General Zed uto 22.9.2009 19:22

Moram reći da mnoge stvari od ovoga nism znao.Svaka čast ovakvih tema bi trebalo biti puno više.Trebala bi jedna tema u kojoj bi sve ove teme bile smjernice što čovjek treba znati prije nego počne razmišljati o kupnji i sastavljanju računala.Ja samtrenutno u toj fazi i moram reći da mi je ovo jako koristilo...

Comfort sri 23.9.2009 08:49

koliko po procjeni treba za maticnu AM3

                                           procesor x4

                                          disk 

                                          cd

                                          eventualno možda crosf (tj jedna VGA) ....

xZero1 sri 7.10.2009 02:49
Comfort kaže...

koliko po procjeni treba za maticnu AM3

                                           procesor x4

                                          disk 

                                          cd

                                          eventualno možda crosf (tj jedna VGA) ....

500W (Sto vise to bolje) Namigiva

Mandak pet 9.10.2009 16:44

Zanima me napajanje Corsair TX650W. Gledao sam neke specifikacije i opet mi nije jasno kolika je konstantna snaga napajanja, koliko ima +12V rail-ova i sl. Stoji da je Maximum 624 W, a Combined 650 W. Zanima me je li to stvarna vrijednost, jer proizvođači i trgovci znaju staviti deklaracije koje baš i ne pokazuju pravo stanje stvari.

 

Molim odgovor.

Oly_E3 pet 9.10.2009 22:24
Mandak kaže...

Zanima me napajanje Corsair TX650W. Gledao sam neke specifikacije i opet mi nije jasno kolika je konstantna snaga napajanja, koliko ima +12V rail-ova i sl. Stoji da je Maximum 624 W, a Combined 650 W. Zanima me je li to stvarna vrijednost, jer proizvođači i trgovci znaju staviti deklaracije koje baš i ne pokazuju pravo stanje stvari.

 

Molim odgovor.

Sa tim napajanjem možeš i dvije 4870X2 kartice upogoniti + još neki močan i7 procesor...

 

Inače svi Corsairi imaju jedan 12V rail, a TX-ov 12 rail daje 52A

Oly_E3 pet 9.10.2009 22:40

Da barem kada budeš kupovao novi komp imati ćeš kojih 500 kuna više na raspolaganju... Inače ja razmišljam da opet vratim VX550W u ovo kučište gdje su dvije 4870, a Raptoxxa 750W stavim u ovog sa AMD procesorom Neodlučan

Hyperion pet 9.10.2009 22:45
Batista kaže...

ovo Oly sta si ti reko da ima jedan rail... wolverine_pce je napisao da po nekom standardu napajanja po jednom railu ne smiju isporucivat vise od 20A, sta je sad tu tocno...Neodlučan

To vrijedi kod ovih napajanj sa više railova. Tada jedan svaki rail može max isporučivat 20A, a kada je samo jedan rail u pitanju to je druga stvar. Moj ima 52A na railu.

Hyperion pet 9.10.2009 22:53
Oly_E3 kaže...
Batista kaže...

A recite, bolje bi bilo napajanje s 1 railom nego s vise njih ?

Valjda sa 1 railom... Zato i mislim vratiti Corsaira jer mi se čini jačim od Raptoxxa Neodlučan

Ti se zezaš ne?

 

Raptoxx je šrot.

 

VX550 ubije boga u raptoxxu 750, da nekažem koliki je vijek trajanja raptoxx-u.

Batista pet 9.10.2009 22:53

Jos mi jedna stvar nije jasna, isao sam na coolermasterovu stranicu i oni prezentiraju neko svoje napajanje preko kojeg upale auto... Pa auto pri paljenju povuce ogromnu struju kolko znam vise od 100A cak bi reko blizu 200

4ucker pet 9.10.2009 22:55
Oly_E3 kaže...
Batista kaže...

A recite, bolje bi bilo napajanje s 1 railom nego s vise njih ?

Valjda sa 1 railom... Zato i mislim vratiti Corsaira jer mi se čini jačim od Raptoxxa Neodlučan

 Vrati slobodno! Ja sam danas kupio njega i jos WD Cblack 500GB disk, i prezadovoljan sam napajanjem:D

Oly_E3 pet 9.10.2009 22:57

Da vraćam ja Corsaira (iako mrzim ove konvertore za molex > 6 pinski PCIe Viče)  Cool. Ovaj mi ima prekratak 8 pinski pa mi cijelo vrijeme ide na 4 pinskom (iako za ovaj procesor je i to dovoljno, ali nikada se ne zna), a na  Corsairu bi imao 8 pinski EPS uvjek uštekan Cool

 

Iako niti ovaj Raptoxx nije loš (nije kao Corsair naravno), evo drži mi cijelo vrijeme konfiguraciju stabilnom...

Hyperion pet 9.10.2009 22:58
4ucker kaže...
Oly_E3 kaže...
Batista kaže...

A recite, bolje bi bilo napajanje s 1 railom nego s vise njih ?

Valjda sa 1 railom... Zato i mislim vratiti Corsaira jer mi se čini jačim od Raptoxxa Neodlučan

 Vrati slobodno! Ja sam danas kupio njega i jos WD Cblack 500GB disk, i prezadovoljan sam napajanjem:D

Koliko si platio WD-a?

 

Pogle ovaj -> LINK

 

A gle sad ovo -> http://sobitza.com/portal/content/view/896/2/

 

Stiže idući tjedan kod mene hihi