zdravkomali ned 25.8.2019 10:29
zole990 kaže...

Bilo bi super da autor članka zalijepi koji link gdje da se kupi za 20ak dollara ovaj top model s BT. Gledam upravo na DE stranicama i nema ga ispod 33e.

 20 dolara je na aliexpressu. Bar sam ja tamo našao verziju za USB 3.0...

T700 ned 25.8.2019 11:07

meni je za sada oke aplikacija Ampere koji stavim na smartphone i provjeravam kako puni i sa kojim punjačem i sa kojim kablom. Za sad mi je to jeftinije rješenje ali ako imate stalno potrebu za avakvim alatom onda nije loše ali kod drugih bude često bila u ladici nego u upotrebi.

 

mbaksa ned 25.8.2019 14:18
.jpg kaže...
Ima dosta aplikacija koje kazu kojom brzino se telefon puni

O čipsetu i driverima ili OS-u ovisi hoće li telefon moći mjeriti jakost punjenja. Recimo na mom mobitelu to ne radi ispravno (Xiaomi Redmi Note 4 MTK).

 

Oni na čijim mobitelima radi ispravno, mogu to koristiti kao neko alternativno rješenje, no fizički USB multimetar nudi daleko veće mogućnosti. Pa svatko može odabrati.

 

Unatoč tim (besplatnim? aplikacijama za mjerenje, smatram da dati 15-ak kuna za rudimentiarni USB multimetar koji će raditi sa svim mobitelima i USB uređajima u koje se spoji i koji se na njega spoje - nije bačen novac.  Štoviše, smatram to odličnom investicijom, pogotovo danas, kad broj uređaja koji se pune preko USB-a raste iz dana u dan.

mbaksa ned 25.8.2019 16:07

S obzirom da ima upita za linkove, evo linkova za modele u "vlakiću" na kraju videa:

  1. https://www.aliexpress.com/item/32922333751.html (USB 2.0)
  2. https://www.aliexpress.com/item/32686482158.html (USB 2.0, sporije osvježavanje ekrana i slabiji kut vidljivosti ekrana, može biti iritirajuće)
  3. RD UM25C: https://www.aliexpress.com/item/32873621460.html (USB 2.0 s BT; postoji i jeftinija verzija UM25 bez Bluetootha)
  4. https://www.aliexpress.com/item/32323887785.html (USB 3.0, OLED ekran)
  5. RD UM34C: https://www.aliexpress.com/item/32893748376.html (USB 3.0 s BT, kolega prije već dao link; postoji i jeftinija verzija UM34, bez Bluetootha)
Zechina ned 25.8.2019 16:19

Kupio sam za <2$ na Aliju vrlo bazičnu verziju ovoga - običan usb kabel ali koji ima mali sexy lcd i (točno!) mjeri samo izlazni napon. Zapanjio sam se koliko često stariji punjači, port-dijeljeni itd ne potežu 5.5v (provjerio kasnije sa unimerom, točno radi). S druge strane, neki cheapo "strujna utičnica + 2 usb" šalje 5,8v. Oscilira (prema normali), doduše, ako su oba porta uključena. Uglavnom, izlazni napon je 5-5.8v iirc.

mbaksa ned 25.8.2019 16:50
Dex.pwn kaže...

Čudi me da nemaju PayPal za način plaćanja

Nemaju za Hrvatsku i prodavač to mora imati omogućeno (barem tako stoji u njihovim uputama - nisam probao: https://helppage.aliexpress.com/buyercenter/questionList.htm?spm=2114.best.14.4.23a1VPSKVPSK80&searchKey=&viewKey=1&page=1&categoryIds=9205389&banner=0 - pogledaš How can I pay through Paypal?), ali to te ne bi trebalo mučiti. Naime, imaš valjda neku maesto ili VISA (Electron) karticu, ne? Čak i ako s njom ne bi uspio kupiti, lijepo si napraviš virtualnu Mastercard karticu pomoću Revoluta pa onda kupuješ preko Revoluta.  Danas barem postoji pregršt načina na koje možeš nešto kupit.

 

najdix ned 25.8.2019 16:53

Imaju zato Alipay. Svaka kartica koja ide u Paypal ide i u Alipay. Minuta posla, uzme 0.01$ i kasnije ga vrati.
A Revolut ćeš teško napraviti bez neke Mastercard ili Visa kartice bez tokena. 3d-secure.

mbaksa ned 25.8.2019 17:03
najdix kaže...
A Revolut ćeš teško napraviti bez neke Mastercard ili Visa kartice bez tokena. 3d-secure.

