ansha uto 28.1.2020 13:18
Jakovp kaže...
Del_Boy97 kaže...

baš me zanima kako hladi i može li se klokat sa tim hladnjakom?

 Hladi ok do 3700x ako je kućište prozračno, i ništa od klokanja, to mu apsolutno nije poanta.

I to mi je pozitivno iznenadjenje, ako moze ohladit 3700X u renderingu recimo. Iako, vjerojatno bi to bilo na ~90°C.

 

BlueMax uto 28.1.2020 13:55

Koliko sam vidio po testiranjima sve ove Noctuine crne (chromax) verzije hladnjaka imaju 2-3 stupnja više temperature od "normalnih" verzija a poprilično su skuplji. I onda im recezenti daju odlične ocijene, preporuke, hvalospjeve... 

Evo gledam u De:

 

NH-D15 - 88€

NH-D15 chromax black - 99€

 

Razlika u hlađenju 3900X - 3 stupnja bolje hladi obični NH-D15.

wyks uto 28.1.2020 13:57
nixass kaže...

anti-RGB artlijerija, dobro bi izgledao u ovakvom buildu

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/eucqsd/3950x2080_ti_antirgb_build/

Znas sto ni je najbolji segment PC industrije?

Imali smo neke bezlicne ili kvazi-dizajnirane komponente, pa se RGB trend poceo naplacivati ekstra i uvoditi za svaku pojedinu komponentu do toga da je RGB kontroler skuplji od RAM nadogradnje, ili da je RGB podloga za mis skuplja od misa.

 

Sada, kada je doslo do zasicenja RGBom, sada se uvodi trend crnine - koji je skuplji od RGB-a. Vrh :D

 

Mozes kupiti standardni RGB dizajn, ili platiti ekstra za premium Black koji - nema RGB-a! Jer RGB konfiguracija stoji 100$ vise zbog posebnih ledica, ali kao ne zelis te ledice od 100$ moras platiti 150$ kako ih ne bi imao, a da dobijes najjeftiniji premaz RAL 9005.

Friday uto 28.1.2020 14:00
BlueMax kaže...

Koliko sam vidio po testiranjima sve ove Noctuine crne (chromax) verzije hladnjaka imaju 2-3 stupnja više temperature od "normalnih" verzija a poprilično su skuplji. I onda im recezenti daju odlične ocijene, preporuke, hvalospjeve... 

Evo gledam u De:

 

NH-D15 - 88€

NH-D15 chromax black - 99€

 

Razlika u hlađenju 3900X - 3 stupnja bolje hladi obični NH-D15.

 

Pa ocekivano da bolje hladi vulgaris verzija jer boja je ipak izolator. A sto se tice cijene - to kupcima noctue nece biti problem. Prije kojih mjesec dana sam kupio njihov 40mm ventilator za 20 i par eura. Placamo premium cijenu jer volimo taj premium feeling. Kad jednom kupis njihov ventilator i stigne ti kutija - jasno ti je sta si platio.

Friday uto 28.1.2020 14:00
wyks kaže...
Friday kaže...

Racunalo bez RGB-a je kao muskarac bez obrijanih nogu i male fegetske civave

 Al budi iskren, ima li razlike izmedju kupovanja sminke, odjece za civavu i RGB-a u racunalu?

 

Nema, to je sve fegeterija

BlueMax uto 28.1.2020 14:08
Friday kaže...
BlueMax kaže...

Koliko sam vidio po testiranjima sve ove Noctuine crne (chromax) verzije hladnjaka imaju 2-3 stupnja više temperature od "normalnih" verzija a poprilično su skuplji. I onda im recezenti daju odlične ocijene, preporuke, hvalospjeve... 

Evo gledam u De:

 

NH-D15 - 88€

NH-D15 chromax black - 99€

 

Razlika u hlađenju 3900X - 3 stupnja bolje hladi obični NH-D15.

 

Pa ocekivano da bolje hladi vulgaris verzija jer boja je ipak izolator. A sto se tice cijene - to kupcima noctue nece biti problem. Prije kojih mjesec dana sam kupio njihov 40mm ventilator za 20 i par eura. Placamo premium cijenu jer volimo taj premium feeling. Kad jednom kupis njihov ventilator i stigne ti kutija - jasno ti je sta si platio.

 Ne, nije mi jasno što sam platio ako za manje novca dobijem bolji proizvod istog proizvođača.

Ako su RGB komponente za homoseksualce, onda su ove "black" komponente za latentne homoseksualce. Pravo muško će pristati da mu se neko posere u kućište ako će to značiti koji stupanj manje.

Friday uto 28.1.2020 14:20

Isto kao kad ne gledas blagonaklono na lgbtq (i koja vec slova idu) pizdarije. Odmah si latentan homic. Ili ih se bojis (odatle sufiks FOB).

Pa gospodo draga ja ne volim ni one smradove ciji psi seru po javnim povrsinama pa nije bas da mi je doslo da se i sam poserem negdje na plocnik.

BlueMax uto 28.1.2020 14:24
Friday kaže...

To sto neki ne vole RGB ne znaci da ne cijene lijep setup. Nemoj brkati stvari. Stvaras laznu dilemu. Lijepo, uredno, dobro poslozeno - DA. RGB i picke materine - NE!

 To što netko razmišlja o ljepoti setupa svrstava ga u istu kategoriju u kojoj su ljubitelji RGB-a.

Friday uto 28.1.2020 14:28
BlueMax kaže...
Friday kaže...

