učo pet 5.5.2017 10:13

Nije da treba podržavati piratstvo, ali budimo realni (što bi rekao Kazo), većina Blu-rajeva je kod nas piratizirana. Nastavlja se vječita igra mačke i miša - oni kodiraju, hakeri dekodiraju, pa tko bude uspješniji. Mnogima će se ova vijest svidjeti, a vjerujem i da će makar malo doprinijeti širenju standarda 4k u ovim našim krajevima. Eto, tehnologija napreduje, mada ne uvijek na zakonit i legalan način. I onako usput, na opasku ddarknessfairy-a da je to samo 53GB: ako malo bolje pogledaš crtiće, vidi se da oni nisu tako detaljni kao ostali filmovi, tako da je 53 GB na HEVC kodeku sigurno prilično, ako ne i jako dobra slika. Ja znam da bi moj kolega (zvan kao full fulova - sve do maksimuma) isto rekao da to nije dovoljno, ali kada sam ga testirao i nije primjetio razliku ozmeđu 15GB mp4 kodeka i ful kvalitetnog 45 GB Blu raya, od onda sam shvatio da se ne mora tražiti baš svaki bit, i da je tjeranje maka na konac i traženje hyper GB datoteka često samo obično preseravanje. A skidanje 53 GB kod mene bi trajalo oko 10 -15sati - može se pričekati ako ti je stalo da ga imaš (25Mb link).

T-bone's pet 5.5.2017 10:21
ddarknessfairyy kaže...

Samo 53Gb. Dok to skine sa našim brzinama u kinima će već biti novi nastavak a ovaj ćemo gledat na tv-u kao 4 godine staru premijeru. 

 Zato imašpokućni internet, na brzini od 40-45Mbps cca 4h.

Santana pet 5.5.2017 10:35
ddarknessfairyy kaže...
T-bone's kaže...

 Zato imašpokućni internet, na brzini od 40-45Mbps cca 4h.

 Nema signala 

 ili imas vdsl pa ti se skine za 5-6 sati... 

I da imas 10Mbit kakve veze ima. Ostavis da se skida... ne moras ti krampom nabijat on sve sam radi :D

Santana pet 5.5.2017 10:41
Ajar kaže...

štrumfovi 2 na bluray-u!  i još piratizirani!  i  53 GB!  toliko truda za hakeraj - a za kaj?! 

 Između ostalog kod tog filma uopce nije neka razlika između obicnog bluray-a i UHD bluray-a. Vidio sam usporedbu.

Treba nam Revenant :) 

ZovemseZoranidolazimizRijeke pet 5.5.2017 11:49

Osim ako ne sjediš 2 koraka od od TVa veličine 165cm, razlike u 4K i 1080p rezoluciji nećeš vidjeti. Najbitnija razlika je HDR, koji je osjetan. 

Za sve druge stvari 4K u praksi i dalje neće ostaviti bolji dojam.

 

A što se tiče legalnog gledanja bluray filmova, recimo Google Playstore ima rentanje HD filmova i serija ali rezolucija je u 720p HD signalu, pa najradije ne bih.

kapetan_ajkula pet 5.5.2017 12:03
ddarknessfairyy kaže...

Samo 53Gb. Dok to skine sa našim brzinama u kinima će već biti novi nastavak a ovaj ćemo gledat na tv-u kao 4 godine staru premijeru. 

 Pa sat vremena sa prosjecnom brzinom od 120 Mbs. Veci je problem u cemu to pokrenuti, kad ga spojis nativno na TV onda radi ok. Ali preko PCa moras imat procesor/GPU koji podrzava hardversko HEVC (h.265) dekodiranje jer ce inace biti dosta zastajkivanje i preskakanja.

kapetan_ajkula pet 5.5.2017 13:24
4mal kaže...

Mozes i bez samo odna cpu preuzima ulogu pa trosi resurse bzvz

Nv pascal i amd polaris imaju hevc decoding,encoding pa nema frke :-)

 GTX 970 i 2500k se ne mogu nositi s time. Mozda da imam Windows 10 bi bilo bolje posto ima podrsku za softwersko dekodiranje.

rambox pet 5.5.2017 13:59
ddarknessfairyy kaže...

Samo 53Gb. Dok to skine sa našim brzinama u kinima će već biti novi nastavak a ovaj ćemo gledat na tv-u kao 4 godine staru premijeru. 

