ROADRUNNER čet 6.2.2014 19:55
Oldy kaže...

Jel nužan DVB-T2 za HD nabijem im.... :p

Moglo se vjerojatno kao i u Sloveniji sa DVB-T. Kaj je najbolje ja imam DVB-T2 telku, ali kada sam uveo MaxTv sa odcvikal kabel od antene jel mi nije trebal i smetal je. Sada bi ga trebal ponovo kroz 2 kata provlačiti.

mrxa1 čet 6.2.2014 19:59

Idiotski je da treba DVB-T2, Slovenci normalno vrte u DVB-T...i vrte FULL HD i MPEG-4.

Ili je to kao i kada su uvodili digitalni signal 2010. pa se ljudima pričalo da će "sljedeći tjedan" uvesti MPEG 4 a nisu sposobni ni vrtiti sav program u 16:9 omjeru.

 

I taj 16:9 za koji iz HRT-a tvrde da većina nema je standard od valjda 98' i katodci ga koriste skoro 10-12 godina tako da i ta baba "HD me ne zanima" sigurno ima 16:9 ekran.

the chosen one07 čet 6.2.2014 20:09

Jako sam razočaran ovim cirkusom koji nam HRT malo-malo priušti... Većina nas doma ima DVB-T mpeg2/4 tunere, a oni počeli izvodit kerefeke sa DVB-T2...

Opet veliki promašaj, većina ljudi će ostati kratkih rukava.

Živjeli slovenci; em formulu i skijanje od ove godine pratim kod njih u HD-u, a izglda da ću i ZOI. :)

 

 

 

edit: "od prošle godine, 2013" :D

Oldy čet 6.2.2014 20:12

Pa napisao sam već na sličnoj temi. Ići će i redovno izgleda u dvb-t2 samo da izvuku opet lovu od rulje za novi set up box ili kako se već zove.....

 

 

Fuj gade mi se naši sa tom digitalijom polako.... :p

mrxa1 čet 6.2.2014 20:18
Igor666 kaže...

to znaci da DVB-T mpeg4 prijamnici nisu kompatibilni ? ne kuzim, rijetko koji novi tv uopce ima dvb-t2

 

Nisu, postoji par modela tv-a koji imaju dvije verzije, T i T2..

Evo jedan Sony primjer. Jedina razlika tip prijamnika.

 

Cijena je trenutno ista, u većini slučajeva su modeli bez T2 prijamnika na akcijama i brže idu dok ovi sa T2 budu po 200-300kn skuplji.

Ali da su trebali ići sa "običnim" DVB-T prijemom, trebali su.

 

Marko :D čet 6.2.2014 20:25

Znači ja neću moći gledati HD prijenos na običnom DVB-T MPEG4? Prvo su nas zaje***** i davali nam kupone da kupimo obične DVB-T recivere (MPEG2) i sada ako hoćemo gledati HD moramo nabaviti drugi DVB-T2 MPEG4. Ne kužim koji je smisao da se sad prenosi u DVB-T2 formatu kada na TV-u imam Slovence u HD-u na običnom DVB-T MPEG4 prijamniku (ugrađenom).

mrxa1 čet 6.2.2014 20:27
Marko :D kaže...

Znači ja neću moći gledati HD prijenos na običnom DVB-T MPEG4? Prvo su nas zaje***** i davali nam kupone da kupimo obične DVB-T recivere (MPEG2) i sada ako hoćemo gledati HD moramo nabaviti drugi DVB-T2 MPEG4. Ne kužim koji je smisao da se sad prenosi u DVB-T2 formatu kada na TV-u imam Slovence u HD-u na običnom DVB-T MPEG4 prijamniku (ugrađenom).

 

Bilo bi ok da su ako već hoće eksperimentirati otvorili poseban DVB-T i DVB-T2 kanal jer ovako im taj program neće gledati 3% ljudi...al eto, oni "znaju".

mrxa1 čet 6.2.2014 20:52
Oldy kaže...

Hm da pa natjerat će nas na dvb-t2. Prvo olimpijada hajde više manje... Pa Brazil na ljeto..... ;)

 

DVB-T2 radi i kod EVO TV emitiranja. Omogućuje davanje programa korisniku koje je platio u pretplati.

A to znači da se može i locirati svaki onaj tko ga hvata pa eventualno "uhvatiti" neplatiše HRT pretplate.

 

Osobno sam dovoljno glup pa to još uvijek plaća ali onaj tko ne plaća, ne krivim ga.

Jer plaćati Dnevnik u 4:3 omjeru i snimke koje izgledaju iz 72' a snimljene su 2013. je stvarno idiotski.

Znači, ja sam idiot {#}

 

A još mi je najbolje što mi je pričao nedavno jedan čovjek zaposlen u montaži na HRT-u gdje je i njima idiotski način na koji rade i kako rade ali to ne ovisi do njih nego do uprave i do toga da ne žele dati lovu i uložiti u opremu.

Jer nitko se ne buni, znači sve je u redu. Kad se pogleda, to je ok razmišljanje. Ali je krivo...

 

 

rambox čet 6.2.2014 20:52
mrxa1 kaže...
Marko :D kaže...

Znači ja neću moći gledati HD prijenos na običnom DVB-T MPEG4? Prvo su nas zaje***** i davali nam kupone da kupimo obične DVB-T recivere (MPEG2) i sada ako hoćemo gledati HD moramo nabaviti drugi DVB-T2 MPEG4. Ne kužim koji je smisao da se sad prenosi u DVB-T2 formatu kada na TV-u imam Slovence u HD-u na običnom DVB-T MPEG4 prijamniku (ugrađenom).

 

Bilo bi ok da su ako već hoće eksperimentirati otvorili poseban DVB-T i DVB-T2 kanal jer ovako im taj program neće gledati 3% ljudi...al eto, oni "znaju".

Pa čuj jesi u Hrvatskoj ili nisi,Izlanuo se ako jesi u Hrvatskoj onda si se več odavno trebal naviknut na vrhunsku nesposobnost vlasti na svim razinama tokom prošlih 20 godina.Pa več odavno sve ode u krivo jel, pa onda i ovo vrludanje sa TV signalom ništa čudno tak to ide kod nas.

 

Srečom kaj se danas mlađa generacija zna snač, na ovaj ili onaj način pa ipak može puno toga toga gledat u HD rezoluciji normalno.Dakle za kraj šta reč da oni znaju,(ali trenutno nije na vlasti HDZ koji jedini zna hm?Belji se) pa eto ti sad "smrznute olimpijade 2014 iz Rusije" u 1080p rezoluciji na DVB-T2 standardu.{#}

midzan21 čet 6.2.2014 21:09

E da sad vidim u specifikacijama na webu moja telka ne podržava DVB-T2, dok u manualu na HR/ENG piše da oidržava DVB-T2. Tko je pak sad tu lud?!? Ipak nisam bez veze kupio novu telku pa da ne mogu pratiti ZOI preko naših kanala (Slovence u HD-u lovim perfektno kao i nekoliko BiH kanala iz RS preko obicne zemaljske antene).