Visak pon 7.10.2019 14:28

Ovo je običan network streamer zapakiran u isto kućište s pojačalom u D klasi. Ima takvih uređaja dosta. Postoji razlog zašto se u HiFiju komponente odvajaju. S ovime si osuđen na cijeli paket, pa ako ti se zvuk pojačala ne sviđa ne možeš ga zamijeniti, nego samo dokupiti drugo. Veći problem je streamer, jer je to nova tehnologija, promjene se stalno događaju i uređaji relativno brzo zastarjevaju, a kad zastari zastarilo je i pojačalo činjenicom da su u istom kućištu. A cijena je suluda.

Ajar pon 7.10.2019 14:59

sori, Davore, nakon tvojih naputaka, slušanja uživo, praćenja kanala na jubituu i u iščekivanju eurojackpota, želim si od svetog nidže ps audio konjponente. taj deda paja mekgaun mi izgleda iskren i osoba kojohj možeš dati povjerenje. mojim ušima (ne onima u krevetu i po zidovima)  jednako vjerujem. 

 

a govori se po selu i ovako: glazboljubac koristi uređaje za slušanje glazbe. audiofil koristi glazbu za slušanje uređaja. 

hudo pon 7.10.2019 15:09
Visak kaže...

Ovo je običan network streamer zapakiran u isto kućište s pojačalom u D klasi. Ima takvih uređaja dosta. Postoji razlog zašto se u HiFiju komponente odvajaju. S ovime si osuđen na cijeli paket, pa ako ti se zvuk pojačala ne sviđa ne možeš ga zamijeniti, nego samo dokupiti drugo. Veći problem je streamer, jer je to nova tehnologija, promjene se stalno događaju i uređaji relativno brzo zastarjevaju, a kad zastari zastarilo je i pojačalo činjenicom da su u istom kućištu. A cijena je suluda.

 

Istina, ali kupci danas sve vise zele all-in-one uredjadje. To nisu ljudi kao ti i ja koji zelimo sami slagati najbolje komponente i nadogradjivati ih zasebno. Nesto nalik na Mac korisnike, ne pitas sta je unutra i kako se nadogradjuje, dokle na PCu radis sta hoces, stavljas linux i windowse i slazes nesto sto bas tebi pase. Zacudio sam se koliko taj segment Hifi-ja raste zadnjih godina, ali i kako kvalitetne uredjaje mozes dobiti, ovo je jako solidno pojacalo i DAC, a Dirac podrska po meni dize pojacalo iznad nekih kvalitetnijih i skupljih jer mozes izvuc puno vise iz zvucnika/sobe.

Sto se tice streaminga, sve je to danas softverski bazirano, pa NAD moze vrlo brzo izdati podrsku za novi Amazon HD audio, npr.

 

Antiseptik pon 7.10.2019 15:52

Vrlo dobar uređaj s par nevjerojatnih mana:
1) nedostatak ikakvog, makar i rudimentalnog daljinskog (barem s vol +/- i source izborom)
2) totalno nebulozna cijena (realno ne vrijedi više od 6-7 k kn, a i to sam pretjerao)

I, da, pojačalo NE zvuči. U suprotnom je to ekvilajzer ;)

hudo pon 7.10.2019 16:14
Antiseptik kaže...
Vrlo dobar uređaj s par nevjerojatnih mana:
1) nedostatak ikakvog, makar i rudimentalnog daljinskog (barem s vol +/- i source izborom)
2) totalno nebulozna cijena (realno ne vrijedi više od 6-7 k kn, a i to sam pretjerao)

I, da, pojačalo NE zvuči. U suprotnom je to ekvilajzer ;)

Sve u zvucnom lancu "zvuci", nazalost. Inace bi imao pojacalo od 100€ i ne bi promjenio njih 10-tak do sada.

 

Ali mislim da je cijena realna: solidan DAC je barem 500€, pojacalo 1000€, i Dirac podrska oko 300-500€, i eto nas vec na 2000€, plus premium za minimalisticno pakiranje i NAD ime/r&d

gocc01 pon 7.10.2019 16:18

Nad C368 sa 80W po kanalu košta 7500kn, Nad C388 sa 150W po kanalu košta 12000kn. Dodajmo tome bluOS i HDMI module koji koštaju 3600kn za bluOS i nešto manje za HDMI dođemo do poprilične cifre. Skupo je ali i navesti da ne vrijedi više od 6-7000kn je jedna od većih gluposti koju sam pročitao. 

