BlackDog22 čet 12.9.2019 14:55
ludizao kaže...

Propuštam uočiti u čemu je točno prednost takvog skladišnog robota u odnosu na ljudske skladištare? Treba posebne nosače da bi podigao teret, koji je na njima već morao biti pripremljen, umjesto da je dovezen do lokacije na kojoj treba biti u prvom redu. K tome je i iritantno spor pa stvarno ne vidim neku efikasnost, zbog koje bi bio isplativ. Eventualno da preko noći prenosi jako teške i glomazne terete, kad nikog od ljudi nema, iako upitno je koliko glomazno i teško može nositi. Sve mi izgleda prije kao reklama i nečije lobiranje nego kao upotrebljivo radno sredstvo.

 Prednost je u troškovima, svoju sporost može nadoknaditi radnim vremenom 0/24, a početnu višu cijenu vrlo brzo otplati jer ne zahtjeva plaću, davanja, poreze, prireze i mirovisnko. Ne piše kolika je cijena jednog komada no vjerojatno se isplati u roku 2-3 godine. Prosječna plaća skladištara u RH je 4600kn, bruto oko 6000, 6*12*3= 216 tisuća kuna, a to je uzevši u obzir da ti uspije zamjeniti samo učinak jednog čovjek radnog vremena 8h u njegova 24h rada, odnsono recimo 16-20h zbog punjenja. 

HCMAA čet 12.9.2019 15:44

Zašto hrvatski robot nema...hrvatsko ime....recimo hrvatko...inače uskoro mi u HDZ-u...budemo dopuštali i robotima da budu članovi...mi smo stranka budućnosti...ovo je samo pilot projekt...uskoro roboti dolaze u bolnice...škole...pa nema više ŠTRAJKA...

O_O_O čet 12.9.2019 17:57
HCMAA kaže...
Zašto hrvatski robot nema...hrvatsko ime....recimo hrvatko...inače uskoro mi u HDZ-u...budemo dopuštali i robotima da budu članovi...mi smo stranka budućnosti...ovo je samo pilot projekt...uskoro roboti dolaze u bolnice...škole...pa nema više ŠTRAJKA...

 Nije kul marketing strucnjacima. Bolje bi bilo da su ga nazvali Veli Jože