Robi sub 2.2.2019 07:46

U članku se ne spominju Minix uređaji. Mislim da pojedini Minix modeli mogu parirati Nvidia uređajima. Ali u Hrvatskoj je trenutno jedan od problema loša kvaliteta veza. Ja imam 15/2 (deklarirano 20/5) vezu. 

zlosobno sub 2.2.2019 09:54
ZgGost kaže...

i izostavljen Amazonov Fire stick 4k, po cijeni i tome kaj nudi mislim da je trenutno najbolji izbor

 A gdje se m oze kupit taj fire stick? prek amazona kaze da ne dostavaljaju kod nas...

Marko :D sub 2.2.2019 11:23

Najveći problem (barem meni) kod tih boxeva je ili što dođu sa starom verzijom Androida ili što dođu s novijom verzijom i nakon toga dobiju još par nadogradnji i to je to. Onda nakon dvije, tri godine, aplikacije polako prestaju podržavati tu staru verziju Androida, te mi taj box postaje beskoristan.

Za mene je bolja solucija Chromecast jer se konstantno nadograđuje; prva generacija je izašla 2013. godine i još uvijek je podržana, te uredno dobiva nadogradnje. Iz Googlea su rekli kako ne planiraju ugasiti podršku za bilo koji Chromecast. Upravo zbog toga je isti za mene bolji od Android boxeva.

 

Uostalom za isti ne moram kupovati BT tipkovnicu i miš jer se upravlja preko mobitela, tableta ili računala.

Davor sub 2.2.2019 12:04
Robi kaže...

U članku se ne spominju Minix uređaji. Mislim da pojedini Minix modeli mogu parirati Nvidia uređajima. Ali u Hrvatskoj je trenutno jedan od problema loša kvaliteta veza. Ja imam 15/2 (deklarirano 20/5) vezu. 

 

Nisu ni blizu, nažalost. Evo zgodne tablice s usporedbom gomile Android TV boxeva. Čak i ako nema točno tog modela koji te zanima, gotovo ćeš sigurno pronaći onaj koji ima istu kombinaciju SoC-a i RAM-a. Tegra X1 jednostavno dere i rastura sve ostalo što se na ovom tržištu nudi.

 

ivoleko kaže...

U tekstu na pocetku je napisano da biramo uredaje s barem 3 GB radne memorije, a kao best buy je naveden xiaomi mi sa 2 GB RAM-a.

Sad sam zbunjen :S

 

Hvala na opasci, dodao sam pojašnjenje. Ukratko, 2 GB je još uvijek prolazno, a 1 GB treba izbjegavati. Xiaomijev uređaj je jednostavno toliko jeftin i toliko fino radi da mu se može oprostiti što ima 2 GB RAM-a 

 

ZgGost kaže...

i izostavljen Amazonov Fire stick 4k, po cijeni i tome kaj nudi mislim da je trenutno najbolji izbor

 

Amazonovi uređaji nisu Android TV boxovi, ovaj tekst se bavi samo Android TV boxovima. Inače je dio veće teme gdje su pokriveni i svi ostali tipovi uređaja (Chromecast, Apple TV, klasični HTPC...) - Bug 313, stranice 78-93.

 

Gee kaže...
Ako sam dobro shvatio Xiaomi ima samo WiFi?

 

Točno.

Lisica sub 2.2.2019 12:08

Chromecast je dobar za samo za YouTube. Ostali servisi kasljucaju. Kad zakoci trazi telefon, otvaraj aplikaciju pa restart.

Bice uzeti ovaj Shield pa na instalirati aplikacije za servise koji mi trebaju

Marko :D sub 2.2.2019 12:43
Lisica kaže...
Chromecast je dobar za samo za YouTube. Ostali servisi kasljucaju. Kad zakoci trazi telefon, otvaraj aplikaciju pa restart.

Bice uzeti ovaj Shield pa na instalirati aplikacije za servise koji mi trebaju

Koji to točno servisi kašljucaju? 

