Ajar sri 8.6.2016 18:33

je, tekst je izvrstan. i ne samo prije 20 god. i 20 kg. poučen njime, nikad nisam niti instalirao taj ratni zanat a nekmoli ga igrao. i, začudo, nimalo ne žalim. dosta mi je životnih, ne trebaju mi još i obveze povezane s igranjem. 

 

dorada: eo, skinuo i pogledao film. do neke točke čak i zabavna djetinjarija. sori. nije me potaknuo na igranje (ako je to bio cilj autora).

Igor101 sri 8.6.2016 19:13

Warcraft 2 - poceo u 10 deset navecer i zavrsio u 5 ujutro kad sam ga dobio prije puuuuno godina. Zadnja igra koju sam odigrao od pocetka do kraja, nakon toga nista vise (znam ima dobrih igara no nisam ja vise vremena imao :))

zzXXy sri 8.6.2016 19:39

iskreno nis posebno igro sam al ne nes pretjerano obicni rts jest malo zarazan ali ne da ovako zaludi iskreno meni je vrijeme vise stalo kad se pojavio diablo pa onda i par godina kasnije d2. To su bile igre koje si mogo ponovo ispocetka pa ponovo ispoceta pa opet ponovo ispocetka i nikad da dopiz****e kao warcraft 2. Opet ovo je moje osobno misljenje. 100 ljudi 100 cudi stara narodna ahahah

PzKpfw sri 8.6.2016 20:05

I ja sam igrao Warcraft 2, trojka je već bila nešto drugo, nju nisam toliko igrao....baš su mi bili simpatični oni orci....il' ono Yes, my lord...

 

Tekst nas je vratio u neko bolje vrijeme, u bolju prošlost...

Colossus7 sri 8.6.2016 20:29

Sjećam se kad smo prali to u igraoni kao klinci kad je izašla, neki su bili navučeni na FPS tipa Duke Nukem 3D, a neki na Warcraft 2 u lanu :)

 

Kad bi ostali bez para da platimo koliko bi zapravo htjeli visjeti na tim igrama, ribali bi gazdi suđe, kuhali kavu i prali WC unutar prostora igraonice, u zamjenu za koji sat više. Najbolja stvar u cijeloj priči je bila da su i vlasnici igraonice voljeli odigrati koju partiju sa nama klinicima u lanu.

 

W2 je definitivno jedna od onih trailblazer igara koje su definirale žanrove u 90tima..

 

W2 je uz C&C Red Alert bio jedna od najpopularnijih strategija ili igara općenito u to vrijeme, pa čak i mnogo kasnije:)

 

Mislim da je bila jedna od rijetkih koja se  tada mogla igrati po svjetskim lan turnirima.

 

 

 

MujagaWudakhi sri 8.6.2016 21:22

good times.. moram priznat super tekstić! 

 

meni, onako u magli, naviru sjećanja kada sam prvi put vidio uopće warcraft 2 na računalu... možda neka '97...

znam sigurno da sam bio kod kumova sa roditeljima, kum stariji je inače liječnik a familija dobrostojeća,uvijek bi sina opskrbljivao najnovijim PCem a

njegov sin je sada zaposleni informatičar, FOI-ovac, kod kojeg sam warcraft 2 i vidio... sjećam se screena na njegovom ekranu..

OGRE i trollovi napadaju neki otočić sa ljudima... mislim da je čak ova misija, naravno ne ova slika...

warcraft 2...memories

 

kada sam  čuo te zvukove... strijela, sjekira, glasove jedinica i same boje svega na ekranu, ostao sam PAF... instant sam se zaljubio

u taj žanr...mogućnost skupljanja resursa, planiranja, gradnje, nadogradnje..uf...rajcanje žešće... :)

 

imali smo tada brat i ja Pentium 133, 16mb RAM-a, 1,2GB HDD(prvi komp)... mlađi kum, koji mi nije dao prismrdit kompu njegovom dok je igrao, osim na gledanje,

ipak mi je ustupio nekoliko disketa sa warcraft 2 igrom...obožavao sam kampanju, pa MAP EDITOR, pa kreiranje mapa za bratića sa raznim zamkama i sl...

