Grozni_Zabac pon 19.8.2019 08:21

Ja sam jednu frendovu HD4XXX grafu isto tako malo ispekao cisto iz razloga jer ju je htio baciti u smece, a ja sam htio probati hoce li ovo uspjeti. Nista nisam mogao izgubiti, a on si je mogao produljiti kupovinu nove grafe dok ne skupi pare za nesto bolje ako pecenje uspije.

 

Nesto se ocito dogodilo ispravno jer mu je ta ispecena grafa radila preko godinu dana. Sto se zapravo dogodilo, vrlo vjerojatno ovo navedeno u clanku.

učo pon 19.8.2019 10:55

Prije otprilike 3 godine "pržio" sam svoju Radeonku 4890 i proradila je. Radi i dan danas u jednom kompiću koji služi za gledanje filmova i surfanje po netu, te neke lakše igrice i to radi bez greške. Jednu drugu koju sam pržio (neka Ge Force, ne sjećam se točno modela) nisam uspio vratiti iz mrtvih, tako da mi je postotak uspjeha 50%.

nixass pon 19.8.2019 11:01

koliko koristi? taman tolko da se proda 

 

btw, popravio sam i dva xbox360 koje sam nasao u smecu sa heatgunom, oko 2 mjeseca su radili ok a onda je trebalo opet u pekarske zahvate, previse zajebancije..

Ajar pon 19.8.2019 11:28

znači, nitko nije pokušao na ražanj, roštilj na drveni ugljen ili u mikrovalnu na minutu-dvije? ostaviti je autu parkiranom na suncu jedno sat-dva (znam - da je ostavite na asfaltu ispred kuće nestala bi za pola minute)? ekipa u krematoriju nije spremna na suradnju? kakav rezultate daju prijetnje, ucjene i nagovori? ima li nade uporabom švasaparata? smije li se grafička ostaviti u makiji i niskom raslinju uz obalu i čekati požar? pomozite! spreman sam na sve osim priznati da sam kupio šugu od kartice u dućanu ili me preko njuške netko načinio budalom jer sam škrt a imam apetit k'o slon. jednako nisam spreman koristiti u cpu ugrađenu grafiku, jer ako nekakva simulacija striženja ovaca nije na 4K ultra (42" monitor), moja nostalgija za rodnim kamenom trpi i morat ću od tuge razbiti tatinog m'rced'sa s 2 promila i pri 170 na sat.  

jocommb pon 19.8.2019 13:09

Radili smo na praksi al sa starim mobitelima...doba 3210, 3310 i to davne 2003. 4. I 5. Dok su mobiteli jos cigle bili... lemovi i cipovi su onda jos veliki bili i od ispadanja je mobitelima odlazio primopredajnik....i ono ko je htjeo zadnja nada je bio vruci zrak...nije sanse 50/50 i to je to....

Fxp pon 19.8.2019 14:20

Ispekao 3 komada prije par godina, 2 rade dan danas, 1 nije uspjela ali nema veze, kod mene je 60% šanse da bu radila što mi je više nego dovoljno da pokušam ponovno metudu na (ionako tada mrtvoj kartici). :) 

T700 pon 19.8.2019 17:43
Horned Reaer kaže...

pekao sam maticne od laptopa i rekao bih da je trečina radila do 3 mjeseca a ostatak čak i više od godinu dana na taj nacin

 Što je bilo u kvaru ?

 

Kako si odvojio onaj plastični dio, primjerice socket za procesor ?

Ili PCI utore koji su plastični ?

 

darker pon 19.8.2019 19:30

Nekoliko grafičkih i dvije ili tri ploče. Sve od Asusa. Sve je su radile godinama poslije, a vjerojatno još uvijek rade. U jednom momentu su riknule tri grafičke u kratkom vremenu i tada sam pokušao i uspio popraviti sve tri. Kasnije sam još par sredio na isti način. Vjerojatno je uspjelo zato što su bile kvalitetne grafičke. Sve sam opisao na forumu.

southy pon 19.8.2019 21:11

ATI-jevu 6770M ispekao i radila godinu dana, više nemam to računalo pa ne znam koliko je dugo to trajalo. Drugu 6790M ispekao i radila 2 mjeseca, ponovo ispekao kratko radila i nakon toga krk. Negdje sam vidio davno tutorial za to i recept je bio 8 minuta na 200.

 

Pečenje je uglavnom privremena metoda, dosta njih to koristi samo da proda računalo i koliko sam gledao prije pečenja po netu može izdržati godinu, možda malo više uz dosta laganiju upotrebu. U većini slučajeva je to problem u dizajnu računala tj. rashlađivanja, ali bi ga svakako trebalo u tom slučaju temeljito očistiti i staviti kvalitetniju pastu jer ima velike razlike i kod toga. Inače, puno dugovječniji postupak je re-balling, no to baš ne radi puno servisa i dosta je skupo.

andrijam pon 19.8.2019 22:25

Zašto uvijek svi misle da ako grafika ne radi da je problem u grafičkom čipu? A ne u ram čipovima, napajanju rama, kontroloru napajanja VRMu, fazama napajanja i njihovim mosfetovima i induktorima, kondezatorima za filtriranje..

Spiridon uto 20.8.2019 00:55

Kaže Baksa da pripazimo pri kupovini polovnih... Na šta obratiti pažnju? Na vijke koji drže plastiku (ako postoje, uopće, vijci, tj. ako nije neki sistem kačenja)?

Šta ako kupujemo komplet komp?

Zatim, grijanje čipa fenom... To može onaj majstorski fen dati 60-70° ?

Njubarska pitanja jbg...