CroDexter ned 21.8.2016 22:18

WP nitko više ne želi ni da je mob besplatan. Inače imam Lumiu 830 na W8.1 i radi dosta dobro. Naravno najveći problem je premalo ali i loše aplikacije. Deezer je recimo katastrofa. IE mi je tako tako. W10 probao ali nije to to.

Hyperion ned 21.8.2016 22:32

Objavio je već Microsoft da odustaje od Windows Phone platforme.

 

Inače šteta, u odnosu na Android sam doživio preporod što se tiče stabilnosti i fluidnosti (Imam Nokia Lumiu 735).

 

Opet bih uzeo Lumiu, ali sad kada je to mrtva platforma stvarno nema smisla ju kupovat.

knight ned 21.8.2016 22:43

Mrtva platforma kod koje svake 2 sedmice stizu updatei, a zadnji je bio prosle sedmice 'major', Anniversary update. Oficijelne aplikacije se takodje redovno nadogradjuju. Platforma, tj razvoj je zivlja nego ikad. Ako nekome odgovara WM, ne vidim razloga da ga ne koristi zbog procenata i Gartnerovih izvjestaja, osim ako ima kompleks da bude medju vecinom. Ne sklapam brak s telefonom, pa da moram praviti strategiju godine unaprijed. Dok ima koristim (nedavno kupio L920, nakon 1520), nimalo se ne osvrcuci koliko ima Androida.

horchata ned 21.8.2016 22:58

Ajmo konacno shvatiti... Windows Phone je mrtav u ime Windows 10 Mobile, s kojim je MS odlucio napustiti obicne korisnike kao primarne (kao i cijelu liniju Lumia proizvoda), u ime poslovnih korisnika (i vjerojatnu nadolazecu liniju Surface phone uređaja). Win 10 Mobile se nastavlja razvijati kao servis, ali se nece plasirati kao direktna konkurencija Androidu i iPhoneu, jer oni su namijenjeni obicnim korisnicima, a to je je trziste koje MS ocito ne moze dobiti, sto je i shvatio nakon vise pokusaja. Znaci Win10Mobile nije mrtav niti ce to biti, ali primarno ide za poslovnjake, kao i relativno malobrojne fanove/entuzijaste koji mogu tolerirati sve mane koje idu s platformom (a to je najvise manjak trenutno aktualnih i popularnih aplikacija, jer to je ono sto masa zeli). Kraj price.

Torent ned 21.8.2016 23:06
horchata kaže...

Ajmo konacno shvatiti... Windows Phone je mrtav u ime Windows 10 Mobile, s kojim je MS odlucio napustiti obicne korisnike kao primarne (kao i cijelu liniju Lumia proizvoda), u ime poslovnih korisnika (i vjerojatnu nadolazecu liniju Surface phone uređaja). Win 10 Mobile se nastavlja razvijati kao servis, ali se nece plasirati kao direktna konkurencija Androidu i iPhoneu, jer oni su namijenjeni obicnim korisnicima, a to je je trziste koje MS ocito ne moze dobiti, sto je i shvatio nakon vise pokusaja. Znaci Win10Mobile nije mrtav niti ce to biti, ali primarno ide za poslovnjake, kao i relativno malobrojne fanove/entuzijaste koji mogu tolerirati sve mane koje idu s platformom (a to su najvise trenutno aktualne i popularne aplikacije, jer to je ono sto masa zeli). Kraj price.

 Ne sjecam se kad sam vise gluposti procitao u manje teksta.... Po cemu je to platforma za poslovnjake?????????????? Nekoliko puta cujem tu budalastinu a niko da mi pojasni jer ja ocigledno nesto propustam.... A da ce neka kompanija praviti mobitele i os za entuzijaste je glupost na kvadrat... Znaci po tebi je njihova strategija ajmo bjezat od "normalnih" kupaca i prodavati samo entuzijastima? O boze.... Nemoj nikad otvarati firmu jer ce propasti isti dan....

Hyperion ned 21.8.2016 23:09
knight kaže...
Mrtva platforma kod koje svake 2 sedmice stizu updatei, a zadnji je bio prosle sedmice 'major', Anniversary update. Oficijelne aplikacije se takodje redovno nadogradjuju. Platforma, tj razvoj je zivlja nego ikad. Ako nekome odgovara WM, ne vidim razloga da ga ne koristi zbog procenata i Gartnerovih izvjestaja, osim ako ima kompleks da bude medju vecinom. Ne sklapam brak s telefonom, pa da moram praviti strategiju godine unaprijed. Dok ima koristim (nedavno kupio L920, nakon 1520), nimalo se ne osvrcuci koliko ima Androida.

