rambox čet 14.10.2010 23:54
spaws kaže...

sve mi to nekako liči na promoviranje sedmice da bi korisnici xp-a prešli na nju iako vjerujem da je na xpu najviše virusa

Isti jarac jel XP ili 7 ili neki buduci Windows 8, 10 ili 12, veliki dio problema je do korisnika ak se on sam zezne brzopletošcu ili neiskustvom nadrapat ce bilo gdje.NevinašceCool

fredii pet 15.10.2010 00:27

bit će  da je to M$-ova navlakuša kao i mnogo puta do sad mada na win7 se isplati prijeći za razliku od viste koja je smeće stoljeća. Jer sjećam se kako su je hvalili da bi na kraju silili korisnike da pređu na nju i onda kada je nastala pobuna u kokošinjcu M$ omogućio downgrade

zlayer pet 15.10.2010 00:37
spaws kaže...

sve mi to nekako liči na promoviranje sedmice da bi korisnici xp-a prešli na nju iako vjerujem da je na xpu najviše virusa

Ma ne, nego na sedmici još ne znaju otkrit botnetove i ino :D

SupremeCommander pet 15.10.2010 00:49
fredii kaže...

bit će  da je to M$-ova navlakuša kao i mnogo puta do sad mada na win7 se isplati prijeći za razliku od viste koja je smeće stoljeća. Jer sjećam se kako su je hvalili da bi na kraju silili korisnike da pređu na nju i onda kada je nastala pobuna u kokošinjcu M$ omogućio downgrade

 Ajme jos uvijek ima takvih koji misle da je Vista losa. Probaj ti malo Windows ME, pa ces vidjet sto su to stvarno losi windowsi... Belji se

Razlika izmedju Viste i Win7 je u biti samo bolji marketing. Vista je bila nesto novo, imala je malo problema sa kompatibilnosti kod nekih konfiguracija i stvorila je jako los image u javnosti. Nakon revolucionarne promjene imena (umjesto dosadasnje ME, XP, Vista, krenulo se sa jednostavnim brojem 7, sto je u podsvjesti korisnika stvorilo dojam da se radi o necemu "completely different"), Win7 krenuli su sa dobrim imidzem i eto... jednostavno uspjeli...

A za one hard-core korisnike, koji bi mozda ipak pomislili da se radi o istim windowsima, promjenili su verziju sa 6.0 na 6.1, i dodali jos malo "eye kendija"...

 

 

 

zbuzanic pet 15.10.2010 11:52

Nisu se pohvalili da dan danas postoje security riskovi i hackovi koji postoje preko 5+ godina i nisu se potrudili napraviti patch za to. Iako je teško probiti ih, moguće je... Također statistika kao statistika ne valja jer je autor tj. MS  zaboravio da je još uvijek 50-60% korisnika na XP, pa je samim time prevlast zaraza na strani XP-a. Ako uzmemo da Vistu SP2 tj. W7 ima 25% korisnika dolazimo do poraznih rezultata po Vistu SP2 tj. W7 skin. Ma nije loš W7, ali toliko toga fali, toliko osnovnih stvari koje bi pomogle iskusnom čovjeku, a oni se zamaraju sa nekim Windows live servisima i guranjem media playera i ne znam čega u Windowse. Puno opcija fali u Windowsima... previše se opterećuju i pokušavaju uhvatiti sve i svašta.

karakteran pet 15.10.2010 14:39

na istom ovom stroju imao sam i xp i 7 i xp sam nebrojeno puta zarazio jednom čak i teško, a na 7 do sada apsolutno ništa. da ne govorim koliko mi se puta xp (sp3) znao smrznuti. na 7 toga nema. zasad. Osmijeh

zastupljenost OS-ova u svijetu:
7 - 15,87%

vista - 14%
xp - 60,89 
windows OS - 90,76%

link

ihush pet 15.10.2010 23:10
Bugofil kaže...

normalno da rezultati ne valjaju kad su za detekciju koristili njihovo smeće MSRT Malicious SoftwareRemoval Tool

Namigiva svi MS programi imaju taj prefix, pa zašto bi ovo bilo drugačije.

 = Microsoft Report Tool, barem znamo kako se dolazi do statistika, uz to da nije poznat kao čistač nasuprot MBAMa recimo.

kingmedo pet 15.10.2010 23:57

Ne znam zašto mislite da je ovo samo MS-ov nekakav trik ili nešto.

Windows XP je nesigurniji od Viste i 7-ice, odnosno više sigurnosnih propusta.

Ali u biti nije toliko bitno jer se uglavnom korisnici malwareom zaraze svojom krivnjom-pokretanje .exe fajlova, odnosno crackova i sl.