Armor uto 4.8.2009 21:51

Kaj ovo znači : "AMD 785G može posjedovati i zasebnu DDR3 memoriju, dok sama implementacija i njeno postojanje ovisi o proizvođačima matičnih ploča." ?

Sistemski ram neovisan o Win ili nekaj u tom stilu?

rambox uto 4.8.2009 22:22
zeroname kaže...

Mrzim kad uz matičnu dođe integrirana grafička i još stave pc-express....

A kaj se tu ima mrzit zapravo pa puno ljudi ce koristit tu intergiranu grafiku itekak jer im druga i ne treba uopce takvih ima puno a pogotovo ova HD 4000. Uzmeš tu maticnu i gore vec imaš DVI i HDMI i to je to nema tu problema  opet odlican proizvod  a pogotovo one serije koje ce izbacit Gigabyte!Cool

cro_blue uto 4.8.2009 22:46
zeroname kaže...

Mrzim kad uz matičnu dođe integrirana grafička i još stave pc-express....

Pa onda nemoj kupovati MBO s integriranom grafikom.

 

Lijepo od AMD-a što su ponudili tržištu ovakvo nešto. Vjerujem da će ovakvo integrirano grafičko riješenje zadovoljiti dobar dio HTPC i "uredske" populacije.

sorry sri 5.8.2009 11:47
Armor kaže...

Kaj ovo znači : "AMD 785G može posjedovati i zasebnu DDR3 memoriju, dok sama implementacija i njeno postojanje ovisi o proizvođačima matičnih ploča." ?

Sistemski ram neovisan o Win ili nekaj u tom stilu?

znači da cipset podrzava i socket am3 i ddr3 memoriju, a hoce li proizvodaci staviti socket am2+  i ddr2 ili am3 i ddr3 oni o tome odlucuju.

sorry sri 5.8.2009 11:59
marko009 kaže...

nisam bas nesto pratio to sa integriranim karticama, al jel moguce da diskretna i integrirana rade u nekoj vrsti hibridnog crossfirea? negdje sam procitao da tak nesto ima za prijenosnike

Da.

Moguce je, al samo sa HD4350 i HD4550 karticama.

hrx pon 24.8.2009 14:35
sorry kaže...
Armor kaže...

Kaj ovo znači : "AMD 785G može posjedovati i zasebnu DDR3 memoriju, dok sama implementacija i njeno postojanje ovisi o proizvođačima matičnih ploča." ?

Sistemski ram neovisan o Win ili nekaj u tom stilu?

znači da cipset podrzava i socket am3 i ddr3 memoriju, a hoce li proizvodaci staviti socket am2+  i ddr2 ili am3 i ddr3 oni o tome odlucuju.

Radi se o tome da proizvođač ploče može staviti na ploču memoriju koju koristi (isključivo) grafički čip u northbridgeu.

 

Tradicionalno, grafika integrirana u čipset uzima dio sistemske memorije za rad. Da bi izbjegli smanjivanje dostupne količine glavne memorije, proizvođači ploča mogu dodati DDR2 ili DDR3 memoriju koju isključivo koristi grafički čip (nema nikakve veze sa glavnom memorijom) - AMD to naziva Sideport memorijom, dok je u shemi označena kao "Performance cache".

 

Takav pristup je primijenjen na ploči koju imam u drugom računalu - ploča je bazirana na 780GX čipsetu i ima 128 MB memorije zalemljene pored northbridgea. Ukoliko je potrebno više memorije, može se uzeti i dio glavne memorije. Za 2D CAD, koji je glavna namjena dotičnog računala, integrirana grafika (Radeom HD3200) sa 128 MB Sideport memorije je sasvim zadovoljavajuće rješenje, te je izbjegnut dodatni trošak zasebne grafičke kartice.

the_tux pon 24.8.2009 14:51
zeroname kaže...

Mrzim kad uz matičnu dođe integrirana grafička i još stave pc-express....

Prošla su ta vremena, kada si kupio matičnu, pa si morao kupiti ili imati od prije samostalnu zvučnu, mrežnu, grafičku, tako sam i ja razmišljao, pa sam kupio Abit KX7-333R . Danas ne mogu zamisliti da bi išao kupiti takvu ploču.

miholjac18 sub 5.6.2010 14:34

koja je ploća bolja asus ili gigabajt ,neki kažu da se gigabajtove pregrijavaju,sad nema love da kupim odvojeno ploču i graf posebno ali mislim kasnije stavit na tu ploču HD 5670 isplati li se sada uzet tu ploču,jer i ovu ploču,procesor i memorija će me izać 2000kn a stara mi je gotova skroz mi nešto isključuje