Istina updateovi dolaze, ali koliko sam shvatio neće biti novih Lumia uređaja uopće.

 

Međutim ipak se priča o nekom Microsoft Surface Phoneu?

horchata ned 21.8.2016 23:16

To je stajaliste samog MS-a, a ne moje misljenje. Obicni korisnici nisu zagrizli za Windowse u mobilnom obliku, i tu im je jasno da se ne mogu vise natjecati, pa se se okrenuli poslovnjacima jer njima mogu ponuditi ono sto traze, a to su stabilnost i sigurnost. Sufrace mobitele ce proizvoditi sam MS, i partneri koji to zele, npr HP, koji je napravio mozda najkompletniji Win 10 Mobile uređaj koji dolazi u paketu s Continuumom, HP Elite X3.

 

“The company will focus primarily on the Enterprise segment. Nokia’s strategy of pushing out low-end consumer devices was never going to make any money and the business segment is Microsoft’s core strength. This probably won’t help Microsoft’s app problem — the main reason why Windows Mobile is failing — but it might not matter. The platform may be lacking big titles that are available on Android and iOS, but few of them will ever be needed by enterprise users." http://ajm.ooo/3lecl

Torent ned 21.8.2016 23:28
horchata kaže...

To je stajaliste samog MS-a, a ne moje misljenje. Obicni korisnici nisu zagrizli za Windowse u mobilnom obliku, i tu im je jasno da se ne mogu vise natjecati, pa se se okrenuli poslovnjacima jer njima mogu ponuditi ono sto traze, a to su stabilnost i sigurnost. Sufrace mobitele ce proizvoditi sam MS, i partneri koji to zele, npr HP, koji je napravio mozda najkompletniji Win 10 Mobile uređaj koji dolazi u paketu s Continuumom, HP Elite X3.

 Kakvu stabilnost i sigurnost nude poslovnjacima koje ne nude ostale platforme? De ne lupaj gluposti. Aspolutno nista win platforma ne nudi sto vec ne nude Android i iOS. Cak i puno manje....Daj jednu jedinu stvar zasto bi bilo koji poslovni covjek imao bilo kakav razlog da prijedje na W10M a sto ne bi imao na ostale dvije platforme...

BinHex ned 21.8.2016 23:31
Hyperion kaže...

Objavio je već Microsoft da odustaje od Windows Phone platforme.

 

Inače šteta, u odnosu na Android sam doživio preporod što se tiče stabilnosti i fluidnosti (Imam Nokia Lumiu 735).

 

Opet bih uzeo Lumiu, ali sad kada je to mrtva platforma stvarno nema smisla ju kupovat.

 Točno, ni moj sljedeći mobitel će vjerovatno biti Android, jer ne želim davati novce na mobitel koji ima velik potencijal da bude na platformi koje se čak i proizvođač odrekao.

Ali da ga jebeš, nikad neću shvatiti zašto ljudi toliko preferiraju Android, kad je Win bolji OS, no jbg onda shvatim da  isto tako iz godine u godinu na izborima biraju jedne te iste budale koje nas je** u zdrav mozak i sve mi postane jasno.

 

https://www.youtube.com/watch?v=fr0cb96C6yU

knight ned 21.8.2016 23:31

@Hyperion
Nece biti Lumia vjerovatno, ali to je potez da bi se ukljucili OEMovi...tako da sad imas HP, Lenovo, Alcatel, Vaio i jos masu manje poznatih/lokalnih proizvodjaca koji u ponudi imaju Windows telefone. Mi3/Mi4 se oficijelno moze fleshati koliko znam, tako da se ne bih cudio da i Xiaomi udje u igru.

Markić7 ned 21.8.2016 23:33
horchata kaže...

To je stajaliste samog MS-a, a ne moje misljenje. Obicni korisnici nisu zagrizli za Windowse u mobilnom obliku, i tu im je jasno da se ne mogu vise natjecati, pa se se okrenuli poslovnjacima jer njima mogu ponuditi ono sto traze, a to su stabilnost i sigurnost. Sufrace mobitele ce proizvoditi sam MS, i partneri koji to zele, npr HP, koji je napravio mozda najkompletniji Win 10 Mobile uređaj koji dolazi u paketu s Continuumom, HP Elite X3.

