zoki.zlikowski pon 2.7.2012 19:58
dantex kaže...

Ovo bi čak moglo biti korisno na mobilnim uređajima većih dijagonala ekrana
a živi bili pa vidjeli kolko će u stvarnosti pomagati 

Čini mi se dobra ideja. Pogotovo dok si u autu, jednom rukom voziš, a drugom kuckaš poruke.

ranko091 pon 2.7.2012 20:05
cuspajz kaže...
zoki.zlikowski kaže...

Čini mi se dobra ideja. Pogotovo dok si u autu, jednom rukom voziš, a drugom kuckaš poruke.

I zatim udariš nekog

i napraviš štete 2000 kuna... poučen iskustvom.

Skoll pon 2.7.2012 20:07
ranko091 kaže...
cuspajz kaže...
zoki.zlikowski kaže...

Čini mi se dobra ideja. Pogotovo dok si u autu, jednom rukom voziš, a drugom kuckaš poruke.

I zatim udariš nekog

i napraviš štete 2000 kuna... poučen iskustvom.

dok je samo materijalna steta dobro je....

zoran123456 uto 3.7.2012 07:58

Sad s touch ekranima izmišljaju toplu vodu jer su shvatili da su za tipkanje katastrofa. Kao da je tipkanje na fizičkoj tipkovnici ikad predstavljalo problem, i kao da će tipkanje na ovoj rotiranoj biti lakše nego primjerice na Nokiji 2300 (koje sam bio ponosni vlasnik dugi niz godina).

2xy4zt uto 3.7.2012 08:06
zoran123456 kaže...

Sad s touch ekranima izmišljaju toplu vodu jer su shvatili da su za tipkanje katastrofa. Kao da je tipkanje na fizičkoj tipkovnici ikad predstavljalo problem, i kao da će tipkanje na ovoj rotiranoj biti lakše nego primjerice na Nokiji 2300 (koje sam bio ponosni vlasnik dugi niz godina).

 

Svejedno, bolje imat velik ekran i snalazit se s tipkanjem nego imat hardversku tastaturu koja zauzima pola uredjaja i snalazit se s malim ekranom.

zoran123456 uto 3.7.2012 13:17
2xy4zt kaže...
zoran123456 kaže...

Sad s touch ekranima izmišljaju toplu vodu jer su shvatili da su za tipkanje katastrofa. Kao da je tipkanje na fizičkoj tipkovnici ikad predstavljalo problem, i kao da će tipkanje na ovoj rotiranoj biti lakše nego primjerice na Nokiji 2300 (koje sam bio ponosni vlasnik dugi niz godina).

 

Svejedno, bolje imat velik ekran i snalazit se s tipkanjem nego imat hardversku tastaturu koja zauzima pola uredjaja i snalazit se s malim ekranom.

 

ali to i dalje nije to :)

Touchscreen tipkovnice neće nikada zamjeniti fizičke, koliko god softver evoluirao.

Prije tako nisam mislio, ali s godinama sam sve više i više uvjeren u moju tvrdnju. Kupovina tablet računala savršeno mi je pokazala kako na velikom ekranu s velikim tipkama može biti izuzetno teško i frustrirajuće tipkati.

Jazzer uto 3.7.2012 13:33

Kako ju god zakrivili, meni je swype (na Android mobitelu, na Android tabletu koristim SlideIT) umjesto type postao jedini i gotovo savršen način unosa. Tipkanje po ekranu bez povratne informacije, koju u slučaju touchscreena mora zamijeniti fokusirani pogled na tipkovnicu, je vrlo neprirodno i u neskladu s tehnologijom.

S druge strane povlačenje prsta povezivanjem slova opuštenim i nikako preciznim pokretima, cca 90% napamet, uz dobar algoritam predviđanja riječi funkcionira u gotovo osvakoj situaciji, uz letimični pogled provjere radi i bez nabadanja slova. Iako sam korisnik takvog načinja pisanja već preko godine dana i dalje me oduševljava kojom brzinom i lakoćom sastavljam rečenice uz iznimku kada se pojave rijetko korištene riječi ili kad želim ubaciti nešto svog dijalekta - onda tipkovnicu moram naučiti novoj riječi (natipkaš slovo po slovo i stisneš plus za dodat u riječnik) i to je to. Dakle koliko god zakrivili i prilagodili ruci, meni je to tipkanje nakon swipe-anja ili SlideIT-anja upravo krivi i ograničavajući način unosa. Naravno svak ima svoj stil, naviku i različite potrebe, ali da je u pitanju natjecanje gotovo svaki korisnik swype-a ili SlideIT-a bi bio uvjerljivi pobjednik. iOS npr. je tu baš zakinut totalno, il tipkaj il se j*.