bugovac222 pet 27.12.2019 08:58

Što nikad ne bi preporučio je Synergy T202. To je baš smeće s jako puno problema. A daljinski je baš jeftinjak (iako izgleda jako dobro) - moraš jako precizno naciljati i približiti da bi 'uhvatio' signal s daljinskog. Užas! Kao da su pustili u prodaju bez ikakvog testiranja.

Marko :D pet 27.12.2019 09:39

Za sada sam isprobao dva DVB-T2 HEVC prijemnika;

  • Opticum Nytrobox
  • Denver DTB-138

 

Opticum Nytrobox je radio još dobro, ali morao sam ga zamijeniti jer je bilo konflikta između njegovog daljinskog i daljinskog Quadro televizora. Kada bi na Nytroboxovom daljinskom prebacivao kanale tipkom 🔽, televizor bi se istovremeno pojačavao. Tipka 🆗 stišavala je televizor. Isto tako, kada bi pritisnuo neku tipku na daljinskom Quadro televizora, nešto bi se napravilo na prijemniku.

 

Osim tog problema (zbog kojeg sam ga morao vratiti), prijemnik je radio normalno bez nekih poteškoća. U pojedinim temama se piše kako ima problema sa snimanjem na USB, ali meni to nije bilo bitno tako da to nisam ni isprobavao. Jedan velika prednost ovog prijemnika je što ima četiri tipke namijenjene za televizor koje se mogu programirati. Programirati sam uspio iz drugog, trećeg pokušaja, ali to se ionako radi jednom tako da nije problem. Važno je napomenuti da se programiranje vrši uz pomoć daljiskoga koji se koristi za televizor, nebitno koje je marke.

 

A sad je na red došao doslovno najlošiji DVB-T2 prijemnik - Denver DTB-138. Ovaj prijemnik, iako ima vrlo sličan daljinski kao i Nytrobox, ali nije izazvao nikakav konflikt i radio je više-manje u redu. Sam uređaj je jako loš. Sučelje je donekle dobrog izgleda (vidio sam i gore), ali taj prijemnik ne pokazuje točnu razinu signala i ima vrlo slabašni tuner. Iako sa sobnom antenom ostvarujem maksimalan signal (100% jačina, 100% kvaliteta; konstantno, bez varijacija), ovaj prijemnik je jedva uhvatio signal s razinom oko 70-80%, a kvaliteta je konstantno skakala s 90% na 1%. Rezultat - negledljiva slika, smrzava se i kocka. Skeniranje kanala sam napravio više puta, a gledati se nisu mogli ni DVB-T MUX A/B/D kanali. U drugoj sobi gdje je novi LG Smart TV, sa sobnom antenom, hvatam i DVB-T2 signal s Mirkovice (sve 100%), a ovaj ne može uhvatiti signal sa Sljemena. I da, isprobao sam sa svim mogućim antenama koje imam doma, štoviše, uzeo sam i onu od Smart TV-a, opet nije bilo stabilnog signala.

 

Nakon vrlo kratkog druženja, spakirao sam Denvera i vratio ga, te uzeo povrat novca. Više mi se stvarno ne da kupovati te žnj prijemnike tako da ću kupiti neki Strong. Imao sam više Strong prijemnika, svi su se pokazali vrhunski.

bugovac222 pet 27.12.2019 10:57

LAN priključak je valjda za neki update. Uglavnom nije za ono što bi svi mi htjeli: aplikacije i internet.

Ajoj taj Denver je valjda u svim proizvodima katastrofa. Imao neki tablet i isto vratio, lošije skoro pa ne može.

The_Fichek pet 27.12.2019 11:11
Marko :D kaže...

Opticum Nytrobox je radio još dobro, ali morao sam ga zamijeniti jer je bilo konflikta između njegovog daljinska i daljinskog Quadro televizora. Kada bi na Nytroboxovom daljinskom prebacivao kanale tipkom 🔽, televizor bi se isto vremeno pojačavao. Tipka 🆗 je stišavla televizor. Isto tako, kada bi pritisnuo neku tipku na daljinskom Quadro televizora, nešto bi se napravilo na prijemniku.

 

Osim tog problema (zbog kojeg sam ga morao vratiti), prijemnik je radio normalno bez nekih većih poteškoća. U pojedinim temama se piše kako ima problema sa snimanjem na USB, ali meni to nije bilo bitno tako da to nisam ni isprobavao. Jedan velika prednost ovog prijemnika je što ima četiri tipke namijenjene za televizor koje se mogu programirati. Programirati sam uspio iz drugog, trećeg pokušaja, ali to se ionako radi jednom tako da nije problem. Važno je napomenuti da se programirati može daljinski od bilo kojeg televizora, nebitno o koje je marke.

