baso533 uto 21.1.2020 12:45
Cro0707 kaže...

Početak kraja Huaweiua. Šteta :(

 Sta steta? Nikad u zivotu nisam imao gori mobitel od ovog srota zvanog Huawei. Jednostavne stvari koje bi trebale raditi same od sebe su za kurac. I tu se ne radi o nekom low end modelu, pitanje je o P20 Pro (kao "top" model 2018., bas me zanima koje apsurdne pare su platili svim reviewerima koji su to tvrdili).

Gnjavator uto 21.1.2020 13:12
baso533 kaže...
Cro0707 kaže...

Početak kraja Huaweiua. Šteta :(

 Sta steta? Nikad u zivotu nisam imao gori mobitel od ovog srota zvanog Huawei. Jednostavne stvari koje bi trebale raditi same od sebe su za kurac. I tu se ne radi o nekom low end modelu, pitanje je o P20 Pro (kao "top" model 2018., bas me zanima koje apsurdne pare su platili svim reviewerima koji su to tvrdili).

 Hm, ne "trošim" te top modele, ali nakon Samsunga i SONY-a od firme, Huawei P-Smart mi dođe kao preporod... puno manje bloatware-a, a radi neuporedivo bolje od razvikanih marki koje sam imao prije, ako ništa drugo imaš više softverske podrške i na jeftinijim modelima nego na Samsung "perjanicama". A sve si nekako mislim, neće Huaweiu ništa biti, imaju oni čisto dovoljno tržišta u Aziji koje se ne osjeća toliko ovisno o Google-u. Možda neće biti proizvođač broj 1, ali neće ni propasti kao SONY, HTC, Nokia, a sa druge strane možda uspiju svoj ekosistem toliko razviti da im se pridruže i drugi pa da se Google nađe u problemima za koju godinu...

Wolf88 uto 21.1.2020 13:18
Neuk kaže...

Pa zar nisu potpisali ugovor neki dan amerikanci i kinezi? Zar nije sad sve okej?

 To je tek prva faza pregovora. Više mazanje očiju Amerima od strane Trump da pokaže kakav je on dobar pregovarać.

Nakon presjedničkih izbora će krenuti ozbiljniji pregovori.

 

 

 

 

nikonja uto 21.1.2020 13:30

Tom tom ima dobre karte, veći problem će bit "traffic update" koji google skuplja preko android platforme i kao takav je bez ikakve konkurencije na tom području nažalost. Neznam dali google prodaje te podatke naprijed, ali ako nije onda ti đabe dobre karte.

rmiculini uto 21.1.2020 22:48

Smatram da je bilo kakva alternativa super stvar. Google je na vrhuncu sa svojim servisima, no daleko od toga da se ne može ponuditi nešto drukčije. Huawei će sa svojim projektom vjerojatno neke stvari napraviti bolje, neke ne. No ima prostora za alternativu, zato Huawei-u držim palčeve. 

snake44 sri 22.1.2020 08:43

Kako u firmi mijenjamo mob po ugovoru, tj. svake 2 godine, 2018 sam uzeo P20 Pro, i zadovoljan sam, najbolji mob koji sam imao do sad. I namjeravao sam uzeti P40 kada dođe, ali ako bude imao ove karte niš od toga....morat ću preć na Samsunga. Lani sam kupio auto koji koristi Android Auto za navigaciju tako da mi treba google maps....

Envy sri 22.1.2020 12:37
Cro0707 kaže...

Početak kraja Huaweiua. Šteta :(

Kakav kraj. Dok mi pišemo oni već zemlu po zemlju opskrbljuju svojim 5G Routerima.
 

baso533 kaže...
* * *

 Sta steta? Nikad u zivotu nisam imao gori mobitel od ovog srota zvanog Huawei. Jednostavne stvari koje bi trebale raditi same od sebe su za kurac. I tu se ne radi o nekom low end modelu, pitanje je o P20 Pro (kao "top" model 2018., bas me zanima koje apsurdne pare su platili svim reviewerima koji su to tvrdili).

Ti da možda nemaš Clona Huaweia? Ili ti je netko prodao telefon koji je možda pao na beton. Mislim šta ti ne radi, riječ je o ponajboljem telefonu današnjice.
 

Gnjavator kaže...
* * *

 * * *  neuporedivo bolje od razvikanih marki * * *

Nekada je i Samsung bio azijski džim-džin marka pa 2000-te prestigoše Sony kao #1 proizvođač potrošačke elektronike u svijetu. I onda je svijet saznao za Samsung.
Huawei je već sada ime kao i Samsung.

 

Wolf88 kaže...
* * *

 To je tek prva faza pregovora. Više mazanje očiju Amerima od strane Trump da pokaže kakav je on dobar pregovarać.