 

Koristim hrpu aplikacija na mobitelu za Chromecast i s ni jednom nemam problema; sve rade kako bi i trebale. Što se tiče uređaja, ako imaš dobar i kvalitetan uređaj, on se ne smrzava i ne restarta. Moja Xperia XA2 Ultra se još ni jednom nije smrznula niti restartala otkad je imam.

Envy sub 2.2.2019 12:44
Davor kaže...
* * *

Možeš li malo opisati kako se ponašaju ovi jeftini Android TV Boxovi kada se sa torrenta skine 4K UHD Film i onako u starom ruhu u jedan folder film.mkv a u drugom film.srt?

To je ono što ovdašnjeg korisnika najviše zanima.

 

Ovo sa Youtubom u 4K ima smisla, a Netflix kod nas i ne baš radi prevoda jer ga u svakom kontekstu HBO GO pojede.

Marko :D sub 2.2.2019 12:50

Mislim da ti to sve ovisi od aplikacije do aplikacije, odnosno, kako koja čita sadržaj mape. Recimo, na računalu možeš imati .mkv datoteku i mapu Subs gdje su titlovi. VLC, u tom slučaju, odmah postavlja titlove automatski, a Plex neće uopće pronaći titlove dok oni nisu u istoj mapi kao i .mkv datoteka, te istog imena.

bik sub 2.2.2019 12:58
Envy kaže...
Davor kaže...
* * *

Možeš li malo opisati kako se ponašaju ovi jeftini Android TV Boxovi kada se sa torrenta skine 4K UHD Film i onako u starom ruhu u jedan folder film.mkv a u drugom film.srt?

To je ono što ovdašnjeg korisnika najviše zanima.

 

Ovo sa Youtubom u 4K ima smisla, a Netflix kod nas i ne baš radi prevoda jer ga u svakom kontekstu HBO GO pojede.

  torrenti i skidanje filmova su odavno stvar prošlosti. Ovdašnji korisnik je davno prešao na streaming servise sto legalne sto ilegalne.. Cemu skidat kad realtime gledas stream 4k i sa prijevodom ako je dostupno?, naravno ukoliko pratis tehnologiju i imas uređaje sposobne za to. Uostalom ako imaš tv sposoban za 4k vjerovatno vec u njemu imas player. Stvarno ne znam ljude koji to više rade bar u zapadnom svijetu, mozda tamo negdje u srbiji i rumunjskoj da.

Marko :D sub 2.2.2019 14:02
bik kaže...

  torrenti i skidanje filmova su odavno stvar prošlosti. Ovdašnji korisnik je davno prešao na streaming servise sto legalne sto ilegalne.. Cemu skidat kad realtime gledas stream 4k i sa prijevodom ako je dostupno?, naravno ukoliko pratis tehnologiju i imas uređaje sposobne za to. Uostalom ako imaš tv sposoban za 4k vjerovatno vec u njemu imas player. Stvarno ne znam ljude koji to više rade bar u zapadnom svijetu, mozda tamo negdje u srbiji i rumunjskoj da.

Ali opet, otkud ilegalnim streaming servisima sadržaj? S torrenta; netko ga je morao skinuti i postaviti negdje. Zar stvarno misliš da to rade samo ljudi u manje razvijenim zemljama?

 

Velik broj ilegalnih streaming aplikacija koristi torrente tako da dok ti lijepo gledaš film, on se skida i dijeli s drugima. 

 

Osim toga, dok ti streamaš sadržaj bilo s legalnih ili ilegalnih servisa, tehnički i dalje skidaš sadržaj. Jedina je razlika što se taj sadržaj ne pohranjuje u mapi preuzimanja već u cacheu koji se svako malo prazni.

Anđeo bez falinge sub 2.2.2019 14:07
bik kaže...

  torrenti i skidanje filmova su odavno stvar prošlosti. Ovdašnji korisnik je davno prešao na streaming servise sto legalne sto ilegalne.. Cemu skidat kad realtime gledas stream 4k i sa prijevodom ako je dostupno?, naravno ukoliko pratis tehnologiju i imas uređaje sposobne za to. Uostalom ako imaš tv sposoban za 4k vjerovatno vec u njemu imas player. Stvarno ne znam ljude koji to više rade bar u zapadnom svijetu, mozda tamo negdje u srbiji i rumunjskoj da.

 znaš li da si napisao nebulozne kontradiktorne rečenice, te si sam sebi skočio u stomak, što bi rekli... 