 

Edit: i Dirac sam zaboravio 

Antiseptik pon 7.10.2019 16:30

@gocc
Pojačalo D klase u shoe-box formatu pa više od 1.000 eura?!?
Kao drugo pojačalo imam Marantzov M-ER803 i platio sam ga nešto iznad 7k kn. U to vrijeme je bio top-of-the-line...zato sam i rekao cifru koju sam rekao.

@hudo
Ne troši novce na pojačala. Uloži u kvalitetnije zvučnike (ili samo pomakni postojeće), tretiraj sobu i slušaj glazbu s kvalitetnih medija. Sve ostalo je bacanje novaca.

gocc01 pon 7.10.2019 16:38
Antiseptik kaže...
@gocc
Pojačalo D klase u shoe-box formatu pa više od 1.000 eura?!?
Kao drugo pojačalo imam Marantzov M-ER803 i platio sam ga nešto iznad 7k kn. U to vrijeme je bio top-of-the-line...zato sam i rekao cifru koju sam rekao.

 

Imao sam C368 i znam da je meni puno bolje zvučalo od Yamahe A-S801 kojoj je kod nas cijena jednaka. Oba pojačala sam imao kod sebe na probi. 

hudo pon 7.10.2019 16:52
Antiseptik kaže...
@gocc
Pojačalo D klase u shoe-box formatu pa više od 1.000 eura?!?
Kao drugo pojačalo imam Marantzov M-ER803 i platio sam ga nešto iznad 7k kn. U to vrijeme je bio top-of-the-line...zato sam i rekao cifru koju sam rekao.

@hudo
Ne troši novce na pojačala. Uloži u kvalitetnije zvučnike (ili samo pomakni postojeće), tretiraj sobu i slušaj glazbu s kvalitetnih medija. Sve ostalo je bacanje novaca.

 

Moje D klasa pojacalo je vrlo malo s obzirom na snagu koju daje, ali to je tako sa D klasom. Svi koriste NCore modul, odnosno 2 za stereo (neznam koji Hypex module tocno NAD ima, ali svi su slicni dimenzijama)

 

Trebalo bi dati 60-70% na zvucnike, ali to je samo grubo pravilo. Cijene mojih komponenti su cca 40% zvucnici / 60% elektronika, jer zvucnik stvano osjetno bolje radi sa kvalitetnijim pojacalom/DACom (kupio polovne zvucnike ali novi pre/power amp i dac), tako da svatko gradi neki svoj sustav i zvuk ovisno u budzetu. Upravo sam samo novi DAC platio koliko i polovne zvucnike jer napredak u zvuku bio toliko ocit! Sve ovisi ...

 

O_O_O pon 7.10.2019 17:25
hudo kaže...
Antiseptik kaže...
Vrlo dobar uređaj s par nevjerojatnih mana:
1) nedostatak ikakvog, makar i rudimentalnog daljinskog (barem s vol +/- i source izborom)
2) totalno nebulozna cijena (realno ne vrijedi više od 6-7 k kn, a i to sam pretjerao)

I, da, pojačalo NE zvuči. U suprotnom je to ekvilajzer ;)

Sve u zvucnom lancu "zvuci", nazalost. Inace bi imao pojacalo od 100€ i ne bi promjenio njih 10-tak do sada.

 

Ali mislim da je cijena realna: solidan DAC je barem 500€, pojacalo 1000€, i Dirac podrska oko 300-500€, i eto nas vec na 2000€, plus premium za minimalisticno pakiranje i NAD ime/r&d

A gdje su zvucnici? Ne znam, da li itko primjeti nekakvu razliku izmedju ovih zvjeri i nekog hi-fi all in one zvucnika.

gkelekov pon 7.10.2019 18:59
hudo kaže...

 

Istina, ali kupci danas sve vise zele all-in-one uredjadje. To nisu ljudi kao ti i ja koji zelimo sami slagati najbolje komponente i nadogradjivati ih zasebno. Nesto nalik na Mac korisnike, ne pitas sta je unutra i kako se nadogradjuje, dokle na PCu radis sta hoces, stavljas linux i windowse i slazes nesto sto bas tebi pase. Zacudio sam se koliko taj segment Hifi-ja raste zadnjih godina, ali i kako kvalitetne uredjaje mozes dobiti, ovo je jako solidno pojacalo i DAC, a Dirac podrska po meni dize pojacalo iznad nekih kvalitetnijih i skupljih jer mozes izvuc puno vise iz zvucnika/sobe.

