alen-c sri 9.11.2011 19:04

To nekad bio stvarno izvrstan sajam. Samo kad se sjetim svih tih štandova sa gomilom noviteta. 

Posebno su mi u to vrijeme bili dobri izložbeni prostori Siemensa, SE, T-HT-a.. ali i raznih informatickih ducana i uvoznika.

Uvijek se našla neka zgodna nagradna igra ili popust {#}
Baš me zanima hoce li ga stvarno uspijeti oživjeti kao nekada ili ce sve ostat na pokušaju {#}

struja sri 9.11.2011 19:45

Danas bio i razočaranje. Jedino zanimljivo izložba starih računala, i može se malo igrat. Bio nekakav overclocking tekućim dušikom. Next level ima svoj prostor sa velikim projektorom. Ovo ostalo su tipa klik.hr, grupni kuponi gdje te love da se registriras, hosting....i tako. 

drveni krastavac sri 9.11.2011 20:09

jbt. sad kad samo kod toga 1995 god. u srednjoj,  prof. nas vodi na sajam informatike ... svemirsko doba...
kao to trebate znati GIS je bitan za struku.
uzimam sve kataloge... "drkanje" na nova računala neki pentiumi 486 je na zalasku. nove arhitekture procesora novi windowsi.
bolesnih 8 MB RAM-a, hesus ... pa kaj s time radiš ???
doma još' naganjam neku Amigu 500 koja je smeće naspram PC-a... razmišljam si da starcima predložim kupiti komp' ... SIROTINJA nemaju ni za kruh ne pada mi na pamet da ih tražim da mi kupe komp' kojeg sam si tek 4 godine kasnije na fakultetu kupio uz Obečanje Billa Gatesa da će 64MB RAM-a biti apsolutno dovoljno za jednog prosječnog korisnika i da ne vidi da bi ikad mogli trebati više (a sad ložim 2GB) i te davno propale firme M2 i Pentagram ili tak nekaj... bolesno...
monitori su opasno skupi isto kao i kanta, INTERNET dobili od Carneta šifre :)) GOST... daaaaa to je bila šifra za ulaz.

i sad još uvijek mi je aktualna bilježnica iz 1995 i u nju i danas upisujem šifre za mobitel i mailove...
strava ... a danas ovo nikoga ne veseli nitko se ne nada da će tehnologija pomoći ljudima sad im odmaže' svi doma haklaju nitko se ne druži.

imamo facebook i sranja ljudi se otuđuju jedni od drugih... strava.

epos sri 9.11.2011 20:28
drveni krastavac kaže...

jbt. sad kad samo kod toga 1995 god. u srednjoj,  prof. nas vodi na sajam informatike ... svemirsko doba...
kao to trebate znati GIS je bitan za struku.
uzimam sve kataloge... "drkanje" na nova računala neki pentiumi 486 je na zalasku. nove arhitekture procesora novi windowsi.
bolesnih 8 MB RAM-a, hesus ... pa kaj s time radiš ???
doma još' naganjam neku Amigu 500 koja je smeće naspram PC-a... razmišljam si da starcima predložim kupiti komp' ... SIROTINJA nemaju ni za kruh ne pada mi na pamet da ih tražim da mi kupe komp' kojeg sam si tek 4 godine kasnije na fakultetu kupio uz Obečanje Billa Gatesa da će 64MB RAM-a biti apsolutno dovoljno za jednog prosječnog korisnika i da ne vidi da bi ikad mogli trebati više (a sad ložim 2GB) i te davno propale firme M2 i Pentagram ili tak nekaj... bolesno...
monitori su opasno skupi isto kao i kanta, INTERNET dobili od Carneta šifre :)) GOST... daaaaa to je bila šifra za ulaz.

i sad još uvijek mi je aktualna bilježnica iz 1995 i u nju i danas upisujem šifre za mobitel i mailove...
strava ... a danas ovo nikoga ne veseli nitko se ne nada da će tehnologija pomoći ljudima sad im odmaže' svi doma haklaju nitko se ne druži.

imamo facebook i sranja ljudi se otuđuju jedni od drugih... strava.

Amiga NIKAD nije bila smeće naspram PC-a, a nije ni sada!...jedino možda obratno! :p

..uostalom: http://a-eon.com/

hondo sri 9.11.2011 20:29

bio danas... katastrofa. bolje da nisu radili re.... nešto nego ovako. stvarno mizerija..... jedino što je bilo fora vidjeti neke stare appleove (ali samo neke).... čovjek se prisjeti onih dana :-)

sve ostalo  je {#}

Ivche sri 9.11.2011 21:39

Ma i ja danas bio, i ono baš sam ostao razočaran, prvo me na ulazu u taj paviljon ( 7 ) dočeka neka Indijanska glazba i neka Indijanka, neki klinci koji kao plešu Hip Hop, ajde dobro, onda te halta odmah lik od nekakvih kupona osvoji ovo ono samo se molim te registriraj i unutra onda jad i bijeda...Na pceskpert štandu sve porazbacano, niš ne radi, lik iza razvaljuje po sendviću :S , štandovi više manje poluprazni a ovi kaj rade kao da su na robiji, jedino mi je bilo ok ta izlozba starih računala, gaming kutak je zauzela dječurlija, jedino skroz u kutu zaštitar Bilić - Erić na nekom staroj kanti razvaljuje Prince of Persia, a pored toga Wolfenstein 3D i PacMan...Ali da se ima šta duže raditi od cca. 10 minuta...nema. Ogroman paviljon poluprazan...sramota je to uopće nazvati imenom onog sajma od prije koji se to stvarno i bio...

