T700 uto 25.2.2020 11:51
bus kaže...

2.500 eura??? ahahhaahhaa da je 250 eura ga nebi uzeo jer nije praktičan i stvarno ne vidim svrhu imati nešto šta će se jako brzo rasturiti.. 

 ¸o da skupo. Ali bas uvjek da budem na tabletu, baš ne, ali ima trenutaka kad bi to bas htio. Nađem si lijepu plažu u hladu i čitam vijesti ili gledam nesto preko večeg ekrana :)  Ovo bi moglo pogazit tablete manjih dimenzija pa bi se tableti trebali prodavati samo od 15 inč prema više.

 

 

DarthMarkus uto 25.2.2020 12:10
T700 kaže...
bus kaže...

2.500 eura??? ahahhaahhaa da je 250 eura ga nebi uzeo jer nije praktičan i stvarno ne vidim svrhu imati nešto šta će se jako brzo rasturiti.. 

 ¸o da skupo. Ali bas uvjek da budem na tabletu, baš ne, ali ima trenutaka kad bi to bas htio. Nađem si lijepu plažu u hladu i čitam vijesti ili gledam nesto preko večeg ekrana :)  Ovo bi moglo pogazit tablete manjih dimenzija pa bi se tableti trebali prodavati samo od 15 inč prema više.

 

 

 Za DVIJE I PO tisuće eura ja ću ti držat tv pred očima dok ležiš plaži.

markoBT uto 25.2.2020 12:21
DarthMarkus kaže...
T700 kaže...
bus kaže...

2.500 eura??? ahahhaahhaa da je 250 eura ga nebi uzeo jer nije praktičan i stvarno ne vidim svrhu imati nešto šta će se jako brzo rasturiti.. 

 ¸o da skupo. Ali bas uvjek da budem na tabletu, baš ne, ali ima trenutaka kad bi to bas htio. Nađem si lijepu plažu u hladu i čitam vijesti ili gledam nesto preko večeg ekrana :)  Ovo bi moglo pogazit tablete manjih dimenzija pa bi se tableti trebali prodavati samo od 15 inč prema više.

 

 

 Za 2500 tisuće eura ja ću ti držat tv pred očima dok ležiš plaži.

2500 tisuća je 2,5 milijuna. Za tu lovu monogi bi radili svašta. Puno više od držanja televizora na plaži. 

Ajar uto 25.2.2020 12:23

kaj ti je marketinški dim i ogledala: savitljivo tabletno računalo prodaju pod rasklopivi telefon i to za lovu za koju možeš dobiti oboje (i tablet i telefon) i još ti ostane za kraljevski se obždrat i oblokat. 

T700 uto 25.2.2020 13:22
DarthMarkus kaže...
 

 Za 2500 tisuće eura ja ću ti držat tv pred očima dok ležiš plaži.

da razumijem.  Ali nisam u tom smislu govorio, neče biti stalno tolike cijene, pasti će to drastično kad uđe u širu primjenu i kad pojeftine neki dijelovi.

bus uto 25.2.2020 13:58
Ajar kaže...

kaj ti je marketinški dim i ogledala: savitljivo tabletno računalo prodaju pod rasklopivi telefon i to za lovu za koju možeš dobiti oboje (i tablet i telefon) i još ti ostane za kraljevski se obždrat i oblokat. 

 

I laptop i LCD :) malo su zabrijali sa tim cjenama za mobitele... ali dobro nek rade i smisljaju nove igracke, pa tko voli, nek izvoli

BoxRS uto 25.2.2020 16:01

Odlična priča iz kompanije, samo napred Huawei. Ovo je tehnologija koja tek treba da se razvije i omasovi, a samim tim će jednom i spasti cijena. Dakle trenutno, više je marketing i pokazivanje moći. Naravno ako neko želi i ima potrebu neka kupi, ali za par godina to će biti dostupno većini. P.S. Sinoć sam instalirao Huawei App Gallery i dobio sam neke "apdejte" koje nemam na Google Play. Nisam fan kompanije Huawei, ali u ovom ratu između njih i SAD-a, biram Huawei. Dakle moj sljedeći telefon (sat već imam) je Huawei.