Treba imati malo brzi NTFS USB 3.0 uredjaj za snimanje i onda nema nikakvih problema. Po meni je Nytrobox best buy u rangu oko 200kn radi toga sto uopce snima preko NTFS formata i sto uopce ima opciju za reprogramiranja daljinskog i sto je daljinski, iako se mora usmjerit u receiver, dosta responsive.

 

Za one koji ne znajui di kupit Nytrobox, posto se ne javlja na nabavi:

https://www.ekupi.hr/Opticum-NytroBox-H265-HEVC-HD-1435384.aspx

https://www.prejeftino.com/kategorija.php?id=286&kateg=25

..

torrente pet 27.12.2019 11:28

ako koga bude zanimat, može za 479kn gledat sve bukete 90 dana i nakon toga mu ostaju naši free programi. evotv na bonove.

imam ovaj uređaj 4 mjeseca. savršeno šljaka. dosta, dosta napredniji uređaj od 200-kunaša.

 

btw, ako ti šune jedan dan aktivirat evotv pretplatu ili bonove, sve imaš.

 

 

Louis Pluto pet 27.12.2019 11:52
bugovac222 kaže...
LAN priključak je valjda za neki update. Uglavnom nije za ono što bi svi mi htjeli: aplikacije i internet.
Leprechaun kaže...

Miro, LAN priključak na poleđini uređaja vidljiv na slici, tvoj primjerak ga nije imao, ili nema funkciju? Pitam se čemu eventualno služi.

 

LAN je upravo za dvije aplikacije, vrijeme i RSS, koje podatke skidaju s interneta i nizašto drugo... još nisam naišao na film ili video koji bi prikazivao preko usba, nije da sam ni pretjerano pokušavao, avi (xvid) i mkv (hevc) uopće ne prepoznaje a mp4 (x264) stoji na inicijalizacija i nikako da ga inicijalizira... snimanje programa na USB je radilo samo jednom, nakon toga prijavljuje grešku... firmware koji je došao s njim je najnovija verzija 1.3.6 (crno sučelje, vidim na slikama koje je postao Miro sučelje je plavo), na internetu je starija v.1.3.2, pošto nema mogućnosti backupa postojećeg najnovijeg kojeg btw. nema na internetu i nigdje osim na uređaju, s flashanjem se nisam zajebavao... ostatak uređaja radi ... dobio sam ga za žićbo i mislim ga zamijeniti za neki koji radi normalno...

Miro pet 27.12.2019 13:07
bugovac222 kaže...

Pa ovo nije baš najjeftiniji kad ima više modela s cijenom oko 200 kn. Opticum NytroBox košta recimo 199kn ima puno bolji daljinski i sa njim ne treba dva daljinska.

 Piše: "...jedan od najjeftinijih".

Leprechaun kaže...

Miro, LAN priključak na poleđini uređaja vidljiv na slici, tvoj primjerak ga nije imao, ili nema funkciju? Pitam se čemu eventualno služi.

 Ima ga, ali mu je svrha vrlo minorna tako da se na to nisam ni osvrtao. Kao što je već Louis napisao, služi za pristup mrežnim aplikacijama, a postoje ukupno - dvije: čitač RSS kanala i pregled vremena (budem poslije dodao slike). Potpuno opskurno, pa bi prije zaključak bio da su mogli još malo uštedjeti izbacivanjem LAN priključka, ali vjerojatno rade uređaj u raznim varijantama, na istoj platformi, pa možda u nekim kombinacijama ima taj LAN neku svoju važniju svrhu.

bugovac222 kaže...
LAN priključak je valjda za neki update. Uglavnom nije za ono što bi svi mi htjeli: aplikacije i internet.

 Netočno - update se može obaviti samo preko USB-a, a ne preko LAN-a.

 

Louis Pluto kaže...
 

LAN je upravo za dvije aplikacije, vrijeme i RSS, koje podatke skidaju s interneta i nizašto drugo... još nisam naišao na film ili video koji bi prikazivao preko usba, nije da sam ni pretjerano pokušavao, avi (xvid) i mkv (hevc) uopće ne prepoznaje a mp4 (x264) stoji na inicijalizacija i nikako da ga inicijalizira... snimanje programa na USB je radilo samo jednom, nakon toga prijavljuje grešku... firmware koji je došao s njim je najnovija verzija, na internetu su starije, pošto nema mogućnosti backupa postojećeg najnovijeg kojeg btw. nema na internetu i nigdje osim na uređaju, s flashanjem se nisam zajebavao... ostatak uređaja radi ... dobio sam ga za žićbo i mislim ga zamijeniti za neki koji radi normalno...

