bruno1026 sub 24.8.2019 22:40

Apple 2000ih nije imao konkurenciju koliko je bio los i skoro bankrotirao, a u trenutku kada stvarno nije imao konkurenciju s iphoneom je planuo i dignuo se u visine po realnoj vrijednosti tvrtke.
Tesla kao fol nema konkurencije, a nikako da postanu automobilski apple. Kako to, kako to?
Usput, dezurni formuski elektricni fanbojceki, sad je tesla jako blizu, isplativost e-auta se jos vise povecala, a dionice tesla samo sto se nisu vinule u nebesa, sta se ceka? Kad kupujete?

BlueMax ned 25.8.2019 13:29
učo kaže...
Meni nitko ne treba govoriti što je najbolje za mene, a ipak bi kupio Teslu da imam toliko love, za razliku od iPhonea kojeg ne želim, a mogu ga kupiti.

 Znači ujutro ti netko da 400 000kn (kad platiš porez i sva davanja tolika je cijena) kn za auto i ti bi kupio Teslu Model 3?

To je iznos za koji se može kupiti BMW 5, Audi 6, Mercedes E, Volvo XC 60, Jaguar F Pace.... 

 

vladtepes975 ned 25.8.2019 13:39
BlueMax kaže...
učo kaže...
Meni nitko ne treba govoriti što je najbolje za mene, a ipak bi kupio Teslu da imam toliko love, za razliku od iPhonea kojeg ne želim, a mogu ga kupiti.

 Znači ujutro ti netko da 400 000kn (kad platiš porez i sva davanja tolika je cijena) kn za auto i ti bi kupio Teslu Model 3?

To je iznos za koji se može kupiti BMW 5, Audi 6, Mercedes E, Volvo XC 60, Jaguar F Pace.... 

 

 Istina, ali kakav bi to bio zivot kada na "evente" ne bi odlazio sa tim "green" automobilom? Kada tamo ne bi mogao pricati o brizi za polarne medvjede i o letu na Mars. Jad, tuga i cemer...

Mandor pon 26.8.2019 08:02
bruno1026 kaže...
Apple 2000ih nije imao konkurenciju koliko je bio los i skoro bankrotirao, a u trenutku kada stvarno nije imao konkurenciju s iphoneom je planuo i dignuo se u visine po realnoj vrijednosti tvrtke.
Tesla kao fol nema konkurencije, a nikako da postanu automobilski apple. Kako to, kako to?
Usput, dezurni formuski elektricni fanbojceki, sad je tesla jako blizu, isplativost e-auta se jos vise povecala, a dionice tesla samo sto se nisu vinule u nebesa, sta se ceka? Kad kupujete?

 Uopće je nemoguće uspoređivati na taj način. iPhone i Tesla auto imaju zajedničko to što rade na baterije. Jednom je kapacitet 100 puta veći nego drugom.

Jedno je telefon s računalom, drugo je automobil s računalom. Jedno košta 1000 eura, drugo košta 50000 eura. Jedno je osobni uređaj za komunikaciju, drugo je obiteljski uređaj za dislokaciju. Jedno možeš koristiti kako hoćeš, drugo moraš osigurati i platiti namete po sili zakona. Jedno se kupuje svake dvije godine, drugo svakih 10 godina. Jedno se možda servisira ako se pokvari, drugo se obavezno servisira jednom godišnje ili češće. Jedno ima potrošne dijelove, drugo nema. Jedno je kompjutorčić, drugo je kompjutor sa autom oko njega.  Itd, itd, itd...

I sad zašto tesla ne zarađuje kao apple? Kako uopće početi odgovarati na to.

BlueMax pon 26.8.2019 08:32
bruno1026 kaže...
Apple 2000ih nije imao konkurenciju koliko je bio los i skoro bankrotirao, a u trenutku kada stvarno nije imao konkurenciju s iphoneom je planuo i dignuo se u visine po realnoj vrijednosti tvrtke.
Tesla kao fol nema konkurencije, a nikako da postanu automobilski apple. Kako to, kako to?
Usput, dezurni formuski elektricni fanbojceki, sad je tesla jako blizu, isplativost e-auta se jos vise povecala, a dionice tesla samo sto se nisu vinule u nebesa, sta se ceka? Kad kupujete?