DarthMarkus uto 25.2.2020 19:23
markoBT kaže...
DarthMarkus kaže...
T700 kaže...
bus kaže...

2.500 eura??? ahahhaahhaa da je 250 eura ga nebi uzeo jer nije praktičan i stvarno ne vidim svrhu imati nešto šta će se jako brzo rasturiti.. 

 ¸o da skupo. Ali bas uvjek da budem na tabletu, baš ne, ali ima trenutaka kad bi to bas htio. Nađem si lijepu plažu u hladu i čitam vijesti ili gledam nesto preko večeg ekrana :)  Ovo bi moglo pogazit tablete manjih dimenzija pa bi se tableti trebali prodavati samo od 15 inč prema više.

 

 

 Za 2500 tisuće eura ja ću ti držat tv pred očima dok ležiš plaži.

2500 tisuća je 2,5 milijuna. Za tu lovu monogi bi radili svašta. Puno više od držanja televizora na plaži. 

 Hvala na ispravci sine. 

love2ml86 uto 25.2.2020 19:48
BoxRS kaže...
Odlična priča iz kompanije, samo napred Huawei. Ovo je tehnologija koja tek treba da se razvije i omasovi, a samim tim će jednom i spasti cijena. Dakle trenutno, više je marketing i pokazivanje moći. Naravno ako neko želi i ima potrebu neka kupi, ali za par godina to će biti dostupno većini. P.S. Sinoć sam instalirao Huawei App Gallery i dobio sam neke "apdejte" koje nemam na Google Play. Nisam fan kompanije Huawei, ali u ovom ratu između njih i SAD-a, biram Huawei. Dakle moj sljedeći telefon (sat već imam) je Huawei.

Čini mi se da je ovo više kao Curved TV i 3D tehnologija u televizijama, zanimljiv koncept koji će ostati samo koncept odnosno neće zaživjeti u punom obliku.

southy uto 25.2.2020 20:53

Cijena bi mogla privući one koji kupuju mobitel radi pre..., recimo prestiža, no toliko je glomazan da ne vjerujem da će baš biti tražen. Košta ko telefon i tablet zajedno i još malo iznad, a kao telefon nepraktičan i preglomazan, kao tablet zaostaje za pravim tabletima. Za tu cijenu kupiš novi MBP 16

Zechina uto 25.2.2020 21:15
southy kaže...

Cijena bi mogla privući one koji kupuju mobitel radi pre..., recimo prestiža, no toliko je glomazan da ne vjerujem da će baš biti tražen. Košta ko telefon i tablet zajedno i još malo iznad, a kao telefon nepraktičan i preglomazan, kao tablet zaostaje za pravim tabletima. Za tu cijenu kupiš novi MBP 16

 

Pa baš zato bi se mogao prodavati, radi prestiža. Bar ti znaš što to znači. ;)

 

https://www.techeblog.com/vip-black-ios-app-costs-999-99-requires-users-to-be-high-net-worth-individuals/

Igor150 uto 25.2.2020 21:44

dooOOoooOoBRo... sve je to ljepo,ne manjka suštine,pošteno napisano od a do ž...samo meni nije jasan jedan podatak,a taj je da li su Draganu išta dali jesti prije tog srkanja nepoznate tečnosti s ledom na vatrogasno crijevo?

ShadoW sri 26.2.2020 08:54
southy kaže...

Cijena bi mogla privući one koji kupuju mobitel radi pre..., recimo prestiža, no toliko je glomazan da ne vjerujem da će baš biti tražen. Košta ko telefon i tablet zajedno i još malo iznad, a kao telefon nepraktičan i preglomazan, kao tablet zaostaje za pravim tabletima. Za tu cijenu kupiš novi MBP 16

 https://www.m-computers.hr/motorola-babyphone-mbp-16/5012786580268/product/ 

VladRi sri 26.2.2020 10:29
ShadoW kaže...
southy kaže...

