Čitatelj pon 16.9.2019 14:36

Cim bljesci - cijena je nabijena za djecu.

 

Daj mi radije sve sa zelenim PCB-om, al 6 ili vise slojeva bakra,

da to traje kak spada - a ne da se pofrce nakon godinu dana.

 

Placamo plasticne okvire i limene poklopce, te par lampica, dodatnih 150€.

 

A limici najjeftiniji aluminij. Uzmes u ruke prastaru radeon X800XT ili 9800XT,

na njoj tanki ali bakreni hladnjak - grafika teza od vecina ovih plasticnih igracaka.

Denis uto 17.9.2019 01:33
Čitatelj kaže...

Cim bljesci - cijena je nabijena za djecu.

 

Daj mi radije sve sa zelenim PCB-om, al 6 ili vise slojeva bakra,

da to traje kak spada - a ne da se pofrce nakon godinu dana.

 

Placamo plasticne okvire i limene poklopce, te par lampica, dodatnih 150€.

 

A limici najjeftiniji aluminij. Uzmes u ruke prastaru radeon X800XT ili 9800XT,

na njoj tanki ali bakreni hladnjak - grafika teza od vecina ovih plasticnih igracaka.

Znaš koliki je bio TDP 9800 XT? Punih 60 W :D

Dakle to što si ti misliš da su te kartice bile nešto super hlađene silnim bakrom je samo sindrom "dobrih starih vremena". Moderne kartice, uključujući i ova Taichi imaju mnogo moćnije, veće i teže hladnjake zbog višestruko više potrošnje, pa time i zagrijavanja. 


Čitatelj uto 17.9.2019 06:32

HD4850 single slot je imala full bakreni hladnjak - bila je malo glasnija,

ali temperature su bile normalne - jer je materijal bio bolji.

 

A danas je sve jeftini aluminij - laksi i losiji materijal za prijenos topline.

Zato i moraju biti debele, jer je materijal losiji. A kartice lakse nego prije.

fight uto 17.9.2019 23:13

ne znam bas monogo o grafickim karticama,ali recimo gledao sam ovu.ROG Strix Radeon ™ RX 5700 XT OC izdanje 8GB GDDR6 dominira u igrama 1440p.e sad kad gledam vase komentare ispada. da ako je grafa ne znam deblja da je losija,sto mislim da nije tocno.usporedujuci ovu grafu od ASRock Radeon RX 5700 XT Taichi X 8G OC+, za tech geekove i ljubitelje dizajna,mislim po mom misljenju da je cak i bolja jer koliko sam citao podrzava k8,a ima i dva hdmi.tako da ja u njoj nista lose ne vidim osim sto je asrock,a boze mili imaju i maticne ploce dobre tako da nema nekih dilema da je grafa losa,ali vidim da bubade gluposti pa da vas pitam koju bih vi od te dvje grafe odabrali..

fight sri 18.9.2019 21:27

ajmo ljudi trebam odgovor tocan,ciljan i ozbiljan.ovako imam amd ryzen 7 2700x,prime x470-pro

prvo sam kupio grafu rog strix geforce gtx1660ti 6gb ddr6.oko 2900kn,zatim sam misleci da se radi o grafi isto o STRIX-RX5700XT-O8G,za koju sam trebao dodati jos oko 1600kn,ali sam dodao samo 1300kn. a fora je bila u tome da sam kupio ovu rog  STRIX-RX5700-O8G.

iz istog razloga sam i platio jeftinije,e sad koliko je jaca i bolja ta od xt mozda nesto 10%.mene uglavno zanima koliko sam fulao i dali sam u cemu pogrjesio ili sam ipak trebao si ostaviti tu 1660ti.