Sto se tice streaminga, sve je to danas softverski bazirano, pa NAD moze vrlo brzo izdati podrsku za novi Amazon HD audio, npr.

 

Ali ti ljudi koji traže AIO uređaje su istog razmišljanja ljudi koji su prije 15 godina kupovali Sony i ostale "linije" da imaju zvuk i bass boom ali za što manje novaca.

Znači ograničenog budžeta i bez afiniteta niti sluha. Ti ljudi sigurno ne budu 20000kn potrošili za jedno pojačalo/stremer

Ovo je doslovno streamer upitne kvalitete, pojačalo D klase, upitne kvalitete, sve umaskirano i izreklamirano kao nešto woow.
Stremaera/DAC-a ima za par tisuća kuna 10 puta boljih od ovoga, a da o A klasi pojačala ne govorim (zvuk razlike D klase i klase A komponenti čuje i polugluha osoba).

Jack of all treads, masters of none. Ovo tipično rade firme koje kreću prodavati dobru povijest i ime za skupe pare, a ne baš kvalitetne proizvode (kao kroz povijest Sony, Denon, Accuphase...)

gkelekov pon 7.10.2019 19:06
Antiseptik kaže...

@hudo
Ne troši novce na pojačala. Uloži u kvalitetnije zvučnike (ili samo pomakni postojeće), tretiraj sobu i slušaj glazbu s kvalitetnih medija. Sve ostalo je bacanje novaca.

A kako će tjerati bolje zvučnike? Misliš da će neka jeftina Yamaha ili Marantz moći tjerati Sonus Fabere? Hoće ali nafljeno do kraja a zvuk bude i dalje tih, ili će sve clipati.
I onda će ti doći neki klinac sa nekim Roksaon ili Audio Note (koji koštaju 500-1000EUR polovni) i upaliti isti ulaz na te zvučnike i past ćeš na guzicu.
Ali bitno da pojačalo nije bitno, nego bacanje novaca.

Antiseptik pon 7.10.2019 20:07

@gkrlekov
Ne, pojačalo nije bitno ako su zvučnici mrvicu jače osjetljivosti (min 90 dB). Tada će svako pojačalo biti dostatno.

Sonus Faber? Izvrsno dizajnirani drek i krasna stolarija. Prezahtjevni za hrpu pojačala upravo zbog niske osjetljivosti (deklariraju barem 4-5 dB više od stvarne vrijednosti!).

hudo pon 7.10.2019 20:32
gkelekov kaže...
hudo kaže...

 

Istina, ali kupci danas sve vise zele all-in-one uredjadje. To nisu ljudi kao ti i ja koji zelimo sami slagati najbolje komponente i nadogradjivati ih zasebno. Nesto nalik na Mac korisnike, ne pitas sta je unutra i kako se nadogradjuje, dokle na PCu radis sta hoces, stavljas linux i windowse i slazes nesto sto bas tebi pase. Zacudio sam se koliko taj segment Hifi-ja raste zadnjih godina, ali i kako kvalitetne uredjaje mozes dobiti, ovo je jako solidno pojacalo i DAC, a Dirac podrska po meni dize pojacalo iznad nekih kvalitetnijih i skupljih jer mozes izvuc puno vise iz zvucnika/sobe.

Sto se tice streaminga, sve je to danas softverski bazirano, pa NAD moze vrlo brzo izdati podrsku za novi Amazon HD audio, npr.

 

Ali ti ljudi koji traže AIO uređaje su istog razmišljanja ljudi koji su prije 15 godina kupovali Sony i ostale "linije" da imaju zvuk i bass boom ali za što manje novaca.

Znači ograničenog budžeta i bez afiniteta niti sluha. Ti ljudi sigurno ne budu 20000kn potrošili za jedno pojačalo/stremer

Ovo je doslovno streamer upitne kvalitete, pojačalo D klase, upitne kvalitete, sve umaskirano i izreklamirano kao nešto woow.
Stremaera/DAC-a ima za par tisuća kuna 10 puta boljih od ovoga, a da o A klasi pojačala ne govorim (zvuk razlike D klase i klase A komponenti čuje i polugluha osoba).