 

dok ja s mojim preskupim Lg televizorom odem na Netflix ili neki drugi stream servis već sam skinuo epizode neke serije koje su kod njih na redu tek sljedeći tjedan....

ne proklinji mi torente uzalud...  🙏  😉

 

skyactive sub 2.2.2019 14:31

Nisi baš najbolje objasnio koji je uređaj najbolji za cijenu. Navodiš na početku kako je uputno odabrati box s procesorom s905x2 ali kasnije to opovrgavaš navodeći kako je Mi Box S sa starim procesorom i Android OS-om best buy,pritom navodeći krovu cijenu (35 dolara je cijena možda u Walmartu ali ja ga sa svim troškovima za hr nalazim najjeftinije po duplo većoj cijeni od one koju si naveo.
Jedan Youtuber (technozone) radi odlične i detaljne recenzije tih boxeva, doduše na ruskom, nisam siguran da ga svi znaju tu)
Ja osobno koristim Kodi (v18 je vani) na kojem gledam gotovo sve što je na Netflixu, Amazonu i sličnim servisima a za to je bolje uzeti box sa početka priče. Mi Box S doduše ima i svojih prednosti (Widevine L1, Chromecast..) pa odluka nije laka.
Inače, nije točno da će box preko LAN-a nužno funkcionirati bolje of Wi-Fi-ja, jer većina boxeva ionako podržava maksimalnih teoretskih 100 mbps (u praksi i manje od toga) ali wifi s 5Ghz frekvencijom ga pere. Naime, kod mene je brzina neta 150 mbps i box mi preko wifi daje 2x veću brzinu od lana.

Oreo sub 2.2.2019 14:53
Anđeo bez falinge kaže...
bik kaže...

  torrenti i skidanje filmova su odavno stvar prošlosti. Ovdašnji korisnik je davno prešao na streaming servise sto legalne sto ilegalne.. Cemu skidat kad realtime gledas stream 4k i sa prijevodom ako je dostupno?, naravno ukoliko pratis tehnologiju i imas uređaje sposobne za to. Uostalom ako imaš tv sposoban za 4k vjerovatno vec u njemu imas player. Stvarno ne znam ljude koji to više rade bar u zapadnom svijetu, mozda tamo negdje u srbiji i rumunjskoj da.

 znaš li da si napisao nebulozne kontradiktorne rečenice, te si sam sebi skočio u stomak, što bi rekli... 

 

dok ja s mojim preskupim Lg televizorom odem na Netflix ili neki drugi stream servis već sam skinuo epizode neke serije koje su kod njih na redu tek sljedeći tjedan....

ne proklinji mi torente uzalud...  🙏  😉

 

 

Da gledaš Netflixov originalan film ili seriju prije na torrentima nego na Netflixu, isto vrijedi i za Amazon i sl? Bojim se da ga nisi shvatio jer činjenica je da gotovo sve što imaš na torrentima od filmova i serija možeš streamati u npr. Kodiju, bez potrebe za downloadom istih i traženja odgovarajućih titlova ( u Kodiju se automatski downloadaju titlovi pa je i to puno brže ) 

Torrenti eventualno mogu biti i dalje izbor za one koji traže izvore u visokoj kvaliteti (tipa veličine oko 8-10 GB ). Mada se može naći takvih sadržaja i za Kodi streaming, samo ih je teže naći a nisu svi ni besplatni kao recimo Magic Dragon koji ima dobar izbor kvalitetnih izvora. 

Ali oni najčešći  veličine od oko 1-2-4 GB su sasvim dovoljni i dobre kvalitete. Zato torrente rijetko trebam i koristim za video sadržaj.

Anđeo bez falinge sub 2.2.2019 14:58
Oreo kaže...

