darko_sam uto 22.10.2013 08:56

..i još uvijek je to ispod brojeva koje ostvaruju Huawei,  ZTE  Lenovo, Sony i LG. 

A preko 50% udjela u prodaji ima diskontna Lumia 520 koja se prodaje bez marže, a koja opet nije upala na ljestvicu 10 najprodavanijih mobitela na svijetu.. pretekle su je dvije Ashe. 

Abatwa uto 22.10.2013 09:24
darko_sam kaže...

..i još uvijek je to ispod brojeva koje ostvaruju Huawei,  ZTE  Lenovo, Sony i LG. 

A preko 50% udjela u prodaji ima diskontna Lumia 520 koja se prodaje bez marže, a koja opet nije upala na ljestvicu 10 najprodavanijih mobitela na svijetu.. pretekle su je dvije Ashe. 

 

Neki izvor za ove tvrdnje? Mislim, nemreš ovak uletit sa brojkama, bubnut i ne ostavit link. Kaj si sam radio istraživanja?

lllnuclearlll uto 22.10.2013 10:50
gin.tonic kaže...

Ok, koje su to aplikacije koje nema WP8? Sigurno mobilno bankarstvo...

Pa recimo čitav službeni Googleov asortiman.

 

Mobilno bankarstvo ne koristim, no da, nema ni toga, kao ni ostalih lokalnih aplikacija koje postoje za iOS i Android već dugo, a koje koristim.

 

Meni recimo fali i Swype koji koristim svakodnevno na Androidu, a mislim da fale i najpopularnije igre, no ne igram se pa ne znam...

 

Da postoje službene googleove aplikacije kao na iOSu možda bi i uzeo Lumiju. Ovako da ju uzmem, što da uopče stavim na nju od aplikacija kad nema 80% toga što koristim na Androidu trenutno.

 

No meni je opet Android bolji, no tu se već radi o ukusu...

 

 

hrx uto 22.10.2013 10:52
Abatwa kaže...
darko_sam kaže...

..i još uvijek je to ispod brojeva koje ostvaruju Huawei,  ZTE  Lenovo, Sony i LG.  (...)

Neki izvor za ove tvrdnje? Mislim, nemreš ovak uletit sa brojkama, bubnut i ne ostavit link. Kaj si sam radio istraživanja?

Slike ispod, za drugi kvartal ove godine. Podaci za treći kvartal još nisu izašli, trebali bi negdje u prvoj polovici slijedećeg mjeseca. Lumia 520 još nije na 50% udjela u instaliranoj bazi, što se vidi ispod, a udio u isporukama Nokijinih smartphonea iznosi oko 40% prema računima na bazi adduplexovih podataka; ipak, njih treba uzeti sa zrnom soli, budući da se mjeri korištenje aplikacija i browsera, a ne konkrentne brojke na bazi isporučenih/prodanih smartphonea, kao što su podaci Gartnera, IDC-a i Strategy Analyticsa.

gin.tonic uto 22.10.2013 10:56
lllnuclearlll kaže...
gin.tonic kaže...

Ok, koje su to aplikacije koje nema WP8? Sigurno mobilno bankarstvo...

Pa recimo čitav službeni Googleov asortiman.

 

Mobilno bankarstvo ne koristim, no da, nema ni toga, kao ni ostalih lokalnih aplikacija koje postoje za iOS i Android već dugo, a koje koristim.

 

Meni recimo fali i Swype koji koristim svakodnevno na Androidu, a mislim da fale i najpopularnije igre, no ne igram se pa ne znam...

 

Da postoje službene googleove aplikacije kao na iOSu možda bi i uzeo Lumiju. Ovako da ju uzmem, što da uopče stavim na nju od aplikacija kad nema 80% toga što koristim na Androidu trenutno.

 

No meni je opet Android bolji, no tu se već radi o ukusu...

 

 

Normalno da ih nema kad Google ne želi razvijati aplikacije za WP8.

 

Onda ostani na Androidu i ne blati WP8 jer je različit.

lllnuclearlll uto 22.10.2013 10:59
gin.tonic kaže...

 

Normalno da ih nema kad Google ne želi razvijati aplikacije za WP8.

