Kriptovalute

Koju kripto mjenjačnicu odabrati?

vincimus sri 7.3.2018 10:15

Pozdrav svima! Otvaram ovu temu kako biste mogli otvoreno razgovarati o iskustvima korištenja pojedinih kripto mjenjačnica. Slobodno ostavljajte svoja iskustva, linkove i sl. A također, dozvoljeno je i vlasnicima mjenjačnica ostaviti pokoju crticu o sebi, ili uputiti ljude ako im nešto nije jasno.

TheBug sri 16.5.2018 10:09

Moje osobno iskustvo: Bitcoin Store u Splitu. Store je koncept fizičke kriptomjenjačnice.

 

U smislu da prodaješ svoje što imaš za gotovinu ili  kupuješ za cash. Po želji.

 

Nude otvorit wallet, kupit trezor i ostalo. Ekipa je super, turbo ljubazni i baš mi je cool da ima i kod nas nešto takvo. Masa ljudi ne zna puno o tom svijetu pa mi se čini da će itekako zaživit jer je sve vrlo easy.

 

 

TheBug sri 16.5.2018 11:49

Uzivaj u kavi

 

Slusaj, nisu svi u kriptoworldu godinama i da znaju sve. Meni se cini kao odlican koncept. Svakome po njegovoj volji. Meni je topp kad mogu doci i kupiti ili prodati sta zelim za cash ili kad mogu poslat tetku koja je precool zena i zeli nesto uloziti a da se ne mora upisat na tecaj za kriptovalute da bi to i ucinila.

IvoJima pon 8.3.2021 09:12

Mislim da je najbolja Binance 

Sepa bankovani transfer 0 provizija za uplate i isplate 

Imaju u Binance Visa karticu na koju se moze ostvariti povrat od 8% ,odes kupis nesto za 100 kuna Binance ti vrati 8%

Imaju Binance stednju gde moze orociti ,imaju najnize provizije itd iyd

Binance je najbolja burza

Zdravek2008 ned 21.3.2021 12:04

da li je tko radio kakvu analizu ili je naletio na nesto takvo na netu, ali novijeg datuma, pa da ima usporedba razlicitih mjenjacnica, a ne da se samo objasnjava kaka to funkcionira u jednoj (pa ispada kao placeni oglas)

 

meni su interesantne kupnje malih kolicina, pa mi revoult interesantan jer se moze kupiti i za manje od 10kn, ali mi nije interesantno da mi uzme cca 2,5% naknade i da te coinse nemogu preseliti na neki svoj novcanik

 

bitcoin-store je interesantna jer je fizicka mjenjacnica, ali em sto im je minimum 250kn (na web stranicama, mozda u samoj trgovini je nekak drugacije), em za prebacivanje BTC im je naknada 0.0003 BTC i onda tih 250 kn ti skoro pola uzmu ako zelis prebaciti na svoj nocanik

 

binance ima minimum 100 kn i reklamira se kao da ima free fee, ali mada se moze kao kupovati s debitnom karticom izgleda da im maestro ne odgovara, nego mora biti visa ili mastercard, a ni revoultova virtualna mastercard ne radi, tak da i to dodaje komplikaciju da bi morao od banke traziti visu ili mastercard (ako netko nezna neku virtualnu kombinaciju?)

Zdravek2008 sri 24.3.2021 10:35
Syke kaže...

Uplati na Binance preko Revoluta -> Bank Transfer.

 Znači onda na binance stranicama kod Buy Crypto odaberem EUR ili USD i idem na Bank Deposit i tamo na Bank Transfer i preko Revoluta uplatim (a Revolut napravi konverziju iz kn u stranu valutu)?

Kopsi1304 sri 24.3.2021 15:48
Zdravek2008 kaže...
Syke kaže...

Uplati na Binance preko Revoluta -> Bank Transfer.

 Znači onda na binance stranicama kod Buy Crypto odaberem EUR ili USD i idem na Bank Deposit i tamo na Bank Transfer i preko Revoluta uplatim (a Revolut napravi konverziju iz kn u stranu valutu)?