 

Ma nemaš ništa novo....

1BIT sri 9.11.2011 21:46

Baš danas nisam imao prva četiri sata praktićne nastave jer se sa profesorom moramo naći kod velesajma u subotu ujutro, (a koliko sam čuo, ide i više razreda(3do4), pa će vjerojatno i biti mala gužva), mi ubiti idemo zbog inove, ali vjerojatno ću i ostalo malo razgledati,baš me zanima šta će sve biti tamo {#}

EchoOne sri 9.11.2011 22:30

Ništa od takvih sajmova ne može zaživjeti ako ja, koji se smatram dosta informiranom osobom u IT segmentu, saznam za ovo tek prije par dana, kako će onda to ostali saznat koji ne vise na ovako raznim portalima svake večeri? Nikako.

 

Jedina budućnost ovakvog sajma može postojati samo ako se ovo pretvori u regionalni sajam. Znači za prostor cijele bivše Yu. I treba to raširiti na barem 4-5 paviljona, inače ništa od toga. Opet će propast. Isto kao i autoshow što je propao. Sad ćemo vidjeti oće li se opet obnoviti..

Također, osim najnovijih tehnologija iz svijeta računala, treba dovesti i predstavnike iz Applea, Nokie, SE (Sonya), Samsunga, HTC-a, LG-a.. Tek tada bi sajam mogao zaživjeti. Jer mi smo mala zemlja, svega 4 milijuna ljudi. No ukoliko se zbroji prostor bivše Yu, onda se ta brojka par puta uvećava. E tu leži interes. A kako nagovoriti nekoga iz geeka iz Skopja da ti dođe? Jedino ako mu imaš za ponuditi nešto čega nema nigdje drugdje ;)

disco sri 9.11.2011 23:11

Nisam ni znao da je ovo bilo propalo...kad je bio zadnji prije ovoga? Sjecam se '97 smo isli,elektro skola, tehnicari za racunarstvo, pa je to bilo kao dio nastave....bilo mi je predobro, ja sam tada jos imao 486 i nisam vjerovao kad sam tamo vidio te sve nove kompove! Steta sta ga nisu izreklamirali ove godine, tek sad sam procitao.

Shadowstrike čet 10.11.2011 00:08

Može mi itko reći šta je tu ponovo rođeno? Danas sam bio i nema čak ni Yamahinog štanda sa instrumentima na početku koje je zapravo i bilo jedino zanimljivo u zadnjih par godina. Svi imaju samo nekakve ekrane vani i nekakve prezentacije na njemu. Gdje su gadgeti, uređaji, hardver i sve što je krasilo info sajam prije, LAN turniri i ne znam šta sve nije bilo??? Ovak pusto kao ovaj put nikad nije bilo

vrodic čet 10.11.2011 09:52

Mislim da je događaj na velesajmu više namijenjen za ljude koji su dio ili žele postati dio HR IT i softverske industrije. Nije to nekakav sajam na kojem se dolaze gledati svjetlucave nove igračke. U Hrvatskoj valjda toga ima dovoljno po shopping centrima, pa internacnionalnim kompanijama i njihovim zastupnicima nema više nekog poslovnog smisla trošiti novac na sajamsko predstavljanje. 

 

Na Info Restart bi mogli doći pogledati predavanja domaćih IT tvrtki, družiti se sa potencijalnim poslovnim partnerima ili poslodavcima.

 

Program predavanja je ovdje: http://www.zv.hr/default.aspx?id=3380

 

BUG je ovo mogao bolje popratiti  i objasniti ljudima o čemu se radi. 