 

Onda ostani na Androidu i ne blati WP8 jer je različit.

Pa ne blatim WP8. Probao sam ga i stvarno je fluidan i dobar sustav, no na žalost s jako lošom stranom aplikacija za njega kad se usporedi s ostale 2 platforme, i najgore što se taj problem ne popravlja baš brzo ili čak nikako u nekim segmentima. A dok se to ne sredi neće WP tak brzo izaći iz sjene...

 

Moj komentar prvi je bio da Nokia ima Android odjel poslovanje bi im išlo puuuuno bolje nego što ide jer imaju vrhunske uređaje{#}

kizo2703 uto 22.10.2013 11:10
lllnuclearlll kaže...

Pa ne blatim WP8. Probao sam ga i stvarno je fluidan i dobar sustav, no na žalost s jako lošom stranom aplikacija za njega kad se usporedi s ostale 2 platforme, i najgore što se taj problem ne popravlja baš brzo ili čak nikako u nekim segmentima. A dok se to ne sredi neće WP tak brzo izaći iz sjene...

 

Moj komentar prvi je bio da Nokia ima Android odjel poslovanje bi im išlo puuuuno bolje nego što ide jer imaju vrhunske uređaje{#}

{#}  Zašto nema Google aplikacija na WP-u ,je opće poznato - znamo što se nedavno dogodilo sa YouTube aplikacijom!

 

Kaj se ostalog tiče ,prosurfaj malo ,prije nego bubneš!

kizo2703 uto 22.10.2013 11:21
lllnuclearlll kaže...

 A što sam ja to bubnuo??? Sve što sam naveo NEMA...

TKO RADI aplikacije?

 

Meni ,recimo ,fali aplikacija za PBZ i ZABA-u ,i stalno šaljem mailove s upitima.

 

Tebi fali Swype? Dobro ,super - meni na Androidu fale offline karte!

knight uto 22.10.2013 11:23

Pa jedini razlog zašto dosta ljudi ne kupuju te mobitele je što neće WP, što god neki rekli...

 

Jedini razlog zasto neki kupuju te mobitele je takodje zasto sto hoce WP. Promijenio sam i 8X i L920 i sada sam na Samsung Ativ S. Samo zbog toga sto su sva 3 na WP a ne zato sto sam fan Samsunga, HTC-a ili Nokie (s kojom sam zapravo bio dosta nezadovoljan - ali to je posebna tema o kojoj sam pisao vec na jednoj temi).

 

Pa recimo čitav službeni Googleov asortiman.


Ako zelis zaista osjetiti i koristiti platformu, bilo to iOS, WP ili Android...moras se skoro u potpunosti swithati i na servise doticne kompanije, inace je to samo gubljenje vremena i frustracije. Nazalost ali je tako.
Sa WP-om koristim SkyDrive, Outlook mail, kontakte, kalendar, Mape...samo jos Bing ne ispunjava zadatak kako treba, ali valjda ce i tome doci kraj - ili ce ga popraviti, ili ubiti. Gmail koristim jos samo za neke stare kontakte i prethodno registrovane servise...
Ne mozes drzati npr. fotke na Google Drive, a koristiti WP. Mozes, ali nema smisla.
Isto tako kada bih isao na Android, ne bih koristio SkyDrive, Outlook mail ili Bing Mape...jer nije integrisano kako spada ili ne postoji nikako.

lllnuclearlll uto 22.10.2013 11:25
kizo2703 kaže...
lllnuclearlll kaže...

 A što sam ja to bubnuo??? Sve što sam naveo NEMA...

TKO RADI aplikacije?

 

Meni ,recimo ,fali aplikacija za PBZ i ZABA-u ,i stalno šaljem mailove s upitima.

 

Tebi fali Swype? Dobro ,super - meni na Androidu fale offline karte!

Skini bilo koji GPS sustav konkretni, i eto ti offline karte... Ja sam koristio Navigon jedno vrijeme.

0verlord uto 22.10.2013 11:29
lllnuclearlll kaže...
kizo2703 kaže...
lllnuclearlll kaže...

 A što sam ja to bubnuo??? Sve što sam naveo NEMA...

