kerum pet 15.2.2013 18:47

Nije da sam bas pri lovi, ali mislim da cu uzeti SS3 iz podrske za Croteam i steam na linuxu. Ako ostanu ugodno iznenađeni odazivom ljudi, mogli bi i drugi developeri poceti obracati paznju na linux..

kratos091 pet 15.2.2013 19:25

Bio sam pronašao tutorial u kojem je pisalo da ne radi kako treba na 12.10, pa sam instalirao preko terminala po tutorialu, ali kad sam restartirao komp nestali su mi side i top bar, znači kad mi se učita, bude prazan desktop. Probati ću kasnije iz additional driversa, nije mi ovdje laptop..

1domagoj1 pet 15.2.2013 19:41
kratos091 kaže...

Bio sam pronašao tutorial u kojem je pisalo da ne radi kako treba na 12.10, pa sam instalirao preko terminala po tutorialu, ali kad sam restartirao komp nestali su mi side i top bar, znači kad mi se učita, bude prazan desktop. Probati ću kasnije iz additional driversa, nije mi ovdje laptop..

Probaj. Cisto iz znatizelje, zasto 12.10, a ne 12.04 koji ima 5 godina podrske?

DuxTm pet 15.2.2013 19:49

Nedavno se pojavio novi beta driver pod "Addiotional Drivers" i za Nvidiu i Ati koji mi je riješio problem sa pokretanjem TF2 na Ubuntu-u. Nemoj ni pokušavati manualno instalirati drivere sa njihovih stranica jer ćeš imat mali milijon problema. Ako koristiš Ubuntu 12.10, instaliraj si "Additional drivers" programčić sa Software Centera i od tamo potegni najnoviji beta driver (mislim da su 2 ponuđena za nvidiu).

Solo pet 15.2.2013 22:31
DuxTm kaže...
kratos091 kaže...

Zato jer je bio na Bugovom DVD-u.. A 12.10 nema podršku? Ili je još uvijek bugovit?

12.04 ima podršku 5 godina, tj. do 2017. a 12.10 do 2014.

 Sto znaci ovo sa "podrskom". Jeli to neka "linux spika" ili ja nesto nisam shvatio?

Nije sarkazam vec "pravo" pitanje.

Bypass pet 15.2.2013 23:09
Solo kaže...

 Sto znaci ovo sa "podrskom". Jeli to neka "linux spika" ili ja nesto nisam shvatio?

Nije sarkazam vec "pravo" pitanje.

Podrška, kao update-ovi i sigurnosni update-ovi. Slično kao što windows ima i poprlično većina operativnih sustava koji nešto znače.

nixass sub 16.2.2013 06:33

@solo

nije linux spika. Svaka 'generacija' ubuntua ima i LTS (long time support) inacicu a samim time, logicno, dobijes duzi support. Prepoznaje se po LTS sufiksu. Ako si turisticki korisnik linuxa ko ja, ne treba te brinuti koju verziju koristis.

Solo sub 16.2.2013 08:38
nixass kaže...
@solo

Prepoznaje se po LTS sufiksu. Ako si turisticki korisnik linuxa ko ja, ne treba te brinuti koju verziju koristis.

 

Hvala

 

Jesam turista. Probam ponesto svaku prestupnu godinu :-)