Batista uto 21.1.2020 15:53
Friday kaže...
Batista kaže...
Friday kaže...

Ja bih volio da mi ih Bug pokloni. Mislim da nisam nerazuman..

 Nisi, svatko bi to volio...

 

Pa malo podrske mi ne bi skodilo

 Skupa je postarina za Irsku, u HR je ipak jeftinija :D

dabar_solta_V2 uto 21.1.2020 18:06
Antiseptik kaže...
48 Hz iz 5,5 inčne jedinice smještenu u malo veću kutiju za cipele!?! Istina ili laž? Čudo ili stvarnost?!?

 nisam naša podatak jeli -10 ili -3dB, svejedno na relativno nisku snagu moderan bas s ogromnim xmax-om (hod membrane) u dobro promišljenoj kutiji, ma ne bi se cudi da je i -3dB ipak ide tehnologija naprid, onda ostaje jedino pitanje koliko je linearan na glasnijem slušanju s tolikim xmax.

Antiseptik uto 21.1.2020 21:23

Ovo je očita glupost. Preamp ne vozi ništa, doćim poweramp da.
Ne vjerovati slijepo recenzijama, a naročito kad se u opisu komponente koja nije tome namjenjena (a to je sve osim zvučnika) krene s opisom zvuka ;)

dabar_solta_V2 uto 21.1.2020 22:09
gocc01 kaže...

Može pojašnjenje ovoga; 

 

"However, if driven too hard by my preamp, I did detect clipping from the Edifier preamp section."

+1 , nije valjda da se cudi sta preamp ide u clip kad na isti dovede signal veče amplitude od napajanja preampa šta je zapravo očekivano i normalno.

evo možda koristan link jer se tu ugrubo radi o preamp > analog>digital konverter> dsp > digital input pojačalo, lancu.

Envy sri 22.1.2020 14:41
Friday kaže...
* * *

 

Pa malo podrske mi ne bi skodilo

Šta je, i dalje ne da žena da iz HR u Irsku dovučeš Z-5500. Reci joj da su ukrasni držači sa cvijeće a na svakom od satelita postavi malu petoniju ili tratinčicu :-D

Zechina kaže...

Ma sve 5, ali 3,5 soma kuna za "brezovinu"... fala nebi. Radije si vrhunske sluše ubodem.

I ja mislim da je to skupo.. ne znam je li ovo (a mislim da jeste) malo "podmazan" članak od strane lokalnog dućana ili zvučnici stvarno ne mogu niže.

Eh sada zvučnici i slušalice nije baš isto. I meni je na listi Sony onaj 1000MX3 ali i oni su 300€.

Eh jedino što se ne bi složio sa ovim: "Cijenili bismo dodatni, kraći kabel za povezivanje lijevog i desnog zvučnika" jer šta ako netko ima ogroman dnevni boravak a želi na 4 metra da ima veću prostornu sliku. U svakom slučaju može se tih 5m smotati u metar ili dva koliko treba od dva 27" monitora, ali kada ti zatreba dodatni metar.. uh.
Isto tako ne vidim problem ni u samom daljinskom. Uvijek evo i na mom Z-5500 stoji kraj desnog satelita. Na ovim recenziranim zvučnicima isto tako bi i bilo. Kakav god daljinski bio služi za uključivanje i isklučivanje tj. za pojačavanje i smanjejne zvuka. Kabal i daljinski nisu nikakve mane. Cijena jest.

Friday sri 22.1.2020 14:53
Envy kaže...
Friday kaže...
* * *

 

Pa malo podrske mi ne bi skodilo

Šta je, i dalje ne da žena da iz HR u Irsku dovučeš Z-5500. Reci joj da su ukrasni držači sa cvijeće a na svakom od satelita postavi malu petoniju ili tratinčicu :-D

 

Z5500 su u irskoj s nama od samog pocetka. Ali nikako se ne uklapaju, pogotovo s novim TV-om...

miki1981 sri 22.1.2020 15:06
Envy kaže...
Friday kaže...
* * *

 

Pa malo podrske mi ne bi skodilo

Šta je, i dalje ne da žena da iz HR u Irsku dovučeš Z-5500. Reci joj da su ukrasni držači sa cvijeće a na svakom od satelita postavi malu petoniju ili tratinčicu :-D

Zechina kaže...