sada kad se tog sjetim, stvarno osjećam ogroman joy u sebi i sretan sam što sam uz brata, bratića i prijatelje ipak prošao kroz taj svijet warcrafta tada i što

smo isfurali LAN đir u malom mjestu u Slavoniji gdje smo tačkama furali kompove jedni kod drugih... nakon toga sam oktrio sve ostale RTS igrice te ere... CnC serijal,

AoE i brojne druge.... sve su dobre ali jedna je kraljica igara.... 

 

Warcraft 2.... najbolja igrica IKAD!!! 

 

p.s. Drago , imam isto mišljenje o filmu kao i ti, da je doslovno najveće *ranje na svijetu, iz respecta prema žanru i toj igri, i naravno, uspomenama,

neću ništa zamjerit...

 

 

DarthMarkus sri 8.6.2016 21:43

Da priznam, meni je pajdo od starog (informatičar) donio taj prvi bug (za mene) i pričao o ovoj recenziji kao da je stvarno to bilo tako i navuko me...

 

 

Poslije toga, W2 i obitelljske drame, ćaća mi je sakrivao tipkovnicu (ništa za to, igrao sam samo s mišem) i prosjek mi pada sa 4.6 na 3,6...Igrao sam je na Cyrixu 5x86 od nekih 100 tinjak Mhza (jeftini ekvivalent 486)...

 

 

Najbolja igra ikad i one zadnje story scene su im zauvjek u glavi...

 

Drago hvala ti što sam danas informatičar i gamer, taj tekst ću uvjek pamtit...

 

Bilo bi lijepo da se i autor oglasi na forumu

gurusinj sri 8.6.2016 21:57

Najveća navlakuša u to doba meni je bio TOTAL ANHILATION, doslovno bi sanjao kako prijeći neki level. Sijeća li se ko te igre? ili Deth relly, to smo igrali direktno povezani modemom, iiiiiiiiiiikššššššššššvivivivitoooooooo 

KIKI3ooo sri 8.6.2016 22:44

Tekst je vrh i dan danas.

 

WC 1, 2 i 3...

Znam da puno njih nije prihvatilo tricu ali svaku sam igra. Ipak, duja je bila najbolja... znam ekipu koja dan danas baci WC2 u lanu!

 

Prije, ako si bio gamer - onda se znalo šta se igra, odma ste prijatelji/braća. Danas, more igara, sve komercijala, samo prepucavanje i bm.

 

Naše igrice...

Kad malo bolje razmislim, sve što radim u privatnom i poslovnom životu, sve radnje - u biti samo postavljam temelje, stvaram uvjete, da mogu ostatak svog života provesti igrajući po cijele dane uz minimalne obaveze. Ka kad sam bia dite )

Croshadow1234 čet 9.6.2016 00:09

Igrao sam ih sve.. al najvise mi je ostalo u sjecanju, kad sam dobio prvi put warcraft 2, nisam ga mogao igrati jer mi je kompjuter bio prespor, svaki put kad bi mi ucitavalo kampanju (prvu misiju bili to orc ili human) sam morao ostaviti komp ponekad sat dva, jer mi je bio samo crn ekran i toliko mu je dugo trebalo da ucita da se nesto pojavi osim crnoče. U pocetku se nisam sjetio ostavit ga duze da radi, vec sam nakon par minuta cekanja gasio igricu, tek kad mi je palo na pamet da ostavim duze sam uspio je zaigrati, mozda je bio razlog nesto drugo (nije bilo do sporosti racunala), tad ga nisam znao, tek sam kasnije dobio novije racunalo pa sam onda i mogao normalno igrati.