Pokušao sam i ja pogledati film snimljen na USB, vidi ga u direktoriju, ali ne uspijeva pokrenuti, no to nisam ni očekivao da će raditi.

 

S druge strane sa snimanjem programa, i to na običan stari USB, nikakvih problema nisam imao. Vrlo loše je izveden postupak, nepotrebno kompliciran, osim ako se snima ono što se trenutno prikazuje.

 

Ali kod mene pak ne radi promjena naziva snimljenog videa, iako postoji opcija "preimenuju", no uopće ne reagira.

Louis Pluto pet 27.12.2019 13:12
Miro kaže...

Pokušao sam i ja pogledati film snimljen na USB, vidi ga u direktoriju, ali ne uspijeva pokrenuti, no to nisam ni očekivao da će raditi.

 

S druge strane sa snimanjem programa, i to na običan stari USB, nikakvih problema nisam imao. Vrlo loše je izveden postupak, nepotrebno kompliciran, osim ako se snima ono što se trenutno prikazuje.

 

Ali kod mene pak ne radi promjena naziva snimljenog videa, iako postoji opcija "preimenuju", no uopće ne reagira.

 plz. daj vidi ukoliko nađeš vremena koja je revizija hw i softvera na tvom uređaju? kod mene je hadver v.1.0 a softver v.1.3.6...

TIA

Miro pet 27.12.2019 14:46
torrente kaže...

ako koga bude zanimat, može za 479kn gledat sve bukete 90 dana i nakon toga mu ostaju naši free programi. evotv na bonove.

imam ovaj uređaj 4 mjeseca. savršeno šljaka. dosta, dosta napredniji uređaj od 200-kunaša.

 

 

 Koliko mogu prema slici vidjeti ovaj tvoj uređaj je Strong SRT 8550, to bi trebao biti dosta napredniji model.

No, čini mi se da si već na forumu napisao da ni on ne podržava CEC, jel točno?

Louis Pluto kaže...

 plz. daj vidi ukoliko nađeš vremena koja je revizija hw i softvera na tvom uređaju? kod mene je hadver v.1.0 a softver v.1.3.6...

TIA

 Budem pogledao, a ovako po sjećanju mislim da imamo istu reviziju.

Miro pet 27.12.2019 14:59

Na upit forumaša dodao sam u tekst i slike koje prikazuju "ponudu" mrežnih aplikacija, pa evo za one koji su tekst već pročitali, da ga ne moraju ponovno otvarati, iste slike dodajem i ovdje. Prva prikazuje koje su aplikacije trenutno dostupne, a druga kako izgleda kada se pokrene jedna od njih (vrijeme).

 

bugovac222 pet 27.12.2019 15:11

Ok, isprika za LAN ali sam ionako rekao "valjda" na osnovu drugog modela, taj nisam ni probao. Znam da nema Youtube, Netflix i slično što bi većina zapravo htjela.

Opticum NytroBox bez problema čita sve formate filmova na sticku ili disku.

Visak pet 27.12.2019 15:27

Kada gledam televizore po dućanima ne mogu se načuditi koliko je slika loša na većini modela. Čak i sada ova HD. Tako da ne bih nikome savjetovao da kupuje jeftin televizor male dijagonale, tek da ima HD. Kome je bitna kvaliteta slika neka kupi nešto veliko i pošteno, a ostalima je STB za 200 kn više nego dovoljan.

Marko :D pet 27.12.2019 15:42
Miro kaže...

Na upit forumaša dodao sam u tekst i slike koje prikazuju "ponudu" mrežnih aplikacija, pa evo za one koji su tekst već pročitali, da ga ne moraju ponovno otvarati, iste slike dodajem i ovdje. Prva prikazuje koje su aplikacije trenutno dostupne, a druga kako izgleda kada se pokrene jedna od njih (vrijeme).

Izuzetno je glupo što većina tih DVB-T2 prijemnika ima LAN priključak, ali vrlo malo ih ima podršku za HbbTV. To bi bilo korisnije od ovog RSS-a kojeg nitko neće koristiti i vremenske prognoze koju ionako svi gledaju na mobitelu. Ovaj Strong za evoTV je jedini uređaj koji sam vidio da podržava tu uslugu.