Ja sam si ga napravio preko Maestroa Zagrebačke banke. Sad se više ne sjećam jel me prvi put tražio autentifikaciju tokenom, za kupovine ne traži.

mbaksa ned 25.8.2019 18:01
najdix kaže...
Zaba Maestro ne prolazi bez mtokena.

Ako govoriš za kreiranje Revolut Mastercard kartice (i uplatu na taj račun) - da, vjerojatno je bilo tako, ne sjećam se. No, token nije nešto što je danas rijetko među populacijom. 

 

Što se tiče plaćanja Revolut Mastercard karticom preko AliExpressa - tu se token ne koristi. Baš sam probao pred minutu.

fer-de-lance pon 26.8.2019 15:06

Ja imam ovaj najjeftiniji:

https://www.aliexpress.com/item/32571512709.html?pid=808_0000_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.32571512709&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=9367amp-aV-c3iGat-HM0JRRkvWTrw1566824441500

 

I čist je ok, i kad sam uspoređivao s multimetrom (koji sam uspoređivao s par malo skupljih da napravim neku tablicu preciznosti, i na svim područjima su tu negdje, ali ne mogu reći da je baždaren), ispadne da taj jeftikaner je točno na granici 1% od vrijednosti na multimetru (tak da je sasvim iskoristiv) kaj se tiče napona, a točnost mjerenja struje nisam provjerio jer mi tad 10A range na muktimetru nije radio (a 200 mA sam isto skurio davnih dana ), ali budem baš danas bacio usporedbu, baš ste me zaintrigirali....

 

 

ivanm75 sub 31.8.2019 09:01

Ja kupujem na aliju odavno. Od zabe sam besplatno dobio visa electron prepaid deviznu karticu (€). Prek nje sve mogu platiti kaj hocu.. mogu ju peglat u inozemstvu i podizat cash. nemrem ic u minus nego koliko prebacim sa kunskog racuna, toliko mogu potrositi..
Jel ok ovaj najjeftiniji mjerac, jer nikad nisam koristio to..

mbaksa sub 31.8.2019 12:20
ivanm75 kaže...
Jel ok ovaj najjeftiniji mjerac, jer nikad nisam koristio to..

Dobar je, sasvim dovoljan za osnovna mjerenja, isplati ga se kupiti ako zbog ničeg drugog, da vidiš kako to sve funkcionira pa ako poslije poželiš nešto bolje, nisi na ovog potrošio mnogo novca.

 

A ako poželiš nešto bolje, onda bi možda AT34 bio bolja opcija. Tog nemam, taj je noviji - ima prva dva ekrana slična UM25/34 i podržava USB 3.0, ali je, naravno, mnogo skuplji od ovog najjeftinijeg. A naravno, ako hoćeš baš moćnog, UM34C je ono što želiš, ali je zato i duplo skuplji od AT34.

Ivan35 sub 31.8.2019 12:47
ivanm75 kaže...
Ja kupujem na aliju odavno. Od zabe sam besplatno dobio visa electron prepaid deviznu karticu (€). Prek nje sve mogu platiti kaj hocu.. mogu ju peglat u inozemstvu i podizat cash. nemrem ic u minus nego koliko prebacim sa kunskog racuna, toliko mogu potrositi..
Jel ok ovaj najjeftiniji mjerac, jer nikad nisam koristio to..

 po kojem tečaju ti prebacije sa tekućeg na devizni?

dax-lax uto 10.9.2019 13:47

Stigao um34c. Kupljen na Aliju, stigao u ruke za točno 10 dana.  

Još nisam obavio ni jedan cijeli ciklus punjenja, ali mobilna aplikacija je fora za bilježenje tjekom punjenja. Spakira exelicu sa osnovnim vrijednostima.

 

 

EDIT: Uočio da uređaj sam za sebe troši dovoljno da ne radi adaptive fast charge na note 8 ako ga spojim direkt u adapter. Čak mi mob javlja da je problem u punjenju. Npr. ako želim da je na izlazu napon 5V, napajanje moram stavit na 5.35V 

mbaksa pon 16.9.2019 22:02
JupiPupi kaže...

Vidim da se koristi TS80 usb lemilica.

Planiram kupiti lemilicu za sitne lemove. Mi može ko preporuciti koju ili da uzmem TS80?

Ako ti odgovara neki od dostupnih vrhova (samo tri postoje) - super lemilica. Ako ne, onda je možda bolje da odabereš TS100. Ili nešto treće. Možeš to pitati u ovoj temi.

 

Edit: vidim da imamo i specijaliziranu temu za lemilice, mada ne znam baš koliko je sad posjećena. Ali ima u njoj preporuka...