Zechina pet 28.2.2020 21:18
southy kaže...
Stražnja strana me podsjeća na nešto, ali nikako da se sjetim na što (??) 🤔

 

Obraz u ogledalu? Da bi mogao u teretanu?

To se zove gujca, ne moraš se sramiti, svi je imamo.

 

A, pričaš o najbitnijoj bitnoj karakteristici mobitela, izgledu - koji ove gedore razlikuje od drugih...

 

Mene isto cijenom podsjeća na nešto drugo, samo ako mu dodaš jednu nulu (znamenku)...

BlueMax pet 28.2.2020 21:19
southy kaže...
Stražnja strana me podsjeća na nešto, ali nikako da se sjetim na što (??) 🤔

 Pa bar bi se ti trebao lako sjetiti, jer sjećanje prosječne iOvce seže do onda kad je Apple nešto kopirao od drugih, nikako prije. Mene podsjeća na Mate 20 od kojeg je Apple maznuo pravokutnik s kamerama. Mislim, pokušao ga kopirati ali ubacivanje tri kamere u pravokutnik je ispalo smiješno.

 

https://venturebeat.com/2019/03/15/iphone-xs-sequels-will-reportedly-use-huawei-style-square-camera-bumps/

Zechina pet 28.2.2020 21:58

Ti si meni kao lakmus papir. Ako ti relativiziraš 5G i pluješ po Huaweiju, onda valjda vrijedi, jerbo je prijetnja Appleu ;)

 

Ako su uspjeli, mora da kradu ili kopiraju... ako nije vlada, srbi il masoni.

 

Najbolje mi sad, Apple već optužio korona virus za budući pad (za koji smo isto tako znali da će se desiti u Q1-2: osim regularno ciklično, u stalnom su padu).

Također, Microsoft se požurio isto reći za svoje Surfejs koje-li-već, isto zbog korone.

Selektivno virus napada MAGA "krune".

Trumpijada.

 

edit - heh, glede Trumpijade:

https://forums.theregister.co.uk/forum/all/2020/02/28/take_it_huawei_pai_senate_passes_bill_to_rip_dodgy_kit_from_rural_telcos/

 

Orange One sad SUBVENCIONIRA sa 1 MILIJARDOM$ američke selake (< nije uvreda - "za ruralna područja"), samo da NE koriste Huawei - makar su jefitniji. 

It's not clear how much Huawei equipment is used by rural providers, or indeed, whether the $1bn will be enough to cover the cost of switching cheaper Huawei infrastructure with products from Nokia and Ericsson – which tend to be more pricey.

Ali se nema za Medicare (osnovnu zdravstvenu zaštitu)...

BlueMax sub 29.2.2020 09:22

Premjestili su tamo gdje im je pasalo i tamo gdje su na drugim modelima imali kamere. Znači kad su izašli prvi leakovi iPhonea 11 svi su rekli da kopiraju "Huawei camera layout" ali tebi to ne smeta da kažeš kako Huawei kopira Apple. Brainwash težeg oblika 🤣

southy sub 29.2.2020 13:35

Huawei kopira i iPhone, ali i Samsung, no mislio sam prvenstveno na UI koji je poprilično inspiriran iOS-om. Da ne bude zabune, nemam ništa protiv toga, uobičajeno je da se kopira od najboljih 😀

southy sub 29.2.2020 13:45

Nemam ti ja ništa protiv Huawei telefona i ne pljujem po njemu. Drago mi je da ćeš biti među onima koji će kupiti 5G model jer život bez 5G stvarno nema smisla.
Sto se tiče price oko američkih ruralnih područja ne znam da li shvaćaš da se radi o mrežnoj opremi, a ne o telefonima? I to o onoj istoj radi koje je i počela cijela priča oko Huaweia i koju su uvelike odbacile i europske zemlje nakon toga.

Zechina sub 29.2.2020 14:04

Ai o tom bi se dalo; MIUI, EMUI, Android gestures... sve više me odbija.

