Wally sub 31.7.2010 20:24

Pozdrav, 

sastavljam novu konfu, pa je na red doslo kuciste koje mi nece biti zao zadrzati u sljedecim konfama.

Definitino sam alergican na transformere i svemirske marince. 

Znaci jednostavnih linija, kvalitetno (tipa 100% aluminij) , grobna tisina.

Unutra ide grafa iz srednjeg segmenta + i5 760, 2-3 diska.

budget max 1000kn.

U oko mi je zapelo sljedece (Lian Li Armoursuit) pa vas molim za misljenje ili preporuku. 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Ku%E6i%9Ate+LIAN+LI+Armorsuit+PC-P50%2C+MIDI%2C+crno%2C+bez+PS+&option=artikl&id_kategorija=052604&id_artikl=052.604.138

 

Zahvaljujem.

athlon64 sub 31.7.2010 20:49

eh,ja bas htio otvorit temu za armorsuit jer se i meni svidio, ja sam sebi za novu konfu namjeravao uez cm 690 2 ali mi je imalo nekako preblag izgled, ali onda sam se zaljubio i armorsui pc50r auuuuu,milina, pa sad da poslusamo savjte, u linksa sam nasao pc 50 za 1000kn a emogu nigdi nac pc50r, jel zna ko cijenu? i jel zna ko ima li filtere za prasinu, ode na hvaru mi je ogranicen net pa nemogu gledat video rewiew.

Wally sub 31.7.2010 21:00

Koliko sam vidio krcat je filtera za prasinu.

Jako mi se svidja , nema puno rupa, elegantno i jednostavno. Malo je skuplje od Anteca 900, ali ne volim bocne prozirne stranice.

Koliko vidim ima ga uzeti samo u Linksa. Steta sto nema konkurencije.

Wally ned 1.8.2010 18:51
athlon64 kaže...

jedina mu je mana sto nema ventove na boku da pusu u grafu ali protok zraka mi se cini ok tako da ok.

Da, gledao sam da ne zaostaje puno za HAF kucistima, mozda 1 stupanj, a opet manje ventova=manje buke. 
Diskove je malo nezgodno ubacivati, ali nije da ih svaki dan selim. Takodjer nedostatak je sto se moze staviti max 3 harda u kavez (meni dosta), dodatni kavez se treba dokupiti, sto sumnjam da se kod nas i moze nabaviti.
Uglavnom ja sam prodan, u ponedjeljak u linksa idem naruciti, bez obzira na pokoju manu.

Wally ned 1.8.2010 20:32
athlon64 kaže...

ma za mene to takoder nisu mane , meni vise od 3 diska ne treba , 1 stupanj nista ne znaci i ne zanima me kako se vade , ajde kupi ga pa mi javi kakvo ti je mozes mi ga malo i poslikat.

Nema frke, sutra se ide u linksa naruciti, pa kada dodje za koji dan javim dojmove. Mozda i koja slika padne Namigiva

win32 ned 1.8.2010 20:59

Ekipa, sa LianLi-em necete nikada pogrijesit. HAF je odlicno kuciste ako vam se svida taj dizajn te tu uz nekog Anteca nema konkurencije.

 

Thermaltake Element S na slikama izgleda jako dobro, ali kada ga uhvatite u ruke jako brzo promjenite misljenje.

 

Prije par mjeseci sam isao kupit taj Elemet S da bi na kraju otisao iz Linksa sa Coolermaster Cosmosom....jedino je on u tome trenutku zadovoljavao sve moje kriterije.

 

Da nemam Obsidiana, sada bih imao LianLi-a, tocnije ovoga:

 

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=052604&id_artikl=052.604.137

 

Uz to ovaj Antec Nine Hundred je IMHO puno bolji nego Thermaltake Element S:

 

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=052613&id_artikl=052.613.017

 

Imao sam Thermaltake Armor Big Tower kao i npr. Xaser...no mislim da su to zadnja Thermaltake kucista koja cu ikada imati posto vise ne volim taj "transformers" izgled....makar kucista su za ono doba bila stvarno odlicna.

Nakon toga sam se uhvatio Big Tower Chiefteca i vise nikada Thermaltake......no ne znaci da ga mozda necu kupit ako naprave neko predobro kuciste.

Sa Obsidianom sam prezadovoljan i ne mislim da cu ga skoro mjenjat posto ima sve ono sta trazim od jednoga kucista....ciste linije, odlicno se moze rijesit kablovinje, sve crno, filteri za prasinu, mnogo mjesta za rad, puno mjesta za hardove, odlicno rijeseno hladenje koje mi je nakon Cosmosa doslovce spasilo VRM-ove od ATI Sapphire 4870x2 te lak pristup hardovima.....svima preporuke ako si ga mogu priustit.

 

P.S.

 

Ne mogu vjerovat da su opet povisili cijenu Obsidianu....koji lihvari.

 

Wally sri 11.8.2010 00:12
made kaže...

moze jedno pitanje frend mi ima kucste ANTEC 300 koji ima 2 venta jedan gore(140mm) i jedan iza(120mm) e al sad nezz koi ispuhuje a koji upuje zrak moze pomoc ko zna???

Ne znam za to kuciste, ali obicno straznji i gornji ispuhuju zrak.