Kućišta i napajanja

Nerade prednji audio izlazi i ulazi?

ihush uto 27.7.2010 12:16

- kako znaš da su kabeli uštekani? S prednjih priključaka idu USB i Aadio konektori. Pogledaj i 'prati žice..'

(često ostanu neuključeni jer se servisu to 'neda' raditi, ili je možda pogrešan raspored vidi u manualu od MBO)

- Na audio konektoru je možda označeno dali je AC97 ili HD-Audio. Stariji konektori su samo AC97.

- U BIOSu provjeri opciju dali je omogućen i koji od ta dva standarda za front konektor.

- Neke MBO imaju uz te konektore i jumpere potrebne za omogućavanje front audia. Provjeri u manualau.

- Instaliraj driver, s proizvođačeve stranice (MBO) ako nema tek onda generički.

- Ako je sve uredno spojeno i driver, kod uključivanja bitrebao iskočiti prozor (provjeri u driveru dali je diseblirano).

 

Ovo su mogući uzroci-rješenja ali..

- Moguće da ne radi. (obično neispravan konektor).

Svjetleci Ventilator uto 27.7.2010 12:19
ihush kaže...

- kako znaš da su kabeli uštekani? S prednjih priključaka idu USB i Aadio konektori. Pogledaj i 'prati žice..'

(često ostanu neuključeni jer se servisu to 'neda' raditi, ili je možda pogrešan raspored vidi u manualu od MBO)

- Na audio konektoru je možda označeno dali je AC97 ili HD-Audio. Stariji konektori su samo AC97.

- U BIOSu provjeri opciju dali je omogućen i koji od ta dva standarda za front konektor.

- Neke MBO imaju uz te konektore i jumpere potrebne za omogućavanje front audia. Provjeri u manualau.

- Instaliraj driver, s proizvođačeve stranice (MBO) ako nema tek onda generički.

- Ako je sve uredno spojeno i driver, kod uključivanja bitrebao iskočiti prozor (provjeri u driveru dali je diseblirano).

 

Ovo su mogući uzroci-rješenja ali..

- Moguće da ne radi. (obično neispravan konektor).

Vako,usb je prednji prištekan radi,samo audio izlazi nerade,a pratio sam IZRIČITO pratio kabele i prišteko gdje je mjesto.Ostatak provjerim.

dragans uto 27.7.2010 22:55

Audio na tvojoj ploči je Realtek ALC883. U Control Panelu-u nađi Realtek HD Audio Manager i otvori ga.

Sa desne strane imaš raspored konektora. Na vrhu je jedna ikona koja podsjeća na ikonu foldera. Otvori je i čekiraj "Disable Front Panel Detection".

Ako to ne pomogne onda je nešto hardverski (loši kablovi itd.)

Svjetleci Ventilator uto 27.7.2010 22:56
godo kaže...

Što se događa sa zvukom kada uštekaš headset?

Ništa miruje.

Fake_Alert kaže...

Pogledaj dali ti je ustekan kabel,mislim da se ustekava iza zadnjih audio portova (zeleni dio sa pinovima pise nesto S_audio).

Iza neuštekavam kabel,imam na ploči mjesto gdje uštekam jedan kabl sa pun K žica i onda treba raditi.

andreas11 kaže...

ako imas Gigabyte-ovu plocu, a vidim da imas mozda je problem u ovom(slika).. to oznaceno ukljuci i proradit ce.. tako i meni nije htjelo raditi to sam ukljucio i odmah je radilo.. mozda pomogne..

Gdje si to stisao da i ja stisnem,imam gigabyte ploču.

Svjetleci Ventilator uto 27.7.2010 22:57
dragans kaže...

Audio na tvojoj ploči je Realtek ALC883. U Control Panelu-u nađi Realtek HD Audio Manager i otvori ga.

Sa desne strane imaš raspored konektora. Na vrhu je jedna ikona koja podsjeća na ikonu foldera. Otvori je i čekiraj "Disable Front Panel Detection".

Ako to ne pomogne onda je nešto hardverski (loši kablovi itd.)

Kod mene je ALC888.

Svjetleci Ventilator uto 27.7.2010 23:00
andreas11 kaže...

ako imas Gigabyte-ovu plocu, a vidim da imas mozda je problem u ovom(slika).. to oznaceno ukljuci i proradit ce.. tako i meni nije htjelo raditi to sam ukljucio i odmah je radilo.. mozda pomogne..

Imaš pivu od mene.

dragans kaže...

Audio na tvojoj ploči je Realtek ALC883. U Control Panelu-u nađi Realtek HD Audio Manager i otvori ga.