Ma sve 5, ali 3,5 soma kuna za "brezovinu"... fala nebi. Radije si vrhunske sluše ubodem.

I ja mislim da je to skupo.. ne znam je li ovo (a mislim da jeste) malo "podmazan" članak od strane lokalnog dućana ili zvučnici stvarno ne mogu niže.

Eh sada zvučnici i slušalice nije baš isto. I meni je na listi Sony onaj 1000MX3 ali i oni su 300€.

Eh jedino što se ne bi složio sa ovim: "Cijenili bismo dodatni, kraći kabel za povezivanje lijevog i desnog zvučnika" jer šta ako netko ima ogroman dnevni boravak a želi na 4 metra da ima veću prostornu sliku. U svakom slučaju može se tih 5m smotati u metar ili dva koliko treba od dva 27" monitora, ali kada ti zatreba dodatni metar.. uh.
Isto tako ne vidim problem ni u samom daljinskom. Uvijek evo i na mom Z-5500 stoji kraj desnog satelita. Na ovim recenziranim zvučnicima isto tako bi i bilo. Kakav god daljinski bio služi za uključivanje i isklučivanje tj. za pojačavanje i smanjejne zvuka. Kabal i daljinski nisu nikakve mane. Cijena jest.

 Zašto si boldao ovu riječ? Tako da znamo da je kriva pogrešna?  

Envy sri 22.1.2020 15:23
Friday kaže...
* * *

 

Z5500 su u irskoj s nama od samog pocetka. Ali nikako se ne uklapaju, pogotovo s novim TV-om...

Čime si ju kupio kada je promjenila mišljenje sa "ovo čudo ostaje u HR"? :-D
Pa zakači ih na zid, znaš das e mogu rotirati i fino zašaraviš.. doduše sjećam se da si mi pričao da je dnevni boravak u Irskoj jako malen.
 

nhooydz kaže...

Nema usporedbe Edifiera, pogotovo ovih, i Logitecha u istoj rečenici, naprosto nema. :) 

 

Upravo si ih stavio u istu rečenicu :-)
Moja poanta je vezano za daljinski ništa više. A Logi ima svoj šarm i teško da se sada može blatiti. Pogotovo kada se odvrnu na +22. Tada ne pleše samo krov nego i bliže i delje kuće u ulici. Sjećam se kada sam čitao opis tih zvučnika i naravno nabavio ih, bilo je nešto kao ovako "studijska kvaliteta zvuka".. barem su Bogovci tako pisali. Ok dosta o Logiu - nije tema.
 

miki1981 kaže...

* * *
Isto tako ne vidim problem ni u samom daljinskom. Uvijek evo i na mom Z-5500 stoji kraj desnog satelita. Na ovim recenziranim zvučnicima isto tako bi i bilo. Kakav god daljinski bio služi za uključivanje i isklučivanje tj. za pojačavanje i smanjejne zvuka. Kabal i daljinski nisu nikakve mane. Cijena jest.

 Zašto si boldao ovu riječ? Tako da znamo da je kriva?  

Ne, boldao sam cijelu rečenicu da istaknem poantu (poentu :-P ) da kabal (kablo :-P ) i daljinski nisu mane. Ali cijena jest.

Inače se ne bavim ispravljanjem hrvatskog pravopisa jer sam ja iz ex yuge gdje priznajem samo jedan jezik. Ne pitaj me koji je da ne trolamo temu, jer se savršeno razumijemo i u kablo i u kabel, kabal... tko će ga znati. Felga ili Felna.. ali Zrakoplovna luka nikako ali Aerodrom itekako. 