Nakon presjedničkih izbora će krenuti ozbiljniji pregovori.

 

 

 

Ja se divim ovim kinezima šta im amerikanci rade a oni i dalje trpe. Pa sam onaj Kinseki premijer ili šta-več rekao je "ne bi volio da Apple strada u ovom ratu" i neprođe dan-dva kad ona zabrana produži se na još 90 dana.
Možda kinezi šute i lagano postavljaju svoju 5G mrežu pa će za kraj kada se to sve fino slegne i ode ova budala od USA predsjednika sve doći na svoje mjesto.

Vidjet ćemo, vidjet ćemo.

baso533 čet 23.1.2020 10:16
Envy kaže...
baso533 kaže...
* * *

 Sta steta? Nikad u zivotu nisam imao gori mobitel od ovog srota zvanog Huawei. Jednostavne stvari koje bi trebale raditi same od sebe su za kurac. I tu se ne radi o nekom low end modelu, pitanje je o P20 Pro (kao "top" model 2018., bas me zanima koje apsurdne pare su platili svim reviewerima koji su to tvrdili).

Ti da možda nemaš Clona Huaweia? Ili ti je netko prodao telefon koji je možda pao na beton. Mislim šta ti ne radi, riječ je o ponajboljem telefonu današnjice.
 

 Dobro znam o čemu pričam. Mobitel je kupljen preko firme u T-comu. Mogu vjerovati tvojoj tvrdnji da je ponajbolji telefon današnjice samo ako si ga posjedovao barem neko vrijeme, a ne zato jer si čitao recenzije na internetu (za koje stvarno vjerujem da su masno plaćene jer ako neko zna dobro recenzirat dobar telefon, onda mora znat i da ovaj mobitel nije).

 

Huaweijev softver je toliko osakaćen da nekad ne mogu vjerovat da su uzeli potpuno dobar feature (AOSP Androida) i sjebali ga totalno ili u gorem slučaju potpuno maknuli.

 

zabranjeniples čet 23.1.2020 10:22
baso533 kaže...

 

 Dobro znam o čemu pričam. Mobitel je kupljen preko firme u T-comu. Mogu vjerovati tvojoj tvrdnji da je ponajbolji telefon današnjice samo ako si ga posjedovao barem neko vrijeme, a ne zato jer si čitao recenzije na internetu (za koje stvarno vjerujem da su masno plaćene jer ako neko zna dobro recenzirat dobar telefon, onda mora znat i da ovaj mobitel nije).

 

Huaweijev softver je toliko osakaćen da nekad ne mogu vjerovat da su uzeli potpuno dobar feature (AOSP Androida) i sjebali ga totalno ili u gorem slučaju potpuno maknuli.

 

 Umjesto sto nastavljas s bezveznim laprdanjem u prazno, bilo bi dobro da vec jednom kazes sta konkretno nije valjalo s telefonom ?

Cisto da ti znamo odgovorit dali ti je uređaj bio defektan ili se zaista radi o problemu vezanom za taj telefon.

Cro0707 sub 25.1.2020 10:03

Huawei radi odlične telefone i upravo su oni ti koji pomiču granice. No ako se nastavi zabrana korištenja Google aplikacija, sve više će im slabiti baza korisnika, na žalost... Možete reći šta hoćete, ali velika većina ljudi neće htjeti mobitel na koji ne može instalirati upravo Google aplikacije. Manja baza korisnika - manje prihoda - manje razvoja novih tehnologija i tako u krug.

Envy ned 26.1.2020 12:09
baso533 kaže...

* * *
 

 Dobro znam o čemu pričam. Mobitel je kupljen preko firme u T-comu. Mogu vjerovati tvojoj tvrdnji da je ponajbolji telefon današnjice samo ako si ga posjedovao barem neko vrijeme, a ne zato jer si čitao recenzije na internetu (za koje stvarno vjerujem da su masno plaćene jer ako neko zna dobro recenzirat dobar telefon, onda mora znat i da ovaj mobitel nije).

 

Huaweijev softver je toliko osakaćen da nekad ne mogu vjerovat da su uzeli potpuno dobar feature (AOSP Androida) i sjebali ga totalno ili u gorem slučaju potpuno maknuli.

 

De jednom već reci šta ti nije u redu sa telefonom?

Mogu oni odmah prestati prodavati telefone, a i da dalje žive (i rastu) sa svojim Route%Switching programom koji nije ništa drugo nego Ciscova jeftina (ali dobro radi) kopija.
+ Opskrbljavaju državu za državu sa svojom 5G infrastrukturom. Čisto sumnajm da ona jedna antena košta kao i mobitel.