dadn sri 23.3.2016 14:48

nemojte biti naivni, ma tko će platiti da emitira tako, jedva ove lokalne TV pokrivaju troškove emitiranja u DVB-T. mogu oni promjeniti sistem nacionalnog emitiranja u DVB-T2 ali rijetko koji domaći kanal će i emitirati u HD i još k tome koristiti HEVC... u biti bacaju se pare a DVB-T nam je poluprazan, nemamo dovoljno kanala ni njega da popunimo a već se gura nešto novo... možda HRT 1 i HRT 2 će emitirati tako mada veliko sumnjam da će išta biti i od HD, sumnjam da će sapunjarski RTL i Nova emitirati u HD i u HEVC-u.. moš misliti... lokalne možete zaboraviti kao što sam napisao... oni neće nikada... sad da li će netko iskoristiti prostor na DVB-T2 da se pridruži EvoTV-u i ponudom pay kanala, i to je pitanje... u biti našim novcima se nadograđuje sustav u DVB-T2 da bi se onda davale koncesije pay paketima i kakve koristi imamo? nikakve na kraju... samo dodatni trošak... po mojem mišljenju DVB-T neće tako brzo biti ugašen.

 

u biti bolje da novac utroše u poboljšanje pokrivanja signalom...

 

 

Ezio sri 23.3.2016 15:14

Nakon toliko godina iščekivanja kvalitetnije slike (prvo 16:9 pa onda visoka rezolucija...) svejedno mi je da li je sd, hd ili 4K kad tv program skoro uopće ni ne gledam. TV mi je display za plex, netflix i youtube. Ove tri aplikacije na smart TV-u pobjeđuju ustajali tv program knock-outom.

lllnuclearlll sri 23.3.2016 15:21
Kant kaže...

Ja se svakako veselim!

Čemu se veseliš? Emitiranju SD sadržaja na DVB-T2? 

 

Idiotizam i mužnja para građanima. HD može raditi i na trenutnom standardu, radio je jedno vrijeme, testni HD kanal odmah u početku kad se prešlo na digitalni signal i HRT2 HD kad je bilo SP Brazil u nogometu.

 

 

Dex.pwn sri 23.3.2016 15:57
Cryogenic kaže...

Uz kodi i neokino i par ostalih addonsa mogu oni preći na šta hoće.

 

To nam je, pazi sad ovo, profa iz informatike pokazao. Napravio kod kuće ali mi fali dosta programa, neka rade pa ih buffer zezne.

Zoidberg sri 23.3.2016 16:02

Zgubidani smisljaju strategije...

Onaj tko ce primjetiti razliku ionako ima net za streaming u HD kvaliteti, penzionerima koji se deru na Dnevnik ni ne treba HD, niti trosak nabavljanja novog dekodera, niti trosak financiranja strategy mastera iz HAKOMa.

Dex.pwn sri 23.3.2016 16:26
Zoidberg kaže...

Zgubidani smisljaju strategije...

Onaj tko ce primjetiti razliku ionako ima net za streaming u HD kvaliteti, penzionerima koji se deru na Dnevnik ni ne treba HD, niti trosak nabavljanja novog dekodera, niti trosak financiranja strategy mastera iz HAKOMa.

 

Možda ima penzionera u domu koji vide razilku između obične slike i HD slike.

dadn sri 23.3.2016 16:27
Dex.pwn kaže...
Zoidberg kaže...

Zgubidani smisljaju strategije...

Onaj tko ce primjetiti razliku ionako ima net za streaming u HD kvaliteti, penzionerima koji se deru na Dnevnik ni ne treba HD, niti trosak nabavljanja novog dekodera, niti trosak financiranja strategy mastera iz HAKOMa.

 

Možda ima penzionera u domu koji vide razilku između obične slike i HD slike.

 većina penzća misli da je HD TV kratica za hrvatsku digitalnu televiziju....

rambox sri 23.3.2016 16:32
Kant kaže...

Ja se svakako veselim!

Super eto mogel buš gledat Gruntovčane ili Smogovce zapakirane u "fantastični H265" .

 

https://www.youtube.com/watch?v=XZgoGXc9hPo

 

https://www.youtube.com/watch?v=i5CE7cUjXig

 

Ja se tome uopče ne veselim, jer sadržaj je puno bitniji od formata videa ili kodiranja, uostalom budučnost Hrvatske je opčenito vrlo siva ili tmurna to sigurno.

gordan0810 kaže...

A da prvo riješimo prijem?

Kod mene u zagrebu Multipex B se vidi samo za praznike, kada pojačaju signal. A imam televizor za DVB-T2.

Ako tvoj TV ima DVB-T2 prijemnik, to ne znači da automatski može prikazat H265 video signal kojeg emitira određena televizija.

 

Stariji DVB-T2 prijemnici nemaju podršku za H265, ili dolnji link niti jedan navedeni DVB-T2/H264 prijemnik ne podržava relativno novi H265 standard.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/hrt-prenosi-zoi-hd-rezoluciji/203815.aspx?page=2&jumpto=4082705&sort=asc&view=flat

 

Ako gledamo Njemačko tržište, trenutno najeftiniji DVB-T2/H265 prijemnik košta 36 eura a ovi najskuplji su oko 75 eura.Eto dva primjera praksi, prvi model je najeftinija opcija, a ovaj drugi model je znatno skuplja varijanta cijene 70eura.

 

http://edision.de/produkte/edision-receiver/proton-t265/

 

https://www.telestar.de/de_DE/digiHD-TT-4/352-1451-10900/

 

Nažalost kaj se tiče tehnikalija raznih TV ređaja, kod večine kaj se tiče ugrađenog DVB-T2 prijemnika ne piše ništa osim te oznake.

 

Kao i obično bit če dosta neugodnih iznenađenja, dakle imam TV sa DVB-T2 prijemnikom pa zakaj onda ne mogu gledat HRT koji emitira sliku u H265 formatu.

Rain Man sri 23.3.2016 17:20

rambox je u pravu. DVB-T2 i HEVC nisu sinonimi. Ja vjerujem da vecina T2 TV-a prodavana u zadnjih godinu, dvije ne podrzava H.265 jer je to relativno mlad standard. S dolaskom 2020 i DVB-T2 vecina ce nas opet kupovati TV (ili reciever).

juraj8 sri 23.3.2016 19:02

Dok oni donesu strategiju doći će do nekog novog standarda, a ovaj će biti zastario. Uostalom na južnom dijelu Krka HRT3 gledam preko neta jer nisu "dopeljali" signal Mux B do nas, oni nisu nadležni, to je OIV kriv, prebacuju lopticu na druge. Siđite s krovova, siđite s krovova. :) :) Kako su srali, a  tek sad za dobar signal treba imati  antenu.