 

 

Da gledaš Netflixov originalan film ili seriju prije na torrentima nego na Netflixu, isto vrijedi i za Amazon i sl? Bojim se da ga nisi shvatio jer činjenica je da gotovo sve što imaš na torrentima od filmova i serija možeš streamati u npr. Kodiju, bez potrebe za downloadom istih i traženja odgovarajućih titlova ( u Kodiju se automatski downloadaju titlovi pa je i to puno brže ) 

Torrenti eventualno mogu biti i dalje izbor za one koji traže izvore u visokoj kvaliteti (tipa veličine oko 8-10 GB ). Mada se može naći takvih sadržaja i za Kodi streaming, samo ih je teže naći a nisu svi ni besplatni kao recimo Magic Dragon koji ima dobar izbor kvalitetnih izvora. 

Ali oni najčešći  veličine od oko 1-2-4 GB su sasvim dovoljni i dobre kvalitete. Zato torrente rijetko trebam i koristim za video sadržaj.

 ne mogu Kodi kada imam Web OS na LG tiviju... Mecool player sam prodao čim sam kupio novi tv... 

bik sub 2.2.2019 15:14
Marko :D kaže...

Ali opet, otkud ilegalnim streaming servisima sadržaj? S torrenta; netko ga je morao skinuti i postaviti negdje. Zar stvarno misliš da to rade samo ljudi u manje razvijenim zemljama?

 

Velik broj ilegalnih streaming aplikacija koristi torrente tako da dok ti lijepo gledaš film, on se skida i dijeli s drugima. 

 

Osim toga, dok ti streamaš sadržaj bilo s legalnih ili ilegalnih servisa, tehnički i dalje skidaš sadržaj. Jedina je razlika što se taj sadržaj ne pohranjuje u mapi preuzimanja već u cacheu koji se svako malo prazni.

Ajd probaj sa tim tvojim znanjem i predpostavkama doci u jednu razvijenu zemlju tipa njemačka pa lijepo skidaj torrente i gledaj filmove. Neces se lijepo provesti. 

Doc ce ti zakoni i u Hrvatsku jer je ocito da nece balkanski mentalitet sam od sebe ispariti iz glava ljudi, pa dok je neki sadržaj/predmet dostupan za krađu on ce se krasti,  kasnije ce ti isti se doci na forume i prosipati kriticizam kako su filmovi šrot, filmska industrija u banani bez da se kune platilo za njihov sadržaj/razvoj. A u paralelnom svemiru ce se Filmski studiji/kuce financirat iz nerazvijenih zemalja. Buducnost je u streamingu, vjeruj mi.

Marko :D sub 2.2.2019 15:40
bik kaže...

Ajd probaj sa tim tvojim znanjem i predpostavkama doci u jednu razvijenu zemlju tipa njemačka pa lijepo skidaj torrente i gledaj filmove. Neces se lijepo provesti. 

Doc ce ti zakoni i u Hrvatsku jer je ocito da nece balkanski mentalitet sam od sebe ispariti iz glava ljudi, pa dok je neki sadržaj/predmet dostupan za krađu on ce se krasti,  kasnije ce ti isti se doci na forume i prosipati kriticizam kako su filmovi šrot, filmska industrija u banani bez da se kune platilo za njihov sadržaj/razvoj. A u paralelnom svemiru ce se Filmski studiji/kuce financirat iz nerazvijenih zemalja. Buducnost je u streamingu, vjeruj mi.

Čekaj, ti stvarno misliš da ljudi u Njemačkoj ne skidaju torrente? 

 

Skidaju, skidaju, itekako! Upravo zbog kazni, njemci koriste razne VPN servise; pretplate se na godinu dana i skidaju koliko žele. Onaj tko nije pretplaćen na VPN, sigurno ima neki seedbox i preko njega skida sadržaj. Tu su i privatni torrent trackeri koji su napravljeni upravo zbog toga.

 

Ako ikada i dođe do toga, isto će se dogoditi i u Hrvatskoj - ljudi će pohrliti na VPN servise i kao da se ništa nije ni dogodilo.

 

I koliko znam, skidanje torrenta se kažnjava samo u Njemačkoj i SAD-u. U SAD-u se prvo dijele opomene i onda nekakva kazna. U drugim zemljama, blokiraju se neke torrent stranice, ali ljudi i dalje normalno odlaze na njih i normalno skidaju sadržaj.