Damir22 uto 15.10.2019 19:54

Pa,planescape je vrlo vjerovatno najbolja igra te vrste...a posebice te ere...

Igra koja svakim igranjem drugim pravcem i prica malo drugaciju pricu. Jedino bolje od nje je fallout.

Icewind dale je isto vrlo dobra igra....

No,smisao.ovoga..kada su te igre vec prakticki abandonware, i kada ih danasnji kalkulator tjera bez problema.... Tu ne vidim razlog zasto ih prebacivati na konzole... Ker onaj kome su zanimljive sigurno ih ima u svojoj pc kolekciji. Svima ostalima,.to su maltene 2 desetljeca stare igre i nece im biti interesantnem

Damir22 uto 15.10.2019 21:38

I dan danas, neki momenti iz planescapea su mi u svjezem sjecanju... Kako u to vrijeme bas i nisi mogao pogledati na yt ili procitati walktrough....bilo ih je.

Ali ta prica,atmosfera, dijalozi... Morte...onda revolucionarno, danas, kraj svih novih igara - nazalost premalo da privuce one koji su ili propustili ili su bili premladi....

BlueMax uto 15.10.2019 21:43
Damir22 kaže...
Pa,planescape je vrlo vjerovatno najbolja igra te vrste...a posebice te ere...

Igra koja svakim igranjem drugim pravcem i prica malo drugaciju pricu. Jedino bolje od nje je fallout.

Icewind dale je isto vrlo dobra igra....

No,smisao.ovoga..kada su te igre vec prakticki abandonware, i kada ih danasnji kalkulator tjera bez problema.... Tu ne vidim razlog zasto ih prebacivati na konzole... Ker onaj kome su zanimljive sigurno ih ima u svojoj pc kolekciji. Svima ostalima,.to su maltene 2 desetljeca stare igre i nece im biti interesantnem

 To su igre koje su imale igrivost i atmosferu. Mi koji smo ih igrali kad su izašle danas smo veterani. Igre su odlične i šteta da ih današnja djeca ne igraju. a kad im se već serviraju onda je dobro iskoristiti današnji hardware.

Damir22 uto 15.10.2019 22:06

Potpuno si u pravu.

 

U to vrijeme, igru si nabavio, i stvarno si je trebao igrati, da bi dosao do zakljucka valja li...ili ne valja.

 

BG, Planescape, Fallout...opcenito taj zanr i tip igara - na prvu su bezveze. Sjecam se fallouta, na silu sam se tjerao da izadjem iz vaulta.....da bi na kraju proveo nebrojene sate, i nanovo je odigrao nebrojeno puta.

 

Danas yt, recenzije,previewi, reviewi, walktroughovi....sve to ubija car igranja, pogledas par minuta i vec vidis ima li igra tempo,atmosferu ili pricu koja ti odgovara....

 

I za tu generaciju, reizdanje tih starih kultnih igara, je besmisleno, jer ce pogledati video, i zakljuciti da tu nema ultra grafike, wow animacija, sexy komada....ili cega sve ne....i proglasti ce igru dosadnom.

 

Nece zeljeti u nju uloziti 10,20 sati...dok ne udju u taj svijet....

 

Radije bih volio remake navedenih igara....po danasnjim standardima i obicajima.

BlueMax uto 15.10.2019 23:45
Damir22 kaže...

Potpuno si u pravu.

 

U to vrijeme, igru si nabavio, i stvarno si je trebao igrati, da bi dosao do zakljucka valja li...ili ne valja.

 

BG, Planescape, Fallout...opcenito taj zanr i tip igara - na prvu su bezveze. Sjecam se fallouta, na silu sam se tjerao da izadjem iz vaulta.....da bi na kraju proveo nebrojene sate, i nanovo je odigrao nebrojeno puta.

 

Danas yt, recenzije,previewi, reviewi, walktroughovi....sve to ubija car igranja, pogledas par minuta i vec vidis ima li igra tempo,atmosferu ili pricu koja ti odgovara....

 

I za tu generaciju, reizdanje tih starih kultnih igara, je besmisleno, jer ce pogledati video, i zakljuciti da tu nema ultra grafike, wow animacija, sexy komada....ili cega sve ne....i proglasti ce igru dosadnom.

 

Nece zeljeti u nju uloziti 10,20 sati...dok ne udju u taj svijet....

 

Radije bih volio remake navedenih igara....po danasnjim standardima i obicajima.

 bilo je jako puno remakeova starih igara i svima im je jedno zajedničko - ispale su sranje.

A što se tiče mlađih generacija mislim da nisi u pravu. Moj sin (10 god) na računalu najviše igra minecraft (gora grafika od svih spomenutih igara i to u originalnom izdanju) a na PS-u najviše igra Crash Bandicoot koji je identičan starom samo s boljom grafikom.

