77ari uto 4.8.2015 22:38

Ako sam dobro shvatio sada najače računalo ima 33,86 petaflopsa, a ovaj bude imao 1 000?

Sada sam siguran da njima treba za špijuniranje takvo računalo, može obraditi ogromne ogromne količine podataka, ovo kinesko računalo u 1 satu obavi više posla nego moj pc u 30 godina. A ovo računalo bude bilo jače od kineskog za 29,5 puta.

Kolacic sri 5.8.2015 02:16
PC - stručnjak kaže...

Sam zasto ja ovu vijest procitam prije par dana na 24 sata, a tek danas osvsne na BOL-u koji je ka neki IT portal?

 Naravno da je it portal. Imas svakakvih vijesti lazna reklama za iphone pao iz aviona,neku budalu ugrizla zmija dok je pokusavao selfie i tak..

OT:ovo je brutalno obozavam ove brojke iako ne razumijem,htio bi vidjet uzivo superracunalo i kako radi.

makopos sri 5.8.2015 08:03
PC - stručnjak kaže...

Sam zasto ja ovu vijest procitam prije par dana na 24 sata, a tek danas osvsne na BOL-u koji je ka neki IT portal?

 

Nije da opravdavm BUG ali nije bezveze 24sata najčitaniji medij u Hrvatskoj. Također imaju puno više ljudstva.

NEW_MAN sri 5.8.2015 08:04

1000 peaflospa je? Zakaj ne pisete da je cilj super racunalo od exaflops.

NSA treba novu igracku pa izmisljaju pricice za malu djecu kako bi mogli potrositi osamsto miljardi dolara na nove servere :)

Nije jednostavno pratit sve te teroriste koji vrebaju iz sjene.