uuY uto 5.11.2013 19:47

Zanimljivo je da firma koja je objavila istraživanje (WPP) u svom vlasništvu ima i tvrtku (Grey)

koja radi marketing za Nokiju.

A "zna se" tko u ovim trenucima ulaže najviše novca ne bi li pokazao da njegova platforma živi i osvaja korisnike.

 

Iako tome možda i nije tako...

 

 

MatijaZG uto 5.11.2013 20:40

Rastemo...ja i otac smo dali doprinos kupivsi dvije Lumie 925...Koristio sam razne high-end uređaje Android i iOs...i WP je definitivno najbolji, sto se tice brzine, fluidnosti, kvalitete izrade...cak imam neke aplikacije koje na Androidu nisam nalazio...Dakle, zakljucak je da je iOs za šminkere, Android za djecu zeljnu igrica a WP za osobe koje traze poslovni kvalitetni uredjaj, sa najboljom kamerom...

gin.tonic uto 5.11.2013 21:28
MatijaZG kaže...
Rastemo...ja i otac smo dali doprinos kupivsi dvije Lumie 925...Koristio sam razne high-end uređaje Android i iOs...i WP je definitivno najbolji, sto se tice brzine, fluidnosti, kvalitete izrade...cak imam neke aplikacije koje na Androidu nisam nalazio...Dakle, zakljucak je da je iOs za šminkere, Android za djecu zeljnu igrica a WP za osobe koje traze poslovni kvalitetni uredjaj, sa najboljom kamerom...

Na žalost WP nije toliko popularan kao Android i iOS ali lagano se i ta slika mijenja.

 

Ja sam također riskirao s WP Nokia i nisam požalio.

 

Sve aplikacije koje trebam imam, nema lag, nema restart mobitela, nema problema s memorijom, nema kritičnih bugova, nadogradnje poput GDR 3 preview rado normalno itd...

gin.tonic uto 5.11.2013 21:34

Ne znam koliko je istina ali prema ovome je WP bolji od iOS-a u 19 država.

 

http://wmpoweruser.com/canalys-windows-phone-ahead-of-ios-in-19-countries-grew-185/

 

'Canalys also revealed than Windows Phone was the second biggest mobile OS in 19 countries, including Finland, with a 39 percent share, Vietnam (16 percent), Italy (15 percent), Thailand (11 percent), Turkey (11 percent), and Russia (8 percent).'

 

Također se bori protiv iOS-a u Njemačkoj.

 

http://wmpoweruser.com/ios-vs-windows-phone-will-germany-be-the-next-to-fall/

jumboY uto 5.11.2013 22:33

WP ce kad tad preteci iOS po broju prodanih uredjaja. To je sigurno. MS ce isti usavrsavati dok ne 'pogodi', a love za to + za marketing sigurno imaju. No ne moze usporedjivati takve cifre, jer iPhone je iskljucivo high end uredjaj, a najvise prodanih WP uredjaja je Lumia 520 (po navodima ovdje na forumu i portalu). Sumnjam da cemo u nekoj blizoj buducnosti vidjeti da se bilo koji WP flagship priblizio prodaji jednog SGS-a i iPhonea. No da bi bilo lijepo - bi. Konkurencija cini cuda :)

rjakopec uto 5.11.2013 23:44

Predlažem da raspišemo referendum u kojem bi se večina građana izjasnila da je ono što koristi Android telefon, a sve ostalo je nešto drugo. Mislim da to treba ući u ustav. Naravno, to nije upereno protiv građana koji koriste nešto drugo, samo želim da se ustavom definira što je telefon, a što je nešto drugo. Korisnici drugih sustava moraju se pomiriti s time da nisu večina i mogu te svoje uređaje koristiti u svoja četiri zida, ali nije u redu da to čine na javnim mjestima. 

The Black Iso sri 6.11.2013 00:48
rjakopec kaže...

Predlažem da raspišemo referendum u kojem bi se večina građana izjasnila da je ono što koristi Android telefon, a sve ostalo je nešto drugo. Mislim da to treba ući u ustav. Naravno, to nije upereno protiv građana koji koriste nešto drugo, samo želim da se ustavom definira što je telefon, a što je nešto drugo. Korisnici drugih sustava moraju se pomiriti s time da nisu večina i mogu te svoje uređaje koristiti u svoja četiri zida, ali nije u redu da to čine na javnim mjestima. 

ajde ne dovodi politiku na BUG jer uvijek bude svega.. drzi se dalje od ovoga i nek admini izbrisu prije svega tvoj pa ond ai moj post.

apoteka sri 6.11.2013 08:53

istina sad ljudi dosta kupuju 520 da isprobaju wp. porastom broja wp mobitela raste i broj aplikacija, a i svijest o tom os-u
tako da kad ne bude vise negativnih primisli o wp-u, ljudi ce rec - sto ce mi samo low end, kad mogu bez oklijevanja uzest nesto skuplje i bit zadovoljan.
jer kod androida moras uzest skupo da bi imao koristi a iphone je statusni simbol i jeftiniji nema smisla.
uglavnom, svi high end mobiteli su statusni simboli i mislim da nokia ide u dobrom smjeru s velikim ekranima i ostalin brojkama

knight sri 6.11.2013 15:15

Upravo to, bitno je da se povecava trzisni udio OS-a, nebitno je da li ima trenutne zarade. Developerima je (osim za zahtjevne igre) uglavnom nebitno da li se povecava broj L520 ili L1020...bitno je da imaju korisnike. A korisnicima je, opet, bitno da dobiju aplikacije. I to je recept za opstanak/uspjeh platforme. A sumnjam da MS ocekuje zaradu preko noci...

EchoOne sri 6.11.2013 21:23
jumboY kaže...

WP ce kad tad preteci iOS po broju prodanih uredjaja. To je sigurno. MS ce isti usavrsavati dok ne 'pogodi', a love za to + za marketing sigurno imaju. No ne moze usporedjivati takve cifre, jer iPhone je iskljucivo high end uredjaj, a najvise prodanih WP uredjaja je Lumia 520 (po navodima ovdje na forumu i portalu). Sumnjam da cemo u nekoj blizoj buducnosti vidjeti da se bilo koji WP flagship priblizio prodaji jednog SGS-a i iPhonea. No da bi bilo lijepo - bi. Konkurencija cini cuda :)

S obzirom da ne vidiš tko je dao TU, moram reći da potpisujem od početka do kraja.

Šteta što nemaju sad već nekog konja za utrku u top segmentu, ali i to se mijenja. Što jača konkurencija, to bolje po nas. Daj Bože konkurencije ;)