 Ne, preko Revoluta konvertiras kn u EUR ili USD i uplatis na Binance u bas toj valuti 

danko99 pon 24.5.2021 17:37

Ako tražiš najbolje kripto mjenjačnice,trenutno najbolja i najpouzdanija je Binance.Netreba KYC,možeš trejdat bez dokumenata.

Redovito koristim i Poloniex,to je nekad bila najjača burza,tamo češ nač dosta coina kojih nema na Binance.Isto možeš bez dokumenata.

Refferal linkovi su ispod.Ako ne želiš refferal,samo izbriši text nakon ".com". :)

 

https://www.binance.com/en/register?ref=16336009

https://poloniex.com/signup?c=FLH4UC66

 

Što se tiče fizičkih mjenjačnica,Bitcoin store mi je najbolja.Možeš kupit i prodat skore sve kripto valute.

https://bitcoin-store.hr/stores

Od fizičkih imaš i: https://bitcoin-mjenjacnica.hr.

Oni imaju 12 fizičkih mjenjačnica u Zagrebu ako se ne varam.Jedini minus je kaj imaju vrlo ograničenu ponudu kripto valuta,samo nekolicina.

Išao sam kod njih prodat par Litecoina,kad ono,ne primaju Litecoin.

Mislim ono..ne primaju jednu od top 3 najpoznatijih kripto valuta..malo čudno,ali ok.

Obje mjenjačnice uzimaju 5% fee na prodaju kripta.

Imaš i kripto bankomate,nisam ih nikad koristil.Navodno je malo veči fee ako prodaješ tamo,7-9%.

Pozdrav! 

:)

error_666 pon 24.5.2021 19:38

Hvala obojici  na iscrpnom odgovoru , i tebi na referalu , vj cu ga iskoristiti

sve je to lijepo , ali od fizičkih trenutno nemam puno koristi jer nisam u Hr (iz BiH sam ) :)

A trebalo bi mi da se moze i trejdat i isplatit na račun ( pretpostavljam da je KYC za ovo drugo  pod " must ") ?

Ako nije super , a ako ipak trebaju dokumenti i račun neki skontat ću nešto , prebacit ću ugovor od  telemacha  na svoje ime 

Stane256 sri 15.9.2021 14:08

Pozdrav,

već duže vrijeme planiram investirati par stotina eura u neke kriptovalute. Ne planiram rudarit preko kompa već kupit pa prodat kad je prilika za zaradu. E sad problem je što ne znam otkud i kako počet, što mi je potrebno, kako kupit, kako prodat? U koju valutu najbolje investirat? Kako čuvat to na sigurnom i zaštitit se od krađe istog? Dal je uopće isplativo na taj način? Nije mi problem kupit pa čekat i 10 god ako se isplati. Totalni sam laik što se toga tiče..

Hvala, lp

GrimReaperKC sri 15.9.2021 15:31
Stane256 kaže...

Pozdrav,

već duže vrijeme planiram investirati par stotina eura u neke kriptovalute. Ne planiram rudarit preko kompa već kupit pa prodat kad je prilika za zaradu. E sad problem je što ne znam otkud i kako počet, što mi je potrebno, kako kupit, kako prodat? U koju valutu najbolje investirat? Kako čuvat to na sigurnom i zaštitit se od krađe istog? Dal je uopće isplativo na taj način? Nije mi problem kupit pa čekat i 10 god ako se isplati. Totalni sam laik što se toga tiče..

Hvala, lp

 preporučam napravit vlastito istraživanje za sve što te zanima..

 

ja osobno koristim crypto.com, imaju smartphone app, imaju metalne visa kartice, burzu, program za oročenje...

ako hoces javi se za referal u private, 25$ svakome ako narucis crvenu ili jacu karticu.

imas i moj post o crypto.com ovdje na bugu

pencil 2121 pet 17.12.2021 20:47

Pozdrav, pocetnik sam u kripto svijetu i planiram za koji dan otvoriti racun, zasad najvise naginjem prema binanceu jer koliko kuzim imaju relativno niske provizije. 

