dastefan sub 7.1.2017 22:26

uh da, eto katastrofe, propada Apple. Moš mislit. Pa kad pročitaš ove podatke: 215,6 milijardi dolara prihoda, neto zarada 60 milijardi dolara. A mi od turizma imamo godišnji prihod od 8 milijardi eura a dobit se niti ne spominje jer ju je nemoguće izračunat. Pa kad usporediš te podatke sve daje malo drukčiju sliku.

blackalbum sub 7.1.2017 22:30
dastefan kaže...

uh da, eto katastrofe, propada Apple. Moš mislit. Pa kad pročitaš ove podatke: 215,6 milijardi dolara prihoda, neto zarada 60 milijardi dolara. A mi od turizma imamo godišnji prihod od 8 milijardi eura a dobit se niti ne spominje jer ju je nemoguće izračunat. Pa kad usporediš te podatke sve daje malo drukčiju sliku.

 da ali od tih 8 miljardi eura cijela jadranska hrvatska je imala koristi a od apleovih pustih miljardi nema 100 ljudi

Ajar ned 8.1.2017 05:20

to je onaj trenutak kad shvatiš da ovcama vuna ne može narasti toliko brzo koliko bi ih oni brzo i učestalo šišali pa će djetešce Cookati jer je ostalo bez biciklića zbog pada razreda. grozno.  a propos naslova, nisu to te ovce. 

dastefan ned 8.1.2017 16:43
blackalbum kaže...

 da ali od tih 8 miljardi eura cijela jadranska hrvatska je imala koristi a od apleovih pustih miljardi nema 100 ljudi

Gledaš jako ograničeno. Svi u lancu proizvodnje i prodaje bilo kojeg Appleovog proizvoda (i bilo kojeg proizvoda inače) imaju neku korist, svatko je nešt zaradio, netko više, netko manje, jer se inače ne bi time ni bavili. Btw, nisam nikakav Apple fan, štoviše namam ništ njihovog, ali to su činjenice.

Sroljo the second ned 8.1.2017 18:29
mikinov kaže...

Ovo je bilo i za ocekivati iz razloga sto su postali manje inovativni a konkurencija je jako napredovala.

 Ja recimo mislim da je ljudima općenito pun kufer smartfona i ostalih gluposti, jer prosječnom korisniku se u 99% slučajeva ništa dobro nije desilo nabavkom novog uređaja.

Kupiš jedan uređaj jer te uvjere da ti treba da je cool i da je dobar, pa ti bude "cool dobar i nezamjenjiv" 

Kupiš drugi pa se malo čohaš iza uha

Kupiš treći pa ti već ide na jetra

Četvrti...joj moral sam to promjeniti - kompatibilnost, ovo-ono, sim-tam.

Peti ..."joj znaš kaj ovaj radi, nije mi to baš cool, kad krepa budem kupil nešto ionako me zaboli đon svi rade jednako loše, a ono što ne radi od softvera ću zamjeniti sa onim što radi ili neću koristiti.

 

 

Ja imam isti smartfon već tri godine, isti glavni laptop već 4 godine, ne pada mi napamet mijenjati, a mogu si kupiti kaj mi srce hoće da niti ne trepnem, a kamo li osjetim. Jednostavno neću novo "govno", ne veseli me privikavati se na mušice novog poluproizvoda. Taman sam se naviknuo na ova koja sad imam.

 

 

 

 

zoki.zlikowski pon 9.1.2017 07:17
blackalbum kaže...
dastefan kaže...

uh da, eto katastrofe, propada Apple. Moš mislit. Pa kad pročitaš ove podatke: 215,6 milijardi dolara prihoda, neto zarada 60 milijardi dolara. A mi od turizma imamo godišnji prihod od 8 milijardi eura a dobit se niti ne spominje jer ju je nemoguće izračunat. Pa kad usporediš te podatke sve daje malo drukčiju sliku.

 da ali od tih 8 miljardi eura cijela jadranska hrvatska je imala koristi a od apleovih pustih miljardi nema 100 ljudi

 Kupis dionicu pa ces i ti imati koristi.