To sto neki ne vole RGB ne znaci da ne cijene lijep setup. Nemoj brkati stvari. Stvaras laznu dilemu. Lijepo, uredno, dobro poslozeno - DA. RGB i picke materine - NE!

 To što netko razmišlja o ljepoti setupa svrstava ga u istu kategoriju u kojoj su ljubitelji RGB-a.

 

Opet generaliziras. Da nisi mozda pogledao vrdoljakovog generala?

BlueMax uto 28.1.2020 14:40
Friday kaže...

 

Opet generaliziras. Da nisi mozda pogledao vrdoljakovog generala?

 Reče čovjek koji generalizira od početka teme :)

Znači kad ja nazovem ljubitelje "lijepih setupa" latentnim homoseksualcima, to je generaliziranje.

Kad ti nazoveš vlasnike RGB komponenti i jadnih malih čivava fegetima, onda je to...?

Evo, ako baš želiš, ispravit ću svoj stav. Vjerujem da, od nas 7,5 milijardi, postoji poneki ljubitelj lijepih setupa koji nije homoseksualac.

BlueMax uto 28.1.2020 15:54
Friday kaže...
BlueMax kaže...

Kad ti nazoveš vlasnike RGB komponenti i jadnih malih čivava fegetima, onda je to...?

 

 

A sta su?

 Ono što si i na pisao da su. Zajedno s ljubiteljima lijepih setupa.

GdjeSuBikovi uto 28.1.2020 17:26

No da se vratimo na temu, a to nisu ni Gajevi ni Ljudeviti, vec Noctua.

 

Na sljedecem linku vidi se slika gdje Roland Mossig, Noctua CEO je u drustvu nekoliko mladica 

https://planb-esports.com/2020/01/16/thats-kinda-cool/

 

Ako se moje sumnje  potvrde i Roland Mossig izadje iz ormara , mozemo ocekivati da ce Noctua izbaciti coolere s RGB-om  

 

Ukoliko bi RGB cooler bio jednako efektan kao i original, odnosno 2-3 stupnja bolji od crne verzije, koji bi cooler vi kupili? 

 

Envy uto 28.1.2020 23:13

Joj ali se raspuha rasprava pa ne mogu da vjeruejm. Ne znam kako nitko do sada nije Frideyov smisao za humor skontao.

Kakav crni RGB i stupnjevi - Noctua se kupuje zbog - tišine. I to je ljubav kada ti zujanje monitora bude jače nego sam komp + čuješ svaku činčelu iz vašeg džeparca za koji ste kupili Technics R1 sustav.

overhaul uto 28.1.2020 23:56

Noctua je počela s Πzdarijama. Sad se događa da mi je švapski fensi be quiet! Dark Rock PRO TR4 za threadripper 3970x jeftiniji, manje ušminkaniji i efikasniji u onome u čemu je carevao noctua- no nonsense air efikasnosti i tišini moćnih ventova. 
Tako da, naručih njega (AiO dok šljašte u lgbt bojama, uglavnom nemaju dovoljno velike baze, a onaj koji ima je pun problema, a custom mi se neda petljat) pa ću vidjet kad bude odrađeno sklapanje onog što stigne, hoće li fercerati.
Najradije bih ThermalrightSilver Arrow TR4 sa 8 hitpajpova, i bez crne farbe i ukrasnog poklopca, ali iz nekog razloga, Thermalright više nije popularan kod nas. 

Pubglogic sri 29.1.2020 00:22
overhaul kaže...

Noctua je počela s Πzdarijama. Sad se događa da mi je švapski fensi be quiet! Dark Rock PRO TR4 za threadripper 3970x jeftiniji, manje ušminkaniji i efikasniji u onome u čemu je carevao noctua- no nonsense air efikasnosti i tišini moćnih ventova. 
Tako da, naručih njega (AiO dok šljašte u lgbt bojama, uglavnom nemaju dovoljno velike baze, a onaj koji ima je pun problema, a custom mi se neda petljat) pa ću vidjet kad bude odrađeno sklapanje onog što stigne, hoće li fercerati.
Najradije bih ThermalrightSilver Arrow TR4 sa 8 hitpajpova, i bez crne farbe i ukrasnog poklopca, ali iz nekog razloga, Thermalright više nije popularan kod nas. 

 Jesi mozda vidio ovo?

https://www.techpowerup.com/review/scythe-fuma-2-dual-tower-cpu-cooler/6.html

 

ansha sri 29.1.2020 12:11
overhaul kaže...

Noctua je počela s Πzdarijama. Sad se događa da mi je švapski fensi be quiet! Dark Rock PRO TR4 za threadripper 3970x jeftiniji, manje ušminkaniji i efikasniji u onome u čemu je carevao noctua- no nonsense air efikasnosti i tišini moćnih ventova. 
Tako da, naručih njega (AiO dok šljašte u lgbt bojama, uglavnom nemaju dovoljno velike baze, a onaj koji ima je pun problema, a custom mi se neda petljat) pa ću vidjet kad bude odrađeno sklapanje onog što stigne, hoće li fercerati.
Najradije bih ThermalrightSilver Arrow TR4 sa 8 hitpajpova, i bez crne farbe i ukrasnog poklopca, ali iz nekog razloga, Thermalright više nije popularan kod nas. 

Taj cooler je bas na granici za hladjenje stock 3970X. Imam 1950X pa znam koliko su rezultati svih coolera u tom testu sta si linkao zapravo losi... 

Nije kompatibilan sa TR socketom...