TKO RADI aplikacije?

 

Meni ,recimo ,fali aplikacija za PBZ i ZABA-u ,i stalno šaljem mailove s upitima.

 

Tebi fali Swype? Dobro ,super - meni na Androidu fale offline karte!

Skini bilo koji GPS sustav konkretni, i eto ti offline karte... Ja sam koristio Navigon jedno vrijeme.

Da li konkuretske karte imaju učitane jednosmjerne ulice, vjeruj mi to je najbitnije tko se bavi dostavljačkim poslom? Imao sam nokiu e71 sa navtecovim mapama koji i koristi garmin i trenutno ne postoje bolje karte od nokijinih ( navtec )

gin.tonic uto 22.10.2013 11:30
knight kaže...

Pa jedini razlog zašto dosta ljudi ne kupuju te mobitele je što neće WP, što god neki rekli...

 

Jedini razlog zasto neki kupuju te mobitele je takodje zasto sto hoce WP. Promijenio sam i 8X i L920 i sada sam na Samsung Ativ S. Samo zbog toga sto su sva 3 na WP a ne zato sto sam fan Samsunga, HTC-a ili Nokie (s kojom sam zapravo bio dosta nezadovoljan - ali to je posebna tema o kojoj sam pisao vec na jednoj temi).

 

Pa recimo čitav službeni Googleov asortiman.


Ako zelis zaista osjetiti i koristiti platformu, bilo to iOS, WP ili Android...moras se skoro u potpunosti swithati i na servise doticne kompanije, inace je to samo gubljenje vremena i frustracije. Nazalost ali je tako.
Sa WP-om koristim SkyDrive, Outlook mail, kontakte, kalendar, Mape...samo jos Bing ne ispunjava zadatak kako treba, ali valjda ce i tome doci kraj - ili ce ga popraviti, ili ubiti. Gmail koristim jos samo za neke stare kontakte i prethodno registrovane servise...
Ne mozes drzati npr. fotke na Google Drive, a koristiti WP. Mozes, ali nema smisla.
Isto tako kada bih isao na Android, ne bih koristio SkyDrive, Outlook mail ili Bing Mape...jer nije integrisano kako spada ili ne postoji nikako.

Odličan post, to je to.

BlueMax uto 22.10.2013 11:37
lllnuclearlll kaže...
skank666 kaže...
lllnuclearlll kaže...

Uf... Da Nokia izdaje uređaje kakve izdaje sa Android OSom, gdje bi im bio kraj... Šteta što nemaju i Android segment uz WP8 kao i HTC recimo.

jep, zato je i divno HTC-u....

haha, kao da je to krivo HTCu. Kriva je njihova loša politika, loš marketing, cijene, ažuriranja samo flagship telefona, izbacivanje 100 telefona, a svi imaju bar 4 brata blizanca (iako ovaj princip su počeli provodit svi proizvođači, što je po meni totalno bezveze)...

 

Da Nokia radi na Androidu ja već bi sigurno kupio Lumiu 820 ili 920, a vjerujem da bi se i dosta ostalih vratilo Nokiji...

 

I ne kužim TD. Što, mislite da nitko nebi kupio Lumije da su na Androidu? Pa jedini razlog zašto dosta ljudi ne kupuju te mobitele je što neće WP, što god neki rekli. Odnosno nebi se tak izrazio, WP je OK OS. Meni konkretno smeta što nema neke meni bitne aplikacije, a taj problem se rješava jakoo sporo ili nikako.

Evo da se pridodam onima koji bi kupili Nokiu na Androidu. Uz kameru kakvu ima Nokia, Nokia Maps, kvalitetu izrade, reputaciju... ne bi ni gledao druge proizvodjace.

skank666 uto 22.10.2013 11:47
BlueMax kaže...

Evo da se pridodam onima koji bi kupili Nokiu na Androidu. Uz kameru kakvu ima Nokia, Nokia Maps, kvalitetu izrade, reputaciju... ne bi ni gledao druge proizvodjace.

sorry ali nadam se da, nakon knightovog posta,shvačaš kako tvoj smješno zvuči. što bi bilo kad bi bilo - domena. android ima svoje predstavnike a wp svoje. deal with it.