 

“The company will focus primarily on the Enterprise segment. Nokia’s strategy of pushing out low-end consumer devices was never going to make any money and the business segment is Microsoft’s core strength. This probably won’t help Microsoft’s app problem — the main reason why Windows Mobile is failing — but it might not matter. The platform may be lacking big titles that are available on Android and iOS, but few of them will ever be needed by enterprise users." http://ajm.ooo/3lecl

 meni je to totalno sranje, kao da govno pokusavaju zapakovati drugačije i prodati. Bez uvrede ljudi. 

 

Blackbery je nudio to gore poboldano ali svejedno nije uspio. Sada se okusavaju na androidu i znam da će uspjeti ali naravno ne ugrabiti veliki kolač. još su daleko do toga. Trebaju osvojiti korisnike prvo. Evo ugledajte se na Asus koji je krenuo sa Zenfone serijom, bili su to kvalitetni jeftiniji smartphoneovi :) ja sam čak do sada 2 kupio  i imam puno pohvale. Inače gledam cijene Zenfone3 kojem je bezobrazno porasla cijena, a zašto, zato jer to sada mogu, osvojili su korisnike i postoje veče sanse da će opet kupiti zenfone tj trojku ili buduču verziju.

 

 

Torent ned 21.8.2016 23:33
BinHex kaže...
Hyperion kaže...

Objavio je već Microsoft da odustaje od Windows Phone platforme.

 

Inače šteta, u odnosu na Android sam doživio preporod što se tiče stabilnosti i fluidnosti (Imam Nokia Lumiu 735).

 

Opet bih uzeo Lumiu, ali sad kada je to mrtva platforma stvarno nema smisla ju kupovat.

 Točno, ni moj sljedeći mobitel će vjerovatno biti Android, jer ne želim davati novce na mobitel koji ima velik potencijal da bude na platformi koje se čak i proizvođač odrekao.

Ali da ga jebeš, nikad neću shvatiti zašto ljudi toliko preferiraju Android, kad je Win bolji OS, no jbg onda shvatim da  isto tako iz godine u godinu na izborima biraju jedne te iste budale koje nas je** u zdrav mozak i sve mi postane jasno.

 

https://www.youtube.com/watch?v=fr0cb96C6yU

 Pa sam si sebi odgovorio...Zato sto je to platforma koja jos uvijek iam samo potencijal...A i njega ima sve manje....Kao sto miro rece za Linux decko koji obecava vec godinama....

fer-de-lance ned 21.8.2016 23:41
BinHex kaže...

Ali da ga jebeš, nikad neću shvatiti zašto ljudi toliko preferiraju Android, kad je Win bolji OS, no jbg onda shvatim da  isto tako iz godine u godinu na izborima biraju jedne te iste budale koje nas 

 Eto, i tu rasprava pada u vodu....

Mene brine:

Ali da ga jebeš, nikad neću shvatiti zašto ljudi toliko preferiraju Windows mobile, kad je Android bolji OS....

Nemojte biti kao one iOvce, ljudi samo žele argumente, a ne bacanje PR floskula..... 

Torent ned 21.8.2016 23:44
knight kaže...
Torent, ne lupaj i informiraj se o HP Elite X3 i ostalom sto dolazi u paketu (hardversko-softverski).

 Evo informisem se. Prvo jos uvijek nedostupan zanci decko koji obecava zasad. Drugo otkljucavanje prepoznavanjem irisa i otiska prsta. Chek ima ga note 7 vec sad a otisak prsta valjda 30% mobitela na trzsitu. Trece Kamera noise cancel bla bla vecina mobitela na trzistu ako ne i svi. Cetvrto kamera chek. Velika vecina na trzistu ako ne i svi. Mislim na 16 mpx. Peto Dual sim slot. Stvarno? Sesto Cortana. Stvarno? Mogu zapoceti nesto na telefonu i nastaviti na PC-u? Sta konkretno? Acces bazu? Photoshop? Premiere? De se uozbiljite. Mali ekran je i dalje mali ekran ma sta vi mislili o tome a niti jedna profesionalac koji zivi od kompa nece ovo uzeti ozbiljno...Pa ni pro tablet se neprobijaju u taj segment lako ako uopste da ce se probiti mobitel? A jednostavnije stvari odradis najnormalnije na svim mobitelima te vleicine bez obzira na OS koristeci cloud servise kojih je bezbroj....

