PzKpfw uto 23.7.2019 12:00

 

Dal' netko iskustvo zna da li su po kvaliteti Apple pametni satovi bolji od drugih pametnih satova što se može naći na tržištu?

Pitam, jel' je poznato da Apple gura svoj film, a pitanje je kako to stoji u kvaliteti u odnosu na druge?

Indestructible uto 23.7.2019 14:34
PzKpfw kaže...

 

Dal' netko iskustvo zna da li su po kvaliteti Apple pametni satovi bolji od drugih pametnih satova što se može naći na tržištu?

Pitam, jel' je poznato da Apple gura svoj film, a pitanje je kako to stoji u kvaliteti u odnosu na druge?

 

pa valjda sto nema konkurenciju na trzistu, dovoljno govori o satu

southy uto 23.7.2019 18:43

Sat je u svojoj kategoriji jednu klasi ispred, možda ne toliko po hardveru nego koliko je Apple radio sam i sa partnerima da se osiguraju korisne aplikacije. Osobno ga ne koristim jer ne volim nositi satove, ali par kolega ga ima i jako su zadovoljni, kvaliteta izrade je vrhunska. S druge strane to nije uredjaj koji će parirati stilom i prestižem kod ljudi koji kupuju Rolex i sl., vise je ispao kao proizvod za srednju klasu.

PzKpfw sri 24.7.2019 17:13

@southy

 

Bez obzira na cijenu Rolexa i drugih vrhunskih brendova ručnih satova, ne bi trebalo uspoređivati pametne satove i one prave, mehaničke satove, jer su to totalno dva različita svijeta.

Kao što nema smisla uspoređivati dva sporta, npr. atlesko trčanje i nogomet.  Nije nogomet bolji sport od trčanja, zato kaj se u njemu vrti više para.

 

southy sri 24.7.2019 20:31

Sve jasno, ali Apple je u staru pucao i na takvo tržište, imali su poprilično skupnih modela, ali nisu se isprofilirali. Osobno mislim da postoji tržište za smart prestižne satove, ali Apple nije pogodio sa svojim proizvodima sto tržište traži

zoki.zlikowski uto 30.7.2019 22:26
PzKpfw kaže...

@southy

 

Bez obzira na cijenu Rolexa i drugih vrhunskih brendova ručnih satova, ne bi trebalo uspoređivati pametne satove i one prave, mehaničke satove, jer su to totalno dva različita svijeta.

Kao što nema smisla uspoređivati dva sporta, npr. atlesko trčanje i nogomet.  Nije nogomet bolji sport od trčanja, zato kaj se u njemu vrti više para.

 

Imam ga vec 3-4 godine (od prvog modela, sad sam na trici) i ne mogu bez njega, pogotovo ako si u Apple okruzenju. Pojacavanje zvucnika preko sata, otkljucvanje laptopa vec samim time sto ti je sat na ruci i hrpa drugih sitnica. Radije mi je mob na punjacu, a sat na ruci nego obrnuto. S Android satovima nemam iskustva pa ne mogu usporediti.

CyberDemonVZ uto 30.7.2019 22:56
PzKpfw kaže...

 

Dal' netko iskustvo zna da li su po kvaliteti Apple pametni satovi bolji od drugih pametnih satova što se može naći na tržištu?

Pitam, jel' je poznato da Apple gura svoj film, a pitanje je kako to stoji u kvaliteti u odnosu na druge?

Već dugo gledam pametne satove. Prvi mi je bio MBW-150 od Sony Ericsonna 2007-e godine.

https://www.hardwarezone.com.sg/review-first-looks-sony-ericsson-mbw-150-bluetooth-watch

 

Imao sam ih hrpu, od kineza za nekoliko dolara, pa do Garmina od nekoliko tisuća kuna.

Neko vrijeme sam gledao i Apple satove, ali sam ubrzo odustao od njih.

 

Apple watch:

 

 Izrada i završna obrada, odlični.

Podrška developera, odlična.