BlueMax uto 22.10.2013 11:51
skank666 kaže...
BlueMax kaže...

Evo da se pridodam onima koji bi kupili Nokiu na Androidu. Uz kameru kakvu ima Nokia, Nokia Maps, kvalitetu izrade, reputaciju... ne bi ni gledao druge proizvodjace.

sorry ali nadam se da, nakon knightovog posta,shvačaš kako tvoj smješno zvuči. što bi bilo kad bi bilo - domena. android ima svoje predstavnike a wp svoje. deal with it.

Pa "dealao sam with it" i kupio HTC One iako volim Nokie. Nokia je imala planove izdavati Android mobitele a tu su di su zato sto nisu.

lllnuclearlll uto 22.10.2013 11:52
BlueMax kaže...
skank666 kaže...
BlueMax kaže...

Evo da se pridodam onima koji bi kupili Nokiu na Androidu. Uz kameru kakvu ima Nokia, Nokia Maps, kvalitetu izrade, reputaciju... ne bi ni gledao druge proizvodjace.

sorry ali nadam se da, nakon knightovog posta,shvačaš kako tvoj smješno zvuči. što bi bilo kad bi bilo - domena. android ima svoje predstavnike a wp svoje. deal with it.

Pa "dealao sam with it" i kupio HTC One iako volim Nokie. Nokia je imala planove izdavati Android mobitele a tu su di su zato sto nisu.

Pa to sam i ja rekao i pobrao 9 minusa, za sad, još raste {#}

 

Što stvarno mislite da Nokiji nebi išlo bolje s Androidom nego što ide s WPom???

 

Pa firma je toliko dobra da su ju morali prodati da ne bankrotiraju... Sve vrsni stručnjaci na ovom forumu...

 

A sad im kao raste prodaja, a 50% toga je 520tica koju uzimaju početnici i nezahtjevni...

Aldo uto 22.10.2013 12:01
kizo2703 kaže...
lllnuclearlll kaže...

 A što sam ja to bubnuo??? Sve što sam naveo NEMA...

TKO RADI aplikacije?

 

Meni ,recimo ,fali aplikacija za PBZ i ZABA-u ,i stalno šaljem mailove s upitima.

 

Tebi fali Swype? Dobro ,super - meni na Androidu fale offline karte!

a HTC na WP8 kao ima offline mape? 

amater_2 uto 22.10.2013 12:02
Aldo kaže...
kizo2703 kaže...
lllnuclearlll kaže...

 A što sam ja to bubnuo??? Sve što sam naveo NEMA...

TKO RADI aplikacije?

 

Meni ,recimo ,fali aplikacija za PBZ i ZABA-u ,i stalno šaljem mailove s upitima.

 

Tebi fali Swype? Dobro ,super - meni na Androidu fale offline karte!

a HTC na WP8 kao ima offline mape? 

DA.

 

EDIT:

Evo i slika

skank666 uto 22.10.2013 12:03
BlueMax kaže...

Pa "dealao sam with it" i kupio HTC One iako volim Nokie. Nokia je imala planove izdavati Android mobitele a tu su di su zato sto nisu.

možda bi a možda i ne bi... ne bavim se prognozama ali činjenica je da je samsung owna androidom i još brdo drugih kineza... to tržište je zasičeno.

lllnuclearlll kaže...

Koji WP8 fanboyzam na ovoj temi

 

Steve Balber likes this {#}

 

OVER & OUT {#}

možda ali i hejtanja i besmislica...

lllnuclearlll kaže...

 

1)Što stvarno mislite da Nokiji nebi išlo bolje s Androidom nego što ide s WPom???

 

2)Pa firma je toliko dobra da su ju morali prodati da ne bankrotiraju... Sve vrsni stručnjaci na ovom forumu...

 

3)A sad im kao raste prodaja, a 50% toga je 520tica koju uzimaju početnici i nezahtjevni...

1) ne znam, jel ti znaš? i kako to znaš? aj elaboliraj malo.

2) ne razumijem ovo

3) ne ne znaš koliko ta 520 i npr 920 imaju zajedničkog...