 

Gledao sam i ovaj "naš" kriptomat i djeluje prakticno, jel to u biti coinbase, samo preveden? Uglavnom, od iskusnijih bih volio saznati da li je kod binancea moguce isplatiti fiat bez problema na svoj tekuci racun? Inace, za uplatu novca na binance bih koristio prepaid karticu, tako da ne bi na istu karticu vrsio i potencijalnu isplatu (logicno), da li to moze biti problem? 

 

Ili mozda netko ima bolju preporuku po pitanju mjenjacnice?

ll25 pon 19.2.2024 14:04

Planiram mjesečno ulagati po 50-100 eura u BTC i ETH, ali vidim da su naknade za prebacivanje iz mjenjačnice u wallet značajni (npr. Kraken uzima 0.0035 ETH odnosno 10ak eura, za BTC 0.00015 tj 6 eura), pa mi nema smisla nakon svake kupnje povlačiti u wallet. Ako kupujem iz Exodusa direktno, vidim da je cijena puno lošija, tj. dobivam 13% manje crypta u startu.

Pitanje je sad, kako hendlati ove manje investicije s minimalnim naknadama? Mislio sam čak možda držati na Coinbase walletu, jel to pametno? Do kojeg iznosa da držim tamo?

ll25 pon 19.2.2024 15:12

To je inače relativno lako moguće, il? :D

 

A jel ima s ETFovima kakva iskustva? Npr. 21shares Ethereum (AETH) ili iShares Bitcoin Trust (IBIT), ima kakvih prednosti ili nedostatak u odnosu na direktno kupovanje valute?

Neću koristit valutu za plaćanje nego ulaganje, pa možda ima više smisla ETF...

geronimo4661 pon 19.2.2024 15:28
ll25 kaže...

Mislio sam čak možda držati na Coinbase walletu, jel to pametno? Do kojeg iznosa da držim tamo?

 

Generalno nije pametno drzati lovu na mjenjacnicima, ali ako se mora, Coinbase je vjerojatno najbolja opcija. A do kojeg iznosa drzati, to moras sam sa sobom odluciti. Ja osobno ne bih drzao vise od recimo $1k.

 

Alternativa kupnje preko mjenjacnice je kupnja direktno od nekoga uzivo, ako zivis u nekom od vecih gradova. Postoji balkanska Telegram grupa na kojem se rade takve kupoprodaje pa ako te zanima, mogu ti poslati na pm.

Tincha pon 19.2.2024 15:44
ll25 kaže...

Planiram mjesečno ulagati po 50-100 eura u BTC i ETH, ali vidim da su naknade za prebacivanje iz mjenjačnice u wallet značajni (npr. Kraken uzima 0.0035 ETH odnosno 10ak eura, za BTC 0.00015 tj 6 eura), pa mi nema smisla nakon svake kupnje povlačiti u wallet. Ako kupujem iz Exodusa direktno, vidim da je cijena puno lošija, tj. dobivam 13% manje crypta u startu.

Pitanje je sad, kako hendlati ove manje investicije s minimalnim naknadama? Mislio sam čak možda držati na Coinbase walletu, jel to pametno? Do kojeg iznosa da držim tamo?

Ako planiraš dugoročno ulagati u kriptovalute i sigurnost ti je na prvom mjestu, onda razmotri cold wallet tipa Trezor, to je jedini ziher.

danko99 pon 19.2.2024 15:56

Obavezno si kupi Ledger wallet,nemoš bit sigurniji od toga.

Probaj nač nekoga ko ti bi direkt prodal Teter, (Teter na tron mreži ima najmanji fee) mislim da nebi imal problema da nađeš nekog ko ti bi bez provizije prodal Teter,i da ti odmah ga prebaci na tvoju adresu na Ledger walletu.

Na Ledger walletu možeš direkt kupit BTC ili ETH sa Teterom. Jedino neznam koji je fee kad kupuješ ili prodaješ direkt sa walleta,to treba provjerit.

Mislim da možeš i kupit direkt sa kreditnom karticom BTC ili ETH na Ledger walletu,neznam koji je fee,treba provjerit.

Uglavnom,istraži taj ledger live wallet,mislim da buš tu prošal najbolje i cijelo vrijeme si na svom walletu,a ne na nekoj vanjskoj burzi.

geronimo4661 pon 19.2.2024 16:07
danko99 kaže...

