ZovemseZoranidolazimizRijeke sri 6.3.2019 11:16
Friday kaže...

Bas me vuce da si uzmem jedan bezicni punjac. Onaj samsungov jeftini se cini kao dobar izbor

 

Imam ga. Dobar je. Puni.

 

Jedino sam ostao razočaran jer bežični punjači zapravo nisu bežični. Oni se spajaju micro USB kabelom na adapter u utičnici. Tako da će kabela i dalje biti.

Ostaje onda ravna površina na koju se stavi uređaj, te nakon 3 ili 4 pokušaja postavljanja uređaja u pravilan položaj punjenje konačno kreće.

 

Iskreno, i dalje je lakše (i brže) uzeti kabel i napuniti mobitel. Ovo bežično je obični gimmick i nešto onako štosno da možeš pokazati prijateljima.

Ajar sri 6.3.2019 13:35

ne postoji bežični punjač. možda naprava koja baterije puni bežično da, no sam punjač ... i kad bi ga bilo moguće bežično napuniti, ne bi imao nikakva smisla, jer bi se uređaji izravno punili bežično no ne bi se ni morali puniti jer bi im bežični prijenos energije svugdje omogućivao rad. zapetljano, jel da? 

Miro sri 6.3.2019 14:07
Friday kaže...

Bas me vuce da si uzmem jedan bezicni punjac. Onaj samsungov jeftini se cini kao dobar izbor

Imam baš onaj najjeftiniji u obliku tanjurića, relativno je spor, ali radi... Nije potrebno skidati cover s mobitela, ali treba provjeriti jel uspostavio vezu.

 

Dolazi bez ičega (valjda da bi zeznuli ove nadobudne koji se žale kako sam punjač nije bežičan - kako nije, dolazi bez žice u kutiji! ), pa moraš koristiti ili neki stari punjač za mobiteli koji ti je doma višak ili kupiti samo za njega. Ja sam bio entuzijastičan pa sam na DealeXtreme kupio "isto ko Samsungov" punjač, za par dolara. Uzeo odmah dva komada, jedan sebi jedan kolegi. Rezultat - od dva punjača i dvije žice uspjeli smo upariti da barem jedna kombinacija doista i radi. Onda sam nabavio još jedan USB kabel pa je i preostali punjač proradio. Samo imamo sad vrlo kratak kabel i zato držim punjač sa strane, pa mi se zna dogoditi da ponekad zaboravim pokupiti mobitel (jer ako nije na svom stalku izravno ispred mene, onda je valjda već u džepu), ali ne da mi se nabavljati još jedan, duži, USB kabel, kako bi mi i bežični punjač bio na glavnom radnom stolu.

 

I još jedan minus - koristim LED smart cover (sexy gadget, ali na žalost jako osjetljiv) koji mi kada mobitel spojim na kabel pokaže na koliko je posto baterija u tom trenutku, dok kod stavljanja na bežični punjač uopće LED cover ne reagira.

BlueMax sri 6.3.2019 18:24
Abomb kaže...
Jel itko jos ima problema sa prigrijavanjem punjaca kada je uredjaj na njemu. Imam samsungov sa ventilatorom i nakon kratkog vremena je vent. prestao raditi, i punjac se pregrijava.

 Ne, imam Samsungov punjač iz posta poviše i uopće se ne grije. Više se mobitel ugrije od njega.

bnaci čet 7.3.2019 14:22
T700 kaže...

Vas koji ne koristite cover već koristiti smartphone sa ugrađenim punjačem, dali se dešava da ne puni ponekad ili slabo puni ako ga niste precizno stavili na podlogu ?

 Ja svaki moram nišaniti. Mob mi ima bateriju ne na sredini nego malo nize i onda kad ga stavim na sredinu ili ne puni ili se punjenje prekine nakon nekog vremena. Ima navodno punjaca sa vise tih zavojnica u sebi pa su kao bolji. Ja trazim neki da ga mogu staviti okomito jer kad me neko nazove zna sklizniti od vibre.

hrka11 čet 7.3.2019 15:55
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Imam ga. Dobar je. Puni.

 

Jedino sam ostao razočaran jer bežični punjači zapravo nisu bežični. Oni se spajaju micro USB kabelom na adapter u utičnici. Tako da će kabela i dalje biti.

 

Je li moguce da sam ovo procitao na inf. portalu?