Trajanje baterije, užas! Dok neki proizvođači svojim satovima već mjere trajanje baterije ne u danima nego u tjednima ili mjesecima, Apple watch u satima :(

To je odma bio veliki NE od mene. Ne možeš poslije pametnog sata kojem baterija drži tjedan dana preći na onaj kojem baterija traje 15-tak sati. Pogotovo kad sam se naviknuo da ga nosim po noći i da mi mjeri kvalitetu sna.

zoki.zlikowski sri 31.7.2019 16:28
CyberDemonVZ kaže...

 

Apple watch:

 

 Izrada i završna obrada, odlični.

Podrška developera, odlična.

Trajanje baterije, užas! Dok neki proizvođači svojim satovima već mjere trajanje baterije ne u danima nego u tjednima ili mjesecima, Apple watch u satima :(

To je odma bio veliki NE od mene. Ne možeš poslije pametnog sata kojem baterija drži tjedan dana preći na onaj kojem baterija traje 15-tak sati. Pogotovo kad sam se naviknuo da ga nosim po noći i da mi mjeri kvalitetu sna.

Baterija traje 2 dana, odnosno jednu cijelu noc i drugu vecer ga moras puniti.

CyberDemonVZ sri 31.7.2019 17:21
zoki.zlikowski kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Apple watch:

 

 Izrada i završna obrada, odlični.

Podrška developera, odlična.

Trajanje baterije, užas! Dok neki proizvođači svojim satovima već mjere trajanje baterije ne u danima nego u tjednima ili mjesecima, Apple watch u satima :(

To je odma bio veliki NE od mene. Ne možeš poslije pametnog sata kojem baterija drži tjedan dana preći na onaj kojem baterija traje 15-tak sati. Pogotovo kad sam se naviknuo da ga nosim po noći i da mi mjeri kvalitetu sna.

Baterija traje 2 dana, odnosno jednu cijelu noc i drugu vecer ga moras puniti.

 Sa svim opcijama uključenim?

Pa to je onda bolje nego sam mislio.

Zadnje kad sam čitao o njima ljudi pisali kako ima traje 15-20 sati :(

 

Ali svejedno, sad gledam ovaj s 24 dana trajanja baterije:

https://www.bug.hr/pametni-satovi/amazfit-gtr-u-europi-s-cijenom-od-150-eura-10697

A uskoro izgleda da stiže i nasljednik.

zoki.zlikowski pet 9.8.2019 11:36
CyberDemonVZ kaže...
zoki.zlikowski kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Apple watch:

 

 Izrada i završna obrada, odlični.

Podrška developera, odlična.

Trajanje baterije, užas! Dok neki proizvođači svojim satovima već mjere trajanje baterije ne u danima nego u tjednima ili mjesecima, Apple watch u satima :(

To je odma bio veliki NE od mene. Ne možeš poslije pametnog sata kojem baterija drži tjedan dana preći na onaj kojem baterija traje 15-tak sati. Pogotovo kad sam se naviknuo da ga nosim po noći i da mi mjeri kvalitetu sna.

Baterija traje 2 dana, odnosno jednu cijelu noc i drugu vecer ga moras puniti.

 Sa svim opcijama uključenim?

Pa to je onda bolje nego sam mislio.

Zadnje kad sam čitao o njima ljudi pisali kako ima traje 15-20 sati :(

 

Ali svejedno, sad gledam ovaj s 24 dana trajanja baterije:

https://www.bug.hr/pametni-satovi/amazfit-gtr-u-europi-s-cijenom-od-150-eura-10697

A uskoro izgleda da stiže i nasljednik.

Da, sa svim opcijama ukljucenim. Tko bi kupio nesto i ne koristio samo zato da stedis bateriju?

Imao sam Amazfit u jednom trenu dok mi se Apple Watch pokvario (kupio i prodao kad je dosao sa servisa) i ne moze se usporediti. Radije kupi najjeftiniji Apple Watch Sport (jedinica) za 1000 kn i probaj ga nositi neko vrijeme. Ako ti se ne svidja mozes ga prodati na Njuskalu za isto toliko. Ti stariji modeli imaju krace trajanje baterije (izdrze do jutra sljedeci dan).