Obavezno si kupi Ledger wallet,nemoš bit sigurniji od toga.

Probaj nač nekoga ko ti bi direkt prodal Teter, (Teter na tron mreži ima najmanji fee) mislim da nebi imal problema da nađeš nekog ko ti bi bez provizije prodal Teter,i da ti odmah ga prebaci na tvoju adresu na Ledger walletu.

Na Ledger walletu možeš direkt kupit BTC ili ETH sa Teterom. Jedino neznam koji je fee kad kupuješ ili prodaješ direkt sa walleta,to treba provjerit.

Mislim da možeš i kupit direkt sa kreditnom karticom BTC ili ETH na Ledger walletu,neznam koji je fee,treba provjerit.

Uglavnom,istraži taj ledger live wallet,mislim da buš tu prošal najbolje i cijelo vrijeme si na svom walletu,a ne na nekoj vanjskoj burzi.

 

Nakon svih laži, Ledger ne bih preporučio nikome. Kad je u pitanju hw, samo open source rješenja bi trebalo uzeti u obzir. 

danko99 uto 20.2.2024 10:22
geronimo4661 kaže...
danko99 kaže...

Obavezno si kupi Ledger wallet,nemoš bit sigurniji od toga.

Probaj nač nekoga ko ti bi direkt prodal Teter, (Teter na tron mreži ima najmanji fee) mislim da nebi imal problema da nađeš nekog ko ti bi bez provizije prodal Teter,i da ti odmah ga prebaci na tvoju adresu na Ledger walletu.

Na Ledger walletu možeš direkt kupit BTC ili ETH sa Teterom. Jedino neznam koji je fee kad kupuješ ili prodaješ direkt sa walleta,to treba provjerit.

Mislim da možeš i kupit direkt sa kreditnom karticom BTC ili ETH na Ledger walletu,neznam koji je fee,treba provjerit.

Uglavnom,istraži taj ledger live wallet,mislim da buš tu prošal najbolje i cijelo vrijeme si na svom walletu,a ne na nekoj vanjskoj burzi.

 

Nakon svih laži, Ledger ne bih preporučio nikome. Kad je u pitanju hw, samo open source rješenja bi trebalo uzeti u obzir. 

Di imaš garanciju da ne postoji neki "backdoor"?Ne postoji sve dok nije otkriven.

Hardwer wallet je sigurno bolja opcija od držanja kripta na bilo kojoj burzi.

geronimo4661 uto 20.2.2024 11:15
danko99 kaže...
geronimo4661 kaže...
danko99 kaže...

Obavezno si kupi Ledger wallet,nemoš bit sigurniji od toga.

Probaj nač nekoga ko ti bi direkt prodal Teter, (Teter na tron mreži ima najmanji fee) mislim da nebi imal problema da nađeš nekog ko ti bi bez provizije prodal Teter,i da ti odmah ga prebaci na tvoju adresu na Ledger walletu.

Na Ledger walletu možeš direkt kupit BTC ili ETH sa Teterom. Jedino neznam koji je fee kad kupuješ ili prodaješ direkt sa walleta,to treba provjerit.

Mislim da možeš i kupit direkt sa kreditnom karticom BTC ili ETH na Ledger walletu,neznam koji je fee,treba provjerit.

Uglavnom,istraži taj ledger live wallet,mislim da buš tu prošal najbolje i cijelo vrijeme si na svom walletu,a ne na nekoj vanjskoj burzi.

 

Nakon svih laži, Ledger ne bih preporučio nikome. Kad je u pitanju hw, samo open source rješenja bi trebalo uzeti u obzir. 

Di imaš garanciju da ne postoji neki "backdoor"?Ne postoji sve dok nije otkriven.

Hardwer wallet je sigurno bolja opcija od držanja kripta na bilo kojoj burzi.

 Naravno da nemaš garancije, zato se koriste open source rješenja koja su detaljno ispitana i testirana od crypto zajednice.

 

Ledger je izgubio povjerenje od ikoga tko imalo prati problematiku te je od njih ostalo samo ime i ništa više. Nekad su bili ok jer nije bilo izbora ali danas to više nije slučaj