xcat čet 23.5.2019 09:42

 

Mali zajeb je da bi kod nas taj trokut već nakon nekoliko metara pao u šaht bez poklopca ili u kakvu rupu preostalu od zime '84...


Dal' to znači da u slučaju nesreće robotiziranog trokuta 4.0 iz njega iskače maleni robotizirani trokutić 4.1 da upozori na unesrećeni trokut koji upozorava na unesrećeno vozilo...?

dd.inc čet 23.5.2019 10:39

Vidim nekima se ne svidja ideja, no meni se cini vrlo korisna. Vrijeme potrebno da vozac izadje i postavi trokut je puno duze od vremena kad bi taj autonomni trokut izasao i dosao na za njega predvidjeno mjesto. Tih prvih par minuta moze biti kriticno i za nastradale, ali i za one koji im se priblizavaju (ne mora nuzno biti vrlo prometna cesta).

ante_etna čet 23.5.2019 11:39

Hm, ako je vozač već priklješten i krvari , možda je korisnije napraviti neki autonomni semafor na krovu s blinkajućim "help" koji skreće pažnju i automatski zove muriju, hitnu, svećenika i šlep, ovako prolazite kraj razbijenog auta "uh ovaj se grdo razbio, možda mu hitno treba pomoć", "ma ne treba, vidiš da je već stavio trokut, vozi dalje".

Posmatrač čet 23.5.2019 12:42
ante_etna kaže...

Hm, ako je vozač već priklješten i krvari , možda je korisnije napraviti neki autonomni semafor na krovu s blinkajućim "help" koji skreće pažnju i automatski zove muriju, hitnu, svećenika i šlep, ovako prolazite kraj razbijenog auta "uh ovaj se grdo razbio, možda mu hitno treba pomoć", "ma ne treba, vidiš da je već stavio trokut, vozi dalje".

 To vec postoji. Doduse bez semafora. Blinkaju pokazivaci pravca....I ovo nije ni zamisljeno za Balkan. ja dok sam radio u Mercedes predstavnistvu i na skolovanju nam prikazali cornering light (ako ides ispod 40 kmph i upaljena su kratka svjetla prilikom ukljucivanja pokazivaca pravca pali se maglenka na toj strani i osvjetljava dio kolovoza ili trotoara) ja sma odmah rekao da ce nasa policija naplatiti kaznu i to dvije. St pais svjetla za maglu po danu i sto ti jedno ne radi. To se i desilo ;) KAd je kupac dosao da "popravi" svjetlo za maglu koje ne radi i kad sam muu objasnio kako to i zasto funkcionise izgovoro je hrpu rijeci koje su na forumu zabranjenje ;) Plus mu rekao da mu je auto sumnjivo jer je zelene boje a u saboracajnoj pise crna ;) A boja se presijava na zeleno na suncu ;) Tako da ovo nije zamisljeno za "razvijeni" svijet na Balkanu ;)

Ajar čet 23.5.2019 15:09

iz auta mora izletiti dron kojem će s propelerima rotiratirati i svjetla, opremljen strojnicama koji će pucati na sve što se približi (ako ne namjerava pomoći spljeskanima, v. pod AI) i psovati iz zvučnika snagom 126 dbA odn. recitirati eulogiju (ovisno o okolnostima, v. pod AI). 

Ezio sri 29.5.2019 07:55
Ajar kaže...

iz auta mora izletiti dron kojem će s propelerima rotiratirati i svjetla, opremljen strojnicama koji će pucati na sve što se približi (ako ne namjerava pomoći spljeskanima, v. pod AI) i psovati iz zvučnika snagom 126 dbA odn. recitirati eulogiju (ovisno o okolnostima, v. pod AI). 

 operater navedenog drona, tj. autonomni sustav sa bazom u automobilu, mora imati dozvolu hrvatske agencije za civilno zrakopolovstvo. Osim toga, 2 tjedna prije svake nesreće potrebno je od državne geodetske uprave ishoditi dozvolu za snimanje jer bez snimanja autonomni sustav neće moći upravljati dronom.