Material design je originalan ali isto malo retardiran, no ima funkciju i konzistenciju, za razliku od Appleovog miksa skeuomorfizma i flat dizajna; o onom Fluent kič čedu "koje bi sve a ne bi ništa" tek ne treba trošiti riječi:

https://medium.com/microsoft-design/iconic-icons-designing-the-world-of-windows-5e70e25e5416

 

pa usporedi:
https://material.io/design/iconography/system-icons.html#design-principles

https://material.io/design/iconography/product-icons.html#

 

https://developer.apple.com/design/human-interface-guidelines/ios/icons-and-images/app-icon/

https://developer.apple.com/design/human-interface-guidelines/ios/icons-and-images/system-icons/

Zechina sub 29.2.2020 14:13
southy kaže...
Nemam ti ja ništa protiv Huawei telefona i ne pljujem po njemu. Drago mi je da ćeš biti među onima koji će kupiti 5G model jer život bez 5G stvarno nema smisla.
Sto se tiče price oko američkih ruralnih područja ne znam da li shvaćaš da se radi o mrežnoj opremi, a ne o telefonima? I to o onoj istoj radi koje je i počela cijela priča oko Huaweia i koju su uvelike odbacile i europske zemlje nakon toga.

 

Koje su to EU zemlje odbacile? UVELIKE? 

Pa čak i UK, unatoč ogromnom pritisku (de facto ucjeni) USA, i dalje radi / ima ugovore s Huweiem, samo su stavili uvjet, otprilike "35% bitnog-nešto mora biti nešto drugo", birokratska glupost da zamažu oči Amerima ("vuk sit, ovca cijela").

 

Ovih milju Amerima nije dosta valjda samo za Nebrasku, kamo li za promjenu čitave infrastrukture.

O tome da je to doslovce bačen novac ("subvencioniraj 2-3x skuplju opremu da bi pomogao Nordijcima, a naudio Kinezima")... povijest će pisati.

Zechina sub 29.2.2020 17:44
southy kaže...
Huawei kopira i iPhone, ali i Samsung, no mislio sam prvenstveno na UI koji je poprilično inspiriran iOS-om. Da ne bude zabune, nemam ništa protiv toga, uobičajeno je da se kopira od najboljih 😀

 

Ne znam direktno za Huawei/Samsung, mogu govoriti o "izvornicima" - Apple & Google.

Apple se tu pogubio, krenili sa skeumorfizmom, pa se naglo prebacili na flat design, i ostali negdje nedorečeni na pola puta.

Sigurno vizualno nekonzistentni.

https://www.interaction-design.org/literature/article/skeuomorphism-is-dead-long-live-skeuomorphism

Google je pak imao čušpajz svega i svačega na Androidu, ali je sa Material flat designom napravio ultra standard, primjenjiv i na Web, desktop (Chrome OS), skoro sve.

Možemo pričati je li to "idiokracija design" i koliko je to lijepo/suhoparno, ali to su pravi simbolički piktogrami, a ne crteži koji "oponašaju stvarnost".
Dodatno, "visual design language" je skroz razrađen, konzistentan. Omjeri, debljine linija, sve. Nema "ferlaufa" (tonskih prijelaza boja) više ni kod user appsa.

Evo primjer:

Gornji red primjera iOS sistemskih (!) ikona se tuče s donjim, skroz nekonzistentno. A to su minimalističke bw, bez boja! Malo crtamo, malo zaobljeno, pa malo oštro, raz. debljina.

"Najdraži" detalj: dimnjak na kući. još samo fali mali dim kako pućka...
Usporedi s Material. 

 

zelenapaprika sub 29.2.2020 18:26

Minus: veći ekran u odnosu na P30 lite (veće nije uvijek nužno bolje), nema notifikacijsku LED-icu, LTE download do 400 megabita (moglo bi to više), treba pripaziti da ima NFC za EU tržište, carrier aggregation samo 2CA, IPS ekran - nema always on, težak 183 grama (previše), gustoća točkica manja od 400ppi, hibridni dual sim (zašto ne dodaju treće mjesto za sd karticu poput nekih tako da su dva mjesta dostupna za SIM kartice?)