1BIT sub 12.11.2011 18:49

Evo i ja sam konaćno danas bio tamo, jedino šta je valjalo pogledati je ta inova i info restart, na inovi je ponovo bio Hrvatski autić xd concept, jedan masažer, par inovatora koji su sklopili elektromotor sa solarnom ploćicom u neki uređaj (npr kineska igračka bugatti veyrona) te jedni izlagaći ekrana na dodir koji radi sa windows 7-micom, na info restartu dosta pusto, jedan štand sa vii-em di se muž i žena boksaju, jedan kutak sa dvije plejke 3 te projektorom koji prikazuje najave igrica, hrpa tih nekakvih nagradnih igri gdje ti svako uvalja nekakav prospekt, izložba starih računala i štand pc bla bla na kojem su slagali konfiguraciju hlađenu tekućim dušikom te je potom clockali i odvrtili par bencha, ja sam na velesajam došao u 10h i morao sam ih čekati do 12 da slože tu mrcinu od konfiguracije, koliko sam uspio ćuti, hladnjak za procesor u koji ide tekući dušik je od bakra, a dali su ga tokaru izraditi, tekući dušik su nabavili od messer-a i komponente su od nekakvog nepoznatog sponzora, bilo je zanimljivo gledati, ali im je mali štand pa se brzo napravi gužva i ništa se ne vidi... = )

Šteta da bug nije tako nešto napravio pa da bude konkurencija, onako štand pored štanda i ko će koga dobit na nekom benchu sa dogovorenim postavkama, bilo bi napeto a možda i manja gužva {#}

 

hondo sub 12.11.2011 23:28
vrodic kaže...

Mislim da je događaj na velesajmu više namijenjen za ljude koji su dio ili žele postati dio HR IT i softverske industrije.

po ovoj izjavi IT i software industrija su nam stvarno u banani ako gledamo kvalitetu i broj izlagača..... ravno NULA

 

predavanja o čemu? Kad netko priča o svom "uspjehu" i problemima na koje je nailazio u radu i pritom sve začini s tonom laži... hahahah hvala, toliko vremena za pi..... rije ipak nemam. a i ta im predavanja nitko živ iz IT-a ne sluša (ili bar nitko normalan)

hondo ned 13.11.2011 10:40

ništa nisi propustio vjeruj mi. dani nekad slavnog Info sajma su davno iza nas..... ovo je bio, ako smijem otvoreno reći, vrlo loš pokušaj ponovnog otvaranja informatičkog sajma u zemlji.

neki su mislili dovesti 3 izlagača i 2 anonimna predavača koja nitko ne želi slušati i napraviti mega spektakl...... hahaha  

vrx ned 13.11.2011 11:12
1BIT kaže...

Evo i ja sam konaćno danas bio tamo, jedino šta je valjalo pogledati je ta inova i info restart, na inovi je ponovo bio Hrvatski autić xd concept, jedan masažer, par inovatora koji su sklopili elektromotor sa solarnom ploćicom u neki uređaj (npr kineska igračka bugatti veyrona) te jedni izlagaći ekrana na dodir koji radi sa windows 7-micom, na info restartu dosta pusto, jedan štand sa vii-em di se muž i žena boksaju, jedan kutak sa dvije plejke 3 te projektorom koji prikazuje najave igrica, hrpa tih nekakvih nagradnih igri gdje ti svako uvalja nekakav prospekt, izložba starih računala i štand PC EXPERTA na kojem su slagali konfiguraciju hlađenu tekućim dušikom te je potom clockali i odvrtili par bencha, ja sam na velesajam došao u 10h i morao sam ih čekati do 12 da slože tu mrcinu od konfiguracije, koliko sam uspio ćuti, hladnjak za procesor u koji ide tekući dušik je od bakra, a dali su ga tokaru izraditi, tekući dušik su nabavili od messer-a i komponente su od nekakvog nepoznatog sponzora, bilo je zanimljivo gledati, ali im je mali štand pa se brzo napravi gužva i ništa se ne vidi... = )

Šteta da bug nije tako nešto napravio pa da bude konkurencija, onako štand pored štanda i ko će koga dobit na nekom benchu sa dogovorenim postavkama, bilo bi napeto a možda i manja gužva {#}

  

popravio sam ti {#}

 

sramota da nitko od vas nije niti jednom riječju spomenuo PCE i njihov štand a ipak vas većina paraleleno sa Bugom prati i PCE ,

IMHO , njihov štand i Retro je koliko vidim bilo jedino vrijedno pogledati na Restartu ,sve ostalo je za zaborav....

nisam išao zbog posla,ali nagodinu idem ,možda se i Bug ubaci...

1BIT ned 13.11.2011 22:21
vrx kaže...

 

popravio sam ti {#}

 

sramota da nitko od vas nije niti jednom riječju spomenuo PCE i njihov štand a ipak vas većina paraleleno sa Bugom prati i PCE ,

IMHO , njihov štand i Retro je koliko vidim bilo jedino vrijedno pogledati na Restartu ,sve ostalo je za zaborav....

nisam išao zbog posla,ali nagodinu idem ,možda se i Bug ubaci...

Nisam ih htio ovdje reklamirati, što ne znaći da im ne skidam kapu, dapaće, odlićno su sve odradili, bili su dosta zanimljivi, meni osobno zbog tekućeg dušika, a i samim time većim potencialom za overclock i boljim rezultatima koje su pokazali u par benchmark-a, mogu reći da mi se isplatilo čekati dva sata da to slože {#}