Jack of all treads, masters of none. Ovo tipično rade firme koje kreću prodavati dobru povijest i ime za skupe pare, a ne baš kvalitetne proizvode (kao kroz povijest Sony, Denon, Accuphase...)

 

Ovo je skoro sam vrh D klase. I sam imam D klasu sada, nakon raznih Accuphasea, Rega, Musical Fidelity i ostalih marki koje sam posjedovao i A klasa. Nije to kinesko 10$ pojacalo, nego ulazak u high end (npr https://www.mola-mola.nl/, cijene €10k+). Nemoj suditi dokle ne cujes, i to su svom sustavu i testiras u odnosu na neko drugo "standardno" pojacalo. D klasa se jako promjenika u zadnjih ~5 godina, do onda ih nisu smatrali hifi-jem, a danas spadaju u sam vrh hi end-a.

 

Ljudi kupuju to, kao i sto kupuju KEF LS50W. Kada radis 10 sati dnevno, imas para, dodjes doma sa posla navecer i samo zelis imati dobar zvuk bez da visis na Bug online forumu mjesecima u potrazi za savjetom i najboljom komponentom.

 

Antiseptik pon 7.10.2019 20:41

Da, D klasa je hi-fi (isto kao i bilo koja druga klasa). Možda je u samim počecima bilo dvojbe, ali unatrag 10-15 godina tome više nije tako. Pa i aktivni haj-end zvučnici u sebi skrivaju snažna pojačala D klase (pada mi napamet njemački AvantGarde... koji je sam vrh).

hudo pon 7.10.2019 20:44
Visak kaže...
A ako si dao puno para zvuk naprosto mora biti dobar? U svakom slučaju ne možeš si priznati suprotno.

U trenutnu sam imao doma 3 pojacala: Accuphase E213 (integrirano), Audio Analogue Puccini Anniversary (integrirano) i Nord NC500 (izlazno). Moram reci da nisam morao dugo slusati da odaberem onog koji mi se najbolje svidja, a svi su tu negdje slicne cijene.

 

Zasto bi neko bio toliko blesav da zadrzi pojacalo koje zvuci losije? Zeznes se jer kupis prema online review-ovima, svakome se desi, al prodas. Evo pred mjesec dana prodao RME ADI2 DAC, meni grozan, ali brdo ljudi ga dize u nebesa.

 

gocc01 pon 7.10.2019 22:08

Sve treba isprobati, ipak. Zvučnike sam kupio na neviđeno, ili neposlušano i skoro sam isto tako kupio i pojačalo, fala bogu da nisam. 

 

A navijao sam za AB klasu, razvikanu Yamahu AS801, dva klika od kupnje ali sam ju ipak odlučio dopeljat doma i poslušat sa svojim zvučnicima. 

 

E sad, ak je sve u glavi kak veli kolega Antiseptik, onda sam doma trebao i zadržati pojačalo za koje sam navijao i koje sam po svim recenzijama i predrasudama naspram D klase postavio kao favorita. 

 

On topic: Malo mi je kod ovog M10 čudna ta kompaktnost, masa; C368 je imao 10kg, C388 vjerujem i teže a to sve bez dodanih điđa koje su ugurali u M10 a lagan je samo 5kg.. Ovo je riješenje za sve hifiste koji pate od OCDa pa ih jebe da je pravilno posložen kompletan sustav istog proizvođača 

Antiseptik pon 7.10.2019 22:40

Ne, trebao si kupiti pojačalo na neviđeno, a zvučnike na viđeno (i probano).
Napravio si klasičnu audiofulsku grešku.

Gle, sve sam ja to prošao i kenjkam iz iskustva. Iako mi je frend duuugo objašnjavao isto ovo što ja pokušavam (dobronamjerno!) objasniti vama - trebalo mi je x godina da shvatim koji je BS skriven u audiofilstvu: prenemaganje, sranje i laganje oko super jednostavnih stvari.

hudo pon 7.10.2019 23:34
Antiseptik kaže...

Gle, sve sam ja to prošao i kenjkam iz iskustva. Iako mi je frend duuugo objašnjavao isto ovo što ja pokušavam (dobronamjerno!) objasniti vama - trebalo mi je x godina da shvatim koji je BS skriven u audiofilstvu: prenemaganje, sranje i laganje oko super jednostavnih stvari.

 

Pomogni neukima i kazi nam koji je to BS?