 

Plus: 4200 MAh baterija, brzo punjenje 40W, 3,5mm utor, fm radio, Optical image stabilization

 

 

MasterOfDisaster sub 29.2.2020 19:43
zelenapaprika kaže...

Minus: veći ekran u odnosu na P30 lite (veće nije uvijek nužno bolje), nema notifikacijsku LED-icu, LTE download do 400 megabita (moglo bi to više), treba pripaziti da ima NFC za EU tržište, carrier aggregation samo 2CA, IPS ekran - nema always on, težak 183 grama (previše), gustoća točkica manja od 400ppi, hibridni dual sim (zašto ne dodaju treće mjesto za sd karticu poput nekih tako da su dva mjesta dostupna za SIM kartice?)

 

Plus: 4200 MAh baterija, brzo punjenje 40W, 3,5mm utor, fm radio, Optical image stabilization

 

 

Gdje se ti to spajaš na 4G i skidaš više od 400 Mbps ili približno blizu 400 Mbps i sa kojim mobitelom, reci mi molim te koje je to mjesto u RH, jer ja to osobno nisam nigdje doživio ni blizu.

 

Inače cijena je planirana oko 300€što također mislim da je plus.

 

zelenapaprika sub 29.2.2020 21:49
MasterOfDisaster kaže...

Gdje se ti to spajaš na 4G i skidaš više od 400 Mbps ili približno blizu 400 Mbps i sa kojim mobitelom, reci mi molim te koje je to mjesto u RH, jer ja to osobno nisam nigdje doživio ni blizu.

 

Inače cijena je planirana oko 300€što također mislim da je plus.

 

 Još uvijek nigdje. Moj trenutni mobitel u teoriji može do 600 megabita. HT uz doplatu u najjačoj neograničenoj tarifi nudi brzine do 600 megabita ("Opcija Maksimalna brzina omogućava surfanje do 600 Mbit/s. Dostupna je na Neograničenoj tarifi."). Danas možda nitko neće doći blizu toga, sutra već hoće. Pa zašto ne iskoristiti što ti mobitel nudi? Ako ne nudi, ne možeš ni probati, zar ne?

 

Cijena lite modela Huaweija u Hrvatskoj je uvijek bila viša od 300 EUR-a (zna čak početi na 2900 kuna) ali i padne u prvih 6 mjeseci. P30 lite je nedavno u kratkoj akciji na ekupi.hr koštao 1511 kuna. Sada ga Instar nudi po 1614 kuna (samo u plavoj boji).

 

 

zelenapaprika sub 29.2.2020 21:51
MasterOfDisaster kaže...

Osobno više od 200 Mbps nisam nikada ostvario na A1 mreži i uređaju Huawei P30 Pro.

 

Barem na mjestima na kojima sam ja mjerio, a to nije bio Zagreb. Očito je mreža tako brza samo u najvećim gradovima.

 Zagreb, Ilica, pred ulazom u Oktogon prije 12ak dana, preko 250 megabita na A1.

BoxRS uto 19.5.2020 17:13

Zavisi gdje. Ja sam ga naručio za 204 € + dobijam besplatno Huawei Smart Band 4. Pretplata na mobitel mi je 11,5 €. Mislim da je to OK cijena. Jedino mi nedostaje EIS, ali nadam se da će on stići kroz neki budući UPDATE.

zelenapaprika uto 19.5.2020 17:34
BoxRS kaže...
Zavisi gdje. Ja sam ga naručio za 204 € + dobijam besplatno Huawei Smart Band 4. Pretplata na mobitel mi je 11,5 €. Mislim da je to OK cijena. Jedino mi nedostaje EIS, ali nadam se da će on stići kroz neki budući UPDATE.

 U Hrvatskoj je vrlo blizu 300 EUR-a.