Zamisli ti to,jesi probao s bezicnim kablom spojit ga na uticnicu?

 

 

flash6 čet 7.3.2019 15:58
BlueMax kaže...

 Imam:

 

OVAJ

 

OVAJ

 

 

OVAJ

 

(kuća, posao, auto)

 

svi su dobi, ne griju se i nikad nikakvih problema s njima.

 ovaj Baseus za auto; moze li se okrenuti ili rasiriti da telefon ne stoji vertikalno vec horizontalno? malo me zivcira prica u vertikalnom polozaju, pogotovo kad pokrenem navigaciju, nekako mi to nije prirodno. samo zato jos koristim klasican stalak i zicu...

flash6 čet 7.3.2019 16:00
mGT kaže...

Možda da ste testirali i adaptere za nas koji nemamo bežično punjenje po defaultu, test bi bio još bolji

 

 i to je obradjeno u casopisu, ne tako opsirno, ali ima nesto...nisam bas pozorno citao obzirom da imam mob sa bezicnim punjenjem.

T700 čet 7.3.2019 18:40
bnaci kaže...
T700 kaže...

Vas koji ne koristite cover već koristiti smartphone sa ugrađenim punjačem, dali se dešava da ne puni ponekad ili slabo puni ako ga niste precizno stavili na podlogu ?

 Ja svaki moram nišaniti. Mob mi ima bateriju ne na sredini nego malo nize i onda kad ga stavim na sredinu ili ne puni ili se punjenje prekine nakon nekog vremena. Ima navodno punjaca sa vise tih zavojnica u sebi pa su kao bolji. Ja trazim neki da ga mogu staviti okomito jer kad me neko nazove zna sklizniti od vibre.

 samo što to nema veze sa baterijom :D već o položaju zavojnice koja je u mobu, hmm sad mene zanima ako netko ima pomaknuto malo dalje dali se punjać recimo onaj okomiti može podesiti da bude precizan, primjerice podići dock da mobitel dobro sjeda na pravom položaju. U vezi vibre, probaj nači punjač koji ima gumenu podlogu koja ga bude držala dok je na podlozi a druga opcija ti je da u postavkama podesis da ne vibrira dok je na punjaču ima toga u opcijama, znam da sam ja to podešavao davno.

 

BlueMax čet 7.3.2019 23:07
flash6 kaže...

 ovaj Baseus za auto; moze li se okrenuti ili rasiriti da telefon ne stoji vertikalno vec horizontalno? malo me zivcira prica u vertikalnom polozaju, pogotovo kad pokrenem navigaciju, nekako mi to nije prirodno. samo zato jos koristim klasican stalak i zicu...

 Pošto se ona "kopča" sa zadnje strane može rotirati (kako bi pasala za različite ventilacijske otvore) to znači da se može rotirati, samo ja ne vidim smisao u tome jer je najbolje da je podržan odozgo i sa strana. Kad težina mobitela sjedne na donji nosač bočni se stežu.

Baš za navigaciju uvijek mobitel držim u portrait orijentaciji.

ZovemseZoranidolazimizRijeke pet 8.3.2019 07:57
hrka11 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Imam ga. Dobar je. Puni.

 

Jedino sam ostao razočaran jer bežični punjači zapravo nisu bežični. Oni se spajaju micro USB kabelom na adapter u utičnici. Tako da će kabela i dalje biti.

 

Je li moguce da sam ovo procitao na inf. portalu?

Zamisli ti to,jesi probao s bezicnim kablom spojit ga na uticnicu?

 

 

 

Sto ce ti bezicni punjac ako ti i dalje treba zica da ga spojis? Doista me zanima, umjesto spajanja mobitela na zicu sad spajas punjac na zicu pa na njega stavljas mobitel. Koji tocno dio je tu bezican? U cemu je poanta? Stvarno ne shvacam sta si dobio s tim gadgetom.

 

 

BlueMax pet 8.3.2019 08:04
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

 

Sto ce ti bezicni punjac ako ti i dalje treba zica da ga spojis? Doista me zanima, umjesto spajanja mobitela na zicu sad spajas punjac na zicu pa na njega stavljas mobitel. Koji tocno dio je tu bezican? U cemu je poanta? Stvarno ne shvacam sta si dobio s tim gadgetom.

 

 

 Evo, da ne pišem ponovo: LINK