Ajar uto 23.7.2019 11:54

sve (što ne moraju biti samo igračke, nego i televizija i nalikujuće pasivno) što šmrkavce ne potiče na razmišljanje, kreativnost, čitanje, pisanje (rukom), učenje (i volju za), spretnost, odgovornost i samostalnost čini ih panjevima tj. budućim hadezenjarama svih boja, odn. dronovima. a to se, kao što sve više spoznajemo, traži. nitko ne voli "pametnjakoviće". za u tekstu naveden zaključak nisu potrebni nikakvi instituti i /ili "znanstvena" istraživanja. dovoljno je pogledati (i poslušati) okoliš u kojem živimo a koji je izravna posljedica sustavnog suzbijanja navedenoga u prvoj rečenici. povremene iznimke (i nagrade koje naši balavci osvajaju) samo su zapravo jezive jer nisu pravilo. 

Maha uto 23.7.2019 12:36

To sve stoji ali ne bi rekao da ako netko od te djece postane "hadezenjara" kao što kažete da je panj, osim ako nema nikakve koristi od dotične stranke,

ali ako uspije ući u sabor ili nešto više od toga daleko od toga da je panj, isto tako je za bilo koju drugu stranku.

Ezio uto 23.7.2019 12:49

kolega uvaženi zastupnik Ajar je vjerojatno mislio na glasače hdz-a a ne na hadezenjare kao članove hadezenjarske stranke. jer ti koliko god bili zaostali i primitivni džabalebaroši, uvijek nekako uspiju doći do nekretnina kojima ne znaju broj.

PzKpfw uto 23.7.2019 13:06

 

 

@Maha

 

Za predstavničku demokraciju, trebaš biti glup ili se praviti glupim, jer inače te tvoj izborno tijelo ne razumije.

 

 

--------

Što se tiče tema članka, lijepo to za pročitati. Odgoj djece je najteži "posao" na svijetu. 

Elektroničke stvarčice "pomažu" roditeljima, da se na bave sa svojom djecom. Svi nešto rade, svi negdje žure, a djeca ispaštaju.

Nastavno, na to mogu napisati da sam nedavno pročitao na Internetu, da je neki mladi par sa malom bebom tražio dadilju u vremenu od 2-5 ujutro, jer se oni eto ne mogu naspavati.

Ah, ta djeca samo nešto 'oće, a gdje su roditeljska prava?

 

 

Ajar uto 23.7.2019 13:10

pa quaka upravo i jest u tome da se u nas ljudi mjere (poštuju?) prema bruto količini imovine (ma kako bila stečena) a ne prema "nematerijalnim" vrijednostima. + takvi "koji imaju" izrijekom traže (i očekuju) da ih se zbog toga smatra vrednijima i važnijima od ostalih u svim životnim aspektima. dosad sam imao uglavnom gandijevski pristup takvim nakaradama^e no nije uvijek završilo bezbolno. moja pokojna teta je govorila: "sramota je kad te zgazi fićo pa kaži doktoru da je bio mercedes". 

dark_wizz uto 23.7.2019 16:30

Cekam samo da dnevno.hr i ostali kvazi portali preuzmu ovaj clanak sa ovim super naslovom i onda krene sharanje po fejsu kako su nam djeca retardirana i kako treba zabranit mobitele, tablete, racunala i ostale gadgete i vratit se u kameno doba. Sve je stetno u prevelikim kolicinama. A i ti "znanstvenici" svaki dan otkrivaju toplu vodu. Logika

PzKpfw uto 23.7.2019 19:03

 

 

@dark_wizz

 

Ne otkrivaju baš svaki dan. Neka istraživanja se provode po 20 i više godina.

I to nisu neki "znanstvenici", nego ljudi od znanja.

Ne otkrivaju  nikakvu "toplu vodu", nego potvrđuju sa znastvenim pristupom, odnosno objašavanju stvarnost oko nas.

Sva suština je u tome. To što netko brije sebi u glavi, da zna bolje od znastvenika, to prolazi kod neupućenih i neukih ljudi.

Logika antiintelektualaca i iskompleksiranih ljudi svojim skromnim znanjem.

Gadgeti uto 23.7.2019 21:01

Kakve gluposti, moja mala koristi "elektronicke igracke" kao i ostalu tehnologiju od kad zna za sebe, i sad evo sa svojih nepunih 5 godina prica hrvatski savrseno, prva engleski savrseno te rastura matematiku, brojeve i pisanje u skoli u Irskoj, eh da i pocela je uciti Irski... Iskreno bez ti svih crtica, igrica i sve sto je koristila nema sanse da bi sad ovako bila "napredna" tako da... 

 

I da vec polako ulazi u svijet IT-a i pokazuje veliki interes za time.

danen sri 24.7.2019 05:58

Ovo s djecom i novom tehnologijom stara je priča. Tehnologija sama po sebi ne nudi ništa. Svaka je tehnologija, pa i ona pedagoška, dobra ako se ispravno, znalački i s mjerom upotrebljava. To treba naučiti, kako odrasli tako i djeca. Opasno je kada elektroničke mreže postanu jedini izvor znanja o svijetu i životu, a još gore jedini način komunikacije. No vjerujem da će se to vremenom promijeniti. Ljudi će se zasititi. Tako je bilo i s radijom, kinom i televizijom, a u neka davna vremena i s knjigom.

hanteed sri 24.7.2019 08:46
Gadgeti kaže...

