Feudalac sri 21.8.2019 14:24
mario.L_hr kaže...
Što je pametno u ovim uređajima? To su uređaji koji su daljinski upravljani i bežično povezivi. Sva pamet je u korištenju naziva "smart".

 Pametni uređaji po kući imaju potencijala, ali ne na način da svaki bude odvojen i da radi po svom. Kuća bi, po meni, trebala biti pametna, pratiti zauzetost, regulirati grijanje i klimatizaciju po potrebi, slati robete da čiste, gasiti uređaje kad nikog nema i takve stvari...

mario.L_hr sri 21.8.2019 23:16

Projektima strojarske instalacije godinama. Tijekom tih godina odradio sam dosta projekata u kojima je bio visoki stupanj automatizacija raznih elemenata. Svi oni rade po više ili manje kvalitetnom algoritmu. Algoritmi i integraciju odrađuju automatičari. Tako da to nije ništa novo. Samo upgrade postojećeg u skladu s novim tehnologijama.
Svi danas nastoje prodati "pametne" uređaje koji to u biti nisu.

Feudalac čet 22.8.2019 21:02
mario.L_hr kaže...
Projektima strojarske instalacije godinama. Tijekom tih godina odradio sam dosta projekata u kojima je bio visoki stupanj automatizacija raznih elemenata. Svi oni rade po više ili manje kvalitetnom algoritmu. Algoritmi i integraciju odrađuju automatičari. Tako da to nije ništa novo. Samo upgrade postojećeg u skladu s novim tehnologijama.
Svi danas nastoje prodati "pametne" uređaje koji to u biti nisu.

 Slažem se. Ali isto moram reći da je današnja automatizacija dostigla limit, sve je to prilično trivijalno na razini funkionalnosti, a opet prekomplicirnao za korištenje i nabacano zbrda-zdola, sveukupno manje-više nevrijedno truda. Potreban je iskorak, "inteligenciju" centralizirati i izdvojiti, a uređaje poglupiti