OffTopic: Prešao sam sa Chrome kao primarni browser na novom Edge. 2 dana kako nisam palio Chrome. Huuuu!

Friday sri 22.1.2020 15:25
Envy kaže...
Friday kaže...
* * *

 

Z5500 su u irskoj s nama od samog pocetka. Ali nikako se ne uklapaju, pogotovo s novim TV-om...

Čime si ju kupio kada je promjenila mišljenje sa "ovo čudo ostaje u HR"? :-D
Pa zakači ih na zid, znaš das e mogu rotirati i fino zašaraviš.. doduše sjećam se da si mi pričao da je dnevni boravak u Irskoj jako malen.
 

 

Bas naprotiv - prevelik je da bih razvlacio kablove

ansha sri 22.1.2020 17:19
Envy kaže...

Eh sada zvučnici i slušalice nije baš isto. I meni je na listi Sony onaj 1000MX3 ali i oni su 300€.

Ja se mislio dal uzet 1000MX3, al onda paralelno poslusao njih i jeftine Senheiser hd4.40 bt i reko nema sanse. Hd 4.40 nema noise canceling al to jako dobro cini pasivno, baterija nema kraja...

 

dabar_solta_V2 sri 22.1.2020 17:26
tajo1960 kaže...
...

 

Kutije su takve da im i nakon 1,5 godine slušanja dajem i poklanjam, iz poštovanja, naklon do poda, svaki dan kad ih slušam!

 

Ponavljam, nemam nikakve koristi od ovoga što sada pišem i kažem ovdje, osim... osim ponovne spontane potvrde da su Edifier S2000Pro izvanredno dobre i zvučno plemente kutije, izvanredno dobar primjer "kako se treba raditi zvuk i zvučnik".

 je malo cudno, sry ako sam u krivu al u najmanju ruku vidit post di ti hvališ nešto napajano d klasom je samo po sebi cudno i da nije bilo ovog dizanja cijene.
tamo u audio temi za custom mili spec d klasu ni ne smatraš uopće pojačalom a tu midrange ćip iz iste firme i praktički iz iste familije samo digital input dižeš u nebesa
ili si potajni obozavatelj d-klase ili nesto nije u redu

edit: jos jedan senn 4.40 user tu, meni su prve blutut sluše koje mi zvuce dobro šta sam ikad sluša, zamjenile g933 za pc slušanje, na kraju zamjenile i in ear za po putu i sluše za monitoring jer imaju i prikljucak na kabel.  sad sam u dilemi za 4.50 dali ima smisla narucit

BlueMax sri 22.1.2020 20:54
Dead kaže...

 Zar Edifier nije kineska tvrtka?

 Je. Sjećam se kad sam prvi put u "ozbiljnom" razgovoru (prije nekih 9-10 godina) spomenuo Edifier kako su me svi dobro isprdali. Kad su ih (monitore) kod mene prvi put poslušali onda je komentar bio "ma ok su, koliko para toliko muzike". A nisu bili koliko para toliko muzike, nego su bili bolji od peterostruko skupljih Krkova, Monitor Audia pa čak i Adama. A sad više nije tako. Sad su nešto jeftiniji od renomirane konkurencije ali daleko od bang for bucka kakav su tada bili. Pročulo se za njih, kupili su neke firme s vrhunskim renomeom (Stax je sads Edifierov) u igru su upali zastupnici, servisi, ne prodaju se više (bolji modeli) preko Aliekspressa...

Ali zato ima onih koji se nisu još probili. Ili onih koji jesu ali su po cijeni u rangu dvostruko skupljih amerikanaca, engleza, skandinavaca...

Envy čet 23.1.2020 00:17
tajo1960 kaže...
Envy kaže...

 

I ja mislim da je to skupo.. ne znam je li ovo (a mislim da jeste) malo "podmazan" članak od strane lokalnog dućana ili zvučnici stvarno ne mogu niže.