 Apple je 2000tih proizvodio smartphone i konkurencija su mu bili svi ostali smartphoneovi na tržištu od kojih je bio bolji po velikoj većini kriterija.

Tesla proizvodi automobile i konkurencija su joj svi ostali automobili (u cjenovnom rangu) na tržištu, a od njih je puno lošija po velikoj većini kriterija.

Možda je tu kvaka.

učo pon 26.8.2019 19:59
BlueMax kaže...
učo kaže...
Meni nitko ne treba govoriti što je najbolje za mene, a ipak bi kupio Teslu da imam toliko love, za razliku od iPhonea kojeg ne želim, a mogu ga kupiti.

 Znači ujutro ti netko da 400 000kn (kad platiš porez i sva davanja tolika je cijena) kn za auto i ti bi kupio Teslu Model 3?

To je iznos za koji se može kupiti BMW 5, Audi 6, Mercedes E, Volvo XC 60, Jaguar F Pace.... 

 

 Da, ako bi mi to odgovaralo. Čak štoviše, uzeo bih najjači model S, kada bih to mogao napraviti. Naime, ja nisam netko ko mora imati najbolji auto, a jesti kruh i mast. Teslu bih kupio onda ako to ne bi utjecalo na moje druge planove i onemogućilo sve ostalo (čitaj: ne bih dao sve što imam, samo da imam bijesni auto). A ovi automobili koje si naveo su sve fini auti, ali jebiga, meni se sviđa Tesla. Svakom njegovo, dok može birati. 

BlueMax uto 27.8.2019 00:34
učo kaže...
BlueMax kaže...
učo kaže...
Meni nitko ne treba govoriti što je najbolje za mene, a ipak bi kupio Teslu da imam toliko love, za razliku od iPhonea kojeg ne želim, a mogu ga kupiti.

 Znači ujutro ti netko da 400 000kn (kad platiš porez i sva davanja tolika je cijena) kn za auto i ti bi kupio Teslu Model 3?

To je iznos za koji se može kupiti BMW 5, Audi 6, Mercedes E, Volvo XC 60, Jaguar F Pace.... 

 

 Da, ako bi mi to odgovaralo. Čak štoviše, uzeo bih najjači model S, kada bih to mogao napraviti. Naime, ja nisam netko ko mora imati najbolji auto, a jesti kruh i mast. Teslu bih kupio onda ako to ne bi utjecalo na moje druge planove i onemogućilo sve ostalo (čitaj: ne bih dao sve što imam, samo da imam bijesni auto). A ovi automobili koje si naveo su sve fini auti, ali jebiga, meni se sviđa Tesla. Svakom njegovo, dok može birati. 

 Mislim da si promašio bit mog pitanja. Dakle da odlučiš kupiti auto za 400 000kn, bez da to utječe na tvoje druge planove, onemogućava ostalo... ti bi kupio Teslu Model 3?

Ili isto pitanje, samo viši iznos, za 1 000 000+kn kupio bi P100D?

Meni je to jednostavno neshvatljivo. Na stranu što spadaju u najnepouzdanije automobile na svijetu, imaš problem s dosegom, punjenjem, što su ružni... mogu shvatiti da netko može priječi preko toga, no preko osjećaja jeftinoće kad sjediš u njemu (a sjedio sam u P90D) meni je to neshvatljivo. Pa poslije sjesti u Mazdu 6 ili Peugeot 508 je ko da si u Rolls Roycea sjeo, a o premium Nijemcima da ne govorim. 

učo uto 27.8.2019 16:43

Da, osim u slučaju da dođem do zaključka da za te novce mogu dobiti nešto bolje. Za sada neznam što je bolje od Tesle kada su u pitanju el. auti. Ne kažem da nema boljeg samo što ja, priznajem, neznam. Jednostavno, sviđa mi se, imao sam jednom priliku provozati se sa S100 i svidjelo mi se.