Visak kaže...

Kada gledam televizore po dućanima ne mogu se načuditi koliko je slika loša na većini modela. Čak i sada ova HD. Tako da ne bih nikome savjetovao da kupuje jeftin televizor male dijagonale, tek da ima HD. Kome je bitna kvaliteta slika neka kupi nešto veliko i pošteno, a ostalima je STB za 200 kn više nego dovoljan.

To nije do televizora; to je do naših HD kanala. Na njima se emitira puno SD sadržaja; Nova TV je valjda jedina televizija koja ima sve u HD. Pa RTL je do prije par dana puštao serije i filmove u HD, a vijesti i njihov sadržaj je i dalje bio SD. Osim toga, protok je nizak (mislim da je oko 3 Mb/s po kanalu). To je i dalje malo, pa čak i za HEVC.

 

HRT 4 je, recimo, cijelo vrijeme u SD kvaliteti, ali uredno u kutu piše HD.

torrente pet 27.12.2019 15:52
Miro kaže.

 Koliko mogu prema slici vidjeti ovaj tvoj uređaj je Strong SRT 8550, to bi trebao biti dosta napredniji model.

No, čini mi se da si već na forumu napisao da ni on ne podržava CEC, jel točno?

 Miro slobodno pitaj...malo sam se pogubio glede tog CEC... pošto je aparat pokraj rutera, onako iz dosade sam mu ubo lan kabel.  streama radio i mogu se gledat kao online vijesti. Mislim da synca i sat preko weba, jer je točan sa atomskim. Ažuriranja idu preko sticka (nisam niti pokušavao).

Poguraj me sa tim CEC, da sad ne googlam....stao mi mozak?!

 

dobro snima na stick...možeš gledat jedan program, snimat drugi ..al da je na istoj frenkvi

Miro pet 27.12.2019 16:25
torrente kaže...

Poguraj me sa tim CEC, da sad ne googlam....stao mi mozak?!

 

Ukratko - možeš li s istim daljinskim upravljati sa Stronogom i svojim TV-om? Ili paralelno koristiš dva daljinska?

fer-de-lance pet 27.12.2019 17:18
Marko :D kaže...

To nije do televizora; to je do naših HD kanala. Na njima se emitira puno SD sadržaja; Nova TV je valjda jedina televizija koja ima sve u HD. Pa RTL je do prije par dana puštao serije i filmove u HD, a vijesti i njihov sadržaj je i dalje bio SD. Osim toga, protok je nizak (mislim da je oko 3 Mb/s po kanalu). To je i dalje malo, pa čak i za HEVC.

 

HRT 4 je, recimo, cijelo vrijeme u SD kvaliteti, ali uredno u kutu piše HD.

 Ja sam mislio isto kao Visak, da je stvar u mom TV-u, pa sam išao malo analizirat.

I, premda mi je TV 1366x768, slika je zapravo jako dobra kad je sadržaj baš izvorno HD, a sve ovo kaj upscaleaju je sramotno loše, na svim kanalima, a pogootovo HRT, kojima bih oprostio za stare sadržaje za koje je razumljivo da su katastrofa, ali probaj recimo pogledat Potjeru i kad kamera krene prema voditelju, sva ona crna pozadina je toliko puna artefakata i zrnatosti da je to preloše, dok na drugim kanalima u istim sitaucijama sve ok, a i nije prvi put da sam to primjetio, mislim da sam i napisao na forumu, kad je bio SP u košarci, ista stvar se događala s onim crvenim reklamnim panelima, i nije do bitratea, meni to izgleda ili kao loše kvantizacijske matrice ili loši deinterlacing algoritmi, ali to nema smisla , jer je to sadržaj na kojem je očito da je izvorno HD, jedino ako rade downscale pa opet upscale, ali nadam se da nisu baš tak glupi u njihovoj tehničkoj redakciji.

 

O_O_O pet 27.12.2019 17:53
Command Prompt kaže...
McFly333 kaže...

Koristim Total-tv DVB-s2 u 1080i ili 720p rezi već 8 godina pa me zabole kakav dekoder imam na TV-u.

 

Onda mora da uzivas u vrhunskoj mrljavoj SD slici na HRT, Nova i RTL kanalima na Total TV 🤣

 To je kazna sto gledas live TV.

Visak pet 27.12.2019 18:51
Marko :D kaže...