 

"ne znam je li ovo (a mislim da jeste) malo "podmazan" članak od strane lokalnog dućana

 

Ne poznam Davora osim preko poneke tematske Bug korespodencije iz tema koje pratim, ali, mogu otvoreno ustvrditi da nema razloga ni za kakvo podmazivanje što se hardware i akustičke kvalitete navedenih zvučnika tiče.

 

Ljudi, niste ih vidjeli, ali, što je puno važnije - niste ih čuli na djelu. Niste čuli pjev iz njih. Kad to bude odrađeno u vašem "skepsa" slučaju, nestat će skepse, jamčim.

Nestat će zdvojnosti, nestat će sumnje i "pa možda..." ili "pa ne znam..."... tada biste saznali sve i otklonili sumnje. Osim, ako imate ciglu u uhu umjesto bubnjića! U tom slučaju - jbg!

 

Kutije su takve da im i nakon 1,5 godine slušanja dajem i poklanjam, iz poštovanja, naklon do poda, svaki dan kad ih slušam!

 

Ponavljam, nemam nikakve koristi od ovoga što sada pišem i kažem ovdje, osim... osim ponovne spontane potvrde da su Edifier S2000Pro izvanredno dobre i zvučno plemente kutije, izvanredno dobar primjer "kako se treba raditi zvuk i zvučnik".

A hvala ti na mišljenju a i na Privatnoj Poruci tako da ti ujutru odgovorim. Sad imam još malo vremena. Imam puno želja trenutno a jedna od njih su i neki od monitora i da znam da će mi trajati do mirovine. (bliži se 40-ta).
Nisam uopće laik u svijetu audiofila, ali sam taj svijet malo zapustio kada su ljudi počeli da koriste blind testove. Ismijali recezenti ES seriju Sonya kad ono Sony sa svojom ES serijom pomete pod sa višestruko skupljom konkurencijom.

ansha kaže...
Envy kaže...

Eh sada zvučnici i slušalice nije baš isto. I meni je na listi Sony onaj 1000MX3 ali i oni su 300€.

Ja se mislio dal uzet 1000MX3, al onda paralelno poslusao njih i jeftine Senheiser hd4.40 bt i reko nema sanse. Hd 4.40 nema noise canceling al to jako dobro cini pasivno, baterija nema kraja...

 

Sony 1000MX3 vrijede svake pare i možda jedine slušalice koje preporučujem. Pročitao sam negdje recenziju da kada ih stavite na glavu "svijet se doslovce počne topiti oko vas" i dok se nisam lično uvjerio.. mamma mia. Jedino me zanima da li bi to trajalo 10+ godina.

BlueMax čet 23.1.2020 08:46
Envy kaže...
ansha kaže...
Envy kaže...

Eh sada zvučnici i slušalice nije baš isto. I meni je na listi Sony onaj 1000MX3 ali i oni su 300€.

Ja se mislio dal uzet 1000MX3, al onda paralelno poslusao njih i jeftine Senheiser hd4.40 bt i reko nema sanse. Hd 4.40 nema noise canceling al to jako dobro cini pasivno, baterija nema kraja...

 

Sony 1000MX3 vrijede svake pare i možda jedine slušalice koje preporučujem. Pročitao sam negdje recenziju da kada ih stavite na glavu "svijet se doslovce počne topiti oko vas" i dok se nisam lično uvjerio.. mamma mia. Jedino me zanima da li bi to trajalo 10+ godina.

 Ovisi što tražiš od slušalica. Ako je to bežićna povezivost i ANC onda vrijede, a ako je to dobar zvuk onda su debelo ispod žičanih slušalica od 70$ a usudio bi se reći i trostruko jeftinijih. Senheiser HD 4.40 i 4.50 su debelo ispod WH1000 po svemu, pa sukladno tome i po cijeni. U biti sve te bluetooth slušalice i zvučnici zvuče ko gofno.