Kakve gluposti, moja mala koristi "elektronicke igracke" kao i ostalu tehnologiju od kad zna za sebe, i sad evo sa svojih nepunih 5 godina prica hrvatski savrseno, prva engleski savrseno te rastura matematiku, brojeve i pisanje u skoli u Irskoj, eh da i pocela je uciti Irski... Iskreno bez ti svih crtica, igrica i sve sto je koristila nema sanse da bi sad ovako bila "napredna" tako da... 

 

I da vec polako ulazi u svijet IT-a i pokazuje veliki interes za time.

 svak svog konja hvali, ja sam se u pržini igrao i pokazao veliki interes za bauštelom

BlackDog22 sri 24.7.2019 08:53
Gadgeti kaže...

Kakve gluposti, moja mala koristi "elektronicke igracke" kao i ostalu tehnologiju od kad zna za sebe, i sad evo sa svojih nepunih 5 godina prica hrvatski savrseno, prva engleski savrseno te rastura matematiku, brojeve i pisanje u skoli u Irskoj, eh da i pocela je uciti Irski... Iskreno bez ti svih crtica, igrica i sve sto je koristila nema sanse da bi sad ovako bila "napredna" tako da... 

 

I da vec polako ulazi u svijet IT-a i pokazuje veliki interes za time.

 Istina, evo ja jučer upalio klimu kod sebe doma, smrzo se ko pi..., a oni pričaju o nekom globalnom zatopljenju...glupost pa valjda je svima jasno da ako se nešto događa meni da je tako onda i svagdje drugdje i da sve drugo što nije kao kod mene nije istina, glupi znanstvenici

Ajar sri 24.7.2019 09:05
Gadgeti kaže...

Kakve gluposti, moja mala koristi "elektronicke igracke" kao i ostalu tehnologiju od kad zna za sebe, i sad evo sa svojih nepunih 5 godina prica hrvatski savrseno, prva engleski savrseno te rastura matematiku, brojeve i pisanje u skoli u Irskoj, eh da i pocela je uciti Irski...

 to je zbog toga jer je curica. šuti, pokrij se ušima i sjeti se sebe kad si imao 5 (godina, ne ocjene). 

Festus sri 24.7.2019 10:56
Gadgeti kaže...

Kakve gluposti, moja mala koristi "elektronicke igracke" kao i ostalu tehnologiju od kad zna za sebe, i sad evo sa svojih nepunih 5 godina prica hrvatski savrseno, prva engleski savrseno te rastura matematiku, brojeve i pisanje u skoli u Irskoj, eh da i pocela je uciti Irski... Iskreno bez ti svih crtica, igrica i sve sto je koristila nema sanse da bi sad ovako bila "napredna" tako da... 

 

I da vec polako ulazi u svijet IT-a i pokazuje veliki interes za time.

 Kako misliš da parla engleski, a počela je učit i irski?

Keops sri 24.7.2019 11:55
Gadgeti kaže...

Kakve gluposti, moja mala koristi "elektronicke igracke" kao i ostalu tehnologiju od kad zna za sebe, i sad evo sa svojih nepunih 5 godina prica hrvatski savrseno, prva engleski savrseno te rastura matematiku, brojeve i pisanje u skoli u Irskoj, eh da i pocela je uciti Irski... Iskreno bez ti svih crtica, igrica i sve sto je koristila nema sanse da bi sad ovako bila "napredna" tako da... 

 

I da vec polako ulazi u svijet IT-a i pokazuje veliki interes za time.

 

Čak i da jest mala sva bajna i savršena, upitaj se koliko je društvene interakcije propustila zbog današnjeg načina života. Vjeruj mi, džaba klincima danas sva pamet koju imaju u odnosu na nas, ako su socijalni tudumi koji će svi završiti u depresiji do 30e.

wyks sri 24.7.2019 12:07
Festus kaže...

Kako misliš da parla engleski, a počela je učit i irski?

Iriski i Engleski su ti kao hrvatski i srpski, samo sto su hrvatski i srpski prakticki isti jezici, dok je irski sasvim drugaciji jezik od engleskog.

danen sri 24.7.2019 14:17

Ovo s irskim i engleskim. U knjizi Tresić-Pavičića za njegova boravka u SAD 1905. godine kaže kako je čuo u vlaku nekog Irca . Bio je slab s engleskom fonetikom općenito, što je i razumljivo jer tada se fonetika mogla svladati samo "u živo". "You speak Irish", on će Ircu, a on njemu. "I speak English!"

Judg3 Dr3dd sri 24.7.2019 16:05
Ajar kaže...

sve (što ne moraju biti samo igračke, nego i televizija i nalikujuće pasivno) što šmrkavce ne potiče na razmišljanje, kreativnost, čitanje, pisanje (rukom), učenje (i volju za), spretnost, odgovornost i samostalnost čini ih panjevima tj. budućim hadezenjarama svih boja, odn. dronovima. a to se, kao što sve više spoznajemo, traži. nitko ne voli "pametnjakoviće". za u tekstu naveden zaključak nisu potrebni nikakvi instituti i /ili "znanstvena" istraživanja. dovoljno je pogledati (i poslušati) okoliš u kojem živimo a koji je izravna posljedica sustavnog suzbijanja navedenoga u prvoj rečenici. povremene iznimke (i nagrade koje naši balavci osvajaju) samo su zapravo jezive jer nisu pravilo. 

 

Potpuno si u pravu. Zapravo, ovaj tvoj post je upravo savršen primjer onoga o čemu pišeš. Evo i uzroka:

 

Current Sr. Google Engineer Goes Public on Camera (Jul 24, 2019)

 

https://www.youtube.com/watch?v=ricI5t66cj8

 

Edit: poveznica.