Cijena bi mogla privući one koji kupuju mobitel radi pre..., recimo prestiža, no toliko je glomazan da ne vjerujem da će baš biti tražen. Košta ko telefon i tablet zajedno i još malo iznad, a kao telefon nepraktičan i preglomazan, kao tablet zaostaje za pravim tabletima. Za tu cijenu kupiš novi MBP 16

 https://www.m-computers.hr/motorola-babyphone-mbp-16/5012786580268/product/ 

 

sad dignut oglas na njuskalo, prodajem mbp-16 novo - nekoristeno za 2K kn :D (mora se malo zaraditi)

hudo sri 26.2.2020 11:02

Koliko u tom App Galleryju ima bitnih aplikacija? Npr googlove poput Maps, YouTube i Chrome, ili "poslovne" poput Google i Microsoft Authetnicator, Slack, Skype, online banking, PayPal, ili chat Whatsup, Viber, Telegram?

 

 

 

Zechina sri 26.2.2020 14:53

Ima samo ovih QuickApps 1700 (i raste).

 

https://www.prnewswire.com/news-releases/huawei-accelerates-the-development-of-the-hms-ecosystem-in-anticipation-of-the-5g-era-301010305.html

HUAWEI AppGallery also offers Quick Apps, an innovative category of installation-free apps that are always available on demand. At present, there are over 1,700 Quick Apps available on the HUAWEI AppGallery.

Ukupno, imaš preko 50000 aplikacija; Huawei sa 1 milijardu $ stimulira developere za HMS (svoj ekosustav), plus uložio je par milijardi u dev centre u Njemačkoj, Švedskoj itd.

Za svaku bitnu (maps) imaš ciljanu zamjenu (koiko sam shvatio). Svaka čast Googletu, ali ne bih HMS podcjenjivao.

 

To što je tebi bitno je nekome drugom irelelevantno.

TikTok ja neću valjda nikad koristiti, no to je trenutno hot, traženije od Fb, Twittera itd zajedno (i to u USA, ne u Kini). TikTok imaš. WeChat imaš. Imaš neke PWA koje su u stvari skripte za web apps (ako sam dobro razumio), za npr Facebook.

 

Ako tražiš lokalne app za npr RBA banku, vjerojatno nema; no ne bih se čudio da ih uskoro bude jer baš Hr dosta supportiraju (valjda kao "positive user case").

Sve ovisi koliko će Huwaei ustrajati i koliko to bude prihvaćeno na tržištu - koje je često preinertno. Opet, ljudi (korisnici) tvrde da su HMS aplikacije brže, responzivnije (a hadver je na  Huaweiu ionako superioran većini), tako da... ovisi o modi, sunčevim pjegama i korona virusu :)

I to s "prezadovoljnim Huawei korisnicima" može biti plaćeni PR, tako da sve treba uzeti sa zrncem soli.

 

Osobno, da danas hoću neki moćni flagship, prije bih uzeo Huawei nego li npr Samsung. Naravno, ne ovaj ekstra preskupi Mate Xs model.

 

hudo sri 26.2.2020 15:59

Mozda Huawei i nagovori tamo neke chat aplikacije ako im je veliki broj korisnika u azijskim zemljama, al bez Google aplikacija platforma je apsolutno beskorisna za valjda 95% korisnika na zapadu.

Google se moze zainatiti i blokirati razvoj za Huawei platformu (u biti to i radi), ono sto je napravio Windows Phoneu, i eto svi znamo sto se desilo toj platformi.

 

Predvidjam slabu prodaju na zapadu malobrojnim entuzijastima koji cijene hardverske mogucnosti, solidan uspijeh na istoku, ali u konacnici ce presuditi geo-politicka situacija u svijetu: ili ce nastati dva odvojena eko-sustava, ili ce se ponovno spojiti u jedan gdje dominiraju Google i Apple. Ne vidim imalo sanse da EU i USA prihvate azijsku kontrolu trgovine aplikacijama.