Sa desne strane imaš raspored konektora. Na vrhu je jedna ikona koja podsjeća na ikonu foldera. Otvori je i čekiraj "Disable Front Panel Detection".

Ako to ne pomogne onda je nešto hardverski (loši kablovi itd.)

I ti imaš pivu od mene.

CANABIS uto 11.10.2011 20:58

Tema je malo starija ali da ne otvaram novu pitaću ovdje imao sam instaliran XP sad sam prešao na WIN 7  e sad mi nema zvuka na prednjim izlazima a neda mi se stalno isključivati zvučnike i uključivati slušalice iza kako da riješim problem jer baš se na snalazim na WIN 7 može mala pomoć 

zoharbizo uto 11.10.2011 21:02
CANABIS kaže...

Tema je malo starija ali da ne otvaram novu pitaću ovdje imao sam instaliran XP sad sam prešao na WIN 7  e sad mi nema zvuka na prednjim izlazima a neda mi se stalno isključivati zvučnike i uključivati slušalice iza kako da riješim problem jer baš se na snalazim na WIN 7 može mala pomoć 

Uredno instaliraj drivere za sound za WIN 7 i istekaj pa ponovo ustekaj te kabele na maticnu plocu tamo di je hd audio port ili ac 97,koji vec od njih imas.

zoharbizo uto 11.10.2011 21:07
chutac kaže...

Evo, da ne otvaram novu temu, kad prikljucim bilo koje slusalice u prednji audio izlaz krci i nema zvuka. Zasto? Hvala

Vjerojatno ti nije spojen kabel sa prednjeg ulaza na plocu ili jednostavno nemoze straznji i prednji radit u isto vrijeme.

chutac uto 11.10.2011 21:09
zoharbizo kaže...
chutac kaže...

Evo, da ne otvaram novu temu, kad prikljucim bilo koje slusalice u prednji audio izlaz krci i nema zvuka. Zasto? Hvala

Vjerojatno ti nije spojen kabel sa prednjeg ulaza na plocu ili jednostavno nemoze straznji i prednji radit u isto vrijeme.

  Kabel mi je spojen, no probat cu ga prestekat, ocistit prasinu ako ima. Hvala :)
P.S. prije su radili i prednji i straznji

zoharbizo uto 11.10.2011 21:10
chutac kaže...
zoharbizo kaže...
chutac kaže...

Evo, da ne otvaram novu temu, kad prikljucim bilo koje slusalice u prednji audio izlaz krci i nema zvuka. Zasto? Hvala

Vjerojatno ti nije spojen kabel sa prednjeg ulaza na plocu ili jednostavno nemoze straznji i prednji radit u isto vrijeme.

  Kabel mi je spojen, no probat cu ga prestekat, ocistit prasinu ako ima. Hvala :)
P.S. prije su radili i prednji i straznji

Reinstaliraj drivere za zvuk ukoliko si presao na novi os u meduvremenu.

CANABIS uto 11.10.2011 21:21

kod mene je situacija slijedeća win 7 sam stavi sinoć uredno instalirani svi driveri sad sam otvorio i provjerio dali je uključeno u matičnu (uključeno je ) odpoio sam i ponovno spojio i opet ništa u čemu je kvaka.
ne mogu nigdje naći Realtek HD Audio Manager gdje u win 7 nema ih u Control Panelu-u

zoharbizo uto 11.10.2011 21:29
CANABIS kaže...
kod mene je situacija slijedeća win 7 sam stavi sinoć uredno instalirani svi driveri sad sam otvorio i provjerio dali je uključeno u matičnu (uključeno je ) odpoio sam i ponovno spojio i opet ništa u čemu je kvaka.
ne mogu nigdje naći Realtek HD Audio Manager gdje u win 7 nema ih u Control Panelu-u

Nemozes naci jer nisi instalirao drivere za zvuk nego si ostavia od winsa.

BBC ned 28.9.2014 14:44

Ej pozz naletio sam slucajno na ovu temu i podavno je otvorena pa da nepravim novu pitat cu ovjde. Rusio sam sistem prije par dana  win7 i sve mi je radilo prije rusenja oke sa zvukom i kako sam napravio novi zvucna kartica mi se poremetila zvuk mi izlazi na crveni ulaz za mikrofon a mikrofon radi na plavom ali nemogu ga pojacati ni smnjiti i prednjii ulaz i izlaz mi nerade nikako a prije je sve oke funkcioniralo. Zvucna mi je AC 97 i pokusao sam reinstalirati ali nista :/