 

 

Jedino u cijeloj priči što mi smeta i zašto se ove igre neće dobro prodavati je cijena. 400kn za staru igru u kojoj si samo trebao nalijepti novu grafiku?! Ne hvala.

Rhox sri 16.10.2019 00:38

Izašlo zato da bi Beamdog zaradio još koji euro, dolar ili koju već valutu. Ta tvrtka je teški parazit po mom mišljenju. Jedino što su napravili je izdavali te igre na svim živim platformama koje postoje, od mobitela pa sada do konzola. Razumijem ja da je interesantno zaigrati BG, PS:T ili bilo koju od tih igara na mobitelu, ali koliko ljudi će stvarno cijelu igru prijeći na mobitelu? A da ne spominjem da su svi ti njihovi Enhanced Editioni samo pokupljeni modovi koji su već postojali i koje su oni samo sakupili na jednom mjestu.

 

Mene su posebno razočarali s Neverwinter Nights EE. Kao spominjali da će unaprijediti grafiku i šta već ne, a jedino što su napravili mod za prikaz kako bi mogli izgledati likovi, i preudredili Tyr's Hall, a onda rekli neka modderi i community poradi na ostatku igre, i finu naplatili to 16€. 

 

Ovo su sve sami klasici, ali nedam pare Beamdogu više.

DarthMarkus sri 16.10.2019 08:46
Damir22 kaže...
Pa,planescape je vrlo vjerovatno najbolja igra te vrste...a posebice te ere...

Igra koja svakim igranjem drugim pravcem i prica malo drugaciju pricu. Jedino bolje od nje je fallout.

Icewind dale je isto vrlo dobra igra....

No,smisao.ovoga..kada su te igre vec prakticki abandonware, i kada ih danasnji kalkulator tjera bez problema.... Tu ne vidim razlog zasto ih prebacivati na konzole... Ker onaj kome su zanimljive sigurno ih ima u svojoj pc kolekciji. Svima ostalima,.to su maltene 2 desetljeca stare igre i nece im biti interesantnem

 Meni je sve ovo leglo. Imam doma taj set na CD-ima. Bundle sa retro kutijom koji mi je cura kupila u Algoritmu.

 

Ja bih čak rekao da mi je sa liste NWN najbolji. Prešao više puta i jedinicu i dvojku, te sam još bio navučen na R.A.Salvatorea. 

 

Jebeno sam plakao kad sam mogao uskrsnuti jednog lika (kobolda Deekina) u paklu nakon što sam mislio da je igra gotova.

 

Ove igre možeš prelazit 100 puta i svaki put imati drugačiju priču.

Damir22 sri 16.10.2019 09:44

BlueMax slazem se.

 

No usporedjivati kompleksnost neke od spomenutih igara sa Minecraftom je nemoguce, jedino su slicne po tome sto vrhunska grafika NIJE ono sto privlaci igrace da ih igraju, ima tu puno bitnijih elemenata.

 

Remake-ovi i remasteri uglavnom nisu losa stvar, mogu igru dici na jedan sasvim novi nivo - graficki, vizualno, zvucno, no nikad ne mogu ponoviti, ili nadmasiti osjecaj kod igraca.

 

Re2 remake je odlican. Moderan, zabavan. Tesko naci zamjerku. No, starim igracima (meni), osim vizualnog prosirenja price - novi pogled na neke lokacije, odgovaranje na pitanje kako je taj svijet izgledao - ne moze ponuditi apsolutno nista. Slicno je i sa svim ostalima.

 

No, ovdje se ne radi cak niti o tome, ovdje se radi o naplacivanju necega sto se nebi trebalo naplacivati, u smislu da ovo nije niti remaster, niti remake...obicni port, za kojim ni nema realne potrebe. Ne zbog igraca, vec zbog novaca. To je problem.

 

 

anarchyST sri 16.10.2019 09:45

Ako misli na video igre mislim da nema dovoljno interesa a i pomalo je zaboravljena vještina od strane developera... uz to današnji klinci nemaju strpljena za D&D a veterani nemaju vrimena.

U zadnjih par godina izlaze samo neka HD reizdanja starih naslova koji na nostalgiji pokusavaju nesto zaraditi... Od NW2 izasa je bio samo Sword Coast Legends koji nije dobro proša.

Bioware se uvatio raditi jednostavnije igre kad je skuzio da nema kruva u D&D... Interplay davno propa...

Sad triba cekat i vidit oce Larian da digne D&D iz mrtvih sa Baldurs Gate 3...

 

 

DarthMarkus sri 16.10.2019 09:46
anarchyST kaže...

Ako misli na video igre mislim da nema dovoljno interesa a i pomalo je zaboravljena vještina od strane developera... uz to današnji klinci nemaju strpljena za D&D a veterani nemaju vrimena.

 

 Ovo si strefio u sridu.

 

Čak bi se usudio reći da i mi veterani lagano ostajemo bez strpljenja.