danko99 sub 25.1.2020 08:23

Imam S8+,i ne vidim niti jednu stvar na novom S20 koja bi me "navukla" da kupim taj novi stroj.Više memorije,brži procesor..to nije potrebno velikoj večini korisnika telefona.Na S8+ sve radi savršeno,nema potrebe mjenjat.
Nije da nebi htjel imat novu pilu,ali ono..cijena je previsoka,a ne dobivam ništa šta mi treba,osim novog uređaja,naravno. :)

tomsag sub 25.1.2020 16:51

Ne brinu me komercijalna "napucavanja" oko spcifikacija, nego put prema mobilnim telefonima sa 12GB (!!!) vodi prema nazadovanju razvoja aplikacija. 
Windows 10 PC s kojeg pišem bez problema sa 8GB ima 50tak tabova i 3-4 Excel tablice i Word dokumenta u ovom času otvorenih. Čemu onda toliko RAMa?

 

Abomb sub 25.1.2020 18:59
tomsag kaže...

Ne brinu me komercijalna "napucavanja" oko spcifikacija, nego put prema mobilnim telefonima sa 12GB (!!!) vodi prema nazadovanju razvoja aplikacija. 
Windows 10 PC s kojeg pišem bez problema sa 8GB ima 50tak tabova i 3-4 Excel tablice i Word dokumenta u ovom času otvorenih. Čemu onda toliko RAMa?

 

 Laički objašnjeno je to da je Android jedna obična Linux emulacija, te radi toga treba 3 puta više RAMa za bilo koju glupost.

 

Sa tehničke strane se trenutno nalazimo u situaciji da mogu staviti i 32 GB RAMA, ali procesori to ne mogu izdržati, kada bi to riješili, imali bi problema sa baterijom, tako da smo u PAT poziciji. 

Kada riješe bateriju, doći će do značajnog napretka u mobitelima, do tada je samo održavanje komercijalističkog kola.

 

BTW. Ove godine samo ulažem u novu bateriju za svoj S8

southy sub 25.1.2020 21:46

Slažem se samo da si to objasnio kao laik. Po meni je problem u tome sto Android ima recimo to tako preliberalni memory management, a drugi problem je sto brojni programeri nemaju vise nikakve odgovornosti prema poslu.
Back to topic, zanimljivo mi je da brojni korisnici ovdje kažu kako nema nijednog razloga preci sa S8 ili S9 na novije, a istovremeno se hvale brojnim inovacijama i napretkom Samsung modela? Da li to znaci da su to uglavnom beskorisne inovacije?

CyberDemonVZ ned 26.1.2020 00:39

...opcija Quick Share koja se čini kao kopija Appleovog AirDropa, a koja stiže s novim Galaxy S20 telefonima. Quick Share kako joj sam naziv kaže omogućava brzo dijeljene datoteka s drugim korisnicima u blizini.

 

ZAŠTO ova opcija ne postoji na defaultnom Andoridu, za WiFi i to od prve verzije Androida?

Mobiteli se spoje na full brzini WiFia, prebace što trebaju i vrate se na defaltnu vezu s routerom.

kerum ned 26.1.2020 08:55
CyberDemonVZ kaže...

...opcija Quick Share koja se čini kao kopija Appleovog AirDropa, a koja stiže s novim Galaxy S20 telefonima. Quick Share kako joj sam naziv kaže omogućava brzo dijeljene datoteka s drugim korisnicima u blizini.

 

ZAŠTO ova opcija ne postoji na defaultnom Andoridu, za WiFi i to od prve verzije Androida?

Mobiteli se spoje na full brzini WiFia, prebace što trebaju i vrate se na defaltnu vezu s routerom.

Oppo, vivo i Xiaomi rade na svojoj verziji te bi je takoder trebali predstaviti slijedeci mjesec.

Google u isto vrijeme polira Nearby Share koji bi mogao biti predstavljen u svibnju.

 

Zelis li se kladiti da ce sve verzije 3 biti medusobno nekompatibilne, a s AirDropom da i ne spominjem. 

 

southy ned 26.1.2020 11:21

A koga da pitam kad ne znam nikoga tko je prešao na noviju verziju? Znam par na 9-ki, dio na 8-ici, a najviše na A ili J serijama.
Što se tiče shareanja na Androidu to je generalno koma, npr. Huawei i Xiaomi imaju svoje standarde, no ništa s ničime nije kompatibilno. Zato valjda svi na Androidu forsiraju bluetooth za share datoteka 😂

bik ned 26.1.2020 11:51

Da se vodim tvojom logikom pitao bih te "di ti živiš?". Jasno je zasto appelovac trola svaku samsung temu a o uređajuma kao sto kazes nemas 3 blage veze. Poznat si mi iz rasprava o S10.

 

Koji to standardi nisu kompatibilni?

Prije se koristio bluetooth koji i danas savrseno funkcionira samo s iphonom nije nikad funkcionirao niti si mogao poslat datoteku na bilokoji iphone zbog appelpve ogranicenosti ali to je "feature", sad su oni naravno otkrili fileshare i to je za njih inovacija :D

Zadnjih godina vecina koje znam koriste wifi direkt za slanje vecih datoteka, za manje u je bluetooth, email, whatsapp..

