MrBlc sri 31.8.2016 20:31
ivanv000 kaže...

Imaš susjeda kojeg mrziš a koji ima kompjuter?

Ostaviš mu ovaj usb ispred vrata ili ubaciš u poštanski sandučić i to je to.

Susjed dođe tvojoj staroj "našao sam nešto što mi djeluje da ima veze s kompjutorima, pa daj to onom svom malom pogleda šta je", stara ubode u komp. Instant karma!

1domagoj1 sri 31.8.2016 20:47
Kresimir4 kaže...

Pa sto on tocno radi, daj detalje. Sprzi bateriju ili sto?

Dakle, kad se kondenzatori napune, tranzistor koji sluzi kao sklopka pusti taj napon natrag u USB. U clanku kaze "unistit ce racunalo", medutim, to je relativan pojam. Ovih -200 V (mora biti negativan napon s obzirom da vecina sklopovlja ima prednaponsku zastitu za pozitivne napone) je dovoljno da sprzi USB upravljac (koji se cesto integrira u chipset - PCH) i sklopovlje za regulaciju USB struje. Medutim, disk, procesor i ostale komponente vrlo ce vjerojatno ostati citave. Ploca se nece dati pokrenuti bez da se PCH, sklopovlje za regulaciju struje i jos poneki cip koji to sve podrzava zamijene, ali bitne komponente ostaju citave. Eventualno se moze sprziti i procesor koji u sebi sadrzi PCH jer neke novije platforme to imaju u istom cipu.

 

Uglavnom, nista posebno, gotovo svatko sa nesto znanja elektronike moze nesto takvo izraditi.

Friday sri 31.8.2016 22:49
1domagoj1 kaže...
root2k16 kaže...
A da li bi mogao sprziti server?

Posluzitelj je takoder racunalo, zar ne?

 

Joj, vi linuksasi uvijek filozofirate nesto... Covjek je lijepo pitao za server a ne posluzavnik.

FatMAN sri 31.8.2016 23:49

Ima jedna druga metoda koju ja mislim da bi radila pa ko ima neki stari pc nek isproba i nek mi dojavi jel radi.

Stavite usb stick u punjač od telefona(u onaj dio gdje ide USB produzetak,usteka punjač u struju i neka ostavi preko noći,zatim ga izvadi,brzo ustekajte u komp i komp mrtav(bar bi trebao ako radi)

1domagoj1 sri 31.8.2016 23:51
FatMAN kaže...

Ima jedna druga metoda koju ja mislim da bi radila pa ko ima neki stari pc nek isproba i nek mi dojavi jel radi.

Stavite usb stick u punjač od telefona(u onaj dio gdje ide USB produzetak,usteka punjač u struju i neka ostavi preko noći,zatim ga izvadi,brto usteka u komp i komp mrtav.

Ima jos jedna bolja metoda, zove se "casa vode". Po mogucnosti cim veceg volumena. ;)

fer-de-lance sri 31.8.2016 23:57
FatMAN kaže...

Ima jedna druga metoda koju ja mislim da bi radila pa ko ima neki stari pc nek isproba i nek mi dojavi jel radi.

Stavite usb stick u punjač od telefona(u onaj dio gdje ide USB produzetak,usteka punjač u struju i neka ostavi preko noći,zatim ga izvadi,brzo ustekajte u komp i komp mrtav(bar bi trebao ako radi)

 Tko god da ti je ovo rekao, reci mu da i meni proda malo tog kaj koristi....