidia je neku od ROG-a .........na 2011.krivi link je to

strit sub 24.3.2012 17:06
Ivanjino96 kaže...

Al na tu matičnu ne paše taj cpu koji je naveo matična podržava xenon cpu-e 

xeon{#}

 

skyreeper@ ipak je to feler od 2000 - 12000 puta 2 kuna. Zavisi koji se model odabere.

Ivanjino96 sub 24.3.2012 17:08
skyreeper kaže...

Da znam sad sam gledao malo točnije izgleda da se on zeznuo sa linkovima koje mi je dao ali dobro nema veze to je detalj.................on me zamolio za ovo jer on nema acc na forumu...

ok ali je li će on ići na Xeon ili  3930k ako će ići na  3930k a mislim da će ić onda mu je Corsair Obsidian 650 taman a i ova ostala kućišta koja su navedena ali je Corsair najbolji za protok zraka,cable managment i po kvaliteti 

mislavgray sub 24.3.2012 17:12
Ivanjino96 kaže...

vidoviti ivanjino? kak ti mozes znat koji ce cpu ici? ako ce ici 2 xeona znaci xl atx, jedino kuciste a da ja znam da kod nas podrzava xl atx je haf x. A ako ce 3930k i neku atx plocu onda koje god hoce... corsair nije bas najbolji al ajde nit im je protok zraka bajan. od svih navedenih corsair moze pojest jedino prasinu od haf x-a

skyreeper sub 24.3.2012 17:13

Ma da sad sam gledao,on je vidio onaj koncept ROG-a ,ništa neka ide na EVGA koliko znam oni je imaju u prodaji na 2011.......ako se nevaram

Nego držmo se teme i hvala vam na upzorenju

 

Da sam sebe ispravim EVGA je isto na Xeon procevima sad vidio......... 


listerstorm sub 24.3.2012 20:02
Ivanjino96 kaže...
skyreeper kaže...

Da znam sad sam gledao malo točnije izgleda da se on zeznuo sa linkovima koje mi je dao ali dobro nema veze to je detalj.................on me zamolio za ovo jer on nema acc na forumu...

ok ali je li će on ići na Xeon ili  3930k ako će ići na  3930k a mislim da će ić onda mu je Corsair Obsidian 650 taman a i ova ostala kućišta koja su navedena ali je Corsair najbolji za protok zraka,cable managment i po kvaliteti 

Nije HAF X jedini za XL-ATX. Ovo kućište je jeftinije i dimenzijama veće od HAF X-a i isto podržava XL-ATX:

 

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=052607148

 

@skyreeper

 

Nema nikakve logike da ti prijetelj uz dual xeon kombinaciju koja je primjerena za high end workstation uzima i dvije (i to još gamerske!!!) grafičke kartice. Ako mu je potrebna konfiguracija za video editing, photoshop, renderiranje ima 2 opcije:

 

- uzeti neku quadro grafičku karticu za zahtjevnije stvari

- uzeti neku grafičku sa CUDA tehnologijom npr. GTX 560 non Ti sa 2GB memorije (ništa jače od toga nije potrebno)

 

SLI gamerskih grafičkih kartica uz dual xeon je, bez ljutnje, najveća glupost i bacanje novca.

altopais čet 12.4.2012 22:12

Pozdrav, pa da se i ja javim, hvala puno svima na preporukama inace konfig je za mene.

Doslo je do nesporazuma posto i7 nemoze ici na dual cpu, nakraju san isa na dva xeona e5-2620 i Asus z9pe

 

Inace radi se iskljucivo o radnoj stanici za posao

 

Konfiguracija bi isla ovako nekako:

 

Asus Z9pe-d8 ws

Dva Xeon-a e5-2620

Corsair Vengeance 4x8gb

Corsair Force3 SSD 180bg

Corsair Enthusiast 750W modular psu

Corsair Obsidian 650D Mid-Tower

MSI Twin Frozr II 560 ti 2gb

 

To je za sad to, kasnije jos jednu graficku i mislin da bi konf tribala biti kompletna

 

@listerstorm

 

Isa san na gamerske kartice, odnosno karticu iz razloga sto Quadro ako usporedis performanse i cijenu nije isplativa do neke prebrutalne cijene od tisucu-dvije $$, CUDA je zabavna stvar ako idem na GPU rendering, na sto ja naravno neidem. Graficka mi sluzi cisto zato da mi moze vrtiti scenu od 30-40 mil poligona u viewportu i da ju mogu nakrcati teksturama od 2-4k bez da mi se rusi. A ako usporedim sadasnju, geforce 9800 koja mi vrti oko 10-tak mil. poligona bez problema, 560 Ti bi trebala minimalno 5 puta vise. A SLI na xeonima nebi reko da je cista glupost iz razloga gore navedenog