 

southy ned 26.1.2020 12:29

Zapravo rijetko trolam Samsung teme, ali danas mi je bilo dosadno 😉 Svejedno, još uvijek nisam shvatio da li zaista ima smisla upgrade na novije verzije S serije ili je npr. S9 top onoga sto većina treba i može iskoristiti?
Sto se tiče razmjene podatak možda sam se krivo izrazio, no stvar je u tome da svaki proizvođač gura neke svoje “standarde” za razmjenu datoteka i zapravo malo ljudi koristi wifi direct, nego većina korisnika koje znam koriste bluetooth za razmjenu datoteka.

CyberDemonVZ ned 26.1.2020 12:32
bik kaže...
Ne kuzim u cemu je fora, odavno imamo hrpu opcija ta djeljenje datoteka između uređaja, cak je postalo i previše

 Pa upravo je to poanta, ima ih previše. Baš nam fali jedan standard.

 

Ovi ništa ne znače-

il su od Samsunga - pošalji na uređaj.

Ili troše internet promet - cloud, mail...

Ili su užasno spori - bluetooth...

 

Jedino što je naznaka ovome što misle napraviti - Wi-Fi direct koji je na mobitelima od Androida 4.

Al znaš što? Da bi primio fajl moraš ići u opcije - WiFi - dodatno - Wi-Fi direct - pretraživanje

A sad ona najgora stvar - od 5 mobitela koje sam probao, na 4 kod slanja slike ili videa iz defaultne galerije, mobitel uopće ne nudi WiFi direct, makar on postoji u opcijama pod Wifi!

I naravno, ne postoji na iPhoneu niti je postojao na Windows phoneu... :(

 

EDIT: sad vidim da svi koje znaš koriste Wi-Fi direct... onda možda ja ne znam kako do te opcije?

bik ned 26.1.2020 14:41

 

EDIT: sad vidim da svi koje znaš koriste Wi-Fi direct... onda možda ja ne znam kako do te opcije?

 Dobro tako sam se izrazio, ugl pokusavam vecinom koristiti wifi direct osim ako netko ima neki stariji uređaj.. zar nemas opciju "Dijeli sa:" "wifi direct", "bluetooth" itd, stavio sam gore sliku

fer-de-lance ned 26.1.2020 14:48
CyberDemonVZ kaže...

 

Jedino što je naznaka ovome što misle napraviti - Wi-Fi direct koji je na mobitelima od Androida 4.

Al znaš što? Da bi primio fajl moraš ići u opcije - WiFi - dodatno - Wi-Fi direct - pretraživanje

A sad ona najgora stvar - od 5 mobitela koje sam probao, na 4 kod slanja slike ili videa iz defaultne galerije, mobitel uopće ne nudi WiFi direct, makar on postoji u opcijama pod Wifi!

I naravno, ne postoji na iPhoneu niti je postojao na Windows phoneu... :(

 

EDIT: sad vidim da svi koje znaš koriste Wi-Fi direct... onda možda ja ne znam kako do te opcije?

 Da, ne nudi na većini uređaja, nemam pojma zašto.

Ja sam zato instalirao neku aplikaciju koja je radila perfektno prek wifi directa ne sjećam se koja točno).

Ali općenito koma da po defaultu imaš opciju koju ti ne daju koristiti...

 

CyberDemonVZ ned 26.1.2020 16:31
bik kaže...

 

EDIT: sad vidim da svi koje znaš koriste Wi-Fi direct... onda možda ja ne znam kako do te opcije?

 Dobro tako sam se izrazio, ugl pokusavam vecinom koristiti wifi direct osim ako netko ima neki stariji uređaj.. zar nemas opciju "Dijeli sa:" "wifi direct", "bluetooth" itd, stavio sam gore sliku

 Znam kak se dijeli.  Ne, nema te opcije.

Zašto, ne znam.

Envy uto 4.2.2020 11:19
CyberDemonVZ kaže...

* * *

Mobiteli se spoje na full brzini WiFia, prebace što trebaju i vrate se na defaltnu vezu s routerom.

Ne radi to tako. Mobitel uvijek radi na full brzini (tačnije rečeno Half-Duplex) sa kućnim AP. Dijeljenje u lokalnoj mreži (da i kada sada probaš da ukucaš www.bug.hr tvoj DNS će prvo pogledati ima li tog URL-a na loklanoj mreži pa tek onda će da ide va home gateway (routera)) ide po brzini najslabije komponente, a vani po brzini koju ti ISP dodjeli.

CyberDemonVZ uto 4.2.2020 12:14
Envy kaže...
CyberDemonVZ kaže...

* * *

Mobiteli se spoje na full brzini WiFia, prebace što trebaju i vrate se na defaltnu vezu s routerom.

Ne radi to tako. Mobitel uvijek radi na full brzini (tačnije rečeno Half-Duplex) sa kućnim AP. Dijeljenje u lokalnoj mreži (da i kada sada probaš da ukucaš www.bug.hr tvoj DNS će prvo pogledati ima li tog URL-a na loklanoj mreži pa tek onda će da ide va home gateway (routera)) ide po brzini najslabije komponente, a vani po brzini koju ti ISP dodjeli.

 WiFi direct ne spaja dva mobitela izravnom vezom, nego koristi router??