 

Sve je ovo super duper fenomenalno za ku...e pardon rad ali niko ko zivi od rada na kompu nece ovom ni primirisati.....BArem ne za rad... Ostaju entuzijasti...Ako decko ikad ispuni obecanje...

mbaksa ned 21.8.2016 23:54
BinHex kaže...
Ali da ga jebeš, nikad neću shvatiti zašto ljudi toliko preferiraju Android, kad je Win bolji OS

Po čem je bolji OS od Androida? Imamo nekoliko važnih karakteristika OS-a, poput korisničkog sučelja, stabilnosti, sigurnosti. Stabilnost i sigurnost su tu negdje, a korisničko sučelje? Koncept i izvedba Windowsovog sučelja na smartfonima je loša jer Microsoft odbija koristiti već ustaljene načine korištenja mobitela i izvodi neke svoje kerefeke koje ne doprinose ničem stvarno korisnom.

 

Jedna od najgorih stvari su mi pločice kao početni/osnovni ekran OS-a, što su pokušali nametnuti s Windowsima 8, pa im nije uspjelo, i vratili su se na desktop s 8.1 i konačno s 10-kom. Kod Androida imaš osjećaj kad stisneš home tipku dođe ti na isto kao da si na desktopu u Windowsima. Kod Win Mobilea (ili kak se već sad zove taj OS) nemaš taj dojam, nego imaš dojam kao da te "zaključao" u Start pločicama, isto kao u Windowsima 8. Smiješno je da je po tom konceptu Android bliži Windowsima, nego mobilni Windowsi!  A tek one kerefeke sa sitnim okruglim jednobojnim gumbićima za koje ti nije jasno čemu služe pa moraš kliknuti na točkice ili štoveć sa strane pa onda dobiš tekst... Daj, molim te. Ako preko ikona nije jasno čemu služe, znači da si za*ebao stvar - da su ikone presitne ili loše izrađene.

Ivan(4) ned 21.8.2016 23:54
Ges kaže...
Hyperion kaže...

 Inače šteta, u odnosu na Android sam doživio preporod što se tiče stabilnosti i fluidnosti (Imam Nokia Lumiu 735).

 gluposti i floskule

 Lumia 735 je iz 2014. Ako je Ges pre toga dve godine koristio neki užas sa ICS-om i 512MB RAM-a, verujem da se stvarno bio preporodio prelaskom na WP, samo su mu pojmovi o Androidu jako zastareli.

 

 

knight kaže...
Torent, ne lupaj i informiraj se o HP Elite X3 i ostalom sto dolazi u paketu (hardversko-softverski).

 HP Elite X3? Ona stvar s ekranom od 6" (koju stoga čak i HP klasifikuje kao tablet) i cenom od 700€, koja još nije u prodaji? Koja se magično pretvara u zamalo pa PC kad se ugura u dock koji se prodaje odvojeno i košta još se ne zna koliko? Rekao bih da je to pun pogodak utoliko što zaista deluje kao uređaj pravljen za 0,6% tržišta.

Edge pon 22.8.2016 00:57

Microsoft jako puno gubi s losim marketingom, promijenili su ime sustava vise puta (Windows mobile, Windows Phone, Windows 10 Mobile) sto korisnike zbuni, tj. nisu uspjeli stvorit cvrsti "brand". Vise su se igrali s jeftinijim modelima nego s flagshipima, ocito su htjeli poharati veca trzista, kao npr. indijsko, ali bezuspjesno.

 

Da se razumijemo MS je Windows Phone-om dofurao popularni flat dizajn u softveri kojeg danas gotovo svi prakticiraju, imao je buducnosti, ali se lose ulagalo u njega, razvoj je tekao kilavo i premalo agresivno, ne znam tko je ove i 2015. godine napravio WP uredjaj osim HP-a.

 

Za nas korisnike je uvijek bolje vise konkurencije, no izgleda da nis od WP-a (WM-a, W10M-a).

knight pon 22.8.2016 06:23

Torent, receno je da je primarno namijenjen poslovnjacima, a ne da bude radna stanica. Da znas ista dalje od torenta i crackovanog Photoshopa, mozda bi uvidio smisao i razliku. Mozda bi skontao da tu ni cijena ne igra ulogu i mnogl stosta.
Ne garantujem uspjeh za X3, ali imas djetinjasto-androidaske argumente.
Kao i mbaksa, i argumentacija sa suceljem, u kom kritizira wm zbog mijenjanja 'ustaljenog nacina noristenja telefona'. Ono...uvode meni neke nerazumljive plocice, a ja navikao na win 3.11 style Android gui. :D