Filmek od 50gb fučkaj ga, to ne bi skidal pa da uz njega dobijem i bonus masažu sa sretnim završetkom.Nije problem u internet brzini jel, nego jednostavno nema nikakvog smisla skidat tak veliko video đubre.

 

 

 

 

 

 

om-prat pet 5.5.2017 14:24
4mal kaže...

Mozes i bez samo odna cpu preuzima ulogu pa trosi resurse bzvz

Nv pascal i amd polaris imaju hevc decoding,encoding pa nema frke :-)

  Da i najjeftinija kartica je skuplja od apollo lakea s mini itx pločom.

Brk pet 5.5.2017 16:44

@ dax-lax
Nije bas samo u centrima, ali ipak ne znam ko ti dade "palac dolje"? Klinci kojima je caca kupio neki stan u "urbanoj vili" koji ne znaju da smo na zacelju EU po brzini interneta. Do duse nismo po cijeni....

overhaul pet 5.5.2017 17:59
Ajar kaže...

štrumfovi 2 na bluray-u!  i još piratizirani!  i  53 GB!  toliko truda za hakeraj - a za kaj?! 

 

rambox kaže...
ddarknessfairyy kaže...

Samo 53Gb. Dok to skine sa našim brzinama u kinima će već biti novi nastavak a ovaj ćemo gledat na tv-u kao 4 godine staru premijeru. 

Filmek od 50gb fučkaj ga, to ne bi skidal pa da uz njega dobijem i bonus masažu sa sretnim završetkom.Nije problem u internet brzini jel, nego jednostavno nema nikakvog smisla skidat tak veliko video đubre.

Izgleda da smo mi prestari kad nam tu nešto ne štima, jer evo ostali vam naklikali strastvenih thumb downova kao da se dijele badava :P
No dobro, valjda je ovo samo pokazna vježba, dakle za ovo nije bio bitan film ni sadržaj, samo najava prebijanja zaštite. Ja sam pak mišljenja da je sve više naglasaka na kvantiteti (rezoluciji i gigabajtima) a sve manje na kvaliteti (bokte nema rad, pričamo o štrumpfovima u 4K ?!) No, imam si epizode planet zemlja 2 u 4K i HDR - to je lijepo za pogledati. Jedno od mjesta gdje se, hajd ta rezolucija, fps i dubina boja lijepo iskoriste.

kapetan_ajkula pet 5.5.2017 18:43
overhaul kaže...
Ajar kaže...

štrumfovi 2 na bluray-u!  i još piratizirani!  i  53 GB!  toliko truda za hakeraj - a za kaj?! 

 

rambox kaže...
ddarknessfairyy kaže...

Samo 53Gb. Dok to skine sa našim brzinama u kinima će već biti novi nastavak a ovaj ćemo gledat na tv-u kao 4 godine staru premijeru. 

Filmek od 50gb fučkaj ga, to ne bi skidal pa da uz njega dobijem i bonus masažu sa sretnim završetkom.Nije problem u internet brzini jel, nego jednostavno nema nikakvog smisla skidat tak veliko video đubre.

Izgleda da smo mi prestari kad nam tu nešto ne štima, jer evo ostali vam naklikali strastvenih thumb downova kao da se dijele badava :P
No dobro, valjda je ovo samo pokazna vježba, dakle za ovo nije bio bitan film ni sadržaj, samo najava prebijanja zaštite. Ja sam pak mišljenja da je sve više naglasaka na kvantiteti (rezoluciji i gigabajtima) a sve manje na kvaliteti (bokte nema rad, pričamo o štrumpfovima u 4K ?!) No, imam si epizode planet zemlja 2 u 4K i HDR - to je lijepo za pogledati. Jedno od mjesta gdje se, hajd ta rezolucija, fps i dubina boja lijepo iskoriste.

 Ne valja skidati 50GB 4K jer su Strumfovi, nije ti neka logika. Svatko ce skiniti sto mu odgovara ovdje se razgovara o formatu.

Jedimo mi nije jasno sto ovaj Amis (Ajar) uopce komentira na IT portalu, a mrzi tehnologiju. Ako ljudi gledate filmove na 8 incnom prenosnom crno-bijelom televizoru od 20 kila to je vasa stvar, ali nemaju smisla takvi komentari ovdje. Ako imas 4K HDR TV onda si skidas ili rentas 4K sadrzaj gdje je dostupan.

overhaul pet 5.5.2017 18:53
kapetan_ajkula kaže...


Jedimo mi nije jasno sto ovaj Amis (Ajar) uopce komentira na IT portalu, a mrzi tehnologiju. Ako ljudi gledate filmove na 8 incnom prenosnom crno-bijelom televizoru od 20 kila to je vasa stvar, ali nemaju smisla takvi komentari ovdje. Ako imas 4K HDR TV onda si skidas ili rentas 4K sadrzaj gdje je dostupan.

 Valja biti kritičan uvijek i prema svemu. Danas sam tako dobio mail slijedećeg sadržaja:
Attn: Sir/Madam.
I am Dr.Mohamed Ahmed, minister of finance (M.A.R),I monitor offices and control the affairs of all banks and financial institutions in Benin republic concerned foreign contract payments. I am the final signatory to all foreign transfers of huge funds moving within banks both the local and international levels in line to foreign contracts settlement. I have before me the list of foreign contract payment files, which are due to be transferred to their nominated accounts.
Meanwhile, we identified some of these accounts to be ghost accounts, unclaimed deposits and over invoiced sum etc. I wish to have a deal with you as regards to the unpaid fund. I have a file before me and hope the date's are correct and UN-tampered. As it is my duty to recommend the transfer of these surplus fund to the Federal Government Treasury and Reserve Accounts as unclaimed deposit. I have the opportunity to write you based on the instruction I received two days ago from the senate committee on contract payment/foreign debts to submit the list of payment reports expenditures and audited reports of revenues. Among several others, I have decided to remit the total sum of USD15.2 million following the idea that we have a deal/agreement and I am going to perfect the paper work legally.
....
Kritičan po naravi kakav jesam, lijepo sam gospodinu odgovorio da neka on to meni prebaci u kune, jer ne želim plaćati konverziju valute. 

Ajar pet 5.5.2017 19:20
kapetan_ajkula kaže...

 Ne valja skidati 50GB 4K jer su Strumfovi, nije ti neka logika. Svatko ce skiniti sto mu odgovara ovdje se razgovara o formatu.

Jedimo mi nije jasno sto ovaj Amis (Ajar) uopce komentira na IT portalu, a mrzi tehnologiju. Ako ljudi gledate filmove na 8 incnom prenosnom crno-bijelom televizoru od 20 kila to je vasa stvar, ali nemaju smisla takvi komentari ovdje. Ako imas 4K HDR TV onda si skidas ili rentas 4K sadrzaj gdje je dostupan.

 nema to veze kaj ja ne bi skinul ni jedan nanobajt štrumfova (teletabisa, sranjapranja/debilana) nego govorim o "overkillu" i gađenju prema "tehnologiji" koja je sama sebi svrha (odn. nešto se radi samo zato jer se može). imam bluray i blade runner ili odiseja 2001 izgledaju bolje (ona sitna bijela slova na špici su čitljiva, cum bajšpil) no meni je s time kao i s igrama: ako nema sadržaja, nema te razlučivosti/broja okvira u sekundi/osvježavanja slike koja ... a prave stvari su dobre i kao "hd cam" (s ljudima koji ustaju tijekom prikazivanja i prekriju film) ili vhs. ili htv, kao najgora opcija. dakle, tehnologije idu u pravcu sviranja q-cu a ne "dobrobiti ljudske vrste". ovaj hd bluray je izvrstan primjer (kao i 4K ili 8K televizori u državi kojojoj je program još na drva i ugljen). 

overhaul pet 5.5.2017 19:43
Spacecraft kaže...
Neznam za vas ali meni je bitnije da je zastita pod udarom pirata nego velicina filma.

 Jasno, ali gledaj kontekst: 95% materijala za piratluk će i dalje stizati iz hd izvora koji su capturali video on demand jer je to onima koji prate pirateriju - dovoljno. Najveći dio i tako ljudi gledaju preko kodija u nekakvom sprekompresiranom streamu, i daleko im je bitnije dali je netko nakeljio rvacki subtitl, nego dali je video u 720p ili 1080p. A da 4K ni ne spominjem. 
Trebat će još jaaaaako puno uvjeravanja i medijskih kampanja da netko korisnika uvjeri da ono što vidi, ne vidi dobro i da mora dodatno platiti hardver ili čekati tu neki bijesni paket od preko 50GB da bi gledao isto to. štrumpfove.
Vjerujem da je piratluku daleko bitnije bilo dali je netko ozbiljno sredio denuvo zaštitu s igara nego ovaj AACS 2.0. 
Pa kad smo kod toga, ovo je vijest. 
http://www.dsogaming.com/news/the-latest-version-of-the-denuvo-anti-tamper-tech-has-been-completely-cracked/