andi.cro ned 28.7.2013 23:36
vgetik kaže...

{#}. 

Ha,ha...to je i meni palo na pamet {#}

 

Sve više se ostvaruju gadgeti i razne izmišljotine iz SF filmova za koje smo do nedavno mislili da su nemoguće...

 

Everything is possible!!!

The only thing that limits us is our imagination!!!

g12356 pon 29.7.2013 00:08
Mitch kaže...

Buducnost - hologrami?

  I puno više od toga.

andi.cro kaže...
vgetik kaže...

{#}. 

Ha,ha...to je i meni palo na pamet  {#}

 

Sve više se ostvaruju gadgeti i razne izmišljotine iz SF filmova za koje smo do nedavno mislili da su nemoguće...

 

Everything is possible!!!

The only thing that limits us is our imagination!!!

  SF filmovi su možda i glavna inspiracija za razvitak visoke znanosti.Oni koji se bave visokom znanošću uglavnom nisu bussiness tipovi.Tek kada oni razbe led onda dolaze razni bussiness tipovi koji razvijaju praktične primjene.A većina visoke znanosti se odvija na raznim veleučilištima i sveučilištima od akademski orijentiranih osoba.

rustweaver pon 29.7.2013 02:48
Enkidu kaže...

Mene samo zanima kakve veze ima Yoda sa ovom viješću ?

Možda zato što je svjetlosni mač popularni primjer svjetlosti koja se ne ponaša onako kako bi se od nje očekivalo (zraka iz neobjašnjivog razloga prestaje ići dalje), a kako ovaj članak govori o manipuliranju svjetlosti...

 

eh, što tebe muči...

 

Inače, jako zanimljiva vijest. Moram priznati da sam i sâm razmišljao o tome kako bi bilo zarobiti svjetlost (ne znam zašto mi je i sama pomisao na to zanimljiva).

Cognitor pon 29.7.2013 09:52
apoteka kaže...
zanimljivo
ima li ko strucan da nade primjenu
memorija mozda?
nevidljivost?

 

Pa ja se sigurno ne smatram stručnim u tom području, ali jedna od osnova procesiranja podataka je i mogućnost njihovog zadržavanja na neko vrijeme. Dakle ovo bi za svjetlo bili ono što su u elektronici kondenzatori. Koliko je to "brzo" nemam pojma. Lako je moguće da bi takav svjetlosni procesor bio sporiji od običnog elektronskog... Memorija, svjetlosni procesori, nove vrste mjernih uređaja,... U svakom slučaju ovo su fundamentalne znanosti i do njihove inžinjerske primjene je jako dugo, a o komercijalnoj da ne pričamo.

Enkidu pon 29.7.2013 15:08

Kojim treba omanja elektrana da ih napaja. Laser koji radi na prenosivu bateriju je JEDVA vidljiv.

Za avione razvijaju laser koji bi mogao uništiti omanje (i to eksplozivne) mete kao rakete, a i on je GOLEM.

DigiMagic pon 29.7.2013 15:29
r3bl kaže...

I niko od njih se nije sjetio snimati taj rekord? 

Nema smisla, ništa se posebno ne bi vidjelo. Svi fotoni koji uđu su uništeni / pretvoreni u drugi oblik energije. Svi koji izađu nakon 60s su skroz novi. Ništa se posebno ne vidi tijekom 60s, niti je zadržano...