To nije do televizora; to je do naših HD kanala. Na njima se emitira puno SD sadržaja; Nova TV je valjda jedina televizija koja ima sve u HD. Pa RTL je do prije par dana puštao serije i filmove u HD, a vijesti i njihov sadržaj je i dalje bio SD. Osim toga, protok je nizak (mislim da je oko 3 Mb/s po kanalu). To je i dalje malo, pa čak i za HEVC.

 

HRT 4 je, recimo, cijelo vrijeme u SD kvaliteti, ali uredno u kutu piše HD.

 Kada je u dućanu razlika među televizorima, onda je do televizora.

 

Čuo sam da Bnet uzima sliku sa satelita koja je u većem bitrateu od zemaljskog, pa sam umjesto dekodera ili novog televizora uzeo njihovu pretplatu. Nije neko ludilo od slike, ali nema tih odvratnih artefakata. Stoga je ova priča o Strongu i jeftinim televizorima iz Peveca u redu za nezahtjevne, ali kome je do kvalitetne slike treba ići malo dalje od toga.

Marko :D pet 27.12.2019 18:56
fer-de-lance kaže...
Marko :D kaže...

To nije do televizora; to je do naših HD kanala. Na njima se emitira puno SD sadržaja; Nova TV je valjda jedina televizija koja ima sve u HD. Pa RTL je do prije par dana puštao serije i filmove u HD, a vijesti i njihov sadržaj je i dalje bio SD. Osim toga, protok je nizak (mislim da je oko 3 Mb/s po kanalu). To je i dalje malo, pa čak i za HEVC.

 

HRT 4 je, recimo, cijelo vrijeme u SD kvaliteti, ali uredno u kutu piše HD.

 Ja sam mislio isto kao Visak, da je stvar u mom TV-u, pa sam išao malo analizirat.

I, premda mi je TV 1366x768, slika je zapravo jako dobra kad je sadržaj baš izvorno HD, a sve ovo kaj upscaleaju je sramotno loše, na svim kanalima, a pogootovo HRT, kojima bih oprostio za stare sadržaje za koje je razumljivo da su katastrofa, ali probaj recimo pogledat Potjeru i kad kamera krene prema voditelju, sva ona crna pozadina je toliko puna artefakata i zrnatosti da je to preloše, dok na drugim kanalima u istim sitaucijama sve ok, a i nije prvi put da sam to primjetio, mislim da sam i napisao na forumu, kad je bio SP u košarci, ista stvar se događala s onim crvenim reklamnim panelima, i nije do bitratea, meni to izgleda ili kao loše kvantizacijske matrice ili loši deinterlacing algoritmi, ali to nema smisla , jer je to sadržaj na kojem je očito da je izvorno HD, jedino ako rade downscale pa opet upscale, ali nadam se da nisu baš tak glupi u njihovoj tehničkoj redakciji.

Iskreno ne znam do čega je, ali i ja sam primjetio kako se zrna slika; to je najbolje vidljivo oko oznake kanala. Primjetio sam i artefakte, ali oni se kod mene vide puno manje od zrnatosti. 😁

Visak kaže...
Marko :D kaže...

To nije do televizora; to je do naših HD kanala. Na njima se emitira puno SD sadržaja; Nova TV je valjda jedina televizija koja ima sve u HD. Pa RTL je do prije par dana puštao serije i filmove u HD, a vijesti i njihov sadržaj je i dalje bio SD. Osim toga, protok je nizak (mislim da je oko 3 Mb/s po kanalu). To je i dalje malo, pa čak i za HEVC.

 

HRT 4 je, recimo, cijelo vrijeme u SD kvaliteti, ali uredno u kutu piše HD.

 Kada je u dućanu razlika među televizorima, onda je do televizora.

 

Čuo sam da Bnet uzima sliku sa satelita koja je u većem bitrateu od zemaljskog, pa sam umjesto dekodera ili novog televizora uzeo njihovu pretplatu. Nije neko ludilo od slike, ali nema tih odvratnih artefakata. Stoga je ova priča o Strongu i jeftinim televizorima iz Peveca u redu za nezahtjevne, ali kome je do kvalitetne slike treba ići malo dalje od toga.

Može biti i do toga kako je slika namještena na televizorima. Ako se koriste zadane postavke, onda nije ni čudno da je slika različita jer svaki proizvođač televizora ima drugačije postavke.

 

Netko je to na satelitskom forumu objavio; Nova TV HD na B.netu ima veći bitrate od one koja se emitira zemaljskim putem, ali ne znamo da li se radi o H.264 ili H.265 kodiranju. ➡ https://satelitskiforum.com/sf/index.php?page=Thread&postID=267416#post267416