Prince-Artas čet 9.6.2016 07:13

Kako kao mali nisam imao komp Warcraft 2 sam prvi put zaigrao na Playstationu 1. Jedna od odnih igara koja je znala zagušit PS kada bi vojske narasle. Strava igra, brutalna kampanja, pogotovo Dark Portal koji ima neke notorno teške misije za današnje pojmove. Nakon toga sam ga još 3 puta odigrao na PCu, zadnji put na hard prije par mjeseci. MP nisam iskusio jer nisam imao s kim.

Warcraft 3 s druge strane je igra koju sam najviše igrao u svom životu. SP, MP sve što se moglo (osim DOTE) i to mi je top 3 igra svih vremena. Pa kvragu i nick mi je od glavnog antagonista.

Tvrdipanj čet 9.6.2016 08:23

Meni najbolja recenzija je za igru "War in the pacific" od Olega.

Igri je dao 98% uz napomenu samospaljivanja ukoliko uredništvo smanji ocjenu :-)

 

Kad smo već kod toga, može li se to negdje pročitati online? Bug sa tom recenzijom davno je recikliran.

 

Howgh!

 

 

 

Dala čet 9.6.2016 09:29

Sjećam se ovog članka, jedan od najzabavnijih ako ne i najzabavniji koji je prošao kroz BUG. (Olegov WITP nisam čitao ili zaboravio, dakle najbolji koji sam čitao ;))

Ako se ne varam igru sam instalirao sa 23 diskete!? I to naravno nakon cca 4 puta jer su neke imale bad sectore :P.

Friend i ja smo upogonili LAN negdje u to vrijeme, pa je bilo veselo... Onda se priključio još 1, pa još 1 friend i začas smo imali kvart ukablan i 2vs2 mečeve (većinom u Half Lifeu doduše).

Pa Starcraft...

 

W2 definitivno po meni najbolja od svih Warcrafta!

Tanelorn čet 9.6.2016 11:09

Sjećam se te recenzije... :) Nedavno sam po kući preslagivao BUG kolekciju, naišao na taj legendaran broj i nanovo je pročitao. :)

 

WC2 je bio zarazan i nešto drugačije u to doba (iako su postojali RTSovi i prije ovoga) a uz igru i samo setupiranje Sound Bastera je već bilo zabavno - KLIK  

dark_wizz čet 9.6.2016 11:43

Pa zar je vec 20 godina proslo od te recenzije? Sjecam se kao da je jucer bilo kad je bratic (koji je tada zivio s nama) dosao iz skole i donio BUG, a dan-dva kasnije i hrpu disketa i rekao mi "malac prvo igram ja". Sjedio sam pored njega i satima gledao i upijao sve sto on radi. Imao sam tada 9 godina i vec se rada naziralo da ce mi lok tar ogar postati zivotni moto. Dok je on igrao sa (filthy) humanima ja sam klao i pljackao sa zelenim nadljudima. Danas, 20 godina kasnije i dalje sam vjeran Hordi i mrzim plavu boju ;)

Drago čet 9.6.2016 12:16
dark_wizz kaže...
Pa zar je vec 20 godina proslo od te recenzije? Sjecam se kao da je jucer bilo kad je bratic (koji je tada zivio s nama) dosao iz skole i donio BUG, a dan-dva kasnije i hrpu disketa i rekao mi "malac prvo igram ja". Sjedio sam pored njega i satima gledao i upijao sve sto on radi. Imao sam tada 9 godina i vec se rada naziralo da ce mi lok tar ogar postati zivotni moto. Dok je on igrao sa (filthy) humanima ja sam klao i pljackao sa zelenim nadljudima. Danas, 20 godina kasnije i dalje sam vjeran Hordi i mrzim plavu boju ;)

 

For the Horde! Always!

 

 

mrfloyd čet 9.6.2016 12:49
gurusinj kaže...

Najveća navlakuša u to doba meni je bio TOTAL ANHILATION, doslovno bi sanjao kako prijeći neki level. Sijeća li se ko te igre? ili Deth relly, to smo igrali direktno povezani modemom, iiiiiiiiiiikššššššššššvivivivitoooooooo 

 

 

TA je dosta novija igra!

 

Ja sam W2 igrao 95. čini mi se zima ili rano proljeće i radi te fakin igre sam zakasnio na vlak u njemačku, 08:00 vlak Mimara je kretao za Minhen. J3bo mi je ćaća sve po spisku! Taj dan je bilo šljake za poludit, a ja sam LANao kod frenda do jutra cijeli vikend!

Mad-Max-X pet 10.6.2016 09:29

Ako je tako brojnima najbolji tekst onaj gdje neko opisuje kako je poludio od video igre, onda me zanima zašto i pretpostavljam da je osnovni razlog buđenje određenih osjećaja u čitatelja. To je osjećaj strasti. Kad neko ima strast i prenosi tu strast u tekstu, otvara mogućnost da se ostali zaraze time, iako je tekst počeo kao upozorenje. Zapravo, ljudi vole pročitati strastven tekst čak i ako ne misle ponoviti ono šta pisac opisuje, jer je zanimljiv, uzbudljiv. Zašto ljudi idu na strast kao pčele na cvijet? Jer žele da se osjete živim - a pod tim se obično podrazumjeva da žele osjetiti nadražaj zadovoljstva, ne patnje, iako je to često isprepleteno jer nema zadovoljstva bez patnje. Na kraju, nije bitno je li to zbog Warcrafta ili nečeg drugog, bitna je strast, neko je traži na ovaj način, neko na onaj, kemijski temelj toga su hormoni i njihovo ubrizgavanje u krvotok, duhovni temelj je zaokupljenost nečim da se popuni zjapeća praznina u duši i otkloni sivilo oko nas. Neko je iskoristio tu strast i postao informatičar, nekom je štetila pa je postao smetlar ili socijalni slučaj. Neki su se možda tako poistovjetili sa određenim stvorenjima iz igre da bi u slučaju invazije vanzemaljaca prešli na njihovu stranu protiv ljudi.

Barbarosa pet 10.6.2016 09:54

Tamna mrlja u istoriji  BUG-a ostaje ocjena od 60% za Starcraft.

I prebacivanje kao ozbiljnih tema u neki pamflet zvan Mreza. Od tad se ne kupuju casopisi jer ozbiljne teme  bez recenzija igara je preozbiljno a recenzije  igara bez ozbiljnih tema nisu vrijedne novaca.

Valjd je to bila ultimativna zrtva da se zadovolji ego zlog ludjaka i da mu se da bude glavni urednik necega.

DarthMarkus pet 10.6.2016 10:55
Barbarosa kaže...

Tamna mrlja u istoriji  BUG-a ostaje ocjena od 60% za Starcraft.

I prebacivanje kao ozbiljnih tema u neki pamflet zvan Mreza. Od tad se ne kupuju casopisi jer ozbiljne teme  bez recenzija igara je preozbiljno a recenzije  igara bez ozbiljnih tema nisu vrijedne novaca.

Valjd je to bila ultimativna zrtva da se zadovolji ego zlog ludjaka i da mu se da bude glavni urednik necega.

što nije Rukavina i "Hacker" popljuvao SC ?

Colossus7 pet 10.6.2016 15:09
DarthMarkus kaže...
Barbarosa kaže...

Tamna mrlja u istoriji  BUG-a ostaje ocjena od 60% za Starcraft.

I prebacivanje kao ozbiljnih tema u neki pamflet zvan Mreza. Od tad se ne kupuju casopisi jer ozbiljne teme  bez recenzija igara je preozbiljno a recenzije  igara bez ozbiljnih tema nisu vrijedne novaca.

Valjd je to bila ultimativna zrtva da se zadovolji ego zlog ludjaka i da mu se da bude glavni urednik necega.

što nije Rukavina i "Hacker" popljuvao SC ?

Dao mu je sitnih 80% u recenziji :D

 

I onda je ekipa krenula